search
Підписатися

logo

11 способів навчити мозок видавати свіжі ідеї

30 Листопада, 2018, 09:44 7

У сучасному світі вміння генерувати свіжі ідеї і нестандартно мислити просто необхідно. Можна сказати, що воно визначає успіх. Сьогодні саме ідеї, здатні дати досвід, час і можливості, є валютою. Не гроші.

Існує думка, що талановиті люди такими народжуються, але наука про творче мислення з цим не згодна. Вчені впевнені: нестандартне мислення під силу розвинути кожному. Варто тільки захотіти: запастися терпінням і наполегливо тренувати творчі здібності. У цьому, пояснюючи, звідки беруться ідеї і як навчити мозок думати творчо, переконує нас і нейробіолог Естаніслао Бахрах у своїй книзі «Гнучкий розум. Як бачити речі інакше і думати нестандартно ». До речі, рекомендуємо до прочитання.

А зараз пропонуємо цікаву добірку 11 технік нейробіології творчості – нескладних завдань і дій, які допоможуть вдосконалюватися в цьому напрямку і, ймовірно, стати гуру в генерації ідей. Вангуемо, що ви здивуєтеся тому, наскільки можете бути креативні.

Креатив-как развить в себе способности

Щоб в потрібний момент легко видати свіжу ідею, потрібно тренуватися. Дуже багато тренуватися. Сьогодні цим і займемося

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

 1. Ранкові сторінки
 2. Міняйте звички
 3. Створюйте власні ритуали
 4. Побачення з творчістю
 5. Максимум фізичної активності
 6. Тимчасово скоротіть час на читання
 7. Асоціації
 8. Метод «Шість капелюхів»
 9. Каракулі да Вінчі
 10. Знаходьте сенс навіть в нісенітниці
 11. Починайте творити – натхнення прийде

Також цікаво:

 • Ніколи не пізно, або Як стати краще всього за один тиждень: 17 вражаючих навичок і умінь
 • Just do it, або Просто зроби це. Для себе
 • Як перемогти невпевненість у собі

Ранкові сторінки

Утренние страницы-практика

Уміння швидко і чітко викладати свої думки тісно пов’язане з творчою діяльністю. Відомий фахівець в області розвитку креативності Джулія Кемерон радить вправу «Ранкові сторінки». Вона тренує вміння бачити нове в стандартних речах.

Спробуйте щодня після пробудження записувати свої думки. І як мінімум на декількох сторінках. Пишіть все, не піддаючи власній цензурі. Це допоможе прибрати «сміття» з голови і звільнити місце для нових творчих ідей. Все написане, не перечитуючи й не аналізуючи, приберіть з очей геть. Даний процес часто допомагає нарешті прийняти рішення, яке довго вам не давалося.

Утренние страницы-как генерировать свежие идеи

Важливо писати щодня, а також нікому не показувати ці щоденники. Інакше «страх викриття» завадить бути чесним з самим собою (і ніякого чаклунства не відбудеться).

Как стать креативным и успешным-советы

Спробуйте цю практику вже завтра, не зупиняйтеся – і незабаром ви почнете її радити своїм друзям.

А ще обов’язково записуйте всі ідеї, які народжуються у вашій голові. Ось прямо все і завжди: вранці, в транспорті, добираючись на роботу, в офісі, в обідню перерву, перед сном … Краще, якщо ви їх якось систематизуєте, можливо, об’єднавши старі, розіб’єте списки на списки, ідеї на ідеї. Це зрушить вас з місця, так би мовити, задасть потрібний розумовий вектор, допоможе переглянути деякі на перший погляд погані ідеї, побачити їх під новим кутом.

Міняйте звички

Часто автоматичний режим рутинної роботи, який спрацьовує в людині в разі одноманітних дій, перекриває шлях новим ідеям, як шлагбаум на дорозі. Тому надзвичайно корисно час від часу міняти, скажімо, шлях слідування на роботу або в супермаркет, вводити в меню незвичні страви і поєднання, читати літературу, яку раніше ви ігнорували.

