search
Підписатися

logo

Розблокування смартфона по обличчю. Як це працює?

21 Листопада, 2018, 11:00 10

Після покупки нового смартфона настає деяка ейфорія, особливо якщо ця покупка довгоочікувана, ми ретельно підбирали потрібні параметри, вибирали відповідний бренд, дизайн тощо. Але через деякий час, коли ейфорія проходить, перед нами стають більш нагальні питання, такі як, наприклад, перенесення контактів і важливих даних зі старого смартфона, налаштування його основних параметрів під свої потреби, а також вибір способу блокування нового гаджета. Останню процедуру проробляємо, звичайно ж, тільки в тому випадку, якщо ми вирішили захистити свій смартфон від сторонніх надто цікавих очей. Якщо ж ми вирішуємо, що приховувати нам нічого, то залишаємо все як є і надалі розблокуємо свій смартфон простим свайпом по екрану.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - смартфон в руке

Але, як показує практика, найчастіше ми вирішуємо все-таки заблокувати свій смартфон хоча б найпростішим способом. Відбувається це через наше природне бажання захистити свої персональні дані від сторонньої уваги, тому функція блокування смартфона виявляється дуже затребуваною і популярною. Таким чином, виробники найпопулярніших і відомих смартфонів не могли не звернути на це увагу. Помітивши наш інтерес до функцій безпеки, провідні розробники почали справжню війну між собою в розробці найбільш надійного способу заблокувати і розблокувати смартфон, пропонуючи найвитонченіші і незвичайні способи і методи. Кожен з них має свої переваги й недоліки один перед одним, але найбільш популярним сьогодні є розблокування по обличчю.

Читайте також: Як розблокувати телефон, якщо забув пароль.

Способи блокування смартфона

Коли ми усвідомили, що блокування екрана нам необхідне, ми до того ж ще й повинні вибрати спосіб цього самого блокування. Абсолютно кожен сучасний смартфон зможе запропонувати нам відразу кілька способів, з яких ми і будемо вибирати. А от які саме способи будуть нам доступні, безпосередньо залежить від моделі того девайса, яким ми володіємо.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - пин-код 1234

Пін-код. Найпростіший спосіб блокування смартфона, який доступний не тільки в сучасних смартфонах, але і в девайсах похилого віку. Для того щоб розблокувати пристрій за допомогою ПІН-коду, нам потрібно ввести чотиризначну числову комбінацію. Може здатися, що якщо витратити трохи часу, то чотири цифри можна легко підібрати, але ця думка помилкова, адже варіантів комбінацій неймовірна кількість.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - графический ключ

Графічний ключ. Даний спосіб так само доступний чи не у всіх смартфонах і до розробки розблокування відбитком пальців або по обличчю користувача, вважався найпопулярнішим і надійним. Розблокування екрана за допомогою графічного ключа представляє собою  дев’ять точок, які збудовані в квадрат по три в три ряди. Ми повинні з’єднати деякі з них або всі лінією або кривою в правильній послідовності.

сканер отпечатка пальца

Сканер відбитка пальця. Уже кілька років в наших смартфонах застосовується блокування за допомогою відбитка пальця власника. Популярність такого методу обумовлена ​​швидкістю спрацьовування сканера і його надійністю. Розташований такий сканер або на фронтальній стороні смартфона або на задній кришці, як правило, біля основної камери.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - сканер радужки глаз

Сканер райдужної оболонки ока. Варіант розблокування екрану, який так і не отримав належної популярності. Суть полягає в тому, що смартфон визначає свого власника по райдужці ока, адже вона індивідуальна для кожної людини. Наприклад, цей метод активно використовувався у флагмані Samsung Galaxy S8 і S8 +, але більш затребуваним, в результаті, став наступний варіант.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - распознание лица

Розблокування по обличчю. Смартфон, який оснащений цією функцією, в прямому сенсі слова здатний упізнавати свого власника в обличчя. Камера девайса аналізує основні риси обличчя і розблокує пристрій або не розблокує. Це дуже зручно, швидко і надійно, адже обдурити таке блокування, швидше за все, неможливо.

Як працює розблокування по обличчю?

