search
Підписатися

logo

Як обрати фотоапарат для подорожей?

16 Вересня, 2018, 04:27 11

Збираючись у відпустку, хочеться заздалегідь подумати про те, як зберегти пам’ять про цю поїздку. Будь-яка подорож це, перш за все, наші враження про побачене, почуте і пережите, які найкраще передаються в знятих фотографіях. Тому компактний фотоапарат для подорожей з вдалою оптикою буде важливим і необхідним елементом у валізі будь-якого відпускника. А вже поділитися закордонними красотами і пейзажами з друзями, не забувши відзначити, що наживо це виглядає ще більш неймовірно – в цьому задоволенні собі ніхто не відмовить.

У нашій статті розглянемо тільки компактні фотокамери, які стануть оптимальним вибором для мандрівників.

Зміст:

 1. фотоапарат для подорожей – основні вимоги до подібного девайсу
 2.   баланс ціни та якості – за що варто переплачувати, а за що ні?
 3.   ТОП 10 найбільш вдалих моделей компактних камер
 4.   функції камери, на які варто звертати увагу при виборі

Фотоапарат для подорожей – основні вимоги до подібного девайсу

Щоб не розчаруватися у виборі кращого маленького фотоапарата, потрібно відразу намітити основні критерії, які мають для нас першорядне значення.

 • Компактний розмір і легкість. Зайва вага завжди небажана в поїздці. Камера не повинна бути важким тягарем і непідйомним вантажем для подорожі. І, за інших рівних умов, завжди віддавайте перевагу невеликим за масою і габаритами девайсам.
 • Висока якість знімків. Навіть якщо ви не є професійним фотографом, хочеться, щоб за допомогою потужної «начинки» компактного фотоапарату виходили фото гідної якості.
 • Швидкість зйомки. Від «скорострільності» апарату залежить можливість отримання більшої кількості унікальних і вдалих кадрів. При цьому, не обов’язково повільні камери погані самі собою. Вони також можуть знімати якісно, ​​але таких знімків буде менше.
 • Наявність гідного оптичного зуму. Всі сучасні цифрові апарати мають цифровий зум, який перебільшено звеличується у рекламі моделей. При цьому вважається, що чим вищий розмір цифрового зуму, тим кращою буде якість знімка. Насправді, на нього більш впливає можливість зміни фокусної відстані за допомогою оптичного зуму. І, щоб камера була універсальною, і давала можливість отримувати пристойні фото в макрозйомці і пейзажно-портретній зйомці, вона повинна мати хороший оптичний зум.
 • Функція відеозйомки. Іноді є необхідність зняти невеликий відеоролик. І наявність режиму відеокамери буде дуже доречною. Не варто спокушатися щодо якісної картинки і звуку – рівень відео буде цілком собі аматорський. Для серйозної відеозйомки все ж таки потрібна відеокамера.
 • Можливість підзарядки без проблем. Всі цифрові камери мають електроживлення. Це можуть бути пальчикові батарейки або акумулятори типу АА, а також літій-іонний акумулятор. Останні кращі, але вони досить довго заряджаються і вимагають наявності розетки під рукою. Куди простіше з батарейками, особливо якщо ви далеко від цивілізації.

фото Батарея фотоаппарата

Баланс ціни та якості – за що варто переплачувати, а за що ні?

Ми свідомо не розглядали ціновий фактор при виборі маленького фотоапарату для подорожей. Але при покупці він, безумовно, стане важливим. Звичайно ж, доступний функціонал і можливості кожного апарату мають прямий зв’язок з їх вартістю. І нам лише доведеться визначити, без чого на шляху до Photo Awards можна обійтися, а що для цього вкрай важливо і необхідно. Іншими словами, ми в пошуку кращого компактного фотоапарата для подорожей, який є переможцем у категорії співвідношення ціни і якості.

Усі цифрові фотоапарати можна умовно розділити на аматорські, напівпрофесійні і професійні. Споживчими властивостями даних категорій фотокамер відповідають мильниці, беззеркальні та дзеркальні фотоапарати. Давайте розглянемо плюси і мінуси цих типів камер з точки зору виправданості витрат.

