search
Підписатися

logo

Як перевісити двері холодильника та нічого не зламати?

28 Вересня, 2018, 11:13 10

Купуючи новий холодильник, мало хто розмірковує над тим, як переставити в ньому двері. Це вміння здається зайвим, адже як гарно виглядає новинка на своєму місці! Але ніщо не вічне: ви можете розпочати ремонт чи перестановку в кухні, ось тоді питання, як у холодильнику перевісити двері на іншу сторону, встане ребром. Добре, якщо термін гарантії ще не сплив і зайнятись цією справою може майстер. В інакшому випадку доведеться робити це самостійно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст:

 1. Інструкція щодо перевішування дверей звичайного холодильника
 2. Інструкція щодо перевішування дверей холодильника з екраном на дверцятах
 3. Нюанси процесу на холодильниках відомих марок: Бош, Беко, Гореньє

Інструкція щодо перевішування дверей звичайного холодильника

Купуючи новий холодильник, мало хто замислюється про те, як переставити в ньому двері. Це вміння здається зайвим, адже як добре виглядає покупка на своєму місці! Але ніщо не вічне, ви можете затіяти ремонт або перестановку в кухні, ось тоді питання, як в холодильнику переважити двері на іншу сторону встане ребром. Добре, якщо термін гарантії ще не закінчився і зайнятися цією справою зможе майстер. В іншому ж випадку доведеться справлятися самостійно.

Відкритий холодильник з двома дверцятами

Одразу хочемо вас запевнити: не боги горщики обпалюють, переставити двері під силу кожному власнику найпростіших інструменті та вільної години. Отже, з чого почнемо?

 • Огляд свого холодильника. Хоча більшість сучасних моделей і передбачає перенос дверей, іноді бувають виключення, наприклад, холодильники Атлант (хоча на ціну це ніяк не впливає). Якщо ваш «містер холод» саме з таких «динозаврів», нічого не зробиш, доведеться підшукувати йому інше місце. Щоб впевнитись точно, треба відшукати на корпусі пластикові заглушки – запасний вузол для кріплення дверей. Якщо він є – операція можлива. Ще один спосіб – знайти інструкцію до агрегату, там точно вказана ця функція. У ній зазвичай детально описується, як переставити двері власноруч. До того ж все показано на картинках. Це краща підказка до дії, тому що розрахована саме на ваш холодильник.

Чоловік оглядає двері холодильника

 • Підготовка до роботи. Перш за все звільніть холодильник від мережі – це важливий момент, який забезпечує нашу безпеку. Їжу з полиць краще тимчасово перекласти в інше місце, камери розморозити та насухо витерти. Це необхідно, щоб резиновий ущільнювач розпрямився та прийняв свою нормальну форму. Тоді потім двері будуть ідеально прилягати до корпуса.

Далі слід знайти вдома такі інструменти, як:

 • Пласка та хрестоподібна викрутка,
 • Гайковий ключ (а краще декілька та різних розмірів, щоб вибрати потрібний саме для вашого холодильника)
 • Малярний скотч.

Зняття заглушок холодильника

 • Фіксація дверей. За допомогою скотчу прикріпіть дверцята, що демонтуються першими, до холодильника. Краще зробити це в декількох місцях, щоб двері точно не впали. Коли з одними дверима все буде готово, можна буде братися за другі (частіше нижні)
 • Зняття дверей. За допомогою викрутки треба зняти заглушки, викрутити болти та зняти кріплення. Увага! В деяких моделях іноді дістатись до болтів важкувато, доведеться знімати верхню планку холодильника. Якщо це саме ваш випадок, акуратно розкручуйте та знімайте кришку, без цього ніяк. До речі, у білих моделей це робити трошки простіше, все добре видно, а ось з кольоровими важче. Коричневі холодильники, наприклад, взагалі виглядають як маскувальні – ані бруду, ані заглушок не видно.

Чоловік знімає двері холодильника

Все, тепер можна обережно зняти скотч та, трошки піднявши дверцята, зняти їх з петель. Відставте вбік. Далі знімаємо заглушки верхнього кріплення та переставляємо їх в інший бік.