З боку виглядає все досить просто. Ми беремо смартфон в руку, підносимо його до свого обличчя і все, екран смартфона буде розблоковано і він стане активним. Таким чином, може скластися враження того, що даний метод недостатньо безпечний і надійний. Але, насправді, видима простота приховує в собі досить складні процеси, які хоч і спрацьовують дуже швидко, але, тим не менш, складаються з досить великого числа операцій. Варто зауважити, що суть і процес розблокування по обличчю приблизно однаковий для всіх моделей смартфонів від будь-якого виробника, але ось методи реалізації даного процесу можуть сильно відрізнятися.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - карта лица

Для того щоб смартфон почав упізнавати наше обличчя, спочатку він повинен його запам’ятати. Відбувається це на етапі налаштування функцій безпеки. У той час, коли камера аналізує риси нашого обличчя, гаджет запам’ятовує не тільки розташування очей і їх відстань один від одного, контури обличчя, включаючи розмір і форму носа, а й навіть колір і сітківку ока. Таким чином, метод розблокування по райдужці ока стає складовим елементом розблокування по обличчю. Аналізуючи контури обличчя і його особливості, смартфон створює своєрідну сітку з точок. Далі, коли ми намагаємося розблокувати смартфон, він зіставляє уже створену сітку з точок (bitmap-зображення) з тим обличчям, яке зараз знаходиться перед екраном.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - девушка смотрит на смартфон

Найкраще, коли розблокування відбувається за допомогою спеціальної інфрачервоної камери, адже вона більш точно створить так звану карту обличчя, ніж звичайна камера. Крім цього, інфрачервона камера буде здатна аналізувати наше обличчя і розблокувати смартфон навіть в темний час доби, наприклад, ввечері. Але, все-таки, якщо сканування обличчя дає збій з якоїсь причини, то екран можна розблокувати резервним способом, наприклад графічним ключем або відбитком пальця.

Як налаштувати розблокування по обличчю?

Різні виробники називають функцію розблокування по обличчю в своїх смартфонах по-різному. Це може бути Face ID, Face Unlock або ще щось в подібному роді. Але суть кожного полягає в тому, що смартфон реагує на обличчя свого власника і розблокує екран. Так як же налаштувати цю функцію? Насправді, все гранично просто. Якщо ми лише тільки-тільки купили новий смартфон і робимо його перший запуск, в такому випадку нам необхідно буде спочатку вводити базові налаштування, такі як регіон, вибір мови, підключення до мережі Інтернет тощо.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - настройка разблокировки по лицу

Одним з пунктів налаштування смартфона при першому запуску обов’язково виявиться налаштування блокування екрану. Тут ми зможемо вибрати метод блокування і, відповідно, налаштувати його. У цьому випадку ми повинні розташувати смартфон перед своїм обличчям на потрібній відстані і дати деякий час гаджету для побудови карти обличчя. Як тільки все буде закінчено, ми повинні визначитися з резервним способом розблокування екрану, який необхідний в тих випадках, якщо розблокування по обличчю дає збій. Як правило, таким резервним методом стає або 4-значний PIN-код, або графічний ключ. Після таких нехитрих заходів наш смартфон запам’ятовує обличчя власника і надалі буде здатний упізнавати його.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - построение bitmap изображения

У тому випадку, якщо ми вже давно користуємося смартфоном, і про перший запуск мова не йде, то налаштувати функцію розпізнавання обличчя власника так само не складе труднощів. Для цього нам необхідно буде звернутися в меню налаштувань, де в пункті «Безпека» ( «Безпека та конфіденційність») або ж «Блокування екрану», це залежить від виробника смартфона, знайти пункт «Розблокування розпізнаванням обличчя». Далі проводимо ті ж маніпуляції, що й при першому запуску. Їх ми вже описали трохи вище.

Чи можна обдурити розблокування по обличчю?

Після того, як ми детально ознайомилися з основами і принципами роботи і налаштування функції розпізнавання обличчя в нашому смартфоні, нас може спантеличити інше питання – чи можна якимось чином обдурити систему розпізнавання обличчя або обійти її? Насправді однозначної відповіді на дане питання сьогодні немає. Проводиться безліч тестів і випробувань, які не тільки не дають однозначної відповіді, але й часом навіть ставлять нові питання і завдання. Проте, можна впевнено заявити про те, що система розблокування по обличчю є однією з найбільш зручних, надійних і безпечних. Але, швидше за все, абсолютно досконалу і ідеальну систему безпеки для наших гаджетів ще не винайшли.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - братья близнецы

Насправді, якщо систему розпізнання обличчя і можна обдурити або обійти, то зробити це буде неймовірно складно. Наприклад, якщо ви подумали про те, що можна використовувати фотографію для цього, то вас спіткає невдача, адже сучасні методи використовують в своїй основі тривимірну побудову карти обличчя (bitmap-зображення), а фотографія двомірна, тому розблокувати смартфон нею не вдасться. Як не вдасться зробити це і за допомогою відео. А ось небезпека може критися в тому випадку, якщо у вас є злий брат-близнюк, який мріє заволодіти вашими персональними даними. Згідно з деякими тестами, обличчя близнюка може розблокувати смартфон. Але це не точно, адже є дані інших тестів, які свідчать про протилежне.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - трёхмерное построение карты лица

Можна спробувати обійти систему розблокування по обличчю. Після кількох невдалих спроб розблокування, смартфон запропонує ввести ПІН-код або графічний ключ. В теорії зловмисник може підібрати його, але це дуже непросте завдання. З іншого боку, він може знати його, якщо йому вдалося якимось чином цей пароль підглянути. А значить, потрібно дуже уважно налаштовувати резервний спосіб блокування, щоб ніхто крім нас самих не міг його знати.

