search
Підписатися

logo

Правила самоcтiйного пiдключення та встановлення пральної машини

23 Вересня, 2018, 06:01 10

Кожен з нас здатен впоратись із побутовою технікою. Просто не всі про це знають. Підключення пральної машинки-автомат – як раз той випадок. Якщо так сталось, що майстра поблизу немає, а прати треба, спробуємо підключити пральну машину самостійно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст:

 1. Правила коректного встановлення пральної машини
 2. Способи підключення пральних машин
 3. Нюанси підключення у приватних будинках
 4. Способи організації зливу для пральної машини

Правила коректного встановлення пральної машини

 1. Вибір місця. У звичайних міських новобудовах особливо не розбігтися, це може бути ванна, туалет і кухня. Причому, в туалетах можуть розміститися лише моделі з вертикальним завантаженням через брак місця. Моделям із фронтальним завантаженням фірм Арістон, Бош, Індезіт, Беко, Самсунг, Електролюкс, Зануссі, Атлант потрібно трохи більше простору. Дуже важливо при виборі місця керуватися здоровим глуздом. Біля машини має бути достатньо місця, інакше користуватись нею буде незручно.

 Вибір місця для встановлення пральної машини

 1. Вибір покриття. В ідеалі це має бути бетон, на ньому вдається знизити вібрацію до мінімуму. Плитка теж непоганий варіант. Цілком реально виставити пральну машину і без будівельного рівня. Візуально прослідкуйте, щоб кришка була паралельна підлозі (або покладіть на неї будь-яку кулю). Якщо вона котиться від центра вбік, треба підкрутити ніжки пристрою. Тільки не забудьте зафіксувати іх у потрібному стані, інакше після першого же прання доведеться робити все наново. Якщо переживаєте, як встановити пральну машину на кривій підлозі, щоб пристрій не стрибав, викличте майстра, він миттєво вирішить це питання, хоча в цілому цей процес нічим не відрізняється.

Схема транспортувальних болтів

 1. Розпакування. Будь-яке складне устаткування завжди якісно упаковують, інакше є великий ризик його пошкодити під час транспортування. Перед монтажем пристрій слід звільнити від заводського пакування, вивернути болти, якими фіксується бак. Отвори, що утворились, закриваються заглушками, які є в комплекті. До речі, викидати болти не варто, вони ще можуть стати в нагоді при перевезеннях.

Порядок видалення транспортувальних болтів детально описаний в інструкціі до пральних машин Electrolux. Підключати апарат з будь-якими незнятими деталями для перевезення суворо заборонено, це загрожує повним його виходом з ладу без можливості ремонту. Краще заздалегідь подивіться відео, де описані деталі для перевезення.

Транспортувальний болт крупним планом

 1. Підключення до електромережі. Якщо до водопроводу ще можна підключитись самостійно, то з електрикою не пожартуєш. Навіть маленька помилка може вартувати комусь життя, так що краще викликати майстра. Він визначить потужність та переріз проводів, що підпитують, підбере потрібний кабель. Чималу роль у цьому грає тип пральної машини, наявність функції пар, клас енергоспоживання. Пральні машини з сушкою – це окрема тема, оскільки вони беруть забагато електроенергіі.

Потім електрик встановить євророзетку із контактом, шо заземлює (без заземлення користуватись побутовими приладами заборонено!), а також пристрій захисного відключення (ПЗВ). Користуватись трійниками, подовжувачами у даному випадку не рекомендується, це може стати причиною пожежі. Хоча деякі майстри по старинці роблять підключення до щитової через трійник.

 1. Підключення до водопроводу. Без подання холодної води експлуатація пральної машини неможлива, тому так важливо підключити пральну машину правильно. Чому саме холодної води? Тому що пристрій автоматично нагріває воду до потрібного рівня, у кожному режимі вона відрізняється.

Чоловік щось робить на задній стінці пральної машини

 Способи підключення пральних машин

Підключення до центрального водопроводу робиться за допомогою наливного шлангу. Зазвичай він є у комплектації. Якщо довжини шлангу не вистачає, можна придбати довший екземпляр у будь-якому будівельному магазині.

