search
Підписатися

logo

В опалювальний сезон з гарячою водою: водонагрівачі з великими і середніми обсягами

25 Вересня, 2018, 08:41 6

Присутність гарячої води в крані завжди гріє душу, особливо в опалювальний сезон. Але, на жаль, не у всіх будинках передбачена можливість постійної подачі гарячої води. І тут на допомогу приходить водонагрівач – він же бойлер, завдяки якому ви назавжди забудете про цю проблему. Тепер гаряча вода вас буде радувати в будь-який сезон – як влітку, так і взимку. Давайте спробуємо розібратися, що з себе представляє сучасний водонагрівач, для яких цілей призначений, які функції виконує і чим вони відрізняються від один від одного.

Зміст:

Бойлери та водонагрівачі – в чому відмінність?

Середній та великий обсяг – на яку витрату води розрахунок?

Поради щодо вибору бойлера для:

дому

дачі

лазні

ТОП рейтинг бойлерів на 80-100 + літрів в COMFY

Бойлери та водонагрівачі – в чому відмінність?

водонагреватели с большими и средними объемами 2

Отже, найкращий бойлер для води – що він із себе представляє? Сучасний ринок побутової техніки пропонує різні типи пристроїв, призначені для нагріву води. Електричні бойлери представлені, на даний момент, двома різновидами, які відрізняються за своїми характеристиками, функціями і способам нагріву.

 • Проточні водонагрівачі – це пристрої, які нагрівають холодну воду лише під час подачі напору з крана, тобто ви просто відкриваєте кран, вода нагрівається буквально за пару секунд, проходячи довгий шлях всередині нагрівального елементу, і подається в необмеженій кількості в будь-який час. Газовий проточний водонагрівач прийнято називати «колонка».
 • У свою чергу з бойлерним водонагрівачем ви не зможете дозволити собі таку розкіш як постійну необмежену кількість води. Такий пристрій, який має великий бак, розрахований на певну кількість літрів води. У цьому баку вода нагрівається і подається в кран. Час від часу, коли вода в баку остигає, автоматично здійснюється її нагрівання до температури, яку ви запрограмуєте. Залежно від потужності і обсягу бака час нагрівання води може становити від 30 хвилин і доходити до 3-5 годин. Тому бойлер потрібно включати заздалегідь, щоб в ньому завжди була гаряча вода. А для того, щоб вона витрачалася економно, при використанні можна відкривати обидва крани одночасно – з гарячою і холодною водою, змішуючи її.

Що стосується розмірів обох пристроїв, то вони кардинально відрізняються один від одного. Проточні електричні водонагрівачі дуже компактні і займають мало місця; такий пристрій легко можна заховати в шафу на кухні або у ванній кімнаті. Чого не скажеш про бойлер. Розміри бойлера залежать від літражу – чим він більший, тим, відповідно, більше за розміром бойлер. До того ж, слід врахувати такий недолік як схильність бака, наповненого водою, до  корозійних процесів. Щоб з цим боротися виробники використовують в пристроях керамічне покриття, нержавіючу сталь і магнієвий анод, для зменшення накипу. Обидва типи водонагрівачів можна підключати до різних точок у квартирі або будинку: на кухню або у ванній.

За способом отримання тепла водонагрівачі бувають газові, електричні та комбіновані.

Газові проточні колонки, на жаль, можуть встановлюватися не у всіх будинках через потребу обов’язкової наявності димоходу і виведення продуктів згоряння через нього. Також не у всіх будинках є можливість підведення газових труб. Те ж стосується і проточного водонагрівача – не кожна проводка буде здатна витримати хороший проточний електричний водонагрівач.

Головна перевага електричного бойлера – це те, що його можна встановити практично скрізь, де присутнє джерело живлення. Та й сама установка такого пристрою набагато легше ніж газової колонки.

Вважається, що в обслуговуванні електричний бойлер простіше, ніж колонка. Однак, чим більший і потужніший бойлер, тим більше електрики він споживає.

