search
Підписатися

logo

«Козаки 3» – огляд третьої частини легендарної історичної гри

27 Вересня, 2016, 02:38 8

20 вересня, без будь-якої рекламної кампанії та зайвого шуму, українська студія GSC Game World представила третю частину легендарної історичної гри «Козаки». Останнім часом ігор у жанрі RTS (Real Time Strategy) стає все менше, тому вихід «Козаків» був дуже доречним.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Трохи історії
 2. Системні вимоги
 3. Геймплей, баги
 4. Висновок

Трохи історії

«Козаки» – це історична RTS (Real Time Strategy), в якій вам пропонується зайняти сторону однієї з європейських країн кінця XVII – початку XVIII століття.

Перша частина гри під назвою «Козаки: Європейські війни» вийшла понад п’ятнадцять років тому, ще у 2000 році, та зуміла скласти конкуренцію таким шедеврам, як Warcraft III, Heroes of Might and Magic III, й інших ігор жанру RTS/TBS, завоювавши досить більшої популярності на території СНД.

«Козаки» залучили гравців масштабністю геймплея, де кількість учасників битв обчислювалося сотнями, а іноді навіть тисячами юнітів. Крім цього, користувачам було цікаво грати у «Козаки: Європейські війни» за рахунок непростої тактичної складової. Для досягнення найкращого результату гравцям доводилося диференціювати типи юнітів армії, а ще більшої видовищності боїв надавали вбудована система бойових побудов, командири, та, звичайно ж, артилерія.

Трохи історії

В той самий час через відсутність мікроконтролю результат битв іноді був непередбачуваний. Також існували шанси, що власна артилерія може накрити свій же загін …

Друга частина гри була ще більш суперечливою. Головним нововведенням у цій грі стала «мораль армії», завдяки чому один-єдиний залп артилерійської батареї міг змусити противника відступити. Дія у «Козаках 2» відбувається в іншому, більш пізньому, історичному періоді – початку XVIII століття.

Системні вимоги

Запустивши гру «Козаки 3» вперше, Ви побачите звичний по минулих версіях лаунчер, який запропонує вам задати основні параметри гри. Варто відзначити, що системні вимоги, заявлені розробниками, досить щадні, як для 2016 року:

Системні вимоги

Комп’ютер, на якому ми запустили гру, має «начинку» 2011-2012 років, а саме:

Процесор: Intel (R) Core (TM) i5-3570K CPU @ 3.40GHz (4 CPUs), ~ 3.4GHz;

Пам’ять: 8 Гб;

Відеокарта: nvidia GeForce GTX 660 Ti 2048MB 192bit;

Накопичувач: SSD OCZ-VERTEX4.

Незважаючи на те, що сьогодні з такою конфігурацією «далеко не виїдеш», «Козаки 3» запропонували нам майже максимальні налаштування:

Максимальні налаштування

Геймплей, баги

Через декількох секунд роздумів після запуску, на екрані комп’ютера з’явилося головне меню гри.

 Головне меню гри

Налаштування гри повністю ідентичні налаштуванням у лаунчері.

 Налаштування гри

Забігаючи вперед, відразу радимо вам включити функцію автозбереження, оскільки у нас гра періодично вилітала з помилкою пам’яті.

Включити функцію автозбереження

Тут же можна вибрати швидкість гри. Якщо Ви хочете швидше перейти до бойових дій, виберіть «Дуже швидка».

Окремої уваги у грі «Козаки 3» заслуговує звукове оформлення. Музика досить епічна та повністю відповідає духу гри. В процесі гри створюється враження, що налаштування звуку у «Козаків» виставлені, як для шутера, де використовується більш глухий звук для чіткого розуміння дистанції, на якій знаходиться противник.

Меню компаній виглядає, як для 2016 року, трохи дивно. Тут немає великих кнопок, іконок, або чогось у цьому роді, щоб видавало приналежність нації, за яку Ви будете грати. Якщо вірити опису гри, сценаріїв не так багато: французи, англійці, росіяни, поляки, та ще існувала, але вже агонізує в той час Священна Римська імперія.

Меню компаній

Оскільки в першу чергу нас цікавить геймплей, перейдемо в режим «випадкової карти».

В даний час гра не може похвалитися великим вибором націй, але в майбутньому розробники обіцяють його розширити.

 Режим «випадкової карти»

Для того, щоб нікого раптом не образити, виберемо Польщу. Тут є крилаті гусари, а що може бути краще гусарів? Попутно вибираємо три противники, та переходимо в налаштування карти.

Тут, судячи з відчуттів, з часів першої та другої частини «Козаків» мало що змінилося: все теж саме меню, та ті ж опції.

Налаштування карти

Під час завантаження гри відображається супутній текст, а музика кудись пропадає.

Відображається супутній текст

Для того, щоб відкрити меню гри, необхідно натиснути на іконку в кутку екрану. На стандартну для більшості ігор кнопку ESC меню чомусь не відгукується.

 Відкрити меню гри

В цілому, різних багів у грі трохи, але вони є. Якщо Ви звернете увагу на селян у полі біля млина, та поруч, на порожній землі, Ви побачите, що всі вони знаходяться в одній групі під контролем гравця. Однак, жовте коло контролю під ногами юнітів видно тільки за межами млина.