На думку арт-терапевта Лючії Капачіоне, автора книги «Сила іншої руки», навіть такий простий спосіб, як використання неведучої руки, досить швидко активізує роботу півкуль мозку. Діалог думок і емоцій в даному випадку полегшує продуктивну діяльність.

Левша-фото

Не бійтеся експериментувати. Спробуйте «не основною» рукою чистити зуби, працювати мишкою, тримати голку. А ще заблокуйте, наприклад, слух або зір: прийміть душ або поїжте з закритими очима, виконайте домашню роботу, закривши вуха (хоч з музикою, звичайно, приємніше).

Закройте глаза-откройте воображение

 • Крос-фітнес для мозку: прості вправи, які допоможуть порозумнішати
 • 8 звичок, які заважають нам жити краще

Створюйте власні ритуали

Ритуал-подготовка к творчеству

Міняти звички корисно в повсякденній роботі, а процес творчості навпаки вітає звичну обстановку.

Письменник Стівен Кінг у романі «Як писати книги» наполягає на обов’язковому дотриманні «творчих» правил. Пояснює він це тим, що мозок запам’ятовує звичні дії і стандартну обстановку при написанні картин, книг, створення музики і в потрібний момент «включає» творчу уяву. Але важливо ще проявити терпіння. Ось в сотий раз вийде точно.

Готовимся творить-фото

Побачення з творчістю

Творческое свидание-любимое дело

У книзі «Шлях художника» Джулія Кемерон радить впроваджувати в своє життя «Творчі побачення». Хоча б раз на тиждень побалуйте себе улюбленим заняттям, на яке, як правило, не вистачає часу. Заодно і хандрити перестанете.

Рисование-творческое свидание

Почніть зі складання списку справ, які доставляють вам задоволення (так, ще один список). Це можуть бути найрізноманітніші проекти і завдання: намалювати картину, спекти пиріг, зв’язати шарф, скупатися в ополонці, стрибнути з парашутом, завести цуценя, посадити біля воріт ялинку. Головне, щоб побачення відбувалося наодинці з собою улюбленим. Саме це стимулює творчу наснагу і бажання творити.

Максимум фізичної активності

Физическая активность-шаг к творчеству

Комп’ютерний вік, на превеликий жаль, ціле покоління «прибив» до офісного крісла. Як не зійти з розуму в офісі і звідки взятися свіжим думкам в чотирьох стінах?

Движение-это жизнь шутка

Нові ідеї спливають з глибин нашого мозку завдяки активному впливу аеробних занять. Хіба не показовий приклад генія людства Альберта Ейнштейна. Його їзда на велосипеді подарувала науці теорію відносності.

Тренируем тело-развиваем творчество

Постарайтеся вибрати те, що до душі: будь-то спортивна ходьба, плавання, бокс, футбол, щоденні піші прогулянки перед сном. Будь-яка фізична активність піднімає настрій, а разом з ним і розвиває розумову активність. А ще: зміцнює тіло, дух і дозволяє забути про те, що таке депресія. Загалом, робить щасливішими.

Рекомендуємо:

 • Найпопулярніші і епатажні тренди в світі йоги
 • Як почати бігати і полюбити цю справу
 • ВСЕ про біг для початківців. ЗСЖ з Денисом Мініним

Тимчасово скоротіть час на читання і споживання нової інформації

Уход за комнатными растениями-как отвлечься

По суті, мінімізуйте надходження інформації. Щохвилинна інформаційна атака на мозок дуже стомлює. Та ж Джулія Кемерон вважає, що потік словесного сміття з Інтернету і деяких друкованих видань значно скорочує внутрішній потік власних почуттів, ідей, думок.

Бажання постійно бути на зв’язку – реальний наркотик, від якого залежне молоде покоління. І «я тільки перевірю повідомлення» – то є відмовка. Наслідком цього є втрата пам’яті, неуважність, неможливість сконцентруватися. Звичайно, стреси і погана екологія, на які все списують, теж грають свою роль. Але саме ви відповідаєте за свою інформаційну гігієну.

