search
Підписатися

logo

Як правильно скласти резюме? 10 правил

01 Січня, 2020, 03:00 0

Резюме – це перше знайомство з претендентом. Від правильно складеного документа з переліком навичок і досвідом роботи залежить побудова подальших відносин з роботодавцем. На перший погляд, складання резюме не викликає складнощів, але чому одних запрошують на співбесіду, а іншим навіть не відповідають на пошту. Щоб роботодавець захотів з вами співпрацювати, доведеться скласти грамотне та помітне резюме з чітко викладеною інформацією про себе, досвід роботи, освіту та сильних професійних сторонах. Структурований документ з корисними та потрібними даними буде відразу оцінений працівниками HR-відділу.

Якщо заглянути в тлумачний словник, то ми дізнаємося, що резюме – це висновок, короткий виклад великої інформації. Дійсно, в документі розповідається про діяльність здобувача, його освіти та професійних навичках, наукові досягнення. Це є обов’язковою при влаштуванні на роботу у великі чи дрібні компанії.

Блог Комфі підготував 10 правил і корисних лайфхаків, які допоможуть вам скласти бездоганне резюме. Ми допоможемо вам вигідно подати ваші таланти та професійні навички, підкресливши при цьому вашу індивідуальність.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Як складати резюме
 2. Складання резюме: правила роботи зі структурою
 3. Як оформити резюме
 4. Чи потрібна фотографія
 5. Чого не повинно бути в резюме
 6. Лайфхаки: як скласти грамотно резюме

Як складати резюме

як складати резюме

Залежно від інформації, що знаходиться в документі, резюме поділяють на професійні, хронологічні, змішані, академічні та функціональні. У кожного виду є свої особливості та структура, але у звичайному житті всі люди в пошуках роботи складають універсальний варіант. Тут інформація подається в хронологічному порядку, розповідаючи про цілі кандидата, досвід роботи та професійні якості.

Хронологічні резюме складають ті претенденти, які мають тривалий досвід роботи, але на різних спеціальностях. Функціональні CV призначені для тих, хто ще не має достатнього досвіду в одній сфері. Академічні – складають представники наукової області, в таких документах описуються нагороди, наявність наукових праць і досягнення у своїй галузі науки.

Заповнюючи шаблон резюме, дані подаються по порядку. Основний список пунктів виглядає наступним чином:

 1. Контактна інформація

Резюме починається зі знайомства. Необхідно вказати своє ім’я, прізвище та по батькові, вік, адреса, телефон, email та інші контактні дані.

 1. Мета

У цій графі заведено розповідати про посаду, на яку претендує людина, рівні заробітної плати та ряді інших вимог, наприклад, наявність страховки, або офіційне оформлення.

 1. Особисті дані

Тут потрібно вказати свій вік і сімейний стан. Багато вказують цю інформацію на самому початку, такий підхід не вважається помилкою.

 1. Досвід роботи

Досвід роботи вказується у зворотному хронологічному порядку. Спочатку ви розповідаєте про останнє місце роботи та потім потрібно опуститися до першого. Необхідно вказати час роботи, посаду та основні обов’язки.

 1. Освіта

Розділ освіти ведеться у зворотному хронологічному порядку. Ви описуєте останній закінчений навчальний заклад, а далі потрібно просунутися до найпершого. Необхідно вказати час навчання, факультет і спеціальність.

 1. Додаткова освіта

Тут можна розповісти про курси підвищення кваліфікації, тренінгах та семінарах, які ви відвідували для розвитку професійних навичок.

 1. Додаткова інформація

Тут розповідають про додаткові навички, які не зважають обов’язковими для вашої професії, але будуть додатковим плюсом. Наприклад, ви знаєте кілька мов, вмієте працювати з технікою, мали досвід водіння вантажних автомобілів, володієте графічними редакторами або будь-якими іншими програмами для ПК.

 1. Особисті якості

Опис особистих якостей таких, як відповідальність, стресостійкість, комунікабельність та інше.

 

Можна написати готове резюме з нуля або скористатися конструктором, де все необхідне вже структуроване, а вам залишається вписати свої особисті дані. Не забудьте прикріпити фотографію, особливо, якщо на вашу посаду потрібні зовнішні дані. Наприклад, резюме з фотографіями вимагають роботодавці на посаду секретарів, працівників ресепшена та будь-який сфери, де важливий контакт з клієнтами.

Складання резюме: правила роботи зі структурою

Документ починається з напису «Резюме», воно розташовується у верхній частині сторінки посередині. Далі вказуються ініціали: ім’я, по батькові, прізвище, дата народження, контактні дані, дієвий телефон та адресу електронної пошти. За бажанням можна вказати сімейний стан. Біля цієї інформації зазвичай розміщують фотографію ділового характеру.

