search
Підписатися

logo

Як визначити, що дитина готова до школи? Навички та знання першокласника

27 Травня, 2021, 03:32 14956 0

Ви розмірковуєте, коли саме краще відправити дитину до школи — цієї осені або вже наступного року, і не знаєте, як буде краще? Так, це дійсно відповідальний крок. Дуже важливо правильно визначити відповідний час для переходу з дитячого садка до школи, щоб і не поспішити з дуже раннім переходом до нового етапу в житті дитини, і не перетримати малюка зайвий час у садочку або вдома.

Діти пишуть

Також рекомендуємо: Іграшки для творчості дівчаткам — розвиваємо креативність у дитини

В Україні діти повинні йти до школи у віці 6-7 років, тобто батьки мають право самостійно вирішувати, у скільки років відправляти дитину до школи — орієнтуючись на рівень її фізичного і розумового розвитку, підготовку та соціалізацію. І це правильний підхід, адже краще за все свого малюка знають саме мама з татом, а не безлика рекомендована статистика. Якщо одні діти повністю готові до переходу із садка до школи вже у 5 років, то для інших краще все ж таки почекати настання 7 років — щоби не спровокувати у крихітки стрес та розчарування у шкільному житті.

Тільки ось як правильно оцінити, наскільки дитина готова до школи? Які знання та вміння у неї мають бути, щоб успішно розпочати навчання у школі? Яким заняттям та розвивальним іграм варто приділити увагу батькам малюка такого віку?

Блог Comfy підготував для батьків дітей-дошкільнят невелику, але корисну шпаргалку, котра допоможе самостійно протестувати дитину перед школою. Скористайтеся нашим списком питань, щоби з’ясувати, наскільки дитина готова до початку повноцінного навчання.

Готовність до школи — що це

«Готовність до школи» — це набір певних знань, навичок і шаблонів поведінки, котрі сумарно дозволяють дітям вільно брати участь у навчальному процесі та досягати в ньому успіхів. Деякі батьки впевнені, що дитина готова до початку навчання у школі, якщо вона вже вміє хоча б трішечки читати, писати та рахувати. Якщо малюк у віці 5-6 років все це вміє, то, звісно, він розумник, а його батькам респект. Але це зовсім не гарантія того, що діти, які мають подібний рівень підготовки, насправді цілком готові до школи.

Діти пишуть

У першу чергу готовність до школи пов’язана із загальним розвитком дитини — рівнем її самостійності, емоційного розвитку, фізичних, когнітивних, комунікативних та соціальних навичок. Діти, які не вміють ладнати зі своїми однолітками, не звикли виконувати інструкції та вчасно повідомляти про свої потреби, не зможуть досягти успіху в навчанні, навіть якщо у них є хороші базові знання читання, письма та лічення.

Comfy рекомендує:Розвивальний ігровий набір для малюків — пазл Абетка Паровозик Dodo (300148) стане вірним другом малюкові на захопливому шляху вивчення букв. Шматочки пазла великі та міцні, тож навіть дуже непосидюча дитина не зможе їх порвати або зламати. На частинках цього пазла намальовані різні предмети, звірятка та ласощі, назви яких починаються на літери, котрі вони ілюструють, і всі разом вони «їдуть» у чудовому мальовничому паровозику. Набір не містить токсичних матеріалів та алергенів. Підходить для дітей у віці від 3 років та старших..

Як свідчать дослідження, діти, які йдуть до школи, коли вони вже повністю готові до цього відповідального кроку, більш успішні в навчанні. І, звісно ж, це позитивно впливає на подальші успіхи в їхньому житті.

Як визначити готовність дитини до школи

Список того, що має знати дитина перед школою, досить великий, але в ньому немає нічого складного або нездійсненного для майже всіх дітей у віці близько 6-7 років. До такого віку малюки зазвичай і так знають та вміють все те, що вказано в цьому переліку.

Першокласники

Також корисно: Набори для ліплення — ТОП ідей розвивального подарунка

Отже, які саме навички та моделі поведінки дитини визначають її готовність до навчання в школі?