 • Мильниці. Найпоширений, легкий і компактний тип камер для фотографів початківців. Схований в корпусі об’єктив дозволив робити їх тонкими і плоскими. Це фототехніка з ручними налаштуваннями, які зведені до мінімуму. Камерою дуже просто користуватися. Але маленький незмінний об’єктив і невелика матриця є перешкодою для отримання чітких знімків і соковитих кольорів на фотографіях. І, якщо знімки в умовах гарного освітлення в сонячний день ще можуть влаштовувати більшість фотолюбителів, то нічні знімки просто можна не робити. Єдиним плюсом таких камер є їх демократична ціна.
 • Беззеркалки. Сучасний погляд на фотокамеру, який максимально наближає аматорське пристрій до напівпрофесійних. Це саме можна сказати і до якості знімків, які можна отримати за допомогою такого девайса. Зберігаючи розміри і вага мильниць, беззеркальні камери отримали змінні об’єктиви, значно розширюють небокраї їх використання. Вони оснащуються електронним видошукачем, що визначило їх компактність. Є моделі, ближчі до мильниць, є апарати, що знімають з якістю дзеркальних камер. Особливо це стосується новітніх моделей. Така техніка є золотою серединою, збалансованою за ціною / якістю, і є найкращим варіантом міні фотоапаратів для подорожей і поїздок за незабутніми враженнями.
 • Дзеркалки. Це вид камер для професіоналів, які розуміються на тонкощах зйомки і використовують функціональність апарату на всі 100 відсотків. Вони готові платити великі гроші як за саму «тушку», так і за змінне «скло», тому що у профі це виправдані інвестиції, які швидко окупляться. Саквояж фотомайстра з камерою і «змінники» важить декілька кіло, а сам апарат виглядає досить великим і громіздким. Дзеркальна камера – сама важка з побратимів. З таким приданим подорожувати вельми непросто. Але, саме зйомка дзеркалкою забезпечить найкращу якість фотографії та реалізацію художніх можливостей. У будь-яких умовах освітлення ви отримаєте хороший знімок.

ТОП 10 найбільш вдалих моделей компактних камер

Уявлення про можливості, ціновий сегмент, а також переваги і недоліки кращих камер для подорожей дає рейтинг компактних фотоапаратів 2018 року. Ми відібрали найбільш привабливі сучасні моделі, які гідні стати кандидатами на звання кращий маленький фотоапарат для подорожей. В даному рейтингу компактних фотокамер беруть участь тільки бездзеркальні моделі, а акцент в ньому зроблений на широку функціональність.

Leica Q (Typ 116)

Leica Q (Typ 116)

Ця камера мала б усі шанси стати лідером маленьких фотоапаратів для подорожей, якби не її ціна. За такі гроші вона все повинна робити сама. Але знімає камера чарівно! А набір функцій і якість виконання просто вражають:

 • велика повнокадрова матриця 24МП;
 • формат знімків JPEG, RAW в дозволі 6000×4000;
 • висока світлочутливість ISO;
 • чудовий 3″ дисплей з розподільчою здатністю 1 040 000 – кращий з можливих;
 • продумане управління;
 • швидкий автофокус.

Panasonic Lumix DMC-LX100

Panasonic Lumix DMC-LX100

Камера випускається вже кілька років, але вдалість технічних рішень дозволяє їй триматися в топі навіть сьогодні. Оснащена матрицею CMOS, 13 Мп м об’єктивом з оптичною стабілізацією Leica DC Vario-Summilux 24-75 мм F1.7-2.8

Sony Cyber-Shot DSC-RX 100 II

Sony Cyber-Shot DSC-RX 100 II

Ще одна камера, яку не віднесеш до новинок, але за роки випуску вона полюбилася багатьом фотографам-аматорам. Камера оснащена поворотним несенсорним дисплеєм і вміє знімати відео в хорошій якості. Справедливості заради варто відзначити недолік – слабенький оптичний зум – всього 3,6. Але в цілому камера відмінно збалансована за критеріями ціна / габарити / функціонал, як і багато апаратів в цьому класі.

