search
Підписатися

logo

Телефон відмовляється працювати: сильно гальмує, гріється і відключається? – Що можна зробити?

25 Вересня, 2018, 11:18 6

Багато хто помічав, що після тривалого використання телефон починає працювати повільніше. З’являються затримки, зависання, яких не було від початку. Додатки починають повільніше завантажуватися, потрібно більше часу навіть для відображення меню. Складається враження, що смартфон з кожним днем “старіє”, перетворюючись на дратівливо повільний пристрій. Хочеться закинути його чимдалі і придбати новий швидкий апарат. Ось тільки з новим телефоном лише за рік станеться те ж саме.

Насправді, чому гальмує смартфон? Це одне з найчастіших питань, які можна почути від власників не нових мобільних пристроїв. Насправді, зниження швидкості – цілком звичне явище як для Android, так і для iOS. У більшості випадків смартфону можна повернути його продуктивність за допомогою нескладних заходів.

Зміст:

 1. Найбільш поширені причини лагів на смартфоні
 2. Фонові завдання
 3. Переповнена пам’ять
 4. Несправності апаратної частини
 5. Оновлення
 6. Телефон морально застарів
 7. Поради з усунення несправностей власними силами
 8. ТОП 5 надійних смартфонів з високою швидкістю

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Найбільш поширені причини лагів на смартфоні

Одного дня користувач може виявити, що його апарат підвисає, не реагує на дії, швидко розряджається, відключається і перезавантажується. Причини повільної та нестабільної роботи можуть бути самими різними.

Фонові завдання

Перша причина – велика кількість фонових процесів. Ресурсоємні програми, працюючи “у фоні”, займають оперативну пам’ять і уповільнюють роботу системи. Крім того, через них значно скорочується час автономної роботи. Деякі додатки можуть самостійно виводити смартфон з режиму очікування або примушувати перезавантажуватися. Затримки, викликані дією фонових додатків, особливо помітні в іграх.

Сучасні ОС оптимізовані для кращого розподілу системних ресурсів. Але фонових завдань з часом може стати надто багато. Гальмують роботу численні оновлення і синхронізації додатків. Часто користувачі навіть не підозрюють про дії, які виконуються у фоновому режимі.

Телефон - медленная загрузка

Переповнена пам’ять

Продуктивність пристрою під Android або iOS може знизитися із-за нестачі місця на внутрішньому сховищі. Недостатня кількість внутрішньої пам’яті призводить до уповільнення процесу запису у файлову систему, зниження швидкості системи і додатків. Проблеми починаються, коли на сховищі залишається менше 80% вільного місця.

Багатьом відомо, як швидко може заповнитися потужний смартфон з сучасним процесором і гарною камерою. За лічені місяці накопичується безліч фотографій, відео, музики, ігор і різних корисних програм. Також пам’ять витрачається на файли кеша, призначені для прискорення роботи програм.

Якщо пам’яті критично бракує, більшість смартфонів видають відповідне попередження. Але краще не доводити до такої ситуації і вчасно “проріджувати” зайві файли.

Читайте також: Вимикається iPhone, а батарея ще не сіла?

Медленный iPhone

Несправності апаратної частини

Якщо телефон гальмує навіть після очищення – можливо, є ушкодження внутрішнього чіпа пам’яті. Флеш-пам’ять може постраждати в результаті падіння мобільного пристрою або через потрапляння води всередину корпусу. Як і з будь-якою іншою технікою, бувають випадки браку. Але найчастішою причиною є природне старіння, зношеність пам’яті. У флеш-карт є ресурс служби, пов’язаний з деякою кількістю циклів запису. Залежно від інтенсивності використання внутрішнього сховища, він може складати приблизно від 2 до 10 років.

Ще одна поширена проблема старіння портативної електроніки пов’язана з акумуляторами. Місткість батареї знижується приблизно після трьох років служби. На це вказує зменшення часу автономної роботи. З часом смартфон починає розряджатися менш ніж за день. А якщо вчасно не вжити заходів, його автономності вистачатиме всього на декілька годин.

