search
Підписатися

logo

Електричні зубні щітки – Переваги та недоліки

23 Червня, 2021, 08:37 0

Будь-яка тема, що стосується здоров’я людини, вельми делікатна і вимагає пильної уваги. Особливо актуально це, якщо справа стосується зубів, адже в усьому світі знайдеться мало людей, хто позитивно ставиться до походів в стоматологічний кабінет. Так, не найприємніше проведення часу. Однак, якщо регулярно доглядати за своїми зубами, то кількість походів до стоматолога можна істотно скоротити.

Як показує практика, звичайна зубна щітка виявляється не найефективнішим методом для цього. Ну а що ж з сучасними технологіями? Як вказує статистика, електрична зубна щітка стає більш дієвим методом в боротьбі за здоров’я наших зубів. Її регулярне використання істотно знижує ризики і вірогідність захворювань, як у дорослих, так і у дітей.

Які бувають електричні зубні щітки?

Різноманіття зубних щіток, не тільки електричних, вказує нам на те, що до вибору необхідно ставитися з великою відповідальністю. Але якщо у випадку звичайної зубної щітки вибір більшою мірою залежить від щетини і її жорсткості, то в разі електричної необхідно докладніше розібратися в технологіях виробника і приділити належну увагу у виборі типу роботи електричної зубної щітки.

электрические зубные щётки

Які бувають електричні зубні щітки:

 • Дитяча зубна щітка – насправді, дитяча електрична зубна щітка мало чим відрізняється від дорослої. Дитяча просто наділена незвичайним барвистим дизайном у вигляді мультяшних чи казкових персонажів, іноді в комплекті можна знайти веселі наліпки. Все це покликане для того, щоб мотивувати дітей регулярно чистити зуби.
 • Зворотно-обертальна (роторна) зубна щітка – тип зубної щітки, коли щетина насадки обертається в одному напрямку з певною інтенсивністю. Завдяки властивостям щетини і впливу обертового механізму, така щітка впевнено і ефективно справляється зі своїм завданням.
 • Звукова зубна щітка – це щітки, щетина яких під звуковим (або ультразвуковим) коливанням робить рухи, головка насадки розгойдується і відбувається чистка зубів. Частота таких звукових рухів нерідко перевищує частоту обертання звичайної зубної щітки, тому ефективність чищення звуковою або ультразвуковою зубною щіткою може виявитися вище.

Заслуговує на увагу:  Oral-B Braun Vitality D100.413.1 PRO 3D White – бюджетна зубна щітка з високою ефективністю роботи

Вибір електричної зубної щітки досить індивідуальний, адже в кожної є як переваги, так і недоліки. У цих нюансах можна розібратися самостійно, але перед придбанням такого приладу, настійно рекомендується проконсультуватися у стоматолога.

Головні переваги електричної зубної щітки

Часом помічаємо, що все частіше і частіше люди прагнуть придбати електричну зубну щітку. Але в чому криється причина такого прагнення? Невже вона настільки краща за звичайну щітку або ефективніше? Насправді, причин для покупки електричної зубної щітки в будь-якому її прояві може бути кілька. Але кожна з цих причин може виявитися визначальною, а в сукупності створює колосальну перевагу перед ручним чищенням зубів.

щётка в руке

Основні переваги електричної зубної щітки:

 • Чистить зуби легше – щоб якісно почистити зуби за допомогою електричної зубної щітки, не потрібно докладати ніяких зусиль. Навпаки, просто протягом визначеного часу переміщуємо щітку у порожнині рота. При такому чищенні зубів руки зовсім не втомлюються і навіть дивно, що такий метод в рази ефективніше звичайної ручної чистки.
 • Чистить зуби швидше – з огляду на те, що вплив електричної зубної щітки в рази ефективніше і інтенсивніше, ніж звичайної, на всю чистку йде значно менше часу. Так, для повного очищення всіх зубів достатньо всього
 • двох хвилин.
 • Електрична зубна щітка більш ефективна – вона краще чистить зуби, може видалити наліт і зробити зуби білішими, особливо якщо правильно підібрати насадку. Також багато моделей мають вбудованим таймером, який сповістить нас скільки часу необхідно чистити ту чи іншу ділянку порожнини рота.
 • Електрична зубна щітка безпечна – так як при чищенні зубів електричною щіткою нам не потрібно докладати зусиль, ми не ризикуємо пошкодити м’які тканини ясен. Багато моделей обладнані спеціальним датчиком надлишкового тиску, якщо ми докладемо більше сили при чищенні, ніж допустимо, щітка повідомить нам про це.
 • Витрачає менше зубної пасти – це свого роду економія, адже при чищенні зубів електричною зубною щіткою зубної пасти витрачається менше, ніж при ручному чищенні.

