search
Підписатися

logo

Чайна церемонія від блогу Comfy: як правильно заварювати чай

05 Серпня, 2019, 04:44 8

Чаю належить звання найпопулярнішого напою в світі. Англійці без будь-яких на те прав вважають цей напій своїм національним надбанням. Думаю, всі знають, що в Англії немає чайних плантацій. Зате знайдеться багато поціновувачів цього напою, які завжди готові поділитися секретами, як правильно заварювати чай. Повірте, ви отримаєте велике задоволення від такого чаювання.

Як правильно заварювати чай

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Яка потрібна вода для смачного чайного напою
 2. Який посуд підійде для чайної церемонії
 3. Що таке “білий ключ”?
 4. Скільки заварювати чай?
 5. Як правильно заварювати чорний чай. Інструкція від Comfy
 6. Як заварювати зелений чай
 7. Готуємо червоний і білий чайний напій
 8. Інструкція щодо заварювання жовтого чайного напою
 9. Чай з молоком

Яка потрібна вода для смачного чайного напою

Аромат і смак напою розкриються повною мірою, якщо чайне листя залити джерельною або гірською водою. Звичайно, в місті навряд чи вдасться знайти джерело. Але звичайна вода з-під крана – не найкращий варіант. Перед тим, як зробити чай, її потрібно профільтрувати або дати настоятися протягом декількох годин.

Жорстка вода не підходить. Її слід пом’якшити. Для цього у воду додають щіпку солі, соди або цукру. Існує більш складний спосіб пом’якшення води – конденсування пара з гарячого чайника. Вода вийде чистою і м’якою.

Як зробити чай

Який посуд підійде для чайної церемонії

Перед тим, як заварювати чай, потрібно підготувати порцеляновий посуд – чайник для заварювання і чашки. Посуд попередньо потрібно нагріти в окропі.

Для заварки підійде тільки фарфоровий чайник. Металевий – в чайній церемонії не використовують. Китайці дуже трепетно ​​ставляться до вибору чайника. Вони вибирають посуд з “дихаючої” глини, пройнятою силою місця свого походження. Звичайно, нам вкрай складно зрозуміти китайську філософію. Вона не близька нам по духу. Тому ми будемо вибирати хороший добротний чайник з порцеляни. У ньому заварка краще прогріється, ніж в чайнику з фаянсу. Багато хто використовує скляний чайник. Через скло можна спостерігати за зміною кольору напою. Проте китайці і англійці не використовують скляний посуд для заварювання чаю.

Як заварювати чай b nb n

Що таке “білий ключ”?

Якщо йде мова про правильне заварювання чайного напою, можна почути фразу “білий ключ”. Це словосполучення вживається по відношенню до води, коли вона нагріта до 85-90 градусів. У цей момент з дна чайника починають підніматися бульбашки повітря. Дуже важливо не упустити цей момент. Вода, температура якої вище 90 градусів, згубна для хімічного складу і структури чайного листа. Шикарний чайний букет не буде таким вираженим. Крім того, вода, яку занадто довго кип’ятили, завдає шкоди людському організму. З іншого боку, якщо залити чайне листя водою холодніше 85 градусів, вони не заваряться. Чайний напій вийде не дуже насиченим.

Як заварювати чай - 2

Скільки заварювати чай?

Час заварювання залежить від сорту чайного листя. У будь-якому випадку англійці радять не тримати чайне листя в гарячій воді більше 20 хвилин – вони втратять всі свої корисні речовини.

Крупнолисті сорти заварюються довше, чим дрібнолисті. Час заварювання багато в чому залежить від кольору чайного листя:

 • Улун. Особливий сорт чайного листя, що займає проміжне місце між зеленим і червоним чайним напоєм. Його тримають в окропі менше за інших – від 15 секунд до 2 хвилин.

Скільки заварювати чай

 • Жовтий. Імператорський сорт чаю, який ретельно оберігали від іноземців. Він був привілеєм імператорської сім’ї і наближеною до неї знаті. Сьогодні кожен може відчути себе китайським імператором і спробувати жовтий чайний напій. Його заливають гарячою водою на 0,5-2 хвилини.

Скільки заварювати чай - 2

 • Зелений. Цей сорт отримують з того ж чайного куща, що і чорний. Різниця полягає лише в способі попередньої обробки листя. Зелений чайний напій отримав широку популярність пізніше чорного – з кінця XIX століття. Він добре втамовує спрагу і дуже корисний. Зелене чайне листя тримають у воді від 30 секунд до 2 хвилин.

 Скільки заварювати чай - 3

 • Білий. Цей напій подавали при дворі китайських імператорів. Вони цінували його за витончений смак і прояснення розуму, яке наступало після чаювання. Біле чайне листя залишають у воді на 0,5-6 хвилин.

 Скільки заварювати чай - 4

 • Пуер. Один з найдорожчих сортів у світі. Секрет його вишуканого смаку полягає в особливій підготовці – листя штучно стариться. Пуер заливають водою на 0,5-5 хвилин.

Скільки заварювати чай - 5

 • Чорний. Найпоширеніший сорт. Користується великою популярністю у нас в Європі. Час його заварювання складає від 2 до 4 хвилин.

Скільки заварювати чай - 6

Ніхто не скаже точний час заварювання. Він залежить від того, наскільки міцний чайний напій ви любите.

