search
Підписатися

logo

Як позбутися від молі? 30+ перевірених способів

28 Квітня, 2020, 01:00 0

Міль – одно з комах шкідників, поява якого вкрай небажано у будинку. Навіть чистота і регулярні прибирання не здатні захистити від її появи. Але дотримуючись профілактичних заходів, можна запобігти подальшому поширенню молі у вашому домі.

У світі налічується 13 видів молі, найвідоміші: зернова, капустяна, платтяна і шубна. Всі вони можуть оселитися у квартирі, завдаючи шкоду речам і продуктам. Існує чимало народних методів, як боротися з міллю, також на допомогу приходять хімічні спреї та інші речовини, які можуть нейтралізувати розмноження і вбити личинок.

Крім самих «метеликів» шкоди завдають яйця і гусениці, тому перш ніж виводити міль, необхідно знайти джерело, можливо, «гніздо» знаходиться в старій шубі, що лежить в коморі або крупі десятирічної давності.

Зміст

Як метелики молі потрапляють у будинки?

Потрапити в приміщення міль може через відкрите вікно, вентиляцію або з купленими речами і продуктами з магазину. Сам метелик молі не такий страшний, як його личинки, тому обов’язково необхідно знайти гніздо, оскільки саме воно псує річ і є найбільшою загрозою.

як позбутися від молі

Метелик живе не більше 2-х тижнів, тому побачивши у себе комаху, необхідно відразу зайнятися пошуком гнізда: чим більше потомства, тим складніше боротися з наслідками. Відомо, що за один раз самка здатна відкласти до 100 яєць. Шукати комаху потрібно в темних, важкодоступних місцях – це може бути комора, шафа, шифоньєр і антресолі.

Існують такі види молі, які розмножуються круглий рік. Одна з них – це міль платтяна. Її личинки проживають у вовняних речах і можуть довгий час не потрапляти людині на очі, поки сам виріб не змінить свій зовнішній вигляд.

Види молі

 1. Шубна міль. Для неї основний продукт харчування – це виріб з натуральних матеріалів. Відрізняється глиняно-жовтим відтінком, а в розмірі сягає не більше ніж 15 мм.
 2. Платтяна. Це велика комаха, що досягає 22 мм. Відрізняється фіолетово бурими плямами, розташованими на крилах і тільці. Місце проживання – драпова матерія, складки, тонкі матеріали.
 3. Меблева – володіє світло-жовтим кольором. Основне місце проживання – низ стільців і диванів. У цих місцях міль відкладає личинки та створює цілі гнізда. Час появи – весна-літо.
 4. Зернова міль. Не перевищує 15 мм у довжину, з’являється на продуктах харчування як павутинки, де проживають личинки і сама міль. Любить насіння, гнилу деревину і сушені фрукти.

Додатково розрізняють ячмінного метелика, житню і капустяну міль. Всі ці шкідники можуть проживати у вас у квартирі, залишаючись непоміченими. Обов’язково досліджувати темні ділянки, яким раніше приділяли мало уваги.

Як позбутися від молі та її личинок

Враховуючи, що у будинку можуть заводитися різні види молі, для кожного з них необхідний індивідуальний підхід. Перед розпиленням будь аерозолі, або використанням народних методів, необхідно знайти гніздо, в іншому випадку хімікати можуть навіть не досягти личинок, і вони продовжать своє розмноження.

як вивести міль

Найзнаменитіша – це платтяна міль, вона живе в одязі, любить оксамит, хутро і вовняні вироби. Спочатку огляньте весь гардероб, меблеву оббивку, килими та навіть книги, комахи люблять селитися в корінцях.

 1. Якщо річ сильно пошкоджена, викинути її і не зберігайте. Повернути колишній зовнішній вигляд вже не вийде, а зберігати такий виріб небезпечно. Він буде залишатися потенційним джерелом розмноження личинок.
 2. Проведіть генеральне прибирання і добре потрібно провітрити приміщення, особливо ефективним цей процес буде в зимовий час, коли на вулиці сильний мороз.
 3. Коли виріб постраждав не сильно, покладіть його в машинку і виперіть при високій температурі, після обробіть за допомогою пара.
 4. Обов’язково обробіть поверхні, де лежали речі.
 5. Шуби, вовняні та інші делікатні тканини, які не можна прати при високих температурах, можна вивісити на балконі в мороз. Мінусова температура вб’є личинок і гусениць. Це стосується і теплої пори року, оскільки метелики не люблять сонячне світло і спеку.
 6. Заміною обробки паром стануть аерозолі на основі дихлофосу.

Багато хто не любить зв’язуватися з покупними аерозолями і вважають за краще народні методи, про них ми розповімо далі.

Корисно знати:Як позбутися від мурашок в будинку : корисні поради від блогу Comfy

Як позбутися від молі на кухні

Харчова міль любить борошно, сухофрукти, крупи, чай, каву та інші сипучі вироби. Якщо в одному з пакетиків з борошном або кашами були виявлені личинки, невеликі білі черв’ячки, продукти потрібно викинути, оскільки міль встигла повністю залишити свій слід. Також у таких продуктах можуть бути відкладені яйця. Вони виглядають, як злипла манка.