Є ще одна ознака старіння батареї. Зношений акумулятор починає сильніше перегріватися через зростання внутрішнього опору. Від батареї нагріваються і інші внутрішні деталі смартфону. Це у свою чергу викликає падіння продуктивності. Крім того, стара батарея не може видати необхідний рівень струму і стабільну напругу. А це призводить до подальшого зниження швидкості і ризику виникнення збоїв.

Смартфон – неисправности аппаратной части

Оновлення

Іноді трапляється, що після оновлення смартфон гальмує і зависає – як виправити проблему такого роду? Насправді, найчастіше планові оновлення ОС проходять благополучно. Виробники рідко випускають оновлення для застарілих, слабких пристроїв. Але іноді трапляється, що апаратні можливості оновленого телефону не відповідають вимогам нової системи.

Також буває, що свіже оновлення не до кінця оптимізоване під ту або іншу модель телефону. У такій ситуації навіть швидкий смартфон може пригальмовувати. Але такі проблеми зазвичай вирішуються досить швидко, з виходом наступної версії системи з необхідними доопрацюваннями і “латками”.

Якщо ж користувач власноруч встановлює оновлення, знайдене на сторонньому ресурсі, ризик набагато вищий. Наприклад, версія системи, не розрахована на застарілий смартфон, може остаточно його загальмувати.

Складнощі можуть виникнути і з новими версіями додатків. Багато розробників створюють свіжі програми, розраховуючи на можливості нових телефонів. На старих мобільних пристроях такі додатки можуть працювати некоректно.

До речі, в iOS 10.2.1 та подальших версіях з’явилася функція примусового зниження тактової частоти процесора для старих пристроїв. Компанія Apple заявила, що це необхідно для зниження навантаження на батарею і процесор, щоб подовжити термін служби пристроїв. Зараз така функція діє для моделей iPhone 5s, 6, 6s, 7.

Телефон морально застарів

Якщо жодна з вищезазначених проблем не впливає на продуктивність смартфону, причина може бути суто психологічною. Щороку виходять нові моделі, які працюють швидше минулорічних і підтримують найвимогливіші ігри. Різниця в продуктивності між моделями різних поколінь може бути не надто помітною. Але реклама та ефектний дизайн нових пристроїв впливають на наше сприйняття.

Поради з усунення несправностей власними силами

Що робити, якщо гальмує смартфон, ще досить новий і цілком справний? Перше правило збереження продуктивності – регулярне очищення оперативної пам’яті та внутрішнього сховища. Варто стежити, які саме процеси користуються ресурсами мобільного пристрою. Непотрібні додатки краще відразу видаляти.

Крім того, чимало програм викликають Push-повідомлення, які також відбирають частину оперативної пам’яті. Це можна пробачити месенджерам, програмам для планування та іншим додаткам, чиї повідомлення містять цінну інформацію. Але якщо без повідомлень програми можна обійтися, їх краще відключити.

 Смартфон - устранение неисправностей

Щоб уникнути надмірної витрати ресурсів, варто регулярно вигружати з оперативної пам’яті зайві додатки. Якщо в меню багатозадачності зібралося надто багато програм, швидкість роботи знижується і сильніше розряджається акумулятор.

Щоб додатково знизити навантаження на процесор, графіку та оперативну пам’ять, варто відмовитися від “живих шпалер” на користь статичної картинки. Можна також видалити з робочого столу невживані віджети. Власне, чим менше нефункціональних елементів у системі, тим краще.

Час від часу необхідно очищати смартфон від особистих даних – наприклад, від фотографій і відеозаписів. Частину знімків та відео можна переносити на хмарні ресурси.

Звільнити місце на внутрішньому сховищі допомагає видалення кеша. Його варто час від часу очищати примусово. Лише за 1-2 місяці об’єм кешованих даних може сягнути гігабайта або й більше. Також може виникнути необхідність видалити кеш для конкретного додатку, котрий почав збоїти або перестав запускатися.