Сократите чтение-временно

Примусьте себе зайнятися простими справами по дому: навести порядок, позбувшись речей, які роблять нас нещасними, полити квіти, приготувати щось смачненьке на вечерю.

 Готовка-новые рецепты

Тільки відключивши Інтернет, не відкриваючи газету, не слухаючи новини! І в нагороду отримаєте цілющу внутрішню енергію на подальше творче життя.

Асоціації

Фото-ноутбук

Це цікава і корисна вправа, яка не потребує ніякої додаткової підготовки. Просто виберіть будь-який предмет.

Тренируйте воображение-ассоциации

Наприклад – олівець. Підберіть до нього кілька прикметників, які підходять за змістом: простий, дерев’яний, новий, червоний. Потім хоча б 5 слів абсолютно невідповідних: загадковий, кислий, приємний, тканинний, сильний. Чим більше асоціацій, тим краще.

Карандаши в стакане-фото

До речі, це гарна розвиваюча вправа для дітей. Можете потренуватися разом.

Лайфхаки для батьків (відео):

 • Як привчити дитину до читання
 • Як привчити дитину до порядку
 • Як навчити дитину рахувати
 • Як навчити дитину вчитися самостійно
 • Як навчити дитину дружити
 • Як навчити дитину самостійності

Метод «Шість капелюхів»

Психолог і експерт з Великобританії Едвард де Боно пропонує використовувати метод під назвою «Шість капелюхів». Він дозволяє подивитися на проблему з різних точок зору.

Метод-6 шляп

Різнобарвні капелюхи демонструють шість різних способів вирішення творчих завдань. Білий капелюх надає інформацію, яку слід використовувати для вирішення проблеми, і дозволяє виявити відсутні факти для отримання висновків. Почуття і інтуїцію слід напружити в червоному головному уборі. Чорний капелюх – для песимістів, які налаштовані на сумний результат справи. Її протилежність – жовта. Вона пропонує шляхи вирішення і позитивний результат. За креативний підхід і нестандартне рішення проблеми відповідає зелений капелюх. Синій колір – для керівника. Він робить висновки. Очевидно, що метод дозволяє всебічно осмислити завдання.

Каракулі да Вінчі

Цей метод названий на честь Леонардо да Вінчі. Він ліг в основу створення ідей для його видатних картин та винаходів.

Каракули Да Винчи-метод

Закривши очі і повністю розслабившись, намалюйте на аркуші паперу довільні каракулі. Після слід їх проаналізувати і відшукати схожість зі знайомими предметами і явищами.

Як варіант, намалюйте на аркуші однакові кола або хрестики і доповніть їх деталями для отримання відомих образів. Створіть всередині кожної фігури своєрідні візерунки. Вітаються фантазія і уява.

Знаходьте сенс навіть в нісенітниці

Американський психолог Джой Пол Гілфорд, відомий як творець моделі структури інтелекту, який займався вивченням і тестуванням креативних здібностей, переконував, що їх розвитку сприяє виявлення сенсу навіть в безглуздих речах. Нічого складного в цьому немає. Виберіть рандомно 5-10 слів і складіть з них зрозуміле речення. Це захоплююче.

Починайте творити – натхнення прийде

Начинайте-вдохновение придет

Людство недоотримало безліч геніальних творінь по абсолютно банальній причині. Так, їх винахідники довго чекали свою музу. Багато її не дочекалися.

Не слідуйте їх прикладу. Застерігає нас і Стівен Кінг, автор всесвітньо відомих бестселерів. Починайте творити прямо зараз, шукайте нові хобі, і муза неодмінно в процесі вас відвідає.

Рисование-способ генерации идей

Ваше завдання – не боятися провалу ідеї, не зациклюватися на славі, а починати активно діяти. Тому надихайтеся і творіть!

Конфеты-яркие идеи

Щоб не втрачати форму, потрібно постійно намагатися генерувати яскраві ідеї. Ясна річ, буде виходити з перемінним успіхом, але з кожним разом все краще

І не виключено, що в результаті у вас народиться геніальна думка, здатна якщо не змінити світ, то зайняти в ньому своє місце під сонцем. У Стіва Джобса, наприклад, свого часу вийшло.