Але це ще не все. Далі треба демонтувати середню петлю холодильника. Для цього двері попередньо кріпляться малярним скотчем на копусі. Потім зі штифта знімається прокладка та гайковим ключем викручується середня петля. Все, час знімати нижні двері. Це робиться там само, як і з верхніми: видалили скотч, трошки підняли двері та зняли їх з нижнього штифта.

Вертаємо заглушки на своє місце.

 • Переставляємо петлі. Знов стане в нагоді викрутка, нею ми будемо звільняти гнізда для кріплення середньої петлі на протилежній стороні холодильника.
 • Демонтаж нижнього кріплення двері. Робиться це так: витягаємо штифт та розбираємо нижнє двірне кріплення. Зазвичай це легко зробити викруткою, але інколи знадобиться гайковий ключ.
 • Встановлення нижнього кріплення на іншу сторону. Спочатку треба зняти заглушки та переставити на протилежну сторону. Далі встановити нижню петлю на іншому боці (зеркально) та закріпити штифт.
 • Встановлення кріплень на дверцятах. Їх треба переставити на інший бік завдяки демонтажу втулок, штифтів та інших дрібних елементів за допомогою гайового ключа чи викрутки. Їхнє місце займуть заглушки з протилежної сторони дверей.

Картинка с дівчиною біля повного холодильника їжі, малюнок

 • Переустановлення ручки холодильника. Іноді конструкція цього не вимагає (у багатьох моделей «Арістон», «Норд»). Якщо у вашому випадку ручка є, витягніть заглушки на поверхні обох дверей та звільніть місце для болтів. Ось тут і будуть кріпитись ручки. Далі за допомогою викрутки зніміть ручки з дверей, а заглушки відправте у гнізда, що звільнилися. Все, тепер можна поставити ручки на потрібні місця.
 • Надягання верхньої та нижньої дверей на штифти. Спочатку робимо це з нижньою частиною. Надягаємо її на штифт, закріплюємо середню петлю. Для зручності можна знов прихватити нижні двері малярним скотчем. Потім треба направити нижній штифт середньої петлі до втулки на холодильнику, сумістити отвори на петлі з отворами на корпусі холодильника. За допомогою викрутки закріплюємо середню петлю у дзеркальній проекції. Тепер надягаємо верхні дверцята на штифт. Попередньо потрібно вдіти прокладку на штифт, як і в першому випадку, а потім вже самі двері. Прикручуємо верхню петлю у дзеркальній проекції. Для цього треба встановити верхнє кріплення холодильника так, щоб його штифт увійшов до втулки на дверях і отвори для болтів співпали з отворами на корпусі. Петлю кріпимо за допомогою викрутки.
 • Перевірка щільності та рівності прилягання дверей. Є тест, який робиться за допомогою паперу. Слід прикласти аркуш до корпуса холодильника, закрити двері та легенько потягнути за аркуш. Якщо він вільно витягається, це погано, двері треба регулювати. А ось папір, що міцно застряг, сигналізує про те, що все добре. Не забудьте, що тестувати таким чином треба весь холодильник по периметру – кожен шматочок обох дверей. Якщо десь двері прилягають нещільно, це вирішується за допомогою регулювальних болтів в місцях верхнього, нижнього та середнього кріплення дверей. Двері «сидять» надто вільно? Значить, їх треба крутити за годинниковою стрілкою. В інакшому випадку слід крутити у протилежну сторону. Слід перевірити й горизонтальність/вертикальність розташування дверей. Для цього необов’язково мати під рукою рівень – достатньо оцінити його візуально чи за допомогою лінійки.

