search
Підписатися

logo

Парові справи – все про парогенератори та потужності пари в прасках

14 Вересня, 2018, 08:37 7

Процес прасування білизни – справа тонка і дуже делікатна. Один невірний рух – і процес може затягнутися. Так ми вважали раніше … але з розвитком нових технологій на зміну звичайних побутових прасок прийшли нові пристрої, розраховані на мінімальні тимчасові витрати і максимальні можливості. Тепер процес прасування – це не трудомістке і в певному сенсі нудне заняття, а досить швидкий і продуктивний процес. Нове покоління прасок з паровою функцією допоможе вам позбавиться від домашніх турбот за лічені хвилини.

Як вибрати парогенератор, парову праску або відпарювач? Що краще: звичайна праска або парова? На ці та інші питання ми відповімо в нашій статті.

Зміст:

Парогенератор, парова праска, відпарювач – в чому різниця?

Переваги і недоліки кожного з видів

ТОП 3 моделей парогенераторів і парових прасок

Різниця в тех. характеристиках, на що звернути увагу при виборі

Поради по експлуатації

Парогенератор, парова праска, відпарювач – в чому різниця?

все о парогенераторах и мощности пара в утюгах 2

Високотехнологічні прасувальні системи на ринку побутової техніки сьогодні представлені різними типами пристроїв. Такі електричні парові праски можна класифікувати на три основних види:

 1. Праски горизонтального прасування з функцією вертикального відпарювання. В такій прасці присутня вбудована ємність з нагрівальним елементом. Ці ємності можуть бути розраховані на різну кількість води, в залежності від моделі – десь вона більше, а десь менше. Вода, залита в таку ємність, нагрівається, закипає і стає парою, а потім, через отвори на підошві праски, утворена пара виходить назовні і проникає в текстильні волокна, тим самим вирівнюючи (розгладжуючи) їх. Прасування зазвичай відбувається на горизонтальній поверхні, наприклад, на тій же прасувальної дошці.
 2. Праски з парогенератором. Такий пристрій має три основних елементи: резервуар для води (стійка під праскою), сама праска і шланг, який служить для передачі пари.
 3. Відпарювачі. Це пристрої, які дозволяють здійснювати прасування вертикально, тобто без твердої площині. Процес вертикального прасування звичайно ж набагато зручніше – немає необхідності декілька разів перекладати річ, проходячи парою по заломам тканини, адже досить зробити відпарювання тільки з одного боку.

Читайте також:

Вибираємо праску по типу відпарювання: чому це важливо?

Переваги і недоліки кожного з видів

все о парогенераторах и мощности пара в утюгах 3

Які плюси і мінуси мають парові праски, парогенератори та відпарювачі?

Звичайна праска горизонтального прасування з функцією вертикального відпарювання має компактні розміри, але не настільки великі функціональні можливості як той же парогенератор або відпарювач. До основної переваги парогенератора можна віднести те, що він з легкістю може справлятися з великою кількістю одягу на протязі довгого періоду часу. З інших переваг – звичайні парові праски і парогенератори мають автоматичне вимикання і систему очищення від накипу. З недоліків таких типів прасок можна назвати необхідність використання прасувальної дошки.

Найбільше переваг мають звичайно ж відпарювачі:

 1. Швидка обробка будь-якого типу тканини (наприклад, бавовна, шовк, денім, кашемір, замша);
 2. Легка робота з декоративними елементами на одязі (блискавка на сукні і на брюках, гудзики на сорочці).
 3. Безпека прасування завдяки безконтактному методу (відпарювач не зможе припекти тканину і залишити на ній сліди);
 4. Відсутність необхідності використовувати габаритну прасувальну дошку.
 5. Можливість відпарювання тканин великих розмірів у висячому положенні (штори, фіранки).
 6. Здійснення парової дезінфекції тканинних волокон і видалення неприємних запахів.
 7. Наявність насадок для чищення одягу, меблів і килимів.

У свою чергу відпарювачі прості в експлуатації і займають мінімум місця. До недоліків ми можемо віднести хіба що, маленькі резервуари для води і невелику довжину проводу.

Читайте також:

Красуйтеся в акуратних сукнях і сарафанах: кращі праски для ідеального прасування

ТОП 3 моделей парогенераторів і парових прасок

все о парогенераторах и мощности пара в утюгах 4

 1. У трійку моделей кращих парогенераторів для дому входять наступні пристрої:
 2. Braun IS7043WH потужністю на 2400 Ватт з обсягом резервуара для води на 2 л. У такій моделі потужність постійної пари 125 г / хв, а паровий удар 400 г / хв.
 3. Philips PerfectCare Elite GC9642 / 60 потужністю на 2400 Ватт з об’ємом резервуара для води на 1,8 л. Потужність постійної пари в даній моделі становить 145 г / хв, а потужність парового удару 490 г / хв.
 4. Tefal GV6830E0 потужністю на 2200 Ватт з об’ємом резервуара для води на 1,4 л. У цьому пристрої потужність постійної пари 100 г / хв, а паровий удар 290 г / хв.

У всіх вищевказаних прасках з парогенератором є функції захисту від накипу, функція самоочищення, зручна фіксація пристрою і автоматичне відключення. З додаткових можливостей в моделях від Філіпс і Браун присутня технологія «крапля стоп».

