search
Підписатися

logo

Пральні машини з вертикальним або фронтальним завантаженням: що вибрати?

14 Вересня, 2018, 12:16 7

Колись наші предки, безліч поколінь назад, цілком могли дозволити собі випрати речі в річці і розвісити їх на мотузці сушитися. Це було нормально, тому що не було альтернативних технологій, для цього процесу, та й взагалі технологій не було. Лише у XX-столітті винахід механічної пральної «машини», в дерев’яній бочці, дозволило людству приблизно уявити, як цей процес може і повинен виглядати в майбутньому.

І ось, через якихось 100 років, ми цілком в змозі підтримувати в чистоті наш великий гардероб різноманітних предметів одягу, не витрачаючи на це час і сили. Практично без нашої участі одяг може випратися, і віджатися, видаливши з себе всю зайву воду. Нам же залишається зробити так, щоб цей процес прання завжди був на високому рівні і зробити ми це можемо за допомогою придбання якісних миючих засобів і пральних машин.

Саме про цих непомітних оку трудівниць і піде мова у нашому огляді – адже пральні машини працюють так багато і так часто, що їм варто приділити час при виборі, щоб потім отримувати задоволення, бачачи їх результат роботи. Чистота одягу приносить задоволення не тільки своєму власнику, а й усім оточуючим. А значить, пральна машина підтримує ваш імідж, репутацію і стиль!

Зміст:

Вертикальне / фронтальне завантаження – плюси і мінуси кожного з типів

Як вибрати машинку за параметрами:

Розміри

Розташування

Об `єм

Енергоспоживання

ТОП рейтинг виробників

5 + 5 кращих моделей пральних машин з вертикальним / горизонтальним завантаженням

Поради по установці і експлуатації

Вертикальне / фронтальне завантаження – плюси і мінуси кожного з типів

Стиральные машины 2

Пральні машини бувають з вертикальним завантаженням або горизонтальним. Дані типи конструкцій обумовлюють, цілий ряд факторів, які для кожного можуть трактуватися як плюс, так і мінус. Адже по тому, як ви звикли працювати з пральною машиною або, що навіть більш важливо, те, як вам зручно завантажувати і вивантажувати білизну можна визначити якого типу пральну машину вам краще вибирати.

Однак, не все так просто і однозначно, і більшість людей не можуть ось так просто відповісти на питання який тип пральної машини їм подобається більше і з яким зручніше працювати. Все це тому, що в кожному з цих пристроїв можна знайти позитивні сторони і, як ми і писали вище, кожен може визначати ці властивості як позитивні для себе.

Так, наприклад, пральні машинки з вертикальним завантаженням мають незаперечний плюс в габаритах. Маючи однакові за розмірами барабани, найчастіше, пристрої з вертикальним завантаженням будуть займати менше місця. А навіть якщо виробники примудрилися зробити їх схожими за габаритами, то необхідність відкривати дверцята зажадає від вас наявності вільного простору поряд з машинкою. Хоча і вертикальне завантаження вимагає додаткового місця, при відкритті кришки, але це вже не займана площа, а вертикальний простір, який не так складно організувати. Адже, погодьтеся, знайти вузьке і довге місце в будинку, без необхідності додаткового бічного доступу, простіше, ніж практично квадратне по площі (за рахунок відкриття дверцят і необхідності діставати / завантажувати білизну через неї) 60 х 70 або більше см.

Також і у вертикальних машинках можна назвати мінусом те, що вони не можуть використовуватися, як тумбочка. Адже їх кришка повинна постійно відкриватися, а, значить, ставити там безліч дрібних аксесуарів буде незручно. Та й відсутність віконця не дасть можливості вам спостерігати процес прання.

Ще, до ключових відмінностей такої машини, можна віднести можливість зупинки машини під час прання, з водою. Це може бути зручно, якщо виявилося, що ви поклали в барабан зайву річ або ж навпаки, не поклали якусь. Виконати такий трюк з фронтальним завантаженням у вас не вийде, бо частина води просто виллється з машинки.

Плюсом ж для машин з фронтальним завантаженням є можливість вбудовування – адже якщо серед предметів меблів у вас є ящик, придатний для установки машини туди (зазвичай кухонний, спеціально створений під машину, або у ванній, під мийкою), то для цього є прекрасно підходящі моделі .

Ну, і наостанок, існують певні особливості доступу до отвору для завантаження білизни. У моделях з фронтальним завантаженням вони можуть бути менш зручними, особливо людям, яким з якихось причин складно нахилятися. У машинці з вертикальним доступом такої проблеми немає, так як нахилятися практично не доводиться і довжини рук цілком вистачає, щоб дістати майже дна машинки.

