search
Підписатися

logo

Як складати столові прибори в ресторані? Мова столових приборів!

27 Лютого, 2020, 11:33 0

Є люди, які щиро вважають, що суворе дотримання правил етикету – це примха. Мовляв, ми ж не в Букінгемських палацах, так кому потрібні всі ті реверанси? Ну, що тут сказати, комусь вони і справді не потрібні. Тільки от коли опиняєшся в незручній ситуації через порушення навіть не великосвітських, а просто основних правил пристойності, стає дуже ніяково. І навіть якщо ці самі правила порушуєш не ти, а хтось інший, почуття ніяковості навколишні все одно відчувають.

Тому, щоб уникнути будь-яких незручних ситуацій, слід знати хоча б базові правила етикету. Причому абсолютно не важливо, де саме ці знання будуть використовуватися – у фешенебельному ресторані, в п’ятизірковому готелі або невеликому затишному кафе, адже вихованість і хороші манери повинні бути – просто бути. А не перебувати в сплячці «до кращих часів». Це універсальні знання, які ми можемо і повинні використовувати просто по життю – хоч удома, хоч в гостях, хоч на офіційному заході.

В ожидании обеда

Столові прибори – для їжі і не тільки

Використання столових приборів чітко регламентовано. На початку трапези в хід йдуть прибори, розташовані найдалі від тарілки, і з кожною новою зміною страв ми міняємо їх, «рухаючись» до центру персональної сервіровки. Переплутати їх складно – по-перше, завжди можна подивитися на своїх сусідів по столу, а по-друге, при зміні страв офіціант прибере і столові прибори, що стали вже непотрібними. Але правила використання столових приборів цим постулатом не обмежуються.

У нашій попередній статті шпаргалка по етикету: користуємося столовими приборами правильно, ми розповідали про те, які основні різновиди столових приборів існують, для яких страв і як саме вони використовуються. Сьогодні ж в Блозі Comfy ми продовжимо розкривати тему етикету і познайомимо тебе з мовою столових приборів: розповімо, як правильно класти столові прибори під час їжі, куди і як їх складати під час пауз в трапезі і по її завершенню. Прості, але дуже корисні поради по столовому етикету для відвідування ресторану!

Столовые приборы

Мова столових приборів – основи

А ти знав, що столові прибори використовуються не тільки для їжі, але і для певного способу спілкування? Ні, ми зараз не про натхненну жестикуляцію виделкою під час розмови. Зовсім ні!

Просто розташовані правильним способом столові прибори цілком можуть замінити мову в спілкуванні з офіціантами. Так, зовсім як мова віяла у минулі століття! Справа в тому, якщо ти знаєш, як правильно покласти столові прибори, то тобі навіть не доведеться нічого вимовляти вголос, щоб повідомити офіціанту, наприклад, про бажання змінити страву або про закінчення трапези. А ще мова столових приборів допоможе тобі висловити і своє схвалення віртуозно приготованій  страві, і невдоволення, якщо подана їжа тобі з якоїсь причини не сподобалася. Як це зробити? Розбираємося, як правильно складати столові прибори, щоб вони говорили за тебе! 😉

Как сложить столовые приборы в ресторане

А ще заглянь сюди: Розповідаємо, як правильно сервірувати стіл. Знайдеться місце етикету!

Пауза в їжі

Столовий етикет суворо забороняє класти вже підняті з столу прилади назад на скатертину. Тим більше, якщо вони вже почали використовуватися. А як бути, якщо потрібно на час зупинитися і відірватися від їжі?

Якщо ти тимчасово, але ще не повністю припинив трапезу, ніж і виделку слід покласти на свою тарілку перевернутою буквою V – виделка кладеться рукояткою на восьму годину, а ніж потрібно розмістити на чотири години. Зубці виделки при цьому не повинні торкатися леза ножа. Таке розташування столових приборів повідомить офіціантові, що ти ще не закінчив їсти подану страву, і він не забере твою тарілку, навіть якщо ти відлучишся з-за столу.

Пауза в еде

Навіщо такі тонкощі? Хороші офіціанти не тільки дуже уважні до гостей, але і дійсно оперативно працюють. Тому, якщо не просигналізувати про паузу у такий спосіб, то можна просто і не помітити, як тарілка з недоїденою стравою зникне з твого столу – ти буквально на хвилинку відвернешся на розмову з сусідом по столику, а офіціант вже тут як тут, і тарілка  наче випарувалася! 😊

Comfy рекомендує: Придивися до оригінальних керамічним тарілок – вони стануть відмінним рішенням для шанувальників рустикального стилю кухонного начиння.

Очікування наступної страви

У тебе на тарілці все ще залишилася їжа, але ти не хочеш її доїдати і чекаєш зміни страв? Або ж тарілка спорожніла, і ти хочеш повідомити офіціанту, що пора, пора вже нести наступну смакоту голодному гостю? Так схрестимо ж ножі! А якщо серйозно, то просто склади столові прилади на своїй тарілці хрестом – ніж поклади горизонтально (рукояткою вправо, а лезом вліво), а поверх нього вертикально розмісти виделку зубами вгору. Складені таким чином столові прилади означають прохання офіціантові прибрати тарілку. Працює незалежно від кількості залишеної на тарілці їжі, в тому числі і навіть якщо вона абсолютно незаймана.

