search
Підписатися

logo

Щоб прокинутися з ранку. Огляд кавоварок для смачної кави

26 Вересня, 2018, 10:40 11

Підбадьорлива ранкова кава для багатьох людей є запорукою гарного настрою і продуктивності протягом дня. А якщо улюблений напій буде смачним і ароматним, то почати свій шлях до нових звершень і приступити до подолання перешкод стане набагато простіше. Кавоварка є тим самим засобом, покликаним допомогти в досягненні заповітної мети – приготувати якісну каву, покуштувавши яку людина вже не зможе зупинитися, поки не підкорить намічених вершин.

 Зміст

Кавоварки – моделі яких типів представлені сьогодні на ринку

У чому особливості кожного з типів, кому який тип краще підходить

ТОП 3 моделей кожного типу кавоварок

Поради щодо вибору гарної кавоварки в недорогому сегменті

Кавоварки – моделі яких типів представлені сьогодні на ринку

Кожен потенційний власник такого апарату задається питанням: «Кавоварка для дому, яка краще?» Сучасний ринок буквально рясніє приладами різних виробників і людині, яка вирішила обзавестися кавоваркою, буде досить непросто визначитися з вибором. Зараз спробуємо розібратися з функціоналом найбільш популярних пристроїв і розглянути їх основні характеристики. Існують такі різновиди кавоварок:

 1. краплинні
 2. гейзерні
 3. ріжкові
 4. капсульні
 5. кавомашини

Капельная кофеварка

Крапельна кавоварка – це пристосування, яке побачило світ у далекому 19 столітті, але за принципом роботи і конструкції мало чим відрізняється від своїх «прабатьків». Вона являє собою дві ємності, одна з яких призначена для підігріву води, а друга – для приготованої кави. Нагріта вода по трубці направляється до фільтру зі змеленими зернами і по одній краплі проходить через нього в інший резервуар. В ході даного процесу вода підігрівається до 87-90◦C і при повільному просочуванні через мелену каву вбирає в себе його аромат.

Сьогодні краплинні кавоварки для домашнього використання, що працюють від електромережі, оснащують вертикальною трубкою для нагріву, по ній вода прямує вгору вздовж стінки корпусу і, потрапляючи в отвір на кришці, надходить до фільтру з зернами. Посудина для води, як правило, знаходиться позаду або збоку, іноді на ньому розташовується блок управління. Фільтр з кавою розміщується у відсіку над контейнером для звареного напою. У сучасних приладах часто передбачена протикраплинна система, завдяки якій можна продегустувати каву на одній зі стадій його приготування

Гейзерная кофеварка

Принцип роботи гейзерних кавоварок практично нічим не відрізняється від приладів, описаних вище. Конфігурація таких пристроїв схожа на пісочний годинник і в їх компонування входять два резервуари, що з’єднуються за допомогою трубки. Нижній контейнер заповнюється водою, а у верхню ємність надходить готова кава. У просторі між сосудами розташовуються два симетричних лійкоподібних елементи з сітчастим фільтром для напою посередині. За допомогою тена або іншого зовнішнього джерела, рідина підігрівається в нижньому відсіку, після закипання вода через трубку потрапляє до лійки з фільтром, переймає смакові речовини помелених зерен і опиняється у верхній частині приладу для готової кави.

Традиційні гейзерні кавоварки або алюмінієві, або пластикові, нижній контейнер цих пристосувань виконаний у формі восьмигранника. Пристрої електричного типу найчастіше обладнані пластмасовим глечиком з відкидною кришкою, їх ручка, виготовлена ​​з гуми, не нагрівається. На резервуарі для води знаходиться панель управління. Кількість кави, яка може бути приготована за допомогою кавоварки, залежить від її обсягу. Як правило, прилади даного типу укомплектовані спеціальним перехідником, що дозволяє заварити половину глечика, заливши в 2 рази менше води, або цілу посудину більш м’якого напою. Час приготування кави в гейзерних пристрої – 5-10 хвилин. На швидкість приготування впливає потужність, місткість і матеріал пристосування.