Пригальмовування може бути зумовлене використанням застарілих або неоптимізованих додатків. Буває також, що системні програми виявляються досить повільними. Так, замість стандартного браузера Андроїд краще встановити безкоштовні браузери Chrome або Firefox.

А що робити, якщо зависає і лагає смартфон після недавнього оновлення або перепрошивки? Найрозумніше – скинути систему до заводських налаштувань. Щоб після цього не довелося довго й тяжко відновлювати всі дані, варто заздалегідь потурбуватися про резервування.

Проблеми з “залізом” зазвичай легко розпізнати. Пристрій починає працювати нестабільно, може перегріватися або занадто швидко розряджатися. Варто звернути особливу увагу на поведінку смартфона, який інтенсивно використовувався упродовж двох років і більше. А якщо телефон нещодавно падав – це безумовний привід для тривоги. В такому разі апарат необхідно віднести до майстерні, оскільки апаратні несправності з часом тільки посилюватимуться.

Нарешті, для коректної роботи мобільного телефону треба дотримуватися рекомендованих умов експлуатації. Наприклад, ймовірно, що смартфон буде підвисати на морозі або під пекучими променями сонця. Несприятливі умови не лише знижують продуктивність, але й можуть скоротити термін служби пристрою.

ТОП 5 надійних смартфонів з високою швидкістю

Якщо все-таки надійшов час змінити смартфон, варто звернути увагу на нові продуктивні моделі. Добротна техніка перевіреного бренду залишиться актуальною, щонайменше, декілька років. Для прикладу можна розглянути п’ять надійних моделей, чия продуктивність порадує найвимогливіших користувачів:

 • MeizuPro 6 Plus досі лишається затребуваною й актуальною моделлю. Зручний, практичний фаблетМейзу підходить для будь-яких повсякденних завдань.

ASUS ZenFone 5

 • SamsungGalaxyNote 8 – флагман з 6,3-дюймовим екраном та сканером райдужної оболонки ока. Нова модель від Самсунг доповнена знаменитим аксесуаром – зручним стилусом.

HuaweiNova 2

 • ASUS ZenFone 5 – одна з найпопулярніших моделей цієї марки. Компанія Асус створила привабливу, збалансовану модель з підтримкою інтелектуальних технологій для фотографування.

LG V30 Plus

 • LG V30+ – це топова модель, випущена наприкінці минулого року. Крім високої продуктивності смартфон LG; радує відмінним звуком та захищеним корпусом, що відповідає стандартам IP68 і MIL-STD-810G.

 MeizuPro 6

 • HuaweiNova 2 – один з кращих представників середньоцінового сегменту. У металевому корпусі новинки від Хуавей ховається потужний фірмовий процесор Kirin 659.

SamsungGalaxyNote 8

Навіть найновіший і найшвидший смартфон вимагає уваги і дбайливого ставлення. Акуратна експлуатація, регулярне очищення системи і розумний підхід до встановлення програм захистять телефон від браку продуктивності.

59434 0 cookie-check Телефон відмовляється працювати: сильно гальмує, гріється і відключається? – Що можна зробити?

Читайте також:

Складнощі з БФП – перелік простих рішень
Складнощі з БФП – перелік простих рішень
25 Вересня, 2018, 09:14 1137 9
Ви вірите в змову виробників, що кожна техніка має свій певний термін експлуатації, після чого вона просто виходить з ладу назавжди? Так ось, це всього...
Смотреть результаты
Як швидко і легко вимити мікрохвильовку – побутові лайфхаки
Як швидко і легко вимити мікрохвильовку - побутові лайфхаки
Розігріти обід в мікрохвильовці стало цілком буденним заходом і всі ми вже забули ті часи, коли такого диво-пристрою у нас не було. Зміст: Мікрохвильовка в...
Смотреть результаты
Домашній електрогриль – детальний аналіз всіх За і Проти
Домашній електрогриль - детальний аналіз всіх За і Проти
Особливою популярністю сьогодні користуються домашні електрогрилі, використання яких зовсім не обов’язково на свіжому повітрі. Зміст: Електрогриль – основні переваги і відмінності від звичайного гриля і...
Смотреть результаты