search
Підписатися

logo

Електросамокат. Які переваги та недоліки?

16 Червня, 2021, 04:57 0

Коли мова заходить про міський транспорт, то кожен з нас може уявити   абсолютно різні пристрої. Хтось подумає про новий і швидкий автомобіль, хтось про місткий автобус громадського транспорту, а хтось про новомодний гаджет. Саме ті, хто думає про сучасний електротранспорт і виявляються праві в своїх уявах, адже саме ці девайси все частіше можна побачити на міських вулицях.

Упевнений, доводилося їх бачити і вам. Напевно ви відчули якісь враження при цьому. Можливо, спочатку людина на електросамокаті могла здатися смішною, або ж ви могли також задуматися про покупку такого пристрою, а можливо ви здивувалися появі такої реінкарнації старого доброго самоката, знайомого з дитинства. У будь-якому випадку ви відчули якісь емоції, а значить електросамокат зацікавив вас.

Електросамокат

При питанні про те, які бувають самокати, можна недовго думаючи відповісти – звичайні і електричні. Звичайно ж, це абсолютно правильна відповідь, але ми сьогодні вирішили розібратися в основних перевагах і недоліках саме електричних самокатів, тому питання цього розділу нашої статті стосується саме того, якими бувають електросамокати. Безсумнівно, це досить важливо, адже ми повинні добре розбиратися в пристрої, щоб чітко усвідомлювати реальні плюси і мінуси його використання.

кататься на самокате

Основна відмінність електросамокатів по типу полягає в конструкції їх двигуна. Зважаючи на такі відмінні риси, ми зможемо розібратися в основних перевагах і недоліках пристроїв з тим чи іншим двигуном. Так, існують ланцюгові електросамокати. Нескладно зрозуміти, що рушійна сила на колесо передається ланцюгом, яка знаходиться в конструкції двигуна. Такий тип електросамоката відрізняється високою потужністю, але в той же час вони досить гучні при русі. Елементи двигуна ланцюгового електросамоката зношуються при експлуатації швидше, а значить ресурс роботи такого двигуна дещо менший, ніж у інших варіантах схожих пристроїв.

стоянка самокатов

Більш популярними і поширеними в наші дні є електросамокати з мотор-колесом. Такий мотор може бути, як спереду, так і ззаду. Виходячи з такого розташування виникають два підтипи електросамокатів з мотор-колесом.

Якщо мотор-колесо розташоване спереду, це означає, що ми маємо справу з електросамокатом з переднім приводом. Такі самокати швидше стартують, вони більш маневрені, порівняно з іншими моделями. Але в умовах поганої дороги, вони різко втрачають свою швидкість.

Давайте розбиратися: Електросамокати для дорослих і дітей – ТОП-7 моделей;

У разі, коли мотор-колесо розташоване ззаду, ми можемо бути впевнені, що маємо справу з електросамокатом з заднім приводом. Такі пристрої легше піднімаються в гору, але не мають гарної маневреності.

Варто також зауважити, що існують моделі, які об’єднують в собі переваги, як передньопривідних електросамокатів, так і задньопривідних. Це пристрої, в яких мотор-колесо розташоване спереду і ззаду, їх називають повноприводними електросамокатами.

Електросамокат. Параметри

Як будь-який інший прилад, електросамокат має власний набір основних параметрів і характеристик, які можуть вигідно (або не дуже вигідно) відрізняти одну модель від іншої. Вивчивши основні параметри конкретних моделей електросамокатів, ми зможемо розуміти, чому один самокат коштує дорожче іншого і чим він більш цінний. Відповідно, щоб при вивченні основних переваг та недоліків електросамоката розуміти докладно і практично про що йде мова, попередньо слід з’ясувати, які параметри є найважливішими при виборі такого пристрою.