Ріжкові еспрессниці – це наступний вид пристроїв для приготування кави. Дані пристосування є кращими кавоварками для американо, еспресо, а в більшості випадків – і капучино. У приладах для дому, як правило, в ролі нагрівального елементу виступає термоблок. Еспрессниця, зусиллями помпового насоса, доставляє гарячу рідину або пару під тиском до змелених зерен. Мелена кава засипається в сітчастий фільтр, розташований в тримачі-ріжку. Окріп або пара транзитом через ріжок виливається в посудину, тільки вже у вигляді ароматного напою.

Іноді в приладах даного типу зустрічається капучинатор. Цей елемент являє собою трубку, що подає пару, а в деяких випадках є насадка панарелло. З трьох отворів, розміщених на кінці трубки, в різних напрямках під тиском подається три потоки пари. Користувачеві в цей час необхідно обертати ємність з молоком і поступово занурювати в неї носик капучинатора для отримання молочної пінки. При використанні моделей з розряду просунутих можливо паралельно готувати еспресо і вспінювати молоко, щоб не дати напою остигнути. До всього іншого, трубку, що подає пару, можна застосовувати при наливанні окропу і для підігріву чашок.

Капсульная кофеварка

Не можна не згадати капсульну кавоварку та кавомашину, які готують напій автоматизованим способом. Тут користувачеві доведеться мати справу з капсулами, начиненими усіма компонентами (крім води) для приготування кави. Кількість вмісту капсул, ступінь подрібнення зерен, смакові якості та інше – на розсуд виробника. Власникам даних пристосувань залишиться тільки визначитися зі смаком і вирішити, якою кількістю рідини розбавити порцію.

Кофемашина

При взаємодії з такими апаратами у користувача не повинно виникнути жодних труднощів, оскільки завданням даних пристроїв є максимальне спрощення процесу приготування кави. Від цінителя цього ароматного напою буде потрібно лише поміщати капсули в прилад, запускати процес і час від часу здійснювати нескладні операції по догляду за машиною. Варто бути уважним, вибираючи капсули, так як, в основному, більшість марок сумісні тільки з певним видом витратних матеріалів. Тим, хто не бажає займатися пошуком оригінальних капсул, можна зупинитися на «всеїдних» моделях. Для цих користувачів оптимальною кавоваркою і кращою кавомашиною для дому буде прилад, що працює з різними капсулами.

У чому особливості кожного з типів, кому який тип краще підходить

Обумовлюючим фактором смаку і міцності напою, виготовленого за допомогою крапельної моделі, є швидкість проціджування води через фільтр, сорт кави, а також те, наскільки дрібно або крупно будуть помелені зерна. Власникам таких приладів рекомендується використання кави-порошку із середнім помелом. При крупному помелі смак кави буде невираженим, а наслідком дрібного помелу може стати чітка гірчинка. По суті, у користувача буде два варіанти приготування: міцний або м’який напій. Кращою кавоваркою крапельного типу буде модель, в функціоналі якої передбачена функція регулювання міцності. Цей різновид найкращим чином підійде для тих, хто часто п’є неміцну каву.

Утренний кофе. Порция бодрости

Гейзерний апарат буде знахідкою для любителів міцної кави, якість якої близька до еспресо. Головне – не перегрівати напій, для цього достатньо просто не забути про кавоварку, що стоїть на вогні. Також необхідно враховувати, що приготувати щось, крім класичної чорної кави, за допомогою гейзера не вийде. Однак для шанувальників цього виду напою це не стане проблемою, тим більше що переваги таких пристроїв об’єктивно переважують цей незначний недолік. Зате під час приготування кава не буде збігати на плиту, користувачеві не доведеться обтяжувати себе чищенням накипу, а також прилад відрізняється компактністю, тому його зручно зберігати і можна брати з собою в поїздки.