Всі інші продукти, які не були вражені метеликом, необхідно винести на балкон, коли на вулиці зима, або поставити в морозилку, щоб переконатися в повній загибелі шкідників.

 як позбутися від харчової молі

Якщо крупи зберігаються в багаторазовій або скляній банці, і ви не впевнені в її чистоті і подальшої експлуатації, краще викинути все цілком. Згодом навіть одна личинка, яка вижила може зіпсувати продукт.

 1. Повністю очистити шафу. Якщо є можливість пропилососьте і проведіть вологе прибирання. Додатково обробіть оцтом і дочекайтеся, поки шафа повністю висохне. Ніколи не ставте сипучі вироби у вологі місця.
 2. Уважно огляньте кухню, метелики можуть жити під шпалерами, за шафами і в тих місцях, де найменше очікуєш їх побачити.
 3. У профілактичних цілях покладіть в ящик і місткості для зберігання гвоздику або лавровий лист.
 4. По можливості придбайте скляну тару і зберігайте цукор і крупи саме в ній, оскільки найчастіше шкідники заводяться в відкритих пакетах.

Єдиний надійний спосіб, як позбутися від харчової молі – повністю викинути уражені речі і продукти, щоб запобігти подальшому поширенню личинок.

В сучасних супермаркетах представлено безліч спреїв, фумігаторів та інших засобів рятування від молі. Однак витрачати зайві гроші на знищення комах багато хто не хоче і віддають перевагу народним методам. Ми поділимося деякими рецептами, інгредієнти для яких у вас точно знайдуться на кухні.

Народні засоби від молі

На допомогу приходять рослини, саше, лаванда, ефірна олія та інші підручні засоби. Однак гарантувати ефективність народних методів ніхто не може, багато, хто пробував подібне, рекомендують використовувати їх для профілактики, а для самого усунення все-таки звернутися до хімічних речовин, які гарантують швидкий результат.

народні засоби від молі

 1. Від використання нафталіну потрібно відмовитися, він не тільки безпорадний перед міллю, але і небезпечний для здоров’я людини. Позбутися від личинок і яєць цей засіб не допоможе.
 2. Шматки господарського мила, розкладені в шафах з білизною і в інших місцях зберігання речей, допоможуть уберегтися від комах.
 3. Абсолютно всі комахи не люблять такі трави, як: ромашку, тютюн, лаванду, полин, пижмо. У місцях, де може оселитися міль, можна розвісити ароматичні мішечки з цією травою.
 4. Ефективний метод – це апельсинові скоринки. Щомісяця потрібно оновлювати і класти нові скоринки, оскільки попередні висихають і стають не такими ефективними.
 5. Герань, що стоїть на вікні, буде відлякувати метеликів, які хочуть навідатися до вас в гості.
 6. Справжній страх для молі – це часник, гвоздика і розмарин. Ці продукти можна розміщувати в ящиках, де зберігаються крупи.
 7. Для боротьби зі шкідниками підійдуть каштани, а саме сухі плоди, які можна розкласти там, де зберігаються вовняні речі та продукти харчування.
 8. Темні місця можна обробляти за допомогою кварцової лампи або ультрафіолетового опромінення.

Це одні з найпопулярніших і ефективних народних методів, які допоможуть вивести міль, але існує й альтернатива у вигляді фумігаторів, секцій та пластин.

Як боротися з міллю: магазинна продукція

Якщо ви зважилися на покупку спрею, не забувайте, що вони підходять для обробки речей і гардероба. Через вміст агресивних речовин їх не можна застосовувати поряд з продуктами харчування. Після обробки спреєм, необхідно почекати пару годин і тільки потім складати речі назад. Після використання спрею провітрюйте приміщення і завжди періть речі або виносьте їх провітрюватися на балкон. Розглянемо спеціальні спреї для кухонь, які несуть мінімальної шкоди.

як боротися з міллю

Фумігатори

Поширений засіб для боротьби з комарами. Деякі з представлених типів підходять для боротьби з міллю. Діяти такі речовини будуть повільніше, але підходять для алергіків, тому що не мають яскраво-вираженого запаху.

Якщо простір сильно заражений, фумігатори в цьому випадку не ефективні. Після повної обробки спреями можна використовувати фумігатор або інші, більш щадні варіанти, які не завдають шкоди здоров’ю оточуючих і не будуть негативно впливати на структуру тканин.

Не забувайте, що, вибираючи засіб для боротьби зі шкідниками, необхідно знати його місце застосування, оскільки не всі хімічні засоби підходять для кухонних шаф.

Не менш ефективний засіб – це лаванда від молі. Зазвичай продається у вигляді секцій, які можна розташовувати в ящиках і шафах. Гелеві секції підходять для профілактики, але не для активної боротьби. В середньому, однієї секції вистачає на 4 місяці ефективного впливу.

