search
Підписатися

logo

Яку кавомолку вибрати для дому? – Огляд та рейтинг кращих моделей

06 Жовтня, 2018, 10:42 10

Кава – улюблений напій багатьох людей, а його приготування стало справжнім мистецтвом. Одне з основних правил приготування доброї кави – зерна необхідно молоти безпосередньо перед приготуванням. А для цього необхідна кавомолка. Це маленький безвідмовний агрегат, незамінний для кожного, хто любить каву домашнього приготування.

Зміст:

 1. Основні особливості техніки, які завдання виконує
 2. На що звертати увагу при виборі даного виду техніки?
 3. Тонкощі вибору
 4. ТОП 10 моделей даного виду техніки
 5. ТОП 3 прості рецепти, які готуються за допомогою кавомолки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Основні особливості техніки, які завдання виконує

Буває кавомолка ручна або електрична, жорнова або роторна. Ручні моделі – найпростіший варіант, але не завжди найдешевший. Такий пристрій є невеличким млинком з жорнами – один нерухомий, інший рухається завдяки обертанню ручки. Регулюючи відстань між жорнами, можна змінювати ступінь помелу.

ручная кофемолка

Цікаво, що розвиток техніки не вивів з ужитку ручні кавові млинки. У них виявилося чимало переваг. Ці пристрої компактні, прості для використання та догляду. Дуже надійні, бо ламатися там майже нічому. Вони працюють безшумно і не залежать від електроенергії. Кавові зерна перемелюються рівномірно і в процесі не нагріваються, що добре впливає на смак.

Вартість механічних пристроїв для помелу кави може бути найрізноманітнішою. Є дешеві моделі, а є й дорогі, виконані з міцного дерева та металу, витончено прикрашені. Така кавомолка – справжня цінність для знавців кави.

Власне, мінус у таких пристроїв тільки один – але дуже вагомий. Щоб отримати порцію ароматної меленої кави, потрібно витратити час і попрацювати. А в бурхливому ритмі сучасного життя на це далеко не завжди вистачає часу.

электрическая кофемолка

Квапливих любителів ароматного напою виручають практичні електрокавомолки. Вони дозволяють змолоти велику порцію зерен буквально за кілька секунд одним натисненням кнопки. Звичайно, і у них є свої недоліки. Електричні пристрої шумлять при роботі і, як будь-які побутові прилади, можуть вийти з ладу. Але такі переваги, як простота використання і економія часу, однозначно переважують.

На що звертати увагу при виборі даного виду техніки?

Перш за все потрібно розібратися, який потрібен тип моделі. Є два основні різновиди домашніх електрокавомолок: ножові (роторні) і жорнові. Роторні або ротаційні – прості, компактні, дуже затребувані прилади. Зверху в них знаходиться чаша, на дні якої встановлені ножі (на зразок блендерних). Обертаючись, вони розбивають зерна. Щоб розмолоти дрібніше, потрібно довше молоти.

Серед переваг роторних моделей – доступна вартість і простота конструкції. Недоліком є ​​нерівномірний помел. Є моделі з похилим дном, які розмелюють зерна більш рівномірно. Але, в будь-якому випадку, найвдалішим результатом буде помел “на порох”, який потрібен для приготування кави по-турецьки. Тому кращі кавомолки для турки в бюджетному сегменті належать саме до цього типу.

Жорнові кавомолки – більш функціональні пристрої. Як зрозуміло з назви, вони мають жорна, що не розбивають, а розчавлюють зерна, забезпечуючи більш акуратний і дбайливий помел. Вони дозволяють точно регулювати ступінь помелу, тому з їх допомогою можна змолоти каву для турки або кавоварок різного типу. Можна завантажувати велику кількість зерен і точно відміряти порцію для помелу. На жаль, функціональність і надійність таких пристроїв прямо пропорційна їхній вартості.

Тонкощі вибору

При підборі ротаційної (ножової) техніки варто звернути увагу на такі особливості моделі:

роторная кофемолка

 • Дизайн, матеріали, надійність і властивості конструкції. Такі нюанси, як похиле дно або наявність подвійних ножів, можуть позитивно вплинути на якість помелу. Для компактного пристрою корисною буде також можливість ховати шнур всередину корпусу.
 • Місткість – скільки грам зерен може поміститися в подрібнювачі.
 • Додаткові функції. До них належить, приміром, імпульсний режим, який забезпечує кращу рівномірність помелу.