Canon Powershot G5 X

Canon Powershot G5 X

Один з конкурентів бездзеркальної моделі Canon EOS M10. Камера випускається вже третій рік, але все ще актуальна для тих, хто не готовий витрачатися на повноцінну дзеркалку. Та й зовні камера схожа на маленьку дзеркалку. Має об’єктив з високою світлосилою і в неї повністю забирається поворотний дисплей.

Та вочевидь мінусом моделі є слабка батарея.

Panasonic Lumix DMC-GM1

Panasonic Lumix DMC-GM1

Вдала модель від Панасонік, яка зацікавить широке коло аматорів мандрівників, що прагнуть отримати якісні знімки. До того ж, це камера з хорошою відеозйомкою, зручним меню і дуже швидким автофокусом.
Недоліками камери є не дуже зручний корпус, що уксладнює комфортний хват, і досить висока, як для бездзеркалки, ціна.

Olympus EM5 MARK III

Olympus EM5 MARK III

Хто знайомий з попередником камери Mark II – це її вдосконалена версія з тими ж характеристиками.

Canon PowerShot SX60 HS

Canon PowerShot SX60 HS

Головною і незаперечною перевагою камери Canon PowerShot SX60 HS є її оптичний суперзум – 65!
У цьому показнику їй немає рівних.

SONY A7 III

SONY A7 III

Це пило -та вологозахищена камера з якісною фото -і відеозйомкою, що володіє довгограючим акумулятором.

Fujifilm XQ1

Fujifilm XQ

Відмінне поєднання компактності (розміри як у мильниці), швидкодії, великого набору режимів зйомки і добротного зуму.

Fujifilm X100T

Fujifilm X100T

Стильна реінкарнація у дусі ретро. Повнокадрова матриця, але … як нам здається – дорогувато.

Функції камери, на які варто звертати увагу при виборі

При виборі компактного фотоапарату слід звертати увагу на наявність вбудованих функцій і режимів, які дозволять отримати не тільки чіткий і якісний художній знімок, але і зручність в роботі.

До них відносяться такі характеристики:

 • повнорозмірна якісна матриця – основа отримання чіткого фотографії у високій якості;
 • наявність режиму макрозйомки – камерою з макрозйомкою зручно знімати дрібні об’єкти поблизу;
 • великий оптичний зум – камера з суперзумом наближає віддалені об’єкти на відстань витягнутої руки;
 • світлосильна оптика – з хорошою оптикою збільшуються шанси отримати пристойний знімок;
 • поворотний екран – додає комфорт в роботі з камерою;
 • можливість зйомки відеороликів;
 • можливість використання ширококутного об’єктиву;
 • швидкісний автофокус;
 • зручність управління з режимом ручного налаштування і продумане меню дисплею.

Великий ринок маленьких фотоапаратів, якими зручно знімати в подорожі, дозволить вам підібрати оптимальну модель камери. Вона стане вам хорошим супутником і збереже для вас прекрасні моменти відпочинку. Сподіваємося, що наш рейтинг маленьких фотоапаратів допоможе вам у виборі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

58271 0 cookie-check Як обрати фотоапарат для подорожей?

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як і що можна зберігати в холодильнику
Як і що можна зберігати в холодильнику
15 Вересня, 2018, 09:27 2117 10
Якщо замислитися, то холодильник – це маленьке царство, де супи та відбивні мирно уживаються з в’яленою скумбрією, яйцями та тістечками. Щоб вся ця смакота довше...
Смотреть результаты
Парові справи – все про парогенератори та потужності пари в прасках
Парові справи - все про парогенератори та потужності пари в прасках
Процес прасування білизни – справа тонка і дуже делікатна. Один невірний рух – і процес може затягнутися. Так ми вважали раніше … але з розвитком...
Смотреть результаты
Пральні машини з вертикальним або фронтальним завантаженням: що вибрати?
Пральні машини з вертикальним або фронтальним завантаженням: що вибрати?
Колись наші предки, безліч поколінь назад, цілком могли дозволити собі випрати речі в річці і розвісити їх на мотузці сушитися. Це було нормально, тому що...
Смотреть результаты