Эспрессо

Якщо ритм вашого життя не дозволяє витрачати багато часу на приготування напою, то кавоварка-еспресо – саме те, що вам потрібно. З таким пристосуванням можна зварити каву за період від 30 секунд до 2 хвилин на порцію. При наявності вже згаданого капучинатора пристрій послужить не тільки для приготування капучино, але і стане кращою кавоваркою для латте, флет уайт і інших кавово-молочних ласощів.

Капсульні кавоварки та кавомашини – найкращий варіант для людей, які хочуть насолоджуватися напоєм стабільної якості. При експлуатації у користувача не виникне ніяких проблем, оскільки для приготування не потрібно володіти особливими навичками і вміннями.

ТОП 3 моделей кожного типу кавоварок

Далі пропонуємо читачам ознайомитися з кавоварками для дому, рейтинги яких є найвищими.

 1. Почнемо з крапельних приладів, і однією з провідних представників цієї категорії є модель Philips Daily Collection HD7447 / 00. Для приготування напою за допомогою цього пристрою користувачеві необхідно запастися меленою кавою. Ємність для води становить 1.2 літри, що еквівалентно десяти чашкам кави. Функціоналом цього пристосування з підігрівом напою передбачена протикраплинна система;
 2. Ще одним дітищем компанії «Філіпс» є апарат під назвою Philips Daily Collection HD7457 / 20. У даному випадку в розпорядженні цінителя кави буде зручна електронна панель управління, резервуар для води об’ємом 1.2 літри і функція підігріву. Знімні деталі легко мити вручну, а також можна використовувати для цієї мети посудомийну машину;

Philips Daily Collection HD745720 - общий вид

 1. Не менш практичною і зручною у використанні є кавоварка Vitek VT-1503 BK. До основних переваг даної моделі можна віднести можливість автоматичної підтримки температури напою і наявність протикраплинної системи. Це пристрій виробництва торгової марки Vitek, що «співпрацює» виключно з меленою кавою;

Vitek VT-1503 BK - общий вид

 1. Ariete 1358A White – ця гейзерна кавоварка найкраща з кількох причин. В арсеналі цієї моделі є автоматичне відключення, вона досить компактна і має скромну вагу. Взаємодіяти з апаратом користувач зможе за допомогою електронної панелі управління;

Ariete 1358A White - общий вид

 1. Також в рядах гейзерних приладів хотілося б виділити модель Ariete 1344 White. Комплектацією передбачена насадка панарелло, а до числа функціональних особливостей відноситься опція підігріву чашок;

Ariete 1344 White - общий вид

 1. Досить простим, але гідним варіантом серед пристроїв гейзерного типу є Vinzer 89389. Корпус кавоварки виконаний з міцного і довговічного алюмінію сріблястого кольору. Як джерело нагріву слід використовувати варильну поверхню;

Vinzer 89389 – общий вид

 1. Переходячи до ріжкових пристосувань, звертаємо вашу увагу на модель Saturn ST-CM7053. З цим механічним пристроєм необхідно використовувати мелену каву, прилад має режим «Пауза» і обладнаний захисним клапаном;

Saturn ST-CM7053 - общий вид

Delonghi EC146.B

 1. Далі варто трохи обговорити модель Delonghi ECB, яка є, мабуть, найкращою кавоваркою ріжкового типу. Бренд «Делонги» процвітає у виробництві топових апаратів для приготування кави, і даний екземпляр є яскравим тому підтвердженням. Виробник щедро начинив пристрій різними примочками, серед яких: протикраплинна система, автоматичне трамбування кави, підігрів чашок і деякі інші особливості. Більш детальна інформація представлена ​​в відео, присвяченому даній моделі;
 2. Також компліменти на свою адресу заслуговує прилад під назвою Delonghi ECP21. Пристрій укомплектовано насадкою панарелло, висота його дозатора запросто регулюється, а також є можливість приготувати дві чашки напою одночасно. В даному випадку можна використовувати як мелену каву, так і чалди;

