search
Підписатися

logo

Як вибрати обігрівач

22 Вересня, 2016, 11:21 10

Зміст:

 1. Основні параметри обігрівачів
 2. Потужність
 3. Тип нагрівального елементу
 4. Установка та розташування обігрівача
 5. Управління роботою обігрівача
 6. Датчик руху
 7. Масляний обігрівач
 8. Конвектор
 9. Тепловентилятор
 10. Інфрачервоні обігрівачі
 11. Керамічний обігрівач
 12. Теплові повітряні завіси
 13. І все-таки, який вибрати?

Підписуйтесь на наш Telegram- канал

Основні параметри обігрівачів

Інтерес до кліматичної техніки був і буде завжди величезним. Влітку ми хочемо прохолоди, а коли природа сама дає нам цю саму прохолоду, то ми хочемо зігрітися. Взимку ми з ностальгією згадуємо про жарке літо, ну а влітку мріємо хоч би про легкий прохолодний подих вітру, не кажучи вже про білий хрусткий сніг. І якщо на природні погодні цикли ми не спроможні вплинути, то клімат в межах окремо взятої квартири або вдома ми змінити зможемо в будь-яку пору року.

Сьогодні ми поговоримо про те, як же правильно обігріти своє житло і яким саме пристроєм. Обігрівачів придумана величезна кількість, усі вони працюють з різною ефективністю та використовують різні принципи. Усе розпочалося зі звичайного вогнища, навколо якого грілися древні люди, зараз все набагато простіше й ефективніше. Тепер, щоб отримати тепло в будинку, Вам не треба запастися хмизом і дровами, а треба просто увімкнути сучасний обігрівач на потрібну температуру та все, скоро стане тепле.

konvektor-v-interere

Сьогодні існує безліч видів обігрівачів, найпопулярнішими й основними з яких є обігрівачі масляного типу, конвектори, тепловентилятори, інфрачервоні та керамічні.

Потужність

Усі ці обігрівачі працюють від електрики, тому найголовнішим параметром для них є споживана потужність (вимірюється в кіловатах). При виборі правильної потужності обігрівача не поспішайте вибирати найбільш економний, адже він просто може не впоратися з обігрівом усього Вашого приміщення. Для того, щоб правильно вибрати потужність, Вам необхідно оцінити площу кімнати, яку Ви хочете обігріти. Для переважної більшості обігрівачів існує пропорція – 1 кВт споживаної електроенергії обігріває 10 м².

maslyanyiy-obogrevatel

Тип нагрівального елементу

konvektor-na-stene

Тип нагрівального елементу також гратиме важливу роль в обігріві Вашого будинку. Залежно від типу самого нагрівача нагрівальний елемент може мати вигляд інфрачервоної лампи, алюмінієвого нагрівача, звичайної спіралі, керамічного ТЕНа або розігрітої олії. Найбільш ефективними вважаються обігрівачі, в яких використовуються керамічні елементи та, можливо, інфрачервоні лампи. Суперечки про максимальну ефективність того або іншого нагрівального елементу не вщухають і до цього дня.

Установка та розташування обігрівача

Так само важливо визначити те місце, де буде встановлений нагрівач. Неправильна установка обігрівача здатна зіпсувати увесь той максимальний ефект, який дійсно здатний дати пристрій при своїй роботі. Пам’ятайте, що один обігрівач не обігріє весь Ваш будинок або квартиру, адже один пристрій призначений для роботи лише в одній кімнаті. Тому, якщо Ви хочете обігріти декілька кімнат, то й обігрівачів доведеться купувати декілька.

Крім того, існують різні ситуації, коли Вам необхідно встановлювати обігрівач на підлозі на ніжках або вішати його на стіну. Не всі обігрівачі призначені для монтажу на стіну.