Які є недоліки в електричної зубної щітки?

Незважаючи на всі хвалебні оди, які складаються в мережі Інтернет на користь електричної зубної щітки, не варто забувати, що це, хоч і своєрідний, але прилад. А кожен прилад має, як свої переваги, так і недоліки. Відповідно, можна припустити, що деякі мінуси використання електричної зубної щітки все-таки присутні.

ребенок с зубной щеткой

Основні недоліки електричної зубної щітки:

 • Вартість самої електричної зубної щітки і витратних матеріалів – щоб придбати електричну зубну щітку, необхідно витратити істотно більший бюджет, ніж якщо купувати звичайну. Крім цього, варто пам’ятати, що кожні 3 місяці рекомендується міняти насадки, кожна з яких також коштує дорожче звичайної ручної щітки.
 • Акумулятор і батарейки – незалежно від того, від чого живиться ваша зубна щітка, будь то акумулятор або змінні батарейки, завжди слід пам’ятати те, що вони можуть вичерпуватися, а це відбувається, як завжди, несподівано. Обійтися без зубної щітки не можна, тому потрібно стежити за зарядом пристрою або наявністю змінних батарейок.
 • Іноді користуватися електричною зубною щіткою зовсім протипоказано – таке трапляється при певних захворюваннях, таких як, наприклад, стоматит, гінгівіт, флюороз. Також краще утриматися від електричної щітки якщо у вас занадто чутливі зуби або надмірно рухливі. Не можна нею користуватися, якщо ви недавно перенесли оперативне втручання в ротовій порожнині.

Заслуговує на увагу:  Philips Sonicare For Kids HX6322/04 – барвиста дитяча зубна щітка, яка мотивує чистити зуби, прищеплює корисні звички

 • Незвичні відчуття – це найменший недолік електричної зубної щітки, адже при переході від звичайної, ви обов’язково відчуєте незвичні відчуття. Іноді це може викликати дискомфорт, але все це швидко проходить, і ви обов’язково звикнете до нових відчуттів при чищенні зубів.

Як правильно вибрати електричну зубну щітку?

Як бачимо з вищенаведеного, переваги електричної зубної щітки в рази вагоміше її мінусів. Значить, якщо ви не підпадаєте під категорію людей, яким використання такої щітки протипоказано, ви обов’язково захочете її придбати. Але зважаючи на великий різноманіття електричних зубних щіток, незрозуміло, яка виявиться краще.

две зубные щётки

Короткий посібник з вибору електричної зубної щітки:

 • Необхідно визначитися з типом живлення зубної щітки – це може бути акумулятор (переважна більшість моделей) або батарейки. Останній варіант властивий для недорогих зубних щіток, але акумулятор краще, адже такі щітки мають зарядну станцію в комплекті, яка буде заряджати щітку, і ми не ризикуємо прокинутися вранці і не мати можливості почистити зуби через розряджені батарейки.
 • Виробник зубної щітки – до цього необхідно поставитися уважно, адже в подальшому потрібно буде купувати змінні насадки. Популярні бренди, наприклад, Braun або Philips, пропонують великий асортимент різного типу насадок, тоді як недорогі маловідомі виробники і зовсім можуть рано чи пізно покинути ринок.
 • Технологія чищення – це може бути роторна зубна щітка, звукова або ультразвукова. У кожного типу є свої переваги і недоліки. У співвідношенні цінника і своїх параметрів, вигідно відрізняється роторна (зворотно-обертова) зубна щітка. Однак високою ефективністю і великою кількістю коливань відрізняється ультразвукова, але цінник вона має більш високий.
 • Для кого призначена – електричні зубні щітки можуть бути призначені для дитини або дорослої людини. Від вибору буде залежати дизайн, адже для дітей виробляються щітки з дизайном відомих мультяшних персонажів, додаток для смартфона виконано в схожому стилі.
 • Які насадки йдуть в комплекті – звичайно ж насадки можна вибрати і пізніше, але як зручно, коли заморочився і купив зубну щітку з насадками, які виявляються найбільш підходящими саме для тебе, а не просто стандартні.