Delonghi ECP31.21 - общий вид

 1. Philips EP5365 / 10 – це кавоварка, яка повинна бути в будинку кожного любителя кави. Цей пристрій з автоматичним капучинатором оснащено електронною панеллю управління, дисплеєм і знімною варильною групою. П’ять ступенів помелу і п’ять запрограмованих напоїв дозволять привнести різноманітність і задовольнити потреби навіть найвимогливіших гурманів;

Philips EP536510 - общий вид

Saeco Incanto HD8912 / 09

 1. Кавомашина Saeco Incanto HD8912 / 09 також має багатий функціонал. Прилад з кавомолкою, автоматичним промиванням і насадкою панарелло для приготування капучино – справжня знахідка для тих, хто цінує не тільки смак напою, а й свій час. З таким пристосуванням у користувача буде можливість варити одночасно дві порції кави;
 2. Кращою кавоваркою капсульного типу є Bork C830. Можливість програмування, інтелектуальне управління і температурний сенсор – це лише частина функцій, доступних користувачеві. Важливо врахувати, що з даною моделлю сумісні капсули бренду Nespresso.

Bork C830 - общий вид

Поради щодо вибору гарної кавоварки в недорогому сегменті

Тим, хто шукає бюджетну кавоварку, необхідно розуміти, що такий пристрій не зможе порадувати свого власника широким спектром додаткових можливостей. Однак більшості користувачів такі функціональні надмірності і ні до чого, головне, щоб пристроєм був передбачений мінімальний набір опцій. До даного розряду можна віднести автовідключення, протикраплинна система і тому подібні речі. Існують прилади з таймером, з дистанційним управлінням, з Wi-Fi, з багаторазовим фільтром, з термокружкою, але в недорогому сегменті знайти їх практично немає шансів.

Отже, неважливо, для якої мети ви шукаєте кавоварку: для домашнього використання або для офісу, на подарунок або для себе, адже сьогодні підібрати відповідний апарат не складе великих труднощів. До уваги покупців представлені не тільки пристрої з різноманітним функціоналом, але і багатий вибір дизайнів, починаючи з сучасного оформлення приладу і закінчуючи пристроями в ретро стилі. Варто придивитися до кавоварок для дому, відгуки про які носять позитивний характер, оскільки ці поняття засновані на реальному досвіді взаємодії з тим чи іншим пристроєм.

Також рекомендуємо:

Для закоханих у каву: як вибрати кавоварку?

Розбираємося в брендах: кавомашини та кавоварки

Зігрівайтеся чаєм і кавою цієї осені: кращі електричні чайники у 2018 році

По чашці кави: ТОП-5 смачних рецептів з бразильськими традиціями

 

59595 0 cookie-check Щоб прокинутися з ранку. Огляд кавоварок для смачної кави

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Ноутбуки, які поміщаються в рюкзак. Огляд компактних моделей і нетбуків
Ноутбуки, які поміщаються в рюкзак. Огляд компактних моделей і нетбуків
26 Вересня, 2018, 08:55 764 10
Конкуренція – двигун прогресу. А одним з обов’язкових умов прогресу електроніки є компактність пристрою. При цьому специфікації гаджета зобов’язані бути рівними, а в ідеальному варіанті...
Смотреть результаты
Гальмує і зависає планшет? Поради щодо виправлення проблеми
Гальмує і зависає планшет? Поради щодо виправлення проблеми
Кому сподобається, що улюблений планшет гальмує і зависає? Від такої проблеми не застрахований жоден девайс. Вона може виникнути з апаратом на будь-якій операційній системі: Андроїд,...
Смотреть результаты
Телефон відмовляється працювати: сильно гальмує, гріється і відключається? – Що можна зробити?
Телефон відмовляється працювати: сильно гальмує, гріється і відключається? - Що можна зробити?
Багато хто помічав, що після тривалого використання телефон починає працювати повільніше. З’являються затримки, зависання, яких не було від початку. Додатки починають повільніше завантажуватися, потрібно більше...
Смотреть результаты