Рейтинг вертикальних парових прасок доповнюється такими багатофункціональними моделями:

 1. Tefal IT6540E0 має потужність в 1500 Ватт з обсягом резервуара для води в 2.5 л. З насадок присутні щітка для тканини і насадка для формування стрілок.
 2. Philips ClearTouch Air GC568 / 65 розрахована на потужність в 2200 Ватт з об’ємом резервуара для води в 1.2 л. Є насадка для стрілок і плечики ShoulderFit.
 3. Grunhelm GS601A має потужність 1800 Ватт і резервуар для води в 2 л. У пристрої є технологія «крапля стоп» і автоматичне відключення. У комплекті йде складна вішалка і щітка для чищення.

Якщо ж вам необхідно саме компактний пристрій, такий собі «дорожній варіант», то рекомендуємо вам звернути увагу на серію невеликих ручних відпарювачів, таких як Tefal DR8085E1 (1500 Ватт), Polaris PGS 1415C (1400 Ватт), Philips GC361 / 20 (1200 Ватт ), Magio MG-325 (1100 Ватт). Такі маленькі прилади стануть незамінними помічниками в поїздках, з легкістю помістяться в звичайну дорожню сумку і займуть мінімум місця.

Зараз на ринку поступово також стали з’являється бездротові праски. Таких моделей представлено не багато і по своїй компактності вони все-таки поступаються тим же ручним відпарювачам. Але як дорожній варіант цілком навіть можуть зійти. Ці моделі бездротових прасок можна знайти у виробників Tefal, Rovus, Russell Hobbs, First, Redmond, Camry і Philips.

Читайте також:

Праски: історія розвитку Від шматка металу до футуристичного девайса

Різниця в тех. характеристиках, на що звернути увагу при виборі

все о парогенераторах и мощности пара в утюгах 5

Який парогенератор, парова праска або відпарювач краще? Важливою характеристикою при виборі парової праски і парогенератора є потужність. Чим могутніше пристрій, тим швидше він нагрівається і тим швидше перетворює воду на пару. Для тканин середньої товщини, вам цілком підійде пристрій потужністю до 2000 Ватт, а ось якщо вам доводиться стикатися зі щільними і товстими матеріалами – беріть праску з потужністю більше.

З основних корисних функцій, які можуть поєднуватися в одному пристрої, вам стане в нагоді наявність таких особливостей:

 1. Висока швидкість подачі пари.
 2. Функція розбризкування води (допоможе легко впоратися зі щільними складками).
 3. «Крапля стоп» запобіжить витіканню води і відповідно вимазуванню одягу під час прасування.
 4. Захист від накипу.
 5. Самоочищення.
 6. Автовимкнення.

При виборі хорошої праски радимо вам, крім характеристик, також враховувати рейтинги, відгуки та відео огляди про пристрої. З виробників рекомендуємо звернути увагу на бренди Тефаль, Бош, Філіпс, Редмонд, Ровента.

Читайте також:

Вибираємо нову праску: на що звернути увагу?

Поради по експлуатації

все о парогенераторах и мощности пара в утюгах 6

Щоб праска прослужила багато років, правильно дотримуйтесь основних правил по її експлуатації та догляду. Як правильно користуватися парогенератором, відпарювачем і праскою вам звичайно ж підкажуть інструкції до конкретного побутового приладу.

Так як праска є пристроєм підвищеної небезпеки, то при роботі з нею обов’язково включайте її в розетку із заземленням, яке забезпечить безпеку його роботи.

Згодом шнур може перекручуватися, тому завжди стежте за тим щоб він був розправлений, оскільки такі закручування можуть привести до швидкого зносу дроту, і він може пошкодитися як зсередини, так і зовні. Якщо провід все ж був пошкоджений, краще зробити його заміну. Уникайте використання ізоляційної стрічки або подібних підручних засобів, краще відразу замінити такий провід в майстерні.

Що ж стосується самого прасування, то радимо використовувати дистильовану воду – вона запобіжить накипу і забезпечить чистоту одягу під час прасування. Саму воду варто заливати тільки при вимкненій прасці і після кожного прасування її виливати. Не використовуйте воду з-під крана – вона може залишати наліт, точно так же, як і парфумовані добавки.

Слідкуйте також за чистотою підошви праски – регулярно чистіть її за допомогою спеціальних засобів, щоб вона завжди залишалася гладкою і сяяла чистотою.

58145 0 cookie-check Парові справи – все про парогенератори та потужності пари в прасках

Читайте також:

Пральні машини з вертикальним або фронтальним завантаженням: що вибрати?
Пральні машини з вертикальним або фронтальним завантаженням: що вибрати?
14 Вересня, 2018, 12:16 1445 7
Колись наші предки, безліч поколінь назад, цілком могли дозволити собі випрати речі в річці і розвісити їх на мотузці сушитися. Це було нормально, тому що...
Смотреть результаты
Зігрівайтеся чаєм і кавою цієї осені: кращі електричні чайники у 2018 році
Зігрівайтеся чаєм і кавою цієї осені: кращі електричні чайники у 2018 році
Літо пройшло, потроху наступають похмурі дні і вже наближаються холоди. У таку пору року буде складно придумати щось краще, ніж чашка ароматного свіжозавареного чаю або...
Смотреть результаты
Квадрокоптер для дитини – огляд кращих моделей
Квадрокоптер для дитини - огляд кращих моделей
Квадрокоптер може стати відмінним подарунком для дитини на будь-яке свято, адже це чудовий засіб для розваг. Зміст: Навіщо дитині потрібен квадрокоптер? На які параметри звертати...
Смотреть результаты