search
Підписатися

logo

Якщо потрібна нова праска – 5 корисних порад для тих, хто планує покупку

23 Листопада, 2018, 11:15 6

Як показує статистика, прасування – це одна з найменш улюблених домашніх справ. Перед початком прасування доводиться щоразу витягувати, розкривати і встановлювати громіздку прасувальну дошку, а сам процес займає багато часу і сил, вимагає уваги і скрупульозності, без яких можна легко обпектися або зіпсувати річ. Коротше кажучи, боротьба з впертими складками і заломами на тканині – не вдячна справа. Тому одні з нас наполегливо випрасовують кожну складочку, проклинаючи майбутні заходи і дрес-коди на роботі, а інші просто пасують перед цим завданням, жертвуючи охайним зовнішнім виглядом на користь вільного часу і спокійного душевного стану.

Утюжить или нет

Але, якщо чесно, йти на такі жертви зовсім не обов’язково, адже прогрес не стоїть на місці, і з кожним роком з’являється все більше цікавих моделей прасок, функціонал яких дозволяє витрачати на прасування мінімум часу і сил. Та й ризики зіпсувати речі під час прасування мінімізовані – якісне покриття підошви праски запобігає подібні сумні ситуації.

Хороша праска з подачею пари здатна:

 • швидко випрасувати найрізноманітніші тканини,
 • розрівняти будь-які складки і заломи,
 • не пошкоджуючи при цьому текстиль і фурнітуру на одязі.

Звучить інтригуюче? Тоді давайте розбиратися, якою повинна бути надійна праска, які у неї повинні бути параметри, і на що звертати увагу при виборі цього маленького, але дуже корисного гаджета, щоб покупка виявилася дійсно вдалою.

Це цікаво: Історія появи прасок: від шматка металу до футуристичного девайса

Выбираем утюг

П’ять порад, які допоможуть вибрати хорошу праску

Хоч всі праски й створені для однієї-єдиної мети, але це зовсім не означає, що, купивши будь-яку першу-ліпшу модель, ми отримаємо саме такий результат, який планувався. Все не так просто. Незважаючи на свою схожість, різні типи прасок істотно відрізняються за параметрами і функціональністю, тому, щоб покупка відповідала очікуванням, рекомендуємо ознайомитися з корисними порадами, які допоможуть зробити правильний вибір.

Визначаємо потрібний тип праски

Почнемо з головного – розберемося, які різновиди прасок взагалі бувають. Отже, гаджети для прасування речей можна розділити на кілька груп по функціоналу, особливостям конструкції та експлуатації.

Дротові праски. Це найпоширеніший тип прасок, представлений як бюджетними, так і досить дорогими моделями. Праски цього різновиду хоч і мають деякі недоліки, наприклад, деяку обмеженість рухів і радіусу дії через довжину дроту і розташування розетки, але вони дійсно прості, надійні і зручні у використанні. Ну і основний плюс дротових моделей в тому, що такі пристрої можуть підтримувати стабільну температуру протягом усього часу роботи.

Бездротові праски. Деякий час назад цей різновид прасок був найпопулярнішим, але зараз ажіотаж навколо них трохи спав. Перевага бездротової праски в тому, що вона абсолютно не залежить від розеток, на відміну від провідних моделей – такий пристрій нагрівається на спеціальній підставці. Але і без «ложки дьогтю» тут ніяк – час автономної роботи праски зовсім невеликий, і температура підошви швидко падає, тому доводиться часто ставити його на «підзарядку».

Утюг с проводом

Праски без подачі пари. Останнім часом такі праски зустрічаються все рідше, оскільки вони не дуже зручні. Такі пристрої зазвичай передбачають алюмінієву підошву, а управління здійснюється тільки за рахунок ручки-крутилки, що регулює температуру, і щоб добре випрасувати одяг праскою без пари, доведеться запастися пульверизатором з водою для зволоження тканини.

Утюг без подачи пара

Праска з парою. Найпопулярніший вид прасок. Прості у використанні і цілком доступні за ціною, такі пристрої дозволяють працювати в двох режимах – сухому (без подачі пари) і вологому (з парою). Пара створюється з води, попередньо налитої у вбудований всередину корпусу контейнер, і допомагає набагато швидше отримати бажаний ефект, навіть на складних для прасування тканинах.

Утюг с паром

Дорожня праска. Цікавий і дуже корисний різновид прасок з парою. Дорожні праски  мають дуже компактні габарити і цілком скромну вагу – всього близько кілограма, тому їм завжди знайдеться місце у валізі.