Управління роботою обігрівача

e`lektronnoe-upravlenie-1

Не забувайте, що кожен побутовий пристрій має своє управління, й обігрівачі не стали виключенням. Управління нагрівачем полягає, як правило, в установці потрібної температури та потужності роботи обігрівача. Проте є інші режими, наприклад, установка таймера на увімкнення або вимкнення приладу. Управління може бути електронним або механічним. Механікою виставляється тільки режим роботи за споживаною потужністю та приблизна температура, яку повинен підтримувати обігрівач. Електронне управління має значно більше можливостей. З таким типом управління Ви теж зможете виставити режим споживаної потужності, підтримувана температура задається набагато точніше (аж до 1ºС), крім того Ви зможете встановлювати таймер роботи приладу й увімкнути всілякі зручні режими, такі, наприклад, як нічний, коли обігрівач працюватиме на знижених оборотах і створюватиме мінімум шуму. Крім того, електронний тип управління може бути доповнений пультом дистанційного управління.

Датчик руху

datchik-dvizheniya

Цікавим доповненням функціонала обігрівача буде датчик руху. Суть роботи цієї функції полягає в тому, що такий датчик вловлює рух, який відбувається в приміщенні та не припиняє роботу обігрівача, доки цей рух не припиниться. Дуже зручна функція для тих, хто забуває вимикати побутові прилади. Основні параметри, які впливають на вибір обігрівача, ми розглянули. Але який же тип обігрівача вибрати, розглянемо далі.

Масляний обігрівач

Maslyanyiy-obogrevatel

Масляний обігрівач – це підлоговий вид нагрівачів. Ефективність таких нагрівачів не висока, вони досить тривалий час нагріваються та довго остигають. Іншими словами, якщо Вам необхідно швидко обігріти холодне приміщення, то масляний обігрівач для вас не помічник.

Масляний обігрівач, як правило, нагріває тільки певну площу навколо себе, об’єм якої залежатиме від потужності обігрівача. Але ефективніше такі нагрівачі працюють, якщо вони оснащені вентилятором. Вентилятор, звичайно, створює додатковий шум, але без нього масляний обігрівач не буде максимально ефективним.

Ефективність масляного обігрівача залежить від потужності нагрівача, який здатний нагрівати той або інший об’єм олії (а чим більше олії він здатний нагрівати, тим велику площу такий обігрівач обігріє) та кількість сегментів радіатора, який здатний вмістити потрібний об’єм олії.

Управління роботою такого обігрівача практично завжди здійснюється механічно. Дві поворотні ручки, одна з яких відповідає за споживану потужність, а інша – термостат. З ПДУ такий обігрівач Ви навряд чи знайдете.

Резюмуючи, варто зазначити, що масляні обігрівачі стали досить застарілим видом нагрівачів. Співвідношення їх споживаної електроенергії та ефективності роботи не стало позитивним у порівнянні з іншими типами обігрівачів. Хоча безумовним плюсом таких обігрівачів залишається відносно невисока вартість.

Переваги агрегатів:

 • пожежна безпечність;
 • відсутність шуму при роботі;
 • мобільність;
 • компактність;
 • наявність у деяких моделей термостата та таймера, які вимикають прилад після досягнення певної температури або після закінчення заданого часу.

Ще один істотний плюс – такий пристрій не пересушує повітря в приміщенні.

Недоліків у масляних приладів теж вистачає. Як говорилося вище, вони повільно нагрівають повітря. До того ж пристрої перемішують тепле і холодне повітря. Таким чином, вони не захищають від протягів. Масляні прилади неприпустимо встановлювати в приміщенні з високою вологістю.

Конвектор

konvektor

Конвектор на сьогодні залишається одним з найбільш популярних видів обігрівачів. Конвектор можна використати як підлоговий обігрівач, так і прикріпити його на стіну. Іншими словами, обмежень по монтажу таких обігрівачів практично немає.