Вибираючи жорнову модель, варто звернути увагу на такі фактори:

жерновая кофемолка

 • Зовнішній вигляд, якість збірки, конструкція. Зазвичай такі пристрої облаштовуються знімним контейнером для меленої кави. У деяких моделях можна також виймати жорна, знімати чашу для зерен. Така можливість стане в нагоді під час чищення.
 • Тип і матеріал жорен. Сталеві міцніші, перемелюють зерна рівномірніше. Керамічні майже не тупляться і працюють трохи тихіше. За конструкцією вони можуть бути прямими (плоскими) або конічними. Плоскі жорна обертаються швидше і дають дуже однорідний помел. Конічні більш довговічні і продуктивні, та головне – вони набагато менше нагріваються. Конічні вважаються більш зручними для широкого застосування, але деякі цінителі віддають перевагу саме плоским.
 • Функціональність і зручність управління. Варто розглянути, як налаштовується таймер, скільки передбачено ступенів помелу і наскільки зручно їх регулювати.

Потужність моделей зазвичай варіюється в межах 150-250 Вт. Для домашнього використання цілком вистачає 160-180 Вт.

ТОП 10 моделей даного виду техніки

Найкраща кавомолка – поняття відносне. Комусь потрібен найпростіший дешевий прилад, для когось важливі надійність та максимальна довговічність. Одному підійде компактна ножова модель, яку навіть можна взяти з собою у подорож. А інший надасть перевагу солідному апарату, який запанує на почесному місці у кухонному “кавовому куточку”.

Ось рейтинг кращих моделей кавомолок 2018 року, складений з урахуванням різних потреб. До нього увійшли як популярні ножові моделі, так і потужні жорнові пристрої.

До найбільш затребуваних представників роторного типу належать:

лучшие роторные кофемолки

 • Кавомолка Bosch MKM 6000 – одна з кращих компактних ножових моделей. Вона міцна, цілком надійна, швидко меле зерна. Чаша з похилим дном зроблена з нержавіючої сталі.
 • Delonghi KG 49 – модель італійського бренду, знаменитого своєю кавовою технікою. У неї містка знімна чаша на 90 грам, є таймер, індикація помелу. Працює досить тихо. Шнур змотується, в комплект входить щіточка для очищення. Модель не з дешевих, але ціна повністю виправдана функціональністю.
 • Vitek VT 1540 SR – недорогий пристрій для тих, кому потрібна простота і мінімальна функціональність. Досить потужний і надійний двигун, подрібнювач з нержавіючої сталі.
 • Saturn ST-CM1033 – пристрій з категорії “дешево та сердито”. У простому пластиковому корпусі ховається чаша з нержавіючої сталі і такі ж ножі. Сатурн меле швидко і дрібно, є імпульсний режим роботи.
 • Gorenje SMK 150 – дуже компактна модель з “обтічним” дизайном корпусу. Ємність чаші – всього 36 грам (цього вистачає приблизно на 5 порцій). Є відділення для шнура.

Ті, кого більше приваблюють переваги жорнового типу, можуть розглянути такі моделі:

лучшие жерновые кофемолки

 • Delonghi KG 89 – функціональний і продуманий пристрій в міцному корпусі з металу та пластика. Є можливість налаштовувати ступінь помелу і порцію зерен. Знімається не тільки контейнер для меленої кави, але і ємність для зерен.
 • Polaris PCG 1620 – модель, яка вочевидь створювалася за зразком Delonghi, але є більш доступною. Містка і цілком надійна, з захистом від перегріву і блокуванням при відкритій кришці.
 • First 5480 – привабливе співвідношення вартості, продуктивності і економічності. Модель з механічним управлінням, що має таймер, регулювання помелу, систему намотування шнура.
 • Krups GVX242 – порівняно компактна, але містка модель. Передбачено 17 ступенів помелу, ємність розрахована на 200 грам зерен. Деталі знімаються, що полегшує догляд.
 • Bork J701 – ще одне компактне рішення для невеликої кухні. Модель надійна, корпус виконаний з нержавіючої сталі. Облаштована конічними жорнами. Є 5 основних ступенів помелу, але регулювання гнучке, з можливістю вибору проміжних положень.

Поради щодо експлуатації пристрою

Кавомолка здається суворим приладом, якому під силу будь-які випробування. Але насправді ця техніка дуже чутлива, і неправильна експлуатація може швидко вивести її з ладу. Тому запорукою довгої служби цього пристрою буде використання виключно за інструкцією.