Щоб під’єднати шланг, слід знайти на задній стінці машини-автомата спеціальний отвір. Туди вставляється один кінець виробу, а другий під’єднується до водопровідної труби. Зробити це можна кількома способами:

 • Окремий кран. Найзручніший варіант, коли для машини передбачений окремий кран. Знадобиться перехідник, який за різьбленням відповідає крану та наливному шлангу. Щоб уникнути протікання, слід максимально ущільнити обидва різьблених поєднання.

Установка пральної машини завершена.

 • Врізка крану. Якщо домашній водопровід базується на металевих трубах, доведеться робити врізку. Для цього потрібен шаровий кран з двома виходами і хомут (бандаж). Для встановлення такого крану, слід обов’язково перекрити воду. Потім в трубі робиться отвір, туди одівається бандаж з ущільнювачем та вкручується кран. Все, залишилось під’єднати до вільного виходу шарового крана заливний шланг.
 • Підключення до водопроводу за допомогою шарового крану з трьома виводами. Вартість латунного крану чимала, але економити на цьому не варто, від цього залежить успішна робота всієї системи. Кращий вибір – латунні крани.
 • «Туалетне» підключення. Якщо машина розміщається в туалеті, то для її підключення використовується місце з’єднання зливного бачка і шлангу. При будь-якому типі установки шлангу слід дотримуватись правил експлуатації, а саме: не перекручувати шланг, не заламувати його, не намагатись розтягнути. Ущільнювати різьбові з’єднання можна лише за допомогою спеціальної еластичної сантехнічної або резинової прокладки. Завжди враховуйте діаметр труби.

Нюанси підключення у приватних будинках

Дві дівчинки грають з водою та перуть речі вручну

Зараз розкажемо про те, як підключити пральну машину-автомат у приватному будинку, без водопроводу. Є такі нюанси:

 • Якщо користуватись водою з власного колодязя, платити за неї окремо не доведеться. А це біля трьох кубів на місяць.
 • Можна користуватись дощовою водою, вона м’яче і водопровідною, і колодязною.
 • Стару пральну машину можна не викидати, а переробити під щось корисне, наприклад, великий вазон для квітів, ящик для зберігання овочів чи навіть інкубатор.

 Де брати воду?

Залишилось тільки вирішити питання з поставкою води.

 • Ручна заливка. Можна наливати її цівками через відділення для порошку. Це можливо лише в пристроях з нижнім фіксуванням ступеня наповнення баку. Техніка з верхньою фіксацією буде часто скидати програму та швидко зіпсується. Ручна заливка чревата зупинками перед полосканням, кожен раз доведеться наново заливати воду. Фактично, господарю доведеться постійно бути поруч під час прання.
 • Підвісний бак. Вода тече в машину з ємності, підвішеної вище. Для цього потрібна машинка без контроля часу наповнення водою. Бак треба підвісити на висоті приблизно 10 метрів, тоді в ньому буде потрібний тиск. Де знайти таку висоту в реальності? На другому поверсі або горищі. Спочатку туди встановлюють ємність, а потім заповнюють її водою. Розраховуйте кількість виходячи з таких даних: один цикл прання – 100-200 літрів. Мінуси цього метода такі: підняти бак на висоту під силу далеко не всім. Носити воду нагору теж важко, інколи ніякого прання вже не хочеться.
 • Свердловина. Бурильники протягують труби і ставлять насос з накопичувальною ємністю. Після цього процес підключення нічим не відрізняється від того, що відбувається у міському житлі. Свердловина зручна не тільки при підключенні пральної машини, вона здатна обслужити все сантехнічне обладнання в будинку – від унітазу і мийки до душової кабінки. По суті це повний аналог водопроводу.