мужчина на самокате

Основні параметри, що визначають характеристики електросамоката, такі:

 • Дальність ходу на одному заряді – цей параметр досить важливий для тих, хто планує долати довгі маршрути зі своїм самокатом. Дальність ходу визначається тим, яку відстань зможе покрити електросамокат від одного повного заряду своєї батареї. Як правило, дальність ходу сучасного електросамоката варіюється від 20 км до 45 км. При необхідності проїхати більшу відстань, дуже корисними виявляються електросамокати зі знімною батареєю і, власне, друга запасна батарея.
 • Максимальна швидкість – чи зможе ваш електросамокат долати не тільки великі відстані, але і робити це максимально швидко? На це вказує другий важливий показник, який повідомить нам про те, наскільки швидко можна переміщатися на конкретній моделі електросамоката. До слова, в більшості випадків у нас буде можливість обмежувати максимальну швидкість за допомогою мобільного додатку, що дуже актуально, якщо самокатом буде користуватися дитина.

быстрая езда на самокате

 • Максимальне навантаження – електросамокат може здатися досить тендітною конструкцією, а володіючи значною комплекцією можна і зовсім остерігатися ставати на нього. Але не варто панікувати завчасно, адже в характеристиках конкретної моделі можна запросто дізнатися, на яке навантаження розрахований електросамокат. Цей показник, як правило, стартує від моделей до 50 кг, а закінчується пристроями, здатними «вивозити» людину до 100 кг і навіть бувають «важковаговики», здатні впоратися з навантаженнями до 150 кг.
 • Розмір коліс – цей показник електросамоката вказує нам на те, наскільки великим буде діаметр коліс в пристрої і вимірюється він в дюймах. Ми звикли, що колеса самоката не відрізняються великим діаметром, особливо, якщо порівняти його з електроскутером або велосипедом. Чим більше колеса в самокаті, тим легше буде переміщатися на ньому по поганій і нерівній дорозі.

Переваги електросамокату

Будь-який прилад, гаджет і техніка має свої плюси і мінуси. Реальна цінність приладу відчувається при істотній перевазі його переваг перед недоліками. Але чи є така перевага у електросамоката? Щоб з’ясувати це, необхідно докладніше розібратися в цих самих перевагах та недоліках. Почнемо, мабуть, з хорошого, а саме з переваг.

самокат с большими колесами

Основні переваги, які формують позитивний імідж електросамокатів:

 • Електросамокат є економічним видом транспорту – щоб електричний самокат міг виконувати свою основну функцію, його необхідно підзарядити. Для цього достатньо звичайної побутової розетки. Електросамокат не потрібно заправляти дорогим бензином, щоб можна було на ньому відправитися куди-небудь.
 • Для управління таким транспортом, посвідчення водія не потрібно – на даний момент, щоб приступити до управління електросамокатом і подорожувати в межах міста, немає необхідності оформляти посвідчення водія будь-якого зразка або категорії. Досить просто потренуватися, ознайомитися з азами управління обраної вами моделі і вперед!
 • Власник електросамоката може вільно переміщатися по недоступним для інших зон – на компактному і негабаритному транспортному засобі, яким є електросамокат, набагато простіше переміщатися по вулицях, можна навіть їздити по тротуарах, переміщатися в парк та інші місця, де рух решти транспорту заборонено або, в принципі , неможливо. При цьому, з огляду на суть електросамоката, якщо ви проїдете по парковій алеї, незадоволених цим фактом не буде, але якщо ви зробите цей же маневр на мотоциклі, мопеді або автомобілі …

Два самоката

 • Електросамокат компактний і не важкий – це дозволяє більш зручно зберігати самокат в той час, коли він не використовується. Так, наприклад, щоб зберігати автомобіль, не залишаючи його під відкритим небом, необхідно подбати про придбання і організації гаража. Але зберігати електросамокат можна навіть вдома в умовах квартири в мегаполісі. Нерідко, багато моделей самокатів можна запросто скласти до мінімальних розмірів і розташовувати в зручному місці.
 • Екологічний вид транспорту – під час їзди на електросамокаті, пристрій не виробляє вихлопних газів, що означає – електросамокат не забруднює атмосферу. Відбувається це завдяки тому, що пристрій повністю працює від електрики, в його конструкції немає бензинових двигунів.

Недоліки електросамокату

Саме час поговорити про мінуси приладу і співвіднести їх з перевагами. Так ми зможемо дати самому собі однозначну відповідь, чи потрібен нам електросамокат. Але варто відразу попередити, що всі недоліки, в тому числі і ті, які ми опишемо трохи нижче, рівно, як і переваги, абсолютно відносні, адже для вас вони можуть мати різну важливість. Відповідно, слід виділити найбільш актуальні аспекти конкретно в своєму випадку і порівнювати саме ці чинники, не орієнтуючись на незначні.