Як вибрати машинку за параметрами:

  • розміри

Стиральные машины 3

Звичайно ж пральні машини мають ряд параметрів, враховуючи які можна їх порівнювати і підбирати для своєї квартири, будинку. Одним із найважливіших, на наш погляд, критеріїв є її габарити. Так як спосіб завантаження і функції – це все переваги і зручність, а ось якщо машинка не поміщається в єдину вільну нішу у ванній кімнаті, то тут нічого не поробиш – доведеться вибирати підходящу модель. До речі, важливі не тільки розміри місця для пральної машини – постарайтеся подумки продумати маршрут заносу її у ваш будинок і прорахувати найслабші місця. Буває так, що і місця багато, і проблем начебто немає, але в двері ванни вона не пролізе, без капітального демонтажу цих самих дверей.

Як ми вже писали, моделі пральних машин з фронтальним завантаженням дозволяють вбудовувати їх в меблі або під мийку. Так, вам обов’язково необхідно підібрати підходящу за габаритами модель, але це можливо, як мінімум виходячи з її конструкції відкриття дверцят. Традиційно, висота і ширина таких машин дорівнює 85 і 60 см відповідно. Варіюється тільки глибина їх корпусу, що дозволяє вибрати найбільш підходящу модель. Найбільш оптимальними вважаються моделі глибиною від 37 до 47 см, що навіть при таких габаритах дозволяє їм мати місткість до 7 і навіть в окремих випадках до 8 кг.

У моделях з  вертикальним завантаженням немає такого поняття як глибина і ширина, бо ви можете підійти до машини з трьох різних сторін, а значить і поставити її будь-якою з цих сторін до себе. А ось висота у таких пристроїв зазвичай вище і досягає 90 см, що не суттєво , бо вам все одно необхідний ще запас сантиметрів 50-60 зверху для відкриття кришки, на випадок, якщо ви захочете вішати над нею шафку або полицю. Однак, важливо все ж знати стандартні габарити більшості таких пристроїв. Зазвичай вони виглядають так – 90 х 40 х 60 см, де 90 – це висота.

Як бачите, в невелику ванну кімнату або іншу спеціалізовану для машинки «пральню» краще і зручніше брати прилад з вертикальним завантаженням білизни. Він більш компактний і не вимагає бічного доступу, так що можна закрити її хоч з 4 сторін (вам лише зрідка потрібен буде доступ до неї для профілактики і чищення). При цьому машини можуть вільно вміщати в себе до 7 кілограмів білизни.

  • Розташування

Стиральные машины 4

Найчастіше пральні машини встановлюють окремо, якого б типу вони не були. У деяких випадках, коли необхідна максимальна компактність, машину розташовують під умивальником. У цьому випадку, з одного боку, дуже зручно розташовані всі комунікації – і вода подається і водовідведення поруч, але необхідно вибирати нестандартну машину. Так як, зазвичай, висота машинки становить 85 см, то розташовувати так високо раковину або умивальник не всі хочуть – як мінімум, вона буде незручна для дітей.

Для цих цілей існують невисокі, до 70-75 см заввишки, екземпляри, які зручно встановити під раковинами у ванній або кухні. Також, якщо вже ми торкнулися теми установки куди-небудь пральних машин, існують моделі, які розраховані саме для вбудовування. Їх дизайн припускає наявність переднього фасаду дверцят, у них немає явних виступаючих частин і в габаритах вони трохи компактніше. Якщо бути точніше, вони трохи нижчі – зазвичай близько 82 см, але при цьому можуть собі дозволити бути більшими в глибину, так як майже всі ящики, куди вбудовується техніка, мають глибину не менше 55 см.

У випадку ж з окремо стоячими машинками, то тут все досить просто. Ідеальним варіантом вважається, якщо ви на етапі ремонту або перепланування врахували підходяще місце для майбутньої пральної машини і зробили там відповідні комунікації з краном і отвором для відводу води. Якщо ж так зробити не вийшло, то в кожній машинці можливо зачепити зливну трубу на унітаз, раковину або ванну – тут вже вибирайте як зручніше. Шланг ж з підведенням води можна приєднати з будь-якого прилеглого стояка, але тут вже, в будь-якому випадку, доведеться викликати сантехніка і зробити додатковий кран з підключенням для неї.

  • Об `єм

Стиральные машины 5

З кожним роком технології, хоч і непомітно, але вдосконалюються. І якщо раніше, років так 7-10 назад, мати компактну пральну машину з її місткістю в 4,5-5 кг було дуже круто, то сьогодні цим обсягом білизни, що завантажується нікого не здивуєш. Цілком собі стандартна цифра 6,5-7 кг тепер стала нормою навіть для «вузьких» (45-47 см в глибину) пральних машин. І навіть консервативні європейські виробники, такі як Bosch, AEG, Electrolux мають хороші напрацювання в цьому напрямку.

