search
Підписатися

logo

Як правильно скласти резюме? Корисні поради від Блогу Comfy!

15 Травня, 2020, 12:16 0

Яким має бути хороше резюме, щоб зацікавити потенційного роботодавця? Як складати резюме, на чому робити акценти та якою взагалі має бути його структура, щоб ним зацікавилися роботодавці? Сьогодні у Блозі Comfy на вас чекає тема, корисна для тих, хто планує пошук нової роботи — ми поділимося корисними порадами щодо написання резюме. Складіть його красиво! 😉

Резюме з фото

Приклад резюме Україна

Зразки резюме для різних вакансій можуть дуже відрізнятися, але загальна структура бланка завжди буде приблизно однаковою. Подивитися зразки резюме для України можна на будь-якому великому сайті з пошуку роботи — Work.ua, HeadHunter або інших. Просто зайдіть до розділу для роботодавців та зазирніть у кілька анкет претендентів, які шукають роботу у тій самій галузі, що й ви. Це відмінний приклад резюме, який точно допоможе вам зорієнтуватися і зрозуміти, як краще подавати інформацію про себе.

Це цікаво: 4 способи перезавантажити свідомість і повернути концентрацію. Мозку, працюй!

Пам’ятайте, що правильно складене резюме обов’язково має включати такі блоки:

  1. Повне ім’я, дата народження та контактна інформація. Обов’язково вкажіть ПІБ, номер свого телефону, електронну пошту та місто проживання. Також тут можна вказати й свій сімейний стан. Якщо ви готові працювати в іншому населеному пункті, відзначте це й уточніть, переїзд до яких міст ви згодні розглянути. А ось повну адресу проживання писати не варто — роботодавцю це не потрібно.
  2. Посада, на яку ви претендуєте, та загальні побажання до нової роботи. Враховуйте, що кадровику доводиться обробляти велику кількість заявок, та й вакансія у цій компанії на даний момент може бути відкрита не одна. Тому в «шапці» резюме варто відразу вказати усі основні дані. Тут же можна написати й бажаний рівень зарплати.
  3. Попередній досвід роботи. Коротко, але детально перерахуйте місця, де ви працювали раніше. Почніть з назви компанії та займаної у ній посади, потім вкажіть період роботи на цьому місці. Перерахуйте свої основні обов’язки та завдання. Занадто заглиблюватися до дрібниць не варто, але й надмірною лаконічністю також краще не страждати. Пам’ятайте, що резюме — це реклама вас як працівника, тому вона має бути цікавою, чесною та без перегинів.
  4. Отримана освіта. У цьому розділі резюме потрібно вказати наявну у вас вищу або спеціальну освіту. Якщо ви проходили додатково будь-які тренінги, корисні у роботі, на яку ви претендуєте, доречно буде написати й про них.
  5. Професійні навички. У цьому розділі варто перерахувати особливі знання та вміння, які безпосередньо стосуються посадових обов’язків для спеціальності, на яку ви претендуєте. Але тут має бути сувора конкретика, наприклад, ступінь володіння спеціалізованими комп’ютерними програмами.
  6. Додаткова інформація. А ось сюди вноситься інформація, що може стати в нагоді роботодавцю, але не відноситься безпосередньо до заявлених у тексті вакансії обов’язків. Наприклад, якщо ви є членом будь-якої спілки або профспілки, у вас є закордонний паспорт, водійські права, то повідомте про це все саме тут. У цьому блоці також можна коротко написати про свої захоплення, хобі.

Бланк резюме

Досвід роботи

Про свій досвід роботи варто розповідати максимально містко, але при цьому досить лаконічно. Обов’язки на своїх попередніх місцях роботи варто перераховувати короткими тезами, вказуючи лише ключові пункти. Заповнюючи бланк резюме, першим у списку місць роботи вкажіть те, на якому ви працюєте зараз, а інший свій робочий досвід розписуйте у зворотному порядку — від нового до старого.

Окрім того, професійні кадровики також рекомендують не розписувати у своєму резюме місця роботи, що не пов’язані з посадою, на яку ви зараз претендуєте. Але вказувати інформацію про подібні ваші місця роботи все ж варто, якщо виконувані там обов’язки принесли досвід та знання, корисні для вашої основної спеціальності або посади, на яку ви зараз претендуєте. Наприклад, у резюме викладача іноземних мов можна сміливо вказати свій досвід роботи репетитором, екскурсоводом для груп іноземних туристів, якщо таке, звісно, є. Подібні пов’язані навички можуть дати перевагу перед іншими претендентами.