Вибираючи конвектор, зверніть увагу, що він може мати три типа нагрівальних елементів: спіраль, алюмінієвий і керамічний. Самі недорогі конвектори оснащені спіральними тонкими нагрівальними елементами. Гріють вони добре, але термін їх експлуатації та надійність низька. Найбільш ефективні керамічні елементи, які мають тривалий термін служби та високу тепловіддачу. Золотою ж серединою може виявитися конвектор з нагрівальним елементом з алюмінієвих пластин.

konvektor-1

Конвектори найчастіше працюють за принципом природної конвекції. Простіше кажучи, холодне повітря поступає в конвектор, там нагрівається та вже тепле самостійно виходить з нього. Трохи швидше це все роблять конвектори, які оснащені вентилятором. Проте, варто пам’ятати, що конвектор зі вбудованим вентилятором створює додатковий шум, який не завжди доречний. Тому, на мій погляд, краще буде вибрати конвектор без вентилятора.

Управління конвектором може здійснюватися як механічним, так і електронним способом. Електронне управління дає набагато більше можливостей у регулюванні роботи приладу, крім того, такі конвектори можуть бути оснащені датчиком руху.

Переваги приладів:

 • відносно невисока вартість;
 • захист від перегрівання;
 • зручність експлуатації;
 • економічність.

Недолік полягає в недосконалості конструкції. Якщо у конвектора не буде вентилятора, приміщення буде прогріватися повільно.

Тепловентилятор

teploventilyator

Тепловентилятор в простолюдді іменують “дуйчиком”. Цей пристрій має гранично просту технологію – лопаті вентилятора розганяють обігріте ТЕНом повітря. Крім того більшість тепловентиляторів здатна працювати й на охолодження повітря, як і звичайні вентилятори.

Тепловентилятор не підійде для обігріву великих площ, навпаки, цей пристрій призначений для індивідуального обігріву. Наприклад, тепловентилятор ідеально підійде для того, щоб поставити його в ноги та нагрітися, якщо опалення в приміщенні тимчасово вимкнули.

Блок управління тепловентилятором в основному механічний, де Ви зможете виставити режим роботи (частіше всього 1 кВт, 2 кВт або холодне повітря) і термостат. Проте зустрічається й електроніка. Але, на мій погляд, для такого пристрою як тепловентилятор найбільш оптимальна проста механіка, яка не буде робити дорожче й без того простий пристрій.

Установка тепловентилятора завжди підлогова, такі прилади на стіну не монтуються.

Достоїнства:

 • швидкий нагрів приміщення;
 • простота експлуатації;
 • розподіл тепла по кімнаті;
 • компактність;
 • естетичність;
 • захист від перегрівання.

Якщо Ви думаєте, який обігрівач краще купити для швидкого прогрівання кімнати, то Ви знайшли відмінний варіант. Втім, у нього є деякі недоліки. До них відносяться видаваний вентилятором шум, пересушування повітря та неприємний запах із-за пилу, який осідає на спіралі.

Інфрачервоні обігрівачі

infrokrasnyiy-obogrevatel

Обігрівачі інфрачервоного типу вражають своєю швидкістю нагріву. Буквально за лічені секунди після ввімкнення такого обігрівача, він повноцінно функціонує. Крім того, інфрачервоний обігрівач один з наймобільніших обігрівачів, які існують на сьогодні. Ви можете повісити його на стіну та використати статично, а можете встановити на спеціальну ніжку та переміщати до будь-якої кімнати, як звичайний вентилятор.

Інфрачервоні обігрівачі унікальні тим, що вони досить ефективні навіть в умовах відкритої місцевості, тобто інфрачервоні обігрівачі здатні обігріти людину навіть на вулиці.

infrakrasnyiy-obogrevatel-na-ulitse

Усі ці чинники могли б зробити інфрачервоні обігрівачі найбільш ефективними нагрівачами сучасності, коли б не один нюанс. Інфрачервоні обігрівачі мають тривалий термін служби своїх ламп (який розрізняється залежно від виробника), вони ефективні в співвідношенні споживаної потужності та видаваного тепла, вони можуть обігріти на відкритому просторі. Але, не дивлячись на це, інфрачервоний обігрівач не здатний обігріти повітря. Ці прилади обігрівають меблі й органіку, які знаходяться в зоні їх дії, а повітря здатне нагріватися тільки від цих самих предметів.

Управління інфрачервоними обігрівачами, так само може бути механічним або електронним.