Перегрів шкідливий як для працездатності пристрою, так і для смаку кави. Деякі моделі нагріваються швидше, деякі повільніше. Варто перевірити, який граничний час безперервної роботи для конкретної моделі.

очистка кофемолки

Час від часу прилад потрібно чистити. Знімні контейнери миють і ретельно сушать перед встановленням. Ножі або жорна слід очищати спеціальною щіточкою (такий аксесуар часто входить в комплектацію). Зручно, якщо жорна або ножі знімаються – це дозволяє очистити їх і ємність подрібнювача ретельніше.

У керівництві може бути вказано – використовувати пристрій тільки для зерен кави. Але багатьом хотілося б користуватися цим зручним агрегатом для подрібнення інших продуктів. В принципі, це можливо за наступних умов:

 • Перемелювати слід тільки продукти, щільність і твердість яких не більші, ніж у зерен кави. В іншому випадку це призведе до швидкого зношування або поломки приладу. Також не варто подрібнювати в кавомолці занадто жирні, липкі, маслянисті продукти – волоські горіхи, тверді сири і т.п.
 • Краще використовувати прилад для одного типу продуктів – для кави, або спецій, або горіхів чи круп. Це пов’язано з тим, що повністю вичистити ємність і позбутися характерного запаху того чи іншого продукту дуже складно.
 • Один з найпоширеніших способів використання цієї техніки – приготування цукрової пудри. Хоча якраз цукор не рекомендується подрібнювати в кавомолці. Під час перемелювання він легко нагрівається і плавиться, налипає на ножі або жорна. Якщо немає іншого варіанту, молоти цукор слід невеликими порціями, не довше ніж 2-3 секунди за один раз. Так він не встигне сильно нагрітися.

ТОП 3 прості рецепти, які готуються за допомогою кавомолки

кофемолка рецепты

 • Кава по-турецьки. Це традиційний напій, який готується в джезві або турці. Для нього потрібен найдрібніший помел. На 50-60 мл холодної води треба взяти одну чайну ложку меленої кави. Воду залити в турку, додати каву і цукор за смаком. Помішуючи, тримати на повільному вогні, доки “шапка” не почне підніматися, після цього негайно зняти. Повторити кілька разів (не доводячи до кипіння). Потім налити в чашку, накрити блюдцем і трохи почекати, доки гуща осяде.
 • Еспресо. Улюблений напій завсідників кав’ярень, який можна приготувати і вдома – за допомогою рожкової кавоварки. Для нього потрібен так званий еспресо-помел, крупніший, ніж для турки. Потрібно взяти 7-9 грам свіжозмеленої кави, відрегулювати машину на потрібну порцію води (близько 30-40 мл), запресувати каву в ріжок, встановити і натиснути кнопку. Концентрована порція ранкової бадьорості готова.
 • “Дует”. Простий і витончений рецепт, який можуть спробувати власники френч-пресів. Для нього знадобиться 3 чайні ложки кави грубого помелу. Каву потрібно засипати у френч-прес, додати ложечку порошку какао і трохи ванільного цукру. Потім залити гарячою водою і залишити настоюватися близько 5-7 хвилин.

 

61518 0 cookie-check Яку кавомолку вибрати для дому? – Огляд та рейтинг кращих моделей

Читайте також:

Як правильно налаштувати МФУ? – Поради технічних фахівців COMFY
Як правильно налаштувати МФУ? - Поради технічних фахівців COMFY
06 Жовтня, 2018, 10:03 1048 7
Зміст: Процес підключення та налаштування МФУ з яких етапів складається Поради / інструкції по налаштуванню МФУ Підписуйтесь на наш telegram-канал Процес підключення та налаштування МФУ...
Смотреть результаты
Пральні машини LG і Samsung: якому бренду віддати перевагу?
Пральні машини LG і Samsung: якому бренду віддати перевагу?
Зміст: Samsung і LG: особливості брендів, сильні і слабкі сторони техніки LG або Samsung: порівнюємо топові моделі брендів Поради щодо вибору бренду в бюджетному, середньому...
Смотреть результаты
Погано тягне витяжка? – Очищення витяжки
Погано тягне витяжка? - Очищення витяжки
Зміст: Як забивається витяжка? Чим можна ефективно очистити витяжку в домашніх умовах Поради по очищенню різних типів поверхні Підписуйтесь на наш Telegram-канал Як забивається витяжка?...
Смотреть результаты