Різні баги

На «високої» швидкості геймплей у «Козаків» вельми розмірений. Якщо займатися видобутком ресурсів, розвитком своєї «бази», та дослідженням технологій без початкових вкладень, у перший час, у залежності від часу перемир’я, гра може здатися трохи нудною.

Як і в попередніх частинах, гравець має повну свободу в побудові економіки, а завдяки високій вартості досліджень і затримки в навчанні юнітів, у користувача є час на те, щоб вникнути в ігровий процес.

Постійне зростання вартості однотипних будівель (зі збільшенням їх числа) та дорожнеча досліджень змушують гравців уважно вибирати шляхи розвитку по ходу партії. Якщо Ви не дуже досвідчений гравець, ми б радили вам не гнатися за високою швидкістю гри, та насолодитися перевагами пропонованого геймплея.

Через трохи більш ніж десять хвилин гри ми змогли побудувати академію, але нас не переставало залишати відчуття «дежавю». З точки зору управління, у грі «Козаки 3», в порівнянні з попередніми версіями, нічого не змінилося. Навіть розташування іконок не змінилося.

Переваги геймплея.

Незважаючи на величезну кількість ресурсів, ми все ж збудували млин, і кілька складів. Окремо хотілося б сказати про оповіщення. У грі «Козаки 3» вони текстові, та після деяких інших ігор, не завжди відразу помітні.

Побудувавши кілька казарм, ми почали підготовку військ, і вирішили відправити на розвідку частину свого війська, та чого ми ніяк не очікували побачити – це прикордонних стовпчиків.

Прикордонні стовпчики

У грі ми знайшли цікавий баг:

 Цікавий баг

Цю прекрасну армію крилатих гусарів на 25 хвилині гри ми створили, використовуючи комбінацію клавіш ctrl + c ctrl + v. Дивно, але у третіх «Козаках» теж працює «копіпаст».

Всіх юнітів можна вбити натисканням клавіші delete.

 Цікавий баг

Як ми вже говорили вище, геймплей «Козаків» з 2005 року ніяк не змінився: навіть кнопки досліджень і поліпшень знаходяться у тих же місцях, що і раніше. Під час атаки війська, як і в попередніх версіях гри, кидаються в одну точку. Через це виходить, що на квадратний метр поля може припадати 20 юнітів супротивника та 40 своїх, що сильно ускладнює використання у бою артилерії.

Висновок

Що таке гра «Козаки 3»? Це старі добрі перші «Козаки», тільки з переробленою, більш приємною графікою. Гра була помітно поліпшена, але дрібні баги, відсутність сповіщень, і загальне почуття «вогкості» третіх «Козаків» залишають суперечливі почуття.

Рекомендуємо ми гру «Козаки 3»? Так. На наш погляд, у студії GSC Game World вийшло випустити гідну гру, але було б непогано, якби розробники усунули ті нюанси, про які ми говорили вище.

Головні особливості гри Козаки 3 Standard Edition:

 • Грандіозні битви до 10 000 юнітів на карті;
 • 12 протиборчих країн;
 • 100 наукових досліджень;
 • 140 різних історичних будівель;
 • Баталії на суші та на морі;
 • П’ять історичних компаній у розрахованому на одного користувача режимі;
 • Нескінченні варіації битв з комп’ютерними противниками на випадкових картах.

Головні особливості гри Козаки 3 Deluxe Edition:

Крім усього перерахованого вище, у гру будуть додані:

 • 6 розрахованих на одного користувача компаній;
 • 12 додаткових розрахованих на одного користувача місій;
 • 8 історичних розрахованих на багато користувачів битв;
 • Оригінальний саундтрек гри у вихідній якості;
 • В якості безкоштовних DLC всі гравці отримають 8 додаткових ігрових націй з унікальним музичним оформленням.

Офіційний сайт гри.

92681 0 cookie-check «Козаки 3» – огляд третьої частини легендарної історичної гри

Читайте також:

Як вибрати обігрівач
Як вибрати обігрівач
22 Вересня, 2016, 11:21 1417 10
Зміст: Основні параметри обігрівачів Потужність Тип нагрівального елементу Установка та розташування обігрівача Управління роботою обігрівача Датчик руху Масляний обігрівач Конвектор Тепловентилятор Інфрачервоні обігрівачі Керамічний обігрівач...
Смотреть результаты
Гарячі клавіші для YouTube, про яких мало хто знає
Гарячі клавіші для YouTube, про яких мало хто знає
У наш час важко знайти людину, яка нічого не чула про сервіс YouTube, проте далеко не всі користувачі знають про існування «гарячих клавіш», здатних значно...
Смотреть результаты
6 налаштувань, які зроблять смартфон від Huawei краще
6 налаштувань, які зроблять смартфон від Huawei краще
У всіх смартфонах Huawei використовується власна графічна оболонка EMUI. Ця абревіатура утворена від Emotion User Interface, що в перекладі означає «емоційний інтерфейс». Остання версія EMUI отримала безліч...
Смотреть результаты