Плюси пристроїв цього типу:

 • ефективність;
 • економія електроенергії;
 • безшумність;
 • тривалий експлуатаційний термін;
 • профілактика простудних захворювань.

Один з недоліків полягає в тому, що прилад не можна переносити з кімнати до кімнати. Він стаціонарний. Також варто зазначити, що тепло відчувається тільки після тривалого використання.

Керамічний обігрівач

obogrevatel-----teplokeramik

Керамічний обігрівач є одним з найсучасніших і, безумовно, найефективнішим обігрівачем. Посудіть самі, щоб обігріти кімнату на 10 м², Вам знадобиться звичайний обігрівач потужністю як мінімум 1 кВт. А ось керамічному обігрівачу для такої площі досить усього 450 Вт. Це більш ніж удвічі ефективніше.

Такі обігрівачі з’явилися на нашому ринку відносно нещодавно, але по праву завойовують все більшу популярність. Окрім своєї ефективності, вони цікаві своїм дизайном. Звичайна тонка плита, яка може мати будь-який дизайн, впишеться в абсолютно різноманітні інтер’єри.

Установка таких нагрівачів на сьогодні в більшості випадків настінна, а регулювання їх режимами – електронне.

Теплові повітряні завіси

Такі пристрої часто зустрічаються при вході до великих супермаркетів і бізнес-центрів. Також їх можна встановлювати біля вікон, які з тієї або іншої причини повинні залишатися відкритими. Прилад створює потужний потік теплого повітря. Він виштовхує холодне повітря, зберігаючи тим самим тепло всередині приміщення.

Тепловая воздушная завеса

До переваг таких приладів відноситься збереження тепла при відкритих дверях і додатковий захист від пилу. Разом з холодним повітрям такі агрегати видувають і дрібне сміття. У теплових повітряних завіс єдиний недолік – вузька сфера застосування. Якщо Ви думаєте про те, який обігрівач вибрати для дому, цей варіант для Вас не годиться.

І все-таки, який вибрати?

На питання, який обігрівач підійде саме Вам, крім Вас самих не відповість ніхто. Адже тільки Ви розумієте, для чого та в яких умовах використовуватиметься цей пристрій.

Головне запам’ятаєте алгоритм:

 • Вам треба визначити потужність (на 10 м² – 1 кВт);
 • виберіть тип нагрівального елементу;
 • далі треба визначити оптимальні можливості монтажу обігрівача;
 • виберіть тип управління роботою обігрівача;
 • потрібно визначити необхідність наявності датчика руху.

Якщо Ви підбираєте обігрівач у приміщення з протягами або там, де часто відкривають двері (наприклад, для магазина), то краще всього підійде інфрачервоний обігрівач. У більшості інших випадків ідеально підходить керамічний обігрівач або більше бюджетний конвектор. Але якщо ж Ви просто хочете тимчасово поставити біля себе обігрівач і нагрітися, доки не увімкнуть основне опалення, то не треба витрачатися на дорогі обігрівачі, просто купите “дуйчик”.

69790 0 cookie-check Як вибрати обігрівач

Читайте також:

Гарячі клавіші для YouTube, про яких мало хто знає
Гарячі клавіші для YouTube, про яких мало хто знає
14 Вересня, 2016, 03:00 1037 6
У наш час важко знайти людину, яка нічого не чула про сервіс YouTube, проте далеко не всі користувачі знають про існування «гарячих клавіш», здатних значно...
Смотреть результаты
6 налаштувань, які зроблять смартфон від Huawei краще
6 налаштувань, які зроблять смартфон від Huawei краще
У всіх смартфонах Huawei використовується власна графічна оболонка EMUI. Ця абревіатура утворена від Emotion User Interface, що в перекладі означає «емоційний інтерфейс». Остання версія EMUI отримала безліч...
Смотреть результаты
Історія успіху. Компанія Huawei
Історія успіху. Компанія Huawei
Зміст З чого все починалось Виробництво гаджетів Бренд Honor Huawei в Україні Вихід на міжнародну арену Підписуйтесь на наш Telegram — канал З чого все...
Смотреть результаты