Робочі роблять свердловину

Чи є у даного методу мінуси? Виявляється, так. Не можна свердлити свердловину взимку, можуть виникнути технічні складнощі і восени або навесні. Ціна за систему достатньо висока, оплатити ї здатні не всі. Якщо свердловина вам не по кишені, поміркуйте про такі варіанти:

 • Колодязь. Від нього треба простягнути труби, встановити насос та зробити підведення води до машинки. Щоб уникнути проблем зі сміттям, що потрапляє до системи з колодязя, перед шлангом знадобиться фільтр, магнітний чи механічний. Це необхідно, щоб машинка не зламалася від гілок, піску, дрібних предметів.
 • Насос. Якщо ви плануєте брати воду для прання з баку, але не хочете тягати сотні літрів рідини, можна доручити цю справу насосу, що працює від мережі. Бажано, щоб він був тієї ж марки, що й основне устаткування. Потужність такого міні пристрою 40 Вт. Під’єднати насос просто: у баку робиться отвір для перехідника. Туди кріпиться помпа за допомогою герметика. Через добу конструкція буде готова до використання. Деякі жителі приватних будинків купують ще й насосну станцію, яка буде підтримувати потрібний рівень тиску в баку. Також вона забезпечує стабільний рівень води.

Чоловік біля пральної машини

Насосна станція – це зручно, але й дорого. Плюс вона безсила без води, яка подається безперебійно. Це найкращий варіант для капітальних заміських будинків, коли пральна машина знаходиться на постійному місці, а станція обслуговує її довгі роки. Підключення пральної машини-автомат на дачі – невиправдане, простіше кілька місяців на рік заливати в машинку воду й не мучитись.

Напівавтомат підключити простіше

А чи знаєте ви, як підключити пральну машину-напівавтомат? Виявляється, простіше простого. На відміну від автомату, вона може працювати практично у польових умовах. Достатньо увіткнути вилку до розетки, загрузити білизну та залити воду (попередньо вирівнявши машину за допомогою рівня). Можна використовувати в селі, в гуртожитку і навіть на природі (існують моделі на акумуляторах, наприклад, у Lg).

Злив води від пральної машини на дачі

Способи організації зливу для пральної машини

Простіше за все закріпити зливний шланг на краєчку ванни, душа чи раковини за допомогою пластикового гачка (він є у комплекті з машинкою). Коли машина стоїть в туалеті, шланг просто спускають в унітаз. Чим поганий цей спосіб? Тим, що сантехнічні прибори швидко забруднюються від води, що зливається після прання. Та й користуватись ними за призначенням важкувато, підходячи до умивальнику, завжди треба думати, куди прилаштувати шланг. А забудеш про нього – взагалі заллєш сусідів…

Практичніше та безпечніше підключати злив через сифон, який виглядає як пластикове відро з відведенням. Ось на це відведення й вдягають накінечник зливного шлангу. Не забудьте, що відвід слід розташовувати над вигнутою ділянкою коліна, що забезпечить нормальний зв’язок з атмосферою. Якщо підключати злив до каналізації напряму, виникне сифонний ефект, при якому машинка одночасно качає воду та зливає її. Внаслідок цього всередині машинки неприємно пахне.

Чоловік посміхається коло пральної машини

59040 0 cookie-check Правила самоcтiйного пiдключення та встановлення пральної машини

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як і чим правильно прати речі у пральній машині? – лайфхак-інструкція від COMFY
Як і чим правильно прати речі у пральній машині? – лайфхак-інструкція від COMFY
23 Вересня, 2018, 04:48 2371 7
Пральною машиною в наш час вже нікого не здивувати. Це вже давно не предмет розкоші, як вважали наші бабусі, а необхідність. Більшість сучасних господинь стикаються...
Смотреть результаты
Як знайти смартфон, якщо його вкрали або він загубився?
Як знайти смартфон, якщо його вкрали або він загубився?
Зміст: Коли загубився або вкрали смартфон – дії в перші хвилини після виявлення пропажі Поради з пошуку телефону самостійно Як знайти телефон, у якого: немає...
Смотреть результаты
Як підключити планшет до телевізора? – Прості поради по налаштуванню
Як підключити планшет до телевізора? - Прості поради по налаштуванню
Зміст: Навіщо підключати планшет до телевізора? Способи підключення планшета до телевізора: по Wi-Fi по кабелю через TV box Нюанси підключення планшетів на різних ОС Нюанси...
Смотреть результаты