Ожидание следующего блюда

Це було смачно

Компліменти ніколи не бувають зайвими, і іноді для них не потрібні слова. Якщо скласти столові прилади на тарілці горизонтально і паралельно один до одного, так, щоб рукоятки були спрямовані вліво, а лезо ножа і зубчики виделки вправо, то ти скажеш таким чином комплімент кухареві. Офіціанти зазвичай завжди передають працівникам кухні, що гості залишилися задоволені смаком поданої страви, так що цей настільки простий жест з твого боку буде почутий працівниками невидимого кухонного фронту. Зробити людям приємне зовсім нескладно, правда? 😊

Это было вкусно

Для гарного настрою: Яскраві ідеї для красивого сервірування столу влітку

Мені не сподобалася страва

Але трапляється, що смак поданої страви розчаровує гостя ресторану, наприклад, в ньому занадто багато або, навпаки, мало солі і спецій, була порушена технологія приготування або використані неправильні пропорції інгредієнтів – причини для невдоволення можуть бути різними. В такому випадку можна висловити своє вагоме «фе» за допомогою тієї ж мови столових приборів.

Як скласти столові прибори, повідомляючи, що їжа не сподобалася? Поклади їх під кутом на тарілку – так, як для позиції «пауза», тільки лезо ножа просмикни між середніми зубцями виделки вістрям у бік підстави зубчиків. Рукоятка столового ножа при цьому повинна лежати на п’ять, а виделки – на сім годин. Це не дуже доброзичливий жест, звичайно, але в деяких ситуаціях застосувати його буде все ж доречно.

Мне не понравилось блюдо

Рекомендуємо столові прибори: Набір вилок столових Tramontina Dynamic – відмінна якість і оригінальний дизайн!

Мені не сподобалося обслуговування

А ось якщо подані страви були смачними, але підкачало обслуговування, то своє «фе» можна висловити іншою розкладкою столових приладів. Поклади виделку і ніж на тарілку таким же чином, що і для паузи, тільки догори ногами – справа виделку ручкою на дві години, а зліва ніж ручкою на десяту годину. Ну або просто склади столовими приборами комбінацію «пауза», а потім поверни тарілку навколо своєї осі на 180 градусів. Лезо ножа при цьому має лежати на зубцях виделки. Такий жест буде доречним, якщо тобі довелося довго чекати своє замовлення, його переплутали або принесли по частинах і з великими паузами.

Красиво жити не заборониш: Стильні ідеї для щоденного сервірування столу

Я закінчив їсти

Правильно скласти столові прибори після закінчення обіду теж потрібно вміти. Щоб повідомити офіціанту, що трапеза закінчена, просто поклади виделку і ніж на тарілку, розташувавши їх рукоятки приблизно на чотири години. Столові прибори повинні лежати паралельно один одному, при цьому лезо ножа слід повернути гострою стороною в бік виделки. Допустимим також вважається і вертикальне розташування столових приборів на тарілці. Це важливий і при цьому абсолютно нейтральний жест.

Я закончил есть

Хочеш більше цікавих статей від Блог Comfy? Тоді зберігай цей сайт в закладки і частіше зазирай на наші сторінки – ми щодня постимо тут щось корисне для наших читачів. А в Telegram-каналі Якось Так тебе чекають свіжі пости з новинами, крутими фактами і прикольними фоточками, конкурси та розіграші призів для наших підписників. Приєднуйся, з нами не нудно! 😘

99651 1 cookie-check Як складати столові прибори в ресторані? Мова столових приборів!

Читайте також:

Простий рецепт до Масниці: ідеальні млинці на кислому і свіжому молоці
Простий рецепт до Масниці: ідеальні млинці на кислому і свіжому молоці
25 Лютого, 2020, 09:24 1183
Як щодо млинців – ніжних, м’яких і дуже смачних? Є такі! У нас є просто дивовижний рецепт ідеальних млинців на кислому молоці і свіжому молоці,...
Смотреть результаты
Млинці на Масляну: 7 найкращих рецептів
Млинці на Масляну: 7 найкращих рецептів
Масниця – одне з найдавніших слов’янських свят, який обріс легендами і звичаями. У 2020 року Масляний тиждень починається 24 лютого та триватиме до 1 березня...
Смотреть результаты
Марсіанські, шпинатні і шоколадні: ТОП рецептів млинців
Марсіанські, шпинатні і шоколадні: ТОП рецептів млинців
Починається Масляний тиждень. І це хороший привід побалувати себе і свою сім’ю смачними млинцями. Напевно у вас є свій фірмовий рецепт. А щоб урізноманітнити меню...
Смотреть результаты