У розділі «Цілі» здобувач розповідає, на яку посаду претендує. Якщо напрямки схожі він може претендувати на дві посади одночасно. Наприклад, секретар-референт та офіс-менеджер.

У цій частині резюме потрібно спочатку вказати вакансію, яка була вказана роботодавцем, а після запропонувати ще ряд напрямків, в яких здобувач може працювати. Спеціаліст, який би розглядав резюме, відразу оцінить діловий підхід і зрозуміє, на яку посаду претендує людина, а зазначені додаткові спеціальності, тільки збільшують шанси кандидата.

У розділі «Освіта» вказують всі навчальні заклади у зворотному хронологічному порядку. Важливо вказувати дату вступу та закінчення навчання, а також спеціальність і факультет.

Багато хто забуває вказувати загальноосвітню школу, хоча для багатьох позицій повну загальну освіту вважається обов’язковим. Не забудьте вказати наявність грамот і золотої медалі, якщо такі є.

 складання резюме

Переходячи до заповнення частини про «Трудову діяльність» необхідно вказувати найбільш цінні досягнення в біографії. Кандидати з великим досвідом роботи можуть вказати два або три останніх місця роботи у зворотному хронологічному порядку. Ті, хто тільки починає свій трудовий шлях, наприклад, студенти, не маючи досвіду роботи, можуть написати про наявність стажування або практики, вказавши найменування та посаду, яку вони займали в компанії.

У розділі про додаткову трудову діяльність можна вказати роботу в іншій сфері або згадати про свої професійні навички, наприклад, наявності водійських прав, умінні працювати з графічними програмами, офісними програмами, володіння іноземними мовами та інші дані, які знадобляться на шуканої позиції.

Якщо у претендента є рекомендації, про це також потрібно згадати і використовувати рекомендаційні листи з інших місць роботи. Це підвищує шанси на влаштування у нове місце. На листі обов’язково повинна стояти свіжа дата. Якщо дата двох або трирічної давності, це може викликати підозру у майбутнього роботодавця, який запідозрить, що потенційний кандидат вже давно та безуспішно намагається знайти роботу.

Як оформити резюме

Документ не можна назвати офіційним, але існують норми, яких слід дотримуватися при оформленні. Наприклад, не рекомендується використовувати яскраві кольори, навіть якщо ви хочете справити враження креативної людини. Краще дотримуватися ділового стилю. Однак, якщо ви претендуєте на вакансію художника-оформлювача, можна поекспериментувати, але на свій страх і ризик.

 1. Загальноприйнятий шрифт: Times New Roman або Arial.
 2. Курсивом виділено розділи і заголовки.
 3. Мова подачі: державний (український) для державних установ, російську або англійську, в залежності від вакансії роботодавця.

Перед здачею резюме перевірте документ кілька разів. У ньому не повинно бути описок, граматичних помилок, скорочень та інших неприємних наслідків неуважності, які можуть негативно позначитися на позиції кандидата. Все повинно бути бездоганно без помарок, канцеляризмів і помилок через неуважність. Завдання резюме справити враження, щоб надалі кандидата запросили на співбесіду, де він може проявити себе.

 як оформити резюме

Чи потрібна фотографія

Деякі роботодавці просять резюме з фотографією. Решта залишають цю опцію на вибір кандидата. Фотографії розміщують у лівому верхньому кутку документа. Якщо з самого початку не було прохання про фотографії, кандидат може не прикріплювати її до бланка. Такий підхід дозволяє візуалізувати людину та зіставити його з обраною позицією, що підвищує шанси на успіх. Представники HR-відділу або сам роботодавець вже бачить перед собою того, хто претендує на позицію.

До вибору фотографії потрібно підійти з особливою відповідальністю, особливо, якщо резюме буде відправлятися факсом або особисто передаватися з рук в руки. Знімок повинен бути офіційним, в привабливому ракурсі.

Чого не повинно бути в резюме

Намагаючись справити хороше враження, кандидати забувають про почуття міри та наливають в резюме воду, надано не компактну інформацію, а розгорнуте текстове полотно, яке ніхто ніколи не буде читати.

У бланку краще не використовувати громіздкі та хвалебні пропозиції з безліччю прикметників. Ця інформація точно не буде потрібно роботодавцю.