самокаты на стоянке

Це теж цікаво: Сучасний міський транспорт

Основні недоліки електросамоката:

 • Електросамокат не обладнаний потужним двигуном – це зовсім не означає, що самокат може їхати повільно або недовго. Це впливає на його рушійну силу при сильному навантаженні. Так, якщо ви важите від 80 кг або навіть більше, то електросамокат, навіть якщо він розрахований на таке навантаження, згідно з технічними характеристиками, буде переміщатися не так жваво, а підйом в гору і зовсім виявиться справжнім випробуванням.
 • Власник електросамоката залежить від погоди – переміщатися на електросамокаті найбільш комфортно в сонячну і суху погоду. Упевнений, навіть просто уявивши собі в свідомості, ви погодитеся зі мною в тому, що кататися на електросамокаті під дощем або морозною зимою, коли навколо лід і сніг, задоволення доставить небагато.
 • Електросамокат не так комфортний для переміщення на далекі відстані – навіть якщо модель вашого самоката здатна подолати 40-45 км на одному заряді, не варто сильно цьому радіти, адже довгі подорожі на самокаті можуть стати тією ще пригодою. Чи варто нагадувати, що самокат не обладнаний місцем для сидіння і поїздка тривалістю в годину, а то й дві, може сильно втомити.

электросамокат зимой

 • Вартість електросамоката – цінник на базові модифікації на даний момент стартує від 10 тис. Грн, що, насправді, не так уже й дешево і доступно (хоча є лайфхак у вигляді безпроцентної розстрочки, наприклад, в магазині Comfy), а середня модель з нормальними характеристиками коливається в ціновому діапазоні 500-1000 доларів. І хоча це недорого, щодо нового автомобіля, все одно створюється навантаження на сімейний бюджет.
 • Вартість ремонту – найбільш неприємний сценарій експлуатації електросамоката складається в його несподіваній поломці, адже в такому випадку при зверненні в майстерню необхідно оплачувати недешеві комплектуючі та матеріали, які необхідно буде замовляти у виробника.

Висновок

Електросамокат є вельми трендовим і сучасним обладнанням, яке дуже швидко набирає популярність. Такий вид гаджета цілком легко справляється з роллю вдалого варіанту міського транспорту. Догляд за електросамокатом необхідний мінімальний, він легкий в зберіганні, а, щоб він виявився працездатним, досить просто залишити його на зарядці на одну ніч. Не потрібно дорогих заправок, техоглядів і, що найцінніше, не потрібно водійське посвідчення для управління таким гаджетом.

Напевно, багато хто з читачів погодяться, що переваги даного вигляді електротранспорту значно переважують його недоліки. А значить, якщо вашою метою є оперативне переміщення по місту без застосування великих зусиль, слід звернути свою увагу на електросамокат, адже переміщатися на ньому можна не тільки по дорозі, але і по тротуару, скверу, парку.

# Гаджети

116122 0 cookie-check Електросамокат. Які переваги та недоліки?

Читайте також:

Google Календар: 10 фішок і секретних функцій популярного застосунку
Google Календар: 10 фішок і секретних функцій популярного застосунку
14 Червня, 2021, 04:14 4048
Google Календар — зручний, простий у використанні і тому популярний застосунок для ведення справ і планування заходів. Він безкоштовний, дозволяє гнучко налаштовувати свій розклад і...
Смотреть результаты
Як зробити повітря будинку чистіше? Топ очищувачів від Comfy
Як зробити повітря будинку чистіше? Топ очищувачів від Comfy
Чи замислювалися ви над тим, як часто проводите прибирання в будинку? Можливо ви робите це регулярно або ж у міру необхідності. Але на скільки  ефективне...
Смотреть результаты
Контролювати клімат всередині квартири легко зі зволожувачем повітря. Топ моделей
Контролювати клімат всередині квартири легко зі зволожувачем повітря. Топ моделей
Безсумнівно, клімат в будинку вкрай важливий не тільки з точки зору комфорту, але і здоров’я людини. Незважаючи на високу зайнятість сучасної людини, ми чимало часу...
Смотреть результаты