Хлопець та дівчина біля холодильника з ЖК-дисплеєм

 Інструкція щодо перевішування дверей холодильника з екраном на дверцятах

У багатьох сучасних холодильниках на дверях розташований дисплей. В цілому послідовність дій при перевішуванні таких дверей така сама, за винятком важливої деталі. У двокамерних холодильниках з електронним управлінням через верхню частину дверей до дисплею тягнеться шлейф проводів. Під час перевішування дверей доведеться перекинути його на протилежну сторону. Як саме це робити? Ось детальна інструкція:

 1. Викрутіть гвинти та зніміть кришку корпуса холодильника. Під нею ховаються проводи.
 2. Обережно руками від’єднайте джгут проводки, який веде до дисплея, від інших проводів.

Проводи на дверцятах холодильника з дисплеєм

 1. Після зняття верхньої двері демонтуйте кришку проводів на ній за допомогою пласкої викрутки. Ця кришка розташована на верхній частині дверей.
 2. Розберіть петлю, через яку джгут з проводами входить на дверцята, та перекиньте шлейф на протилежний бік.
 3. Зберіть петлю на новому місці, керуючись зворотнім принципом. Тобто спочатку розбирали, а тепер – наново збираємо. Не забудьте закрити проводи кришкою дверей. Тепер, коли двері встановлені на місце, можна під’єднати джгут проводів до основної проводки та закрити проводи кришкою корпуса холодильника.

Нюанси процесу на холодильниках відомих марок: Бош, Беко, Гореньє

У деяких холодильника перевісити двері трошки важче, ніж звичайно. Наприклад, фірма Індезіт в інструкції попереджає, що знадобляться додаткові деталі. Вони є у заводській комплектації.

Людина перевішує двері холодильника на інший бік

Зверніть увагу на таку деталь, як датчик закриття. Якщо він розташований по центру, то при зміні направлення дверей нікуди зсувати його не треба. А ось право- чи лівосторонні датчик також посунеться слідом за дверима. Не лякайтесь, якщо датчика взагалі не видно: часто він ховається всередині агрегату, під обшивкою. Те ж стосується і вимикача лампочки: в деяких моделях він знаходиться всередині, тому переставляти його не доведеться.

Можливо, процес перенесення дверей виглядає трохи лячно, але насправді нічого страшного тут немає. Щоб упевнитись, подивіться відео на дану тематику в інтернеті. Там дають цілком корисні поради.

Якщо у вас холодильник «Bosch», перш за все прочитайте його інструкцію. Там точно буде вказано, чи можна переставляти двері і як саме це робити. В цілому цей опис нічим не відрізняється від того, що роблять з приладами інших виробників. Ви легко впораєтеся із завданням.

Фірми «Beko», «Samsung», «Liebherr», «Whirlpool», «Candy», «Sharp», «Lg» и «Gorenje» випускають здебільшого холодильники з переважуванням дверей і завжди вкладають до комплекту детальний опис того, як це правильно робити, так що за це переживати не варто.

59778 0 cookie-check Як перевісити двері холодильника та нічого не зламати?

Читайте також:

Ігрова клавіатура: вибір кращих моделей за версією COMFY
Ігрова клавіатура: вибір кращих моделей за версією COMFY
28 Вересня, 2018, 09:58 1779 10
Зміст: Ігрова клавіатура: особливості та ключові відмінності від звичайної Ключові характеристики при виборі ігрової клавіатури Геймерські клавіатури: ТОП 10 моделей 2018 Підписуйтесь на наш Telegram-канал...
Смотреть результаты
Гріється смартфон – Причини і способи усунення неполадок
Гріється смартфон - Причини і способи усунення неполадок
Зміст: Основні причини того що гріється смартфон, способи детектування несправності Поради по самостійному усуненню несправностостей ТОП 5 потужних смартфонів з хорошим охолодженням Поради по експлуатації,...
Смотреть результаты
Терка, шинкування, нарізка: огляд м’ясорубок з додатковими насадками
Терка, шинкування, нарізка: огляд м'ясорубок з додатковими насадками
Незамінною помічницею на кухні у будь-якої порядної господині обов’язково виявляється м’ясорубка. Що ми знаємо про сучасні м’ясорубки? Одночасно ми знаємо про них все і в...
Смотреть результаты