 1. Не обманюйте – іноді дуже хочеться потрапити на обрану позицію, але брехня в цьому випадку не врятує. Не маючи необхідних навичок, фахівець відразу про це дізнається, задавши ряд додаткових питань. Звичайно, так підвищується ймовірність потрапити на співбесіду, але отримати заповітне місце – немає. Пам’ятайте, що якщо перелік ваших здібностей не відповідає дійсності, це дуже легко перевірити.
 2. Канцелярщина – це діловий документ, але варто уникати канцелярських фраз і химерного стилю. Незважаючи на свою офіційність, резюме має бути живим і цікавим. Не варто використовувати яскраві букви та хитромудрі шрифти. Все повинно бути просто в рамках ділового стилю.
 3. Кліше – уникайте розмитих фраз, що клішують, які ніяк вас не характеризують. Наприклад: «фахівець з високими комунікативними здібностями» або «готовий проявити свої кращі якості та вміння». Якщо у вас є професійні навички та висока мотивація, доведіть це фактами.
 4. Опис загальних навичок – вміння користуватися кавоваркою або Word давно не вважається чимось особливим, тому про це краще не вказувати, щоб не відволікати від важливої ​​інформації.
 5. Багато особистої інформації – найчастіше, сімейний статус, наявність дітей мало цікавлять роботодавця, також як і життєва історія.

Складаючи резюме, пам’ятайте, що представників HR-відділу і роботодавця не цікавить вода в документі. Інформація повинна подаватися чітко, з фактами, щоб справити хороше враження та показати себе з кращого боку, виділивши унікальні якості й особливості, яких може не бути в інших кандидатів.

написати резюме

Лайфхаки: як грамотно скласти резюме

 1. Знайомлячись з вакансією, зверніть увагу на лексику, яку використовує роботодавець. Якщо в описі присутній спеціалізована лексика або термінологія, використовуйте її в своєму резюме для опису особистих досягнень або посади. Покажіть, що ви в своїй професії розбираєтеся, та ваші навички відповідають цій позиції.
 2. Потрібно враховувати специфіку місця, на яке ви претендуєте. Наприклад, якщо ви хочете потрапити на місце менеджера з продажу, в резюме необхідно вказати кількість угод, які вам вдалося провести за місяць, наскільки ви збільшили базу клієнтів, і в яких проектах брали участь.
 3. Розміщуйте фотографії тільки в тому випадку, якщо ваша зовнішність буде пов’язана з вашими функціональними обов’язками. Це відноситься до продавців – консультантів, PR-менеджерам, промоутерам і всім, хто буде займати позицію, що припускає публічну діяльність.
 4. Уникайте двозначності. Якщо після роботи в офісі ви довгий час перебували в пошуках підходящої посади, але в проміжку займалися фріланс-роботою, обов’язково про це розкажіть. Можливо, ви підвищували свою кваліфікацію, вчилися або проходили практику в іншій країні.
 5. Роботодавця може насторожити, якщо кандидат довго не засиджувався на одному місці роботи. Ситуації зі звільненням можуть бути різні. Можливо, штат скоротили, тоді вкажіть про це. Якщо звільнили, тоді напишіть фразу «за згодою сторін». Так ви знімаєте підозри про свою некомпетентність.
 6. Не використовуйте пасивні форми, наприклад, замість «відповідав або знаходив рішення», напишіть «виконав та ефективно використовував».
 7. Попросіть когось зі знайомих прочитати ваше резюме та подивитися на нього свіжим поглядом. Можливо, серед ваших знайомих є фахівець, який добре володіє мовою, на якій написано резюме. Він зможе перевірити помилки та оцінити правильність формулювання.

Не демонструйте часту зміну роботи, обов’язково вказуйте професійне зростання, робіть резюме по стандарту, а не занадто довгим чи коротким – це основні правила про які не варто забувати. На такі помилки більше звернуть увагу, ніж на ваші трудові досягнення.

Дотримуйтеся офіційно-ділового стилю, не потрібно вставляти недоречні фрази, гумор та інші гостроти, якщо про це не написано в вакансії. Будьте ввічливим і чесним, і тоді успіх вашого резюме і вас, як кандидата, гарантований.

94937 0 cookie-check Як правильно скласти резюме? 10 правил

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як збити високу температуру в домашніх умовах
Як збити високу температуру в домашніх умовах
01 Січня, 2020, 12:49 14289
Температура є головною ознакою того, що організм веде активну боротьбу з інфекцією. У деяких випадках хворому потрібно постільний режим і рясне тепло, але при досягненні...
Смотреть результаты
20 кращих фільмів жахів, які варто подивитися
20 кращих фільмів жахів, які варто подивитися
Зміст: Найкращі хоррори “Мовчання ягнят” “Прокляття” “Дзвінок” “Пила” “Воно” “Видалити з друзів” “Лялька” “Полтергейст” “Темна вода” “Закляття” “Вигнання диявола” “Астрал” “Впусти мене. Сага” “Людська багатоніжка”...
Смотреть результаты
Солодка десяточка: топ-10 моделей хороших смартфонів за приємною ціною
Солодка десяточка: топ-10 моделей хороших смартфонів за приємною ціною
Зимові свята все ближче, а вибрати подарунки ти ще не встиг, але панікувати вже почав? Відставити! Блог Comfy зараз буде тебе рятувати, тобто генерувати гарні...
Смотреть результаты