5 передбачень Стіва Джобса, які збулися (відео)

Так і сказав: 5 передбачень Стіва Джобса, які збулися (текст)

Він вважав, що креативність є просто створенням зв’язків між речами: «Коли творчих людей запитують, як вони щось зробили, вони відчувають себе трохи винуватими, тому що вони не зробили нічого насправді, а просто помітили. Це стає їм зрозуміло з часом. Вони змогли зв’язати різні шматочки свого досвіду і синтезувати щось нове ».

І Жак Фреско, американський виробничий інженер і футуролог, засновник «Проекту Венера», консолідуючого в собі соціальні структури майбутнього, називає креативністю вміння «взяти вже відомі елементи і з’єднати їх унікальним чином».

Здорово цьому навчитися і реалізувати свій творчий потенціал, чого вам, власне, і бажаємо.

Генерация идей-лампочка.

Генерація ідей є навиком, який можна отримати в результаті тренувань. Мозку властива нейропластічність. Так називають його здатність змінювати власну нейронну структуру. І чим у вас більше творчих завдань, тим нових зв’язків утворюється більше, тим картина міжнейронних взаємодій ширше. Так що творче мислення можна натренувати. Як м’язи в тренажерному залі. Доведено: здатності видавати нові ідеї можна навчитися. І вам напевно варто це зробити

Мотивує ще й те, що ідейна терапія необхідна не тільки для того, щоб в будь-який момент здивувати світ свіжими рішеннями і розбагатіти (втім, вже цього досить). Вона вчить швидко реагувати в складних ситуаціях. Швидко усунути загоряння, вибратися із закритої машини, не занедужати, зіткнувшись із зрадою, крахом бізнесу та іншими труднощами. Загалом, як то кажуть, навіть якщо вас з’їли, у вас є два виходи …

Упражнение-ассоциации

Література для розвитку творчого мислення та креативності:

 • «Гнучкий розум. Як бачити речі інакше і думати нестандартно », Естаніслао Бахрах
 • «Сила іншої руки», Лючія Капачіоне
 • «Шлях художника» (12-тижневий курс по пробудженню і розвитку творчих здібностей), Джулія Кемерон
 • «Геніальність на замовлення», Марк Леві
 • «Шість капелюхів мислення», Едвард Де Боно
 • «Серйозне творче мислення», Едвард Де Боно
 • «Ігри для розуму. Тренінг креативного мислення », Майкл Мікалко
 • «Як писати книги», Стівен Кінг

Яркие акценты-как мыслить креативно

65330 0 cookie-check 11 способів навчити мозок видавати свіжі ідеї

Читайте також:

Гарбузово-лимонне, цибулеве, баклажани з горіхами і шоколадом: 4 крутих рецепти овочевого варення
Гарбузово-лимонне, цибулеве, баклажани з горіхами і шоколадом: 4 крутих рецепти овочевого варення
29 Листопада, 2018, 10:47 984 9
Для тих, хто любить оригінальне варення. Так, класика жанру – бурштинові яблучка, вишенька і полуничка – теж до чаю хороші. Але солоденькі експерименти з овочами...
Смотреть результаты
Яка різниця між IP67 і IP68?
Яка різниця між IP67 і IP68?
Якщо розглядати різні стандарти захисту на прикладі останніх моделей Apple iPhone, різниця між IP67 і IP68 полягає в тому, наскільки глибоко пристрій може відносно безпечно...
Смотреть результаты
Порівнюємо Samsung Galaxy Note 9 з Galaxy Note 8
Порівнюємо Samsung Galaxy Note 9 з Galaxy Note 8
Потужний Samsung Galaxy Note 9 виявляється чи не найпродуктивнішим і функціональним смартфоном кінця 2018 року. Однак, як і у випадку з будь-яким іншим пристроєм, завжди...
Смотреть результаты