Дорожный утюг

Праски з парогенератором. Цей пристрій, обладнаний зовнішнім парогенератором. Контейнер для води міститься в окрему підставку, яка передає пару за допомогою спеціального тонкого шланга. Завдяки високому рівню пари, одяг можна прасувати як з одного боку, так і складений в декількох шарів одночасно. Ємності контейнера для води в таких парогенераторах зазвичай вистачає приблизно на 1,5 години прасування. Щоб дізнатися більше про парогенератори, загляньте сюди.

Утюг с парогенератором

Рекомендуємо почитати: Правильне прання, сушка і прасування

Розбираємося в основних характеристиках прасок

І ось ми перейшли до параметрів, від яких безпосередньо залежить те, наскільки нова праска виявиться зручною у використанні. При виборі нового гаджета для дому важливо керуватися не тільки ціною – вартість не завжди є показником високої або, навпаки, низької якості. Звертайте увагу на технічні характеристики пристрою, його потужність і додаткові функції.

Потужність. Цей параметр визначає, наскільки швидко буде нагріватися підошва праски. Найслабшими в цьому плані є, звичайно, дорожні праски – такі пристрої передбачають не більше 1000-1200 Вт потужності. Більшість звичайних моделей для дому мають потужність на рівні 2000-2500 Вт, і для стандартної праски таких показників зазвичай цілком достатньо.

Регулювання температури. Найважливіший параметр цієї техніки, від якого залежить не тільки зручність гаджета, але й можливість його використання для різних типів тканин. Залежно від моделі та рівня «просунутості» техніки, налаштування температури в прасках може здійснюватися кількома способами. Найпростіший і, відповідно, поширений тип – плоска кругла ручка, обертанням якої можна задати потрібний рівень нагрівання підошви. Таку крутилку можна зустріти як на бюджетних, так і на дорогих моделях. Другий варіант управління – це кнопки і інформаційний дисплей, а третій – сенсорна панель з підсвічуванням. При цьому всі різновиди управління передбачають однакові температурні рівні:

 • 110 ° C – для синтетичних тканин
 • 150 ° C – для шовку, вовни
 • 200 ° C – для бавовни, льону, білизни з натуральних тканин

Удобный утюг

Підошва праски. Це найважливіша частина праски, оскільки саме гаряча підошва розгладжує тканину, а неякісне покриття може безнадійно зіпсувати одяг. Поверхня підошви повинна бути стійкою до подряпин та інших пошкоджень, а ще покриття ні в якому разі не повинно залишати після прасування загладжені до блиску плями – це псує зовнішній вигляд речей. Розташування отворів для виходу пари повинно бути рівномірним.

Корисна порада: Праски з великою площею підошви швидше впораються з прасуванням текстилю, а гостренький носик допоможе ретельно розгладити складки на оборках, простір між ґудзиками сорочок, комірці та манжети.

Більшість моделей мають алюмінієву підошву, покриту зверху іншими матеріалами для захисту тканин і кращої якості прасування, рідше зустрічаються сталеві моделі. Покриття може бути керамічним, тефлоновим, сталевим. Плюс у деяких брендів є спеціальні покриття власної розробки, наприклад, зараз можна придбати  праски Braun зі сталевою підошвою і покриттям «Saphir» – високоякісним сапфіровим напиленням.

Зверніть увагу: Деякі моделі недорогих прасок обладнані алюмінієвою підошвою без будь-якого додаткового покриття. Такі пристрої добре розгладжують тканини, але через м’якість металу на його поверхні швидко утворюються подряпини. Крім того, алюмінієва пластина при прасуванні створює блиск на тканинах, і особливо до цього схильні вовняні вироби.

Кількість і сила пари. Цей параметр вказує, скільки пари праска зможе зробити за хвилину. Чим вище значення, тим більшою буде сила парового удару і, відповідно, якість прасування. Найбільше на українському ринку представлено моделей з продуктивністю пари на рівні 30-60 г / хв, але деякі праски передбачають потужність постійної пари понад 100, і навіть 150 г / хв. Такі пристрої легко впораються з прасуванням щільних багатошарових тканин. До речі, праски можуть створювати пару різними способами: автоматично, безперервно або ударами.

Навіщо потрібен паровий удар в прасках? Удар парою зручний для розгладження складок на важких щільних тканинах, наприклад, щоб випрасувати місця згинів на шторах або привести в порядок верхній одяг.

Рекомендуємо почитати: Вибираємо праску по типу відпарювання

Паровой удар

Додаткові опції прасок

Крім перерахованих вище параметрів, на якість роботи і зручність використання прасок також впливають інші, менш важливі, як здається на перший погляд, характеристики і додаткові функції. Сюди ж відноситься і комплектація прасок – деякі моделі можуть поставлятися разом з додатковими аксесуарами.