Глобально, збільшення обсягу, цілком може бути, пов’язано з перенасиченням предметами одягу сучасних людей. І, якщо раніше, обсягу в 4 кг могло вистачити на сім’ю з 2-3 чоловік, то сьогодні він виглядає недозволено маленьким. У наші дні, менше ніж про 5 кг завантаження пральної машини і мови бути не може. Але ми б рекомендували вам вибирати пристрої, здатні вміщати не менше 6-6,5 кг. Тому як зробити половинну завантаження завжди можна, а ось в ті рідкісні моменти, коли вам потрібно буде випрати великий обсяг білизни, ви будете шкодувати, що ваша нова машинка не має такої можливості.

  • Енергоспоживання

Стиральные машины 6

Четвертий важливий фактор, що впливає на вибір пральної машини, це клас енергоспоживання. Як і в будь-якому побутовому електричному приладі, цей параметр відіграє важливу роль, так як безпосередньо впливає не тільки на розмір суми, яку вам виставлять за фактом електромережі, а й на технологічність пристрою в цілому. Машини, які мають низький рівень енергоспоживання, найчастіше, оснащені найбільш технологічними компонентами, які з кожним роком удосконалюються і споживають енергію економніше.

Найекономічнішими вважаються пристрої, що володіють значенням класу енергоспоживання А +++. Цей атрибут може означати споживання електроенергії до 50% менше ніж навіть пристрої з класом А.

Приблизні значення кожного символу дорівнюють:

Клас А – приблизно 1000 Вт / год, А + – близько 800 Вт / год, А ++ – це приблизно 600 Вт / год, а пристрої з класом енергоспоживання А +++ відповідають приблизно 500 Вт / год або навіть менше. Ці цифри приблизні і носять більше інформативний, ніж енциклопедичний характер – кожен виробник їх трактує по-своєму.

З огляду на цю інформацію, звичайно ж всі з нас захочуть вибрати найбільш економну машинку для прання. Але, крім цих параметрів, вам також слід звернути увагу на інші класи, які означають якість прання і віджимання.

Так, наприклад, найкращий клас, що позначає високоякісний рівень прання, називається А. І це ж стосується класу віджиму. Однак, як правило, до віджиму виробники, як і клієнти, не такі суворі, тому ви зможете побачити у продажу багато моделей з високим класом прання і віджиманням класу B, С або навіть нижче. Як би там не було, якщо говорити про найбільш технологічні пральні машини, то вибір все одно великий. Якщо не враховувати її форм-фактор, розмір і вагу, а лише вибрати  найекономічніші варіанти з класом енергоспоживання А +++, класом прання А і віджиманням класу А, то вам надається величезний асортимент. Додайте сюди тихі, надійні і довговічні інверторні двигуни і все одно отримаєте більше десятка різних моделей, які можуть підійти будь-якому покупцеві.

ТОП рейтинг виробників

Стиральные машины 7

Кращими виробниками пральних машин можуть вважатися не один десяток брендів, так як всі з них роблять значний внесок у розвиток цієї категорії продуктів. Кожна торгова марка розробляє якісь свої фірмові технології, які покращують якість прання, полегшують багато процесів під час нього і після, а також роблять машинку швидше, тихіше і зручніше. Такі бренди як LG, AEG, Samsung, Whirlpool, Bosch, Electrolux, Hotpoint, Beko, Indesit зробили величезний внесок в цю сферу побутової техніки та напевно у більшості українців стоїть вдома пральна машина одного з цих брендів.

При цьому, кожен з них позиціонує свої пристрої в різних цінових категоріях. Так, наприклад, пральні машини компанії AEG, Miele, Electrolux відносяться до преміум-категорії пристроїв, Bosch, LG, Samsung, Siemens займають середній ціновий щабель, а Beko, Candy, Indesit пропонують дуже багато бюджетних варіантів. Однак, це не означає, що всі моделі чітко розмежовані – ви легко зможете знайти бюджетну модель LG або Samsung, дорогу пралку Beko або середню по вартості машину AEG. Кожен бренд намагається розширити свій асортимент і частку ринку, пропонуючи свою продукцію в різних нішах і цінових діапазонах.

5 + 5 кращих моделей пральних машин з вертикальним /горизонтальним завантаженням

Стиральные машины 8

Кращими пральними машинками з вертикальним завантаженням можна назвати:

Whirlpool AWE 66710

Ця модель хороша всім – класом енергоспоживання А +++, класом прання А, місткістю 6 кг і вартістю. Саме за ці якості і відмінну надійність її і полюбило більшість покупців.