Вартість і довговічність використання бойлера в першу чергу залежить від внутрішньої начинки пристрою. При виборі хорошого якісного бойлера рекомендуємо звертати увагу на наступні параметри:

 1. Тип ТЕНа: відкритий або сухий. Відкритий ТЕН (його ще називають «мокрий» ТЕН) занурений у воду. Такий ТЕН має більшу схильність до утворення накипу. Бойлери з таким ТЕНом служать не дуже довго, особливо останнім часом. У свою чергу сухий ТЕН, сам по собі, не має контакту з водою. Він розташований в спеціальній колбі, що захищає його від утворення накипу. У нього відмінна теплопровідність і він швидше нагріває воду. Якщо у вас в крані жорстка вода, то краще беріть бак з закритим ТЕНом. Наліт від жорсткої води на ньому буде проявлятися менш інтенсивно, та й чистити його буде легше.
 2. Внутрішнє покриття бака. Тут виробники можуть запропонувати варіанти з нержавіючої сталі, сталі з біосклофарфоровим покриттям, сталі зі склокерамічним покриттям, емальованої сталі або емальоване покриття з вмістом цирконію, титанового напилення і багатьох інших.
 3. Форма бака (тонка, кругла, прямокутна, циліндрична) і тип його установки (вертикальна, горизонтальна, вертикальна над раковиною або верхня підводка під раковиною).
 4. Наявність таймера. У багатьох накопичувальних бойлерах зараз передбачений таймер, який автоматично розраховує час нагрівання води. Він включається завчасно і здійснює нагрів.

Середній та великий обсяг – на яку витрату води розрахунок?

водонагреватели с большими и средними объемами 3

Бойлери можуть мати різні обсяги бака для води. Розраховуючи кількість споживаної води, беріть до уваги основні потреби і цільові установки. Бойлери із середнім об’ємом – це пристрої на 50-80 літрів, великі обсяги розраховані на 100-150 літрів. Чим більше за розмірами бак, тим більше місця для установки йому буде потрібно. Бойлери до 80-100 літрів можна вішати на стіну (їх вага з наповненою водою приблизно до 100-130 кг), а бойлери з великими обсягами вже доведеться ставити на підлогу.

Серед виробників різних типів водонагрівачів ми можемо виділити якісне виробництво міні бойлерів від Делімано і Тесі, бойлерів від Електролюкс, Алант, Термекс, Атлантик, Атмор, Бош і Гореньє. Зверніть увагу на Арістон, особливо серію Еко Про – це бойлери з вбудованою еко функцією, які розраховані на економію електроенергії до 10%. До речі, бренд Hi-therm також пропонує еко водонагрівачі в лінійці Eco Life, які гарантують високоефективну термоізоляцію з екструдованого поліуретану високої щільності.

Поради щодо вибору бойлера для:

Дому

водонагреватели с большими и средними объемами 4

Для домашнього використання ми рекомендуємо придбати бойлер, який забезпечить всі ваші потреби у воді – для мийки кухонного приладдя, прийняття душу або повноцінної ванни. На одну людину, що проживає в квартирі для відвідування душової кабіни, знадобиться водонагрівач не менше ніж 30-50 літрів. Бойлер на 50-80 літрів відмінно підійде для двох. Якщо мешканців троє, то вам вже необхідний бойлер на 80-100 літрів, не менше. Для сім’ї з чотирьох осіб радимо бойлер в середньому на 100-120 літрів. Якщо у вас велика сім’я від п’яти чоловік, і ви не хочете себе обмежувати в гарячій воді, то рекомендуємо вам пристрій на 120-150 літрів. Слід врахувати, що електронагрівачі в бойлерах – це досить потужні прилади, тобто існують  певні вимоги до електромережі. Рекомендуємо окремо придбати пристрій захисного відключення (УЗО), яке зазвичай не поставляється в комплекті з самим водонагрівачем.

Дачі

водонагреватели с большими и средними объемами 5

Для використання на дачі вам знадобиться бойлер невеликих розмірів. Оскільки дача – це явище сезонне і час ми проводимо там не завжди, то немає необхідності купувати потужний і габаритний бойлер. Пристрій від 30 до 50 літрів буде в саме те. Ви зможете без проблем помити посуд і прийняти душ, не обмежуючи себе в гарячій воді.

Лазні

водонагреватели с большими и средними объемами 6

Неможливо уявити собі дачу або літній будиночок без лазні. Банні процедури вимагають певну кількість води, причому не тільки холодної. До і після водних процедур звичайно ж присутня потреба в теплій або гарячій воді. Гріти її в будинку і носити відрами в баню – не вихід. Краще встановіть окремий бойлер для лазні. Він не займе багато місця і стане для вас відмінним помічником в банних справах. Залежно від того чи будуть користуватися лазнею кілька людей або компанія знадобиться бойлер бажано від 50 до 80 літрів максимум.