Почитайте ще: 10 правил хорошого резюме

Кандидати

Освіта

Ще обов’язково потрібно розписати інформацію про наявну освіту, адже написати резюме взагалі без цих даних буде неправильним. Кваліфіковані здобувачі, які отримали відповідну профільну підготовку та вищу освіту, для роботодавця завжди будуть у пріоритеті. Тому обов’язково внесіть до свого резюме дані про те, на яку спеціальність, де і коли ви навчалися.

Як і з досвідом роботи, спочатку вкажіть свою вищу освіту, якщо вона є, потім — інформацію простішу, наприклад, середньо-спеціальну освіту або профільні підготовчі курси. А ось про школу писати точно не варто — це ж не розгорнута автобіографія, а резюме! 😉

Професійні навички

Ну і, звісно ж, якщо ви хочете правильно створити резюме, то у ньому дуже бажано вказати свої професійні навички та додаткові знання. Розписуємо цей пункт так само, як і все інше — коротко, чітко, змістовно і суворо по темі.

Работа

Які професійні навички доречно перерахувати у своєму резюме? Тут можна вказати свої навички роботи з комп’ютером, наприклад, досвід роботи у спеціалізованих офісних, дизайнерських, бухгалтерських або логістичних програмах, управлінські навички або іншу подібну інформацію. А ось тези на кшталт «швидко навчаюся» чи «неконфліктний» тут краще не використовувати — не варто плутати особисті якості з професійними.

Рекомендуємо: Як організувати віддалену роботу під час карантину?

Шаблони резюме

В інтернеті можна легко знайти готовий шаблон резюме для будь-якої посади. Але не варто, якщо чесно, особливо морочитися з пошуком шаблонного бланка, оскільки формат таких документів ніде не закріплений. Окрім тих правил складання резюме, про які ми вже розповіли, можна додати лише деякі загальні побажання та рекомендації.

  • Фотографія у резюме бажана, але не обов’язкова. Якщо у вас є презентабельне фото — не дуже офіціозне, але й не надмірно неформальне, то можна додати його у файл. До речі, на сайтах з вакансіями під час створення резюме онлайн зазвичай завжди можна прикріпити своє фото.
  • Загальне оформлення має бути охайним, тобто з однаковим стилем, розміром та кольором шрифту, з рівними відступами та інтервалами. Резюме, що складається з різномастих шматків, виглядає так, ніби його зліпили із зібраних з різних джерел фрагментів. На що це схоже, пояснювати, думаю, не потрібно.
  • Резюме має бути написано без помилок — граматичних та пунктуаційних. Незайвим буде перед відправкою перевірити текст на предмет зайвих пробілів та знаків пунктуації.

Наша стаття була вам корисною? Тоді частіш заходьте на сторінки Блогу Comfy, і ви завжди знайдете тут щось цікаве для себе! І обов’язково підписуйтесь на Telegram-канал Якось Так — тут також є, що почитати. Приєднуйтесь!

Джерела фото: jsginc.com, pxhere.com, indiatimes.com, www.workabroad.ph, time.com

103371 0 cookie-check Як правильно скласти резюме? Корисні поради від Блогу Comfy!

Читайте також:

ТОП способів дезінфекції будинку від вірусів
ТОП способів дезінфекції будинку від вірусів
05 Травня, 2020, 06:35 848
В умовах пандемії життєво важливо задуматися про дезінфекцію власного житла. Сьогодні розповідаємо, як це зробити швидко і ефективно і що для цього потрібно. Підписуйтесь на...
Смотреть результаты
Онлайн-трансляція презентації нового флагмана — HUAWEI P40 Series. Не пропусти!
Онлайн-трансляція презентації нового флагмана — HUAWEI P40 Series. Не пропусти!
Друзі, у нас тут є для вас є подія, що обов’язково підніме настрій тим, хто зовсім занудьгував на карантині без свіжесеньких новин та цікавих новинок...
Смотреть результаты
Як діти повинні поводитися за столом? Гарні манери у дитини!
Як діти повинні поводитися за столом? Гарні манери у дитини!
Продовжуючи тему хороших манер за столом, сьогодні ми розповімо про те, які основні правила столового етикету для дітей існують. Як повинна вести себе дитина під...
Смотреть результаты