На вибір представлені таблетки, брикети, пластини та інші засоби, які можна розташовувати в місці ураження, або встановлювати у квартирі в якості профілактичних заходів.

Аквафумігатор

Підходить для боротьби з домашніми комахами. Дія аквафумігатора грунтується на поширення пара, що проникає в щілини та інші важкодоступні місця, де можуть мешкати гусениці. Основна перевага таких виробів – вони можуть працювати автономно без участі людини. Радіус дії розрахований на приміщення не більше ніж 30 квадратних метрів. Головне застереження – перед використанням такого фумігатора потрібно вийти з квартири або будинку мінімум на пару годин.

Щоб запобігти поширенню личинок, необхідно проводити профілактичні дії, вони допоможуть зберігати речі в чистоті та уберегти від псування шкідниками.

Це може стати в нагоді:Парові справи – все про парогенератори і потужності пара в прасках

Профілактика появи молі

Після очищення простору від молі немає ніяких гарантій, що комаха була повністю знищена. Тому рекомендується проводити профілактику і використовувати нешкідливі народні методи, такі як апельсинова кірка і лаванда.

як позбутися від молі в будинку

 1. Щотижня проводьте вологе прибирання, а раз у 2-3 місяці – генеральне. Це допоможе не запускати квартиру, і у разі появи молі, запобігти її подальшому поширенню.
 2. Після покупки сипучих продуктів, їх потрібно пересипати в скляні банки або інші місткості для зберігання. У відкритих пакетах підвищується ймовірність появи молі.
 3. Міль любить брудний одяг, тому після закінчення кожного сезону необхідно прати речі, або відносити їх у хімчистку, якщо самостійне прання неможливе.
 4. Не рекомендується вішати або складати назад у шафу ношений одяг, разом з ним можна занести личинки і заразити чистий одяг.
 5. Спеціально для шуб купуйте кедрові вішалки.
 6. Не купуйте занадто багато круп, борошна та інших сипучих продуктів, вони є основним джерелом появи молі у квартирі.
 7. Міль віддає перевагу темним затишним сухим місцям, тому в приміщенні необхідно постійно провітрювати.
 8. Проводьте ревізію гардероба. Якщо ви знаходите речі, які не носите більше 1 сезону, сміливо віддавайте їх на перероблення або нужденним. Зберігання старих речей на антресолях, балконах – прямий шлях до появи молі.
 9. Для хутряних виробів продаються спеціальні чохли, які захищають матеріал від пошкодження. Вони ефективні в якості профілактики личинок і самих метеликів.
 10. Існують спеціальні засоби, такі як антимоль, якими можна обробляти килими і шуби. Тривалість дії засобу від 3 до 5 місяців.
 11. Під час прибирання пилососом обов’язково не обходьте стороною щілини в підлозі, між стінами, меблями, плінтусами – тут люблять жити лялечки, які ховаються від денного світла. Пилосос може швидко та ефективно запобігти подальшому розмноженню.
 12. Метелики не переносять друкарські фарби, тому багато обертають вироби газетами.
 13. Щоб уберегти вироби від молі, використовуйте запахи природи – це мандарин, гвоздика, хвоя, лаванда, ефірна олія, ароматичні мішечки. Їх можна поміщати в закриті простори, де зберігається одяг.

Цих профілактичних заходів буде достатньо, щоб захистити вашу квартиру від появи шкідників. Найцікавіше, що міль ніколи не паразитує на виробах з натуральної вовни.

Не забувайте, що шкідників привертають плями, запах поту, краплі від продуктів харчування, та інші залишки життєдіяльності людини. Брудний одяг потрібно зберігати окремо від чистого і регулярно проводити ревізію гардероба, антресолі і балкона. Тільки так можна позбутися від молі і не переживати за збереження своїх речей і продуктів.

102914 0 cookie-check Як позбутися від молі? 30+ перевірених способів

Читайте також:

У яких продуктах багато магнію? ТОП 16
У яких продуктах багато магнію? ТОП 16
28 Квітня, 2020, 11:35 7081
Магній – важливий мікроелемент для правильного функціонування організму. Не потрапляючи в належному обсязі разом з їжею в організм, людина починає відчувати сильну тягу до солодкого,...
Смотреть результаты
Безглютенові продукти. Міфи і правда
Безглютенові продукти. Міфи і правда
Ще десяток-два років тому термін «глютен» зустрічався тільки в наукових і медичних статтях. Але, приблизно з 2000-х, безглютенове харчування стало набирати все більшої популярності. У...
Смотреть результаты
Лляна олія: користь і шкода
Лляна олія: користь і шкода
Якщо вам складно змусити себе приймати риб’ячий жир, спробуйте лляну олію. Вона не тільки містить повний комплекс поліненасичених жирних кислот Омега-6 і Омега-3, але і...
Смотреть результаты