ТОП рейтинг бойлерів на 80-100 + літрів в COMFY

водонагреватели с большими и средними объемами 7

Кращими бойлерами на 80 літрів є наступні моделі пристроїв:

 1. Atlantic O’ProP VM 080 D400-1-M потужністю в 1500 Ватт. Пристрій має циліндричний сталевий бак об’ємом 80 л, відкритий тип нагрівального елементу, 1 ТЕН, механічне управління термостатом. Максимальна температура нагріву бойлера становить 65 ° C, а час первинного нагріву розрахований на 3 год 14 хв.
 2. Ariston ABS VLS EVO PW 80 D потужністю в 2500 Ватт. Пристрій має прямокутний плоский сталевий бак об’ємом 80 л, відкритий тип нагрівального елементу, 2 Тена, електронне сенсорне управління термостатом. Максимальна температура нагріву бойлера становить 80 ° C, а час первинного нагріву розрахований на 3 год 06 хв. До особливостей даного пристрою можна віднести заявлену виробником економію електроенергії до 14%, триступеневу електронну систему захисту, захист від перегріву і захисне відключення (при порушенні електричної ізоляції).
 3. Gorenje GBFU-80-SIM V9 потужністю в 2000 Ватт. Пристрій має циліндричний сталевий бак (який можна встановлювати, як вертикально, так і горизонтально) обсягом 80 л, сухий тип нагрівального елементу, 2 Тена, механічне управління термостатом. Максимальна температура нагріву бойлера становить 75 ° C, а час первинного нагріву розрахований на 3 год 05 хв. Приємною особливістю цієї моделі є захист від замерзання.

У всіх представлених моделях є запобіжний клапан (захист від надлишкового тиску).

Далі пропонуємо перейти до розгляду кращих бойлерів на 100 літрів і більше:

 1. Roda Palladium 200 потужністю в 2400 Вт (регулюється 1200 Вт / 2400 Вт). Пристрій має циліндричний сталевий бак об’ємом 200 л, сухий тип нагрівального елементу, 2 Тена, електронне управління термостатом. Максимальна температура нагріву бойлера становить 75 ° C. Ця модель є однією з кращих в рейтингу надійності водонагрівачів і має великий діапазон всіляких переваг: електронна панель управління, індикація температури води, функція відкладеного старту, сім систем захисту водонагрівача.
 2. Gorenje GBF 120 SMV9 потужністю в 2000 Ватт. Пристрій має циліндричний сталевий бак об’ємом 120 л, сухий тип нагрівального елементу, 2 Тена, електронне управління термостатом. Максимальна температура нагріву бойлера становить 75 ° C, а час первинного нагріву розрахований на 2 год 55 хв.
 3. Ariston PRO ECO 100 V 1,8K DRY HE потужністю в 1800 Вт (2 х 900 Вт). Пристрій має циліндричний сталевий бак об’ємом 100 л, сухий тип нагрівального елементу, 2 Тена, електронне управління термостатом. Максимальна температура нагріву бойлера становить 80 ° C, а час первинного нагріву розрахований на 3 год. Присутній захист від перегріву.

До параметрів захисту даних пристроїв відноситься запобіжний клапан і захист від замерзання.

Вибираючи пристрій, завжди звертайте уваги на відгуки, рейтинг і фото – вони допоможуть вам зробити правильний вибір водонагрівача, який підійде саме вам.

59285 0 cookie-check В опалювальний сезон з гарячою водою: водонагрівачі з великими і середніми обсягами

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Розфарбуй сіру осінь – ТОП смартфонів з кращими камерами для яскравих знімків
Розфарбуй сіру осінь - ТОП смартфонів з кращими камерами для яскравих знімків
24 Вересня, 2018, 10:00 750 8
Раніше, десь у середині 2000-х, вибираючи новенький мобільний, в першу чергу нас цікавила стабільність зв’язку. Сьогодні з цим проблем немає. Сучасні смартфони – не тільки...
Смотреть результаты
Пральна машина відмовляється нормально прати? – Найпоширеніші причини і що робити
Пральна машина відмовляється нормально прати? - Найпоширеніші причини і що робити
Купівля пральної машини – це завжди радісна подія для усієї сім’ї. Домашня помічниця значно полегшує побут і клопоти по господарству. Але навіть найнадійніша і найдорожча...
Смотреть результаты
Чим можна, а чим не можна чистити пральну машину?
Чим можна, а чим не можна чистити пральну машину?
Пральна машина, як і будь-яка інша побутова техніка, вимагає регулярного чищення. Без нього апарат виглядатиме недоглянутим та швидко зламається. Чим саме користуватись під час миття...
Смотреть результаты