 • Соціалізація. Дитина повинна вміти знаходити спільну мову з іншими дітьми та знати основні правила поведінки в соціумі. Також важливо, щоби малюк був у достатній мірі впевненим у собі, вмів грати як самостійно, так і в компанії однолітків.
 • Емоційна зрілість. Дитина, котра готова до початку навчання в школі, вміє дотримуватися встановлених правил, виконувати інструкції вчителів, вона доволі спокійна та може контролювати свої емоції. Це дозволить їй успішно вирішувати нові завдання та справлятися зі стресом, що викликаний зануренням у нове середовище.
 • Вербальні навички. Важливо, щоби діти, які йдуть до першого класу, могли вільно спілкуватися як зі своїми однолітками, так і з дорослими — вихователями, вчителями. Тобто малюк повинен вміти чітко висловлюватися, повідомляти про свої потреби, відповідати на питання інших та запитувати самому.
 • Когнітивні навички. Учень першого класу має вміти концентруватися на якомусь об’єкті або завданні, аналізувати та засвоювати нову інформацію, самостійно приймати рішення і застосовувати на практиці отримані знання.
 • Фізичне здоров’я і координація рухів. Для зарахування до першого класу звичайної школи необхідно, щоби дитина була фізично здоровою. Для успішного навчання також необхідні навички дрібної моторики, наприклад, щоби дитина могла самостійно перегортати сторінки, тримати в руках пензлика, ручку та олівці, майструвати дрібні саморобки. Хороша координація рухів потрібна малюкові для активних ігор і виконання фізичних вправ під час спортивних занять.
 • Самостійність. Щоби дитина могла піти до першого класу, вона повинна вміти самостійно справлятися зі своїми базовими потребами без допомоги дорослих. Наприклад, їсти й пити, одягатися, зав’язувати шнурки, користуватися туалетом, стежити за своїми речами та іграшками.

Самостійність дитини

Comfy рекомендує: Захоплива гра, що допоможе малюкові навчитися визначати час — ігровий набір Вивчаємо час Learning Resources (LER3220). Ця настільна розвивальна гра познайомить дитину із принципом дії годинника та навчить визначати час за положенням стрілок на циферблаті, а також допоможе розібратися в різниці між інформацією, що показують аналогові та цифрові годинники. У комплекті є «годинник» із рухомими стрілками, гральні кубики із зазначеним на гранях часом у цифровому форматі, кольорові тематичні картинки та картки-пазли. Це весела, цікава й дуже корисна гра для діточок 5-7 років. Всі елементи цього розвивального ігрового набору безпечні для малюків із чутливою шкірою — іграшка не містить небезпечних, токсичних, алергенних компонентів або барвників.

Що ще повинна знати дитина у віці 6-7 років, щоб її прийняли до школи?

 • своє повне ПІБ
 • імена батьків
 • абетку
 • основи читання — по складах
 • основи письма — хоча б декілька слів друкованими літерами
 • лічити від 0 до 20, в тому числі й у зворотному порядку
 • знати декілька видів геометричних фігур, правильно називати їх і вміти намалювати
 • розповідати напам’ять будь-якої віршик
 • мати хоча б базові уявлення про навколишній світ
 • розуміти, що таке час, знати назви годин, днів тижня, місяців, пір року
 • розрізняти предмети, тварин, знати їхні назви, впізнавати на малюнках та фото
 • знаходити подібності та відмінності між різними картинками
 • вміти запам’ятовувати побачену або почуту інформацію, наприклад, повторювати вимовлені слова та описувати показані картинки
 • розрізняти кольори та знати їхні назви
 • мати розвинену фантазію та творче мислення, наприклад, бути здатним придумати маленьке оповіданнячко про показані картинки або іграшки

Знання та вміння

Чому ще варто навчити дитину перед школою

Чим краще дитина підготовлена до школи фізично й морально, тим простіше буде її адаптація до умов нового середовища. Тому дуже важливо заздалегідь привчити малюка до чіткого режиму дня.