Переваги розблокування по обличчю

Як ми вже говорили в сьогоднішньому матеріалі, метод розблокування смартфона по обличчю є найбільш поширеним і популярним сьогодні. Сучасні смартфони все частіше і частіше оснащуються цією функцією, навіть якщо мова йде про бюджетні девайси. Популярність подібного методу обумовлена ​​відразу декількома факторами, про які ми зараз і поговоримо.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - разблокировка смартфона

Це комфортно і зручно. Для того щоб розблокувати смартфон, нам більше не потрібно вводити числові дані або малювати графічний ключ, досить розташувати смартфон перед своїм обличчям і безконтактно розблокувати його. Уявіть собі, що насувається заметіль і зимовий мороз на вулиці. Знімати рукавички, щоб розблокувати смартфон ну ніяк не хочеться. А завдяки можливості розблокування по обличчю цього робити не потрібно, руки залишаються в теплі, а смартфон розблокується.

Це надійно. Користуючись системою розпізнавання обличчя, ми можемо бути абсолютно впевнені в тому, що доступ до наших файлів і даних не отримає абсолютно ніхто. Лише одного разу запам’ятавши наш контур обличчя і його особливості, смартфон буде розблокуватися тільки коли впізнає його. При цьому навіть якщо ви поміняєте свій імідж, наприклад, зробите нову зачіску або у вас відросте борода, це все одно не завадить смартфону впізнати вас!

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - смартфон узнает владельца

Спрацьовує швидко. На відміну від інших методів розблокування смартфона, розпізнавання обличчя спрацьовує неймовірно швидко. Ось якщо ми можемо помилитися при введенні коду або малюнка на екрані, то камера смартфона впізнає обличчя власника, навіть якщо навколо темно. Сканер відбитка пальця так само може підвести, наприклад, якщо палець травмований порізом (забинтований) або не хочеться знімати рукавиці в мороз.

Це безпечно. Якщо ми правильно налаштували функцію розблокування по обличчю, то обдурити її або обійти практично неможливо. Цього не вдасться зробити ні за допомогою фотографії, ні за допомогою якихось інших методів. А значить, наші персональні дані виявляються під надійним захистом.

Розблокування по обличчю є найнадійнішим і зручним захистом наших персональних даних на смартфоні

Функція розблокування по обличчю дуже популярна і затребувана сьогодні. І хоча вона почала масово застосовуватися лише недавно, доступність цього методу зростає з кожним роком. Якщо ще пару років назад вона була доступна лише в смартфонах-флагманах, які коштували досить дорого для середньостатистичного українця, то вже зараз функція розпізнавання обличчя власника доступна і в бюджетних смартфонах. Суть її роботи одночасно досить проста й надійна. Обдурити таку систему або неможливо зовсім, або неймовірно складно, що говорить про її безпеку. Наступний важливий фактор, який сприяє поширеності даного методу, це простота налаштування і зручність використання.

Разблокировка смартфона по лицу. Как это работает - Смартфон сканирует лицо

Варто так само відзначити, що за допомогою розпізнавання обличчя ми зможемо не тільки убезпечити смартфон в цілому, але й окремі його елементи. Наприклад, доступ до повідомлень або до галереї з особистими фотографіями.

64962 5 cookie-check Розблокування смартфона по обличчю. Як це працює?

Читайте також:

Огляд нового Apple MacBook Pro 15 2018
Огляд нового Apple MacBook Pro 15 2018
21 Листопада, 2018, 09:59 1230 14
Говорячи про ноутбуки, ми рідко маємо на увазі під цим терміном пристрої Apple. І хоча MacBook фактично відноситься саме до категорії ноутбуків, у всіх нас...
Смотреть результаты
Похрумкаємо? Як вибрати фритюрницю – корисні поради для господині
Похрумкаємо? Як вибрати фритюрницю - корисні поради для господині
Картопля фрі – чудова страва, і з цим мало хто буде сперечатися. Це і відмінний перекус, і ідеальний гарнір до м’яса або риби. Так що...
Смотреть результаты
Коли хочеться тепла: електроковдри для  найсолодшого сну
Коли хочеться тепла: електроковдри для  найсолодшого сну
Що може бути затишніше ковдри, особливо холодними осінніми вечорами? Правильно, тільки дуже тепла ковдра! А ще краще, коли ця сама ковдра не просто зберігає тепло,...
Смотреть результаты