Як правильно заварювати чорний чай. Інструкція від Comfy

Перед чайною церемонією потрібно звільнити свої думки від негативу. Людина повинна знайти душевний спокій.

Спочатку слід підготувати чайник для заварювання. Ретельно його моємо і кілька разів обполіскуємо окропом, щоб до моменту заварювання чайник був теплим. В цей час кип’ятимо воду до 85-90 градусів.

Заварювальний чайник не висушуємо. Ми залишаємо його злегка вологим. Традиційно заварку кладуть в розрахунку 1 чайна ложка на людину. Якщо передбачається чаювання на велику кількість персон, заварки можна покласти на 20% більше. Не поспішаємо заливати чайне листя гарячою водою. Даємо їм трохи набрякнути. Через кілька секунд залийте гарячою водою. Чайник для заварювання слід наповнити на ⅔. Тоді чайний напій вийде середньої міцності. Закриваємо чайник кришкою і повністю накриваємо серветкою. Важливо, щоб носик був закритим.

Як правильно заварювати чорний чай

Про час, необхідний на заварювання, ми говорили вище. По закінчення половини часу доливаємо в чайник для заварювання води так, щоб між нею і кришкою залишалося трохи простору. Знову накриваємо серветкою. В самому кінці настоювання повністю заповнюємо чайник водою. Коли ви відкриєте кришку, повинні побачити плівку. Це означає, що ми все зробили правильно. Плівку не потрібно прибирати. У ній міститься велика кількість корисних речовин. Злегка її розмішуємо, щоб корисні речовини розподілилися по всьому заварювальному чайнику.

Чайний напій можна розливати по чашках. Приємного чаювання!

 Як правильно заварювати чорний чай - 2

Як заварювати зелений чай

Чайна церемонія з зеленим напоєм мало відрізняється від схеми заварювання чорного листя. Різниця полягає в часі настоювання і кількості додавань гарячої води. Чайний напій повинен стояти до 2 хвилин. Якщо ви будете використовувати схему з додаванням води, то цей інтервал можна збільшити до 8 хвилин. Воду додають 3-4 рази. У перший раз наливаємо стільки води, щоб вона покривала чайне листя на 1 см. Через 3-4 хвилини наповнюємо чайник наполовину. Через пару хвилин ще додаємо води, але так, щоб залишався ще простір до кришки. Через 2 хвилини наповнюємо чайник повністю. Ароматний і корисний чайний напій готовий!

Як заварювати зелений чай

Готуємо червоний і білий чайний напій

Червоне і біле чайне листя заварюються двома схемами.

Перша: беремо подвійну порцію чайного листя, тримаємо її в теплому вологому чайнику 1 хвилину, тричі доливаємо воду з інтервалом 1 хвилина. Загальний час заварювання 4 хвилини.

Друга: у дуже теплий чайник для заварювання засипаємо потрійну порцію заварки, заливаємо її гарячою водою і зверху поливаємо окропом протягом 3 хвилин.

На думку англійських цінителів білого чайного напою, він розкриє свій букет в повній мірі, якщо його залити водою, температура якої буде рівно 85 градусів.

Як зробити чай - 2

Інструкція щодо заварювання жовтого чайного напою

Цей сорт чайного листя заварюється після першої заливки. Його можна пити буквально через хвилину після того, як наповнили чайник для заварювання гарячою водою. Можна скористатися схемою триразової заливки. Другий раз вода в чайник додається через 3 хвилини після першої заливки. Третій раз доливаємо через 4 хвилини.

Як зробити чай - 3

Чай з молоком

Звичай додавати молоко в чайний напій з’явився в Європі приблизно в XVII столітті. В цей же час почали пити каву з млоком. Що стосується чаю, то його цінителі так і не визначилися, що наливати першим – заварку або молоко. Коли ця традиція тільки з’явилася, в чашку спершу наливали молоко. Це було пов’язано з побоюваннями того, що крихкий фарфор не витримає впливу високої температури. Потім виникла зворотна послідовність – заварка, потім молоко.

Як зробити чай - 4

Варто мати на увазі, що молоко не поєднується з бергамотом і лимоном. Його не додають в зелений і деякі сорти чорного чайного напою.

Який ви любите чай? Пишіть в коментарях.

84838 0 cookie-check Чайна церемонія від блогу Comfy: як правильно заварювати чай

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як заклеїти надувний матрац. 3 простих кроки
Як заклеїти надувний матрац. 3 простих кроки
02 Серпня, 2019, 05:05 2637 8
Літо в самому розпалі. Багато з нас вже готуються до відпочинку або навіть загоряють на пляжі. Звичайно ж, ми взяли з собою надувний матрац. Це...
Смотреть результаты
Арепа, бокадільо і кацу-сандо: ТОП-5 гарячих сендвічів з різних куточків світу
Арепа, бокадільо і кацу-сандо: ТОП-5 гарячих сендвічів з різних куточків світу
Сендвічі бувають холодними і гарячими, солоними і солодкими, корисними і не дуже, вегетаріанськими і м’ясними, халяльними і кошерними. Суть незмінна: два «хлібних» шари, а між...
Смотреть результаты
Червоне і чорне: два суперлимонади для спекотного літа
Червоне і чорне: два суперлимонади для спекотного літа
Лимонади влітку – штука класна. Це смачна вітамінка, яка втамовує спрагу і змушує повірити в те, що і в спеку життя є. Лимонад (фр. Limonade,...
Смотреть результаты