Як правильно користуватися електричною зубною щіткою?

Щоб сповна відчути всі переваги електричної зубної щітки, необхідно правильно її використовувати. Насправді, правил використання щітки не так багато, але дуже важливо дотримуватися їх, так чистка зубів виявиться максимально ефективною.

чистка зубов

Правила чищення зубів електричною зубною щіткою:

 • Під час чистки щітка повинна взаємодіяти не тільки з зубами, але і з яснами. Щетина насадки повинна розташуватися під кутом приблизно 45 ° в нижній частині зубного ряду.
 • Чищення зубів потрібно робити акуратними рухами, проводячи щетину від ясен до верхньої частини зуба, так потрібно почистити весь зубний ряд.

Заслуговує на увагу: Berger TB Optimal White+Case – функціональна електрична зубна щітка з кейсом в комплекті;

 • Не слід тримати зубну щітку занадто довго на одному місці, акуратно рухайте її по зовнішній стороні зубів і по внутрішній, вбудований таймер повідомить про те, коли необхідно закінчити чистку.
 • Також обов’язково приділіть увагу простору між зубами, адже там можуть скупчуватися залишки їжі.
 • Після завершення чистки, ротову порожнину потрібно прополоскати водою або спеціальним розчином.

Завершення

Як бачимо, у використанні електричної зубної щітки є свої переваги і недоліки. Відповідно, з’являються люди, які «ЗА» використання такого сучасного девайса, але є й ті, хто «ПРОТИ». Проте, переваг у такого приладу куди більше, ніж недоліків, в цьому нас переконав цей аналіз.

зубная щётка с пастой

Так, на користь електричної зубної щітки – простота чищення, ефективність і швидкість процедури, вона безпечна, не травмує м’які тканини ясен, економить зубну пасту.

Серед негативних моментів незначні фактори, такі як вартість самої щітки і витратних матеріалів (але чи варто економити на здоров’ї?), Незвичні відчуття на початку використання, а також ймовірність отримати зубну щітку з розрядженими батарейками у невідповідний момент.

Однак є і протипоказання для використання електричної зубної щітки – стоматит, гінгівіт, флюороз, рухливі або чутливі зуби, недавнє оперативне втручання в ротовій порожнині.

116245 0 cookie-check Електричні зубні щітки – Переваги та недоліки

Читайте також:

DJI Air 2S проти Mavic Air 2: кращі багатофункціональні квадрокоптери
DJI Air 2S проти Mavic Air 2: кращі багатофункціональні квадрокоптери
17 Червня, 2021, 10:20 1093
DJI Air 2S є новинкою модельного ряду Air від DJI, і на даний момент це одна з найбільш сучасних та інноваційних моделей. Вона оснащена 1-дюймовим...
Смотреть результаты
Електросамокат. Які переваги та недоліки?
Електросамокат. Які переваги та недоліки?
Коли мова заходить про міський транспорт, то кожен з нас може уявити   абсолютно різні пристрої. Хтось подумає про новий і швидкий автомобіль, хтось про місткий...
Смотреть результаты
Google Календар: 10 фішок і секретних функцій популярного застосунку
Google Календар: 10 фішок і секретних функцій популярного застосунку
Google Календар — зручний, простий у використанні і тому популярний застосунок для ведення справ і планування заходів. Він безкоштовний, дозволяє гнучко налаштовувати свій розклад і...
Смотреть результаты