Дітям, які ходять до дитячого садочка, в цьому плані значно простіше за тих, кого батьки частіше залишали вдома, ніж водили в садочок. Малюки з дитсадків вже привчені до ранніх підйомів, харчування за чітким графіком, впорядкованого розпорядку дня. А ось у тих, кого тримали на домашньому навчанні, нерідко виникають складнощі, адже далеко не всі батьки «домашніх» дітей привчають своїх малюків до фіксованого розкладу.

Розклад для дитини

А ще зазирніть сюди: Сюжетно-рольові ігри — ТОП наборів для дітей

Але все не так страшно, як може здатися на перший погляд, адже навіть за кілька місяців можна підготувати дитину до шкільного розпорядку дня. У тій же самій ігровій формі можна донести до крихітки важливість усіх цих правил, а потім привчити її до нових порядків — потроху та без стресу. Вам же на своєму досвіді відомо, як важко повернутися до суворого розпорядку дня після відпустки, а уявіть собі, яким стресом може стати для дитини перехід від привільного життя до шкільних буднів. Тож краще перевести дитину на наближений до шкільного розпорядок дня заздалегідь і поступово — так їй буде значно простіше адаптуватися.

Пробудження

Comfy рекомендує: Картонні пазли День медведика Djeco (DJ07015) — це чудовий вибір, коли потрібно привчити дитину до розпорядку дня. Оригінальний круглий пазл складається із 24 шматочків-часточок, кожен з яких позначає певну годину доби. На всіх шматочках цього пазла є тематичні малюнки, відповідні часу дня або ночі, який вони символізують. Симпатичний маленький ведмедик сподобається малюкові, й дитині буде цікаво грати з таким незвичайним «розкладом». Усі деталі цього ігрового набору виготовлені з дуже міцного картону, тому пазл прослужить вашій дитині дійсно довго. І, звісно ж, він не містить алергенів, токсичних фарб або клею. Іграшка рекомендована для дітей у віці від 3 років і старших.

Хочете купити ці або інші розвивальні іграшки для своєї дитини? Заглядайте до інтернет-магазина Comfy за покупками, адже у нас ви знайдете не тільки відмінний вибір найрізноманітніших іграшок та товарів для дітей, а й цілком доступні ціни на них. Уся продукція, що представлена в Комфі, оригінальна, тому вам не доведеться турбуватися, чи є товари, котрі ви бажаєте купити, якісними та безпечними для дитини, адже все завжди буде на вищому рівні! 😎

Ну а щоби зроблені онлайн замовлення було зручно отримувати, ми пропонуємо різні варіанти доставки — на будь-який смак, колір і ступінь зайнятості. Тому ви можете забрати свої покупки самовивозом з роздрібних магазинів мережі Comfy, отримати їх із кур’єрською доставкою, з поштоматів та відділень «Нова Пошта» й Justin. Просто вибираєте потрібний товар та замовляєте його кількома кліками, а ми подбаємо, щоби ваша крихітка отримала його якомога швидше.

Заглядайте до нас за новими іграшками, корисними гаджетами та аксесуарами для дитини! 😉

115477 0 cookie-check Як визначити, що дитина готова до школи? Навички та знання першокласника

Читайте також:

Philips для дітей — топ гаджетів для новонароджених
Philips для дітей — топ гаджетів для новонароджених
24 Травня, 2021, 01:32 3335
Коли у родині з’являється немовлятко, звичне життя молодих батьків кардинально змінюється — сім’я стикається з новими потребами та завданнями, повністю змінюється їхній розпорядок дня, та...
Смотреть результаты
Біговели — корисні гаджети для прогулянок із дітьми
Біговели — корисні гаджети для прогулянок із дітьми
З маленькими дітьми обов’язково потрібно кожного дня ходити на прогулянки, адже і малеча, і дітлахи старшого віку потребують і свіжого повітря, і руху, і спілкування....
Смотреть результаты
Як отримати максимум від гри в Assassin’s Creed Odyssey
Як отримати максимум від гри в Assassin's Creed Odyssey
Assassin’s Creed Odyssey — одна з найбільш вдалих ігор серії, одинадцята за рахунком. Ubisoft зробили наголос на історичну достовірність, завдяки чому ви можете мандрувати по...
Смотреть результаты