Корисні функції прасок:

 • самоочищення і захист від накипу – може істотно продовжити термін служби пристрою, так як неякісна жорстка вода здатна швидко вивести праска з ладу, забивши парові канали накипом
 • протикраплинна система – праски з цією опцією не будуть капати при роботі на низьких температурах або у вимкненому стані
 • ручне налаштування сили пари – багато моделей прасок передбачають автоматичне регулювання сили подачі пари, яка залежить від обраного температурного режиму, але в деяких гаджетах є можливість встановлювати цей параметр незалежно від інтенсивності нагріву підошви
 • постійна подача пари – впливає на якість прасування, і чим сильніше подача пари, тим краще і швидше будуть розправлені заломи навіть на речах, що складно прасувати через велику кількість швів і вставок з різних матеріалів
 • вертикальне відпарювання – праска з таким функціоналом цілком може замінити відпарювач, оскільки дозволяє розгладжувати речі, не укладаючи їх на прасувальну дошку, за допомогою сильного парового удару
 • автоматичне відключення – цей запобіжник відключає праску, залишену більш ніж на 30 секунд в горизонтальному положенні або на кілька хвилин у вертикальному
 • захист від перегріву – праска автоматично вимикається, якщо система виявляє будь-які несправності з термостатом

Корисні поради тут: Дрібниці життя – догляд за одягом

Комплектація

Найчастіше в коробці можна знайти тільки три предмети – саму праску, гарантійку та інструкцію, але більш просунуті гаджети нерідко підносять приємний сюрприз у вигляді корисних аксесуарів, якими виробник укомплектовує такі пристрої. Це можуть бути мірні склянки для заливки води в резервуар праски, різні насадки на підошву, підставки:

 • мірна склянка – невелика пластикова ємність з загостреним носиком, через який зручно заливати воду в праску
 • силіконові і тефлонові насадки для делікатних тканин – знімні захисні пластини, що оберігають тканину від пошкоджень при дуже високій температурі або надмірно довгому контакті з підошвою праски, що запобігають утворенню блискучих ласів
 • підставка під праску – дозволяє стійко розмістити гарячу праску на прасувальній дошці або іншій поверхні, роблячи процес прасування більш зручним і безпечним

Комплектация утюгов

Ергономіка

Від того, наскільки зручною буде праска в процесі використання, безпосередньо залежить і якість прасування, і збереження нервів його власника. Занадто громіздкий, важкий або незручний пристрій здатний перетворити процес прасування речей на справжню муку, тому при виборі такого гаджета потрібно обов’язково звертати увагу на його габарити та ергономіку.

Праска не повинна бути ні занадто важкою, ні занадто легкою, оскільки при надмірній вазі гаджета руки будуть дуже швидко втомлюватися, а надто легку праску доведеться постійно з силою утискувати в тканину. Ручка пристрою повинна бути не слизькою, оптимально підходити за розміром і формою до ширини вашої долоні.

Эргономика

Вибирайте гаджет з компактними елементами управління – вони не повинні занадто сильно виступати з корпусу, чіпляти і, тим більше, дряпати пальці. Обов’язково перевірте, наскільки м’яко натискаються кнопки (обертаються рукоятки). Також дуже зручні у використанні праски зі шнуром живлення на гнучкому круговому шарнірі – провід такого пристрою не буде перекручуватися і заважати під час прасування.

65017 0 cookie-check Якщо потрібна нова праска – 5 корисних порад для тих, хто планує покупку

Читайте також:

Розблокування смартфона по обличчю. Як це працює?
Розблокування смартфона по обличчю. Як це працює?
21 Листопада, 2018, 11:00 2409 10
Після покупки нового смартфона настає деяка ейфорія, особливо якщо ця покупка довгоочікувана, ми ретельно підбирали потрібні параметри, вибирали відповідний бренд, дизайн тощо. Але через деякий...
Смотреть результаты
Огляд нового Apple MacBook Pro 15 2018
Огляд нового Apple MacBook Pro 15 2018
Говорячи про ноутбуки, ми рідко маємо на увазі під цим терміном пристрої Apple. І хоча MacBook фактично відноситься саме до категорії ноутбуків, у всіх нас...
Смотреть результаты
Похрумкаємо? Як вибрати фритюрницю – корисні поради для господині
Похрумкаємо? Як вибрати фритюрницю - корисні поради для господині
Картопля фрі – чудова страва, і з цим мало хто буде сперечатися. Це і відмінний перекус, і ідеальний гарнір до м’яса або риби. Так що...
Смотреть результаты