Electrolux EWT1264ILW

Модель від преміального європейського виробника побутової техніки також відрізняється прекрасною економічністю, високою якістю прання і віджиму білизни, а також безліччю програм, в тому числі сертифікованою технологією прання вовни.

Bosch WOT24457BY

Ще один першокласний виробник побутової техніки і не тільки увійшов до списку кращих пральних машин з вертикальним завантаженням. Прання класу А, енергоспоживання А +++, місткість 7 кг.

Indesit BTW E71253P

Представниця вдалої і практичної пральної машини на 7 кг.

AEG LTX7C373E

Люксовий бренд, який займає лідируючі позиції в цьому типі пральних машин, теж увійшов в наш список і може запропонувати вам не тільки прекрасний зовнішній вигляд пристрою, але багато функцій з високою якістю прання.

Кращі пральні машинки з фронтальним завантаженням також вишикувалися в список:

LG FH0B8ND1

Найпопулярніша і затребувана модель пральної машини LG, на сьогоднішній день. У ній ви знайдете все необхідне – доступна вартість, компактність (лише 44 см в глибину), завантаження на 6 кг, клас прання та енергоефективності найвищі. І головне – інверторний двигун, гарантія на який складає 10 років!

Samsung WW60K42106WDUA

Відмінна і зручна модель від виробника Самсунг. Дуже схожа за можливостями на свою корейську колегу від LG.

Electrolux EWS1076CI

Відмінна модель від солідного виробника. Завантаження на 7 кг і при цьому глибина машинки менше 45 см, найвищий клас прання і енергоспоживання, інверторний двигун.

AEG L58547SL

Bosch WLT20460BY

Чудові німецькі представники сучасних і якісний пральних машин. Місткі, тихі, відмінно перуть, тихо віджимають і мають безліч опцій прання, пов’язаних з делікатними тканинами, інтелектуальними програмами і поліпшенням якості прасування.

Поради по установці і експлуатації

Стиральные машины 9

Що стосується вибору кращої для кожного з нас пральної машини можна дати ще безліч порад.

  • Ставте спеціальні пом’якшувальні воду фільтри, які зменшать утворення накипу, витрат прального порошку і продовжать життя тену.
  • Завжди перевіряйте вміст пральної машини перед завантаженням в неї білизни – це дуже важливо, тому що в кращому випадку туди хтось міг кинути червону шкарпетку (а ви зібралися білосніжну білизну попрати), а в гіршому – кота (або він сам туди заліз з цікавості )!
  • Не перевантажуйте бак машини – синтетичні тканини утворюють більше піни ніж натуральні, тому навіть в 7 кг-машинку їх можна покласти значно менше.
  • Розбавляйте кондиціонер для білизни водою і перемішуйте його ще ДО того, як наллєте його в спеціальний відсік пральної машини. Він дуже погано відмивається потім, якщо залити його в концентрованому вигляді.
  • Дотримуйтеся рекомендацій виробника пральної машини, порошку і білизни – зазвичай кожна річ містить всю необхідну інформацію про умови її чистки.
  • Краще прати плюс-мінус однакову за розмірами білизну, щоб уникнути вібрацій при віджиманні.

І, повірте, зовсім не важливо яка краща вертикальна пральна машина або фронтальна. Пральна машина кращої моделі вибирається вами – важливі її функціональні можливості, якість прання, економічність, зручність управління і продуманість роботи. Інші фактори більш другорядні.

58143 0 cookie-check Пральні машини з вертикальним або фронтальним завантаженням: що вибрати?

Читайте також:

Зігрівайтеся чаєм і кавою цієї осені: кращі електричні чайники у 2018 році
Зігрівайтеся чаєм і кавою цієї осені: кращі електричні чайники у 2018 році
13 Вересня, 2018, 09:44 1050 8
Літо пройшло, потроху наступають похмурі дні і вже наближаються холоди. У таку пору року буде складно придумати щось краще, ніж чашка ароматного свіжозавареного чаю або...
Смотреть результаты
Квадрокоптер для дитини – огляд кращих моделей
Квадрокоптер для дитини - огляд кращих моделей
Квадрокоптер може стати відмінним подарунком для дитини на будь-яке свято, адже це чудовий засіб для розваг. Зміст: Навіщо дитині потрібен квадрокоптер? На які параметри звертати...
Смотреть результаты
Морквяний, буряковий, яблучний соки – легко! Огляд соковижималок для твердих продуктів
Морквяний, буряковий, яблучний соки - легко! Огляд соковижималок для твердих продуктів
Соковижималка сьогодні є своєрідним символом правильного і здорового харчування. Це прилад, який просто незамінний, особливо в літню і осінню пору – тоді, коли ви максимально...
Смотреть результаты