search
Підписатися

logo

Як з монітора зробити телевізор і навпаки?

21 Вересня, 2018, 06:31 10

Зміст:

  1. Телевізор і монітор – плюси і мінуси як і зображенні
  2. Коли є сенс робити телевізор монітором і навпаки
  3. Інструкція по перетворенню монітора або матриці ноутбука в телевізор і навпаки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Телевізор і монітор – плюси і мінуси як і зображенні

 tv vs monitor (телевізор VS монітор - плюси та мінуси)

Сьогоднішній прогрес в розробці і виробництві електроніки зблизив такі далекі раніше девайси, як телевізор і монітор до мінімальних відмінностей.  Давайте розберемося, чим вони відрізняються як за якістю відображуваної картинки, так і по функціональності.

Телевізором вважають самостійний пристрій, призначений для прийому відеосигналів і звуку від транслюючи  станцій.  Монітором називають пристрій, що приймає графічний сигнал від інших пристроїв, що передають на нього відеозображення.  Фактично, телевізор є автономним пристроєм, а монітор лише доповненням до ПК.  Але так можна говорити тільки про базову призначення девайсів з «блакитним екраном», тому що зараз є безліч додаткових пристроїв, які розширюють їх функції. При цьому з кожним роком в силу взаємопроникнення технологій різниці між ТВ і монітором стає все менш.

Ще одним аргументом на користь приналежності різних типів пристроїв до одного прайду є їх гібридне дитя – Smart TV , що представляє собою симбіоз ТВ і монітора. У ньому реалізовані можливості прийому телемовлення, а також інші розваги в інтернеті – перегляд кінофільмів онлайн, соціальні мережі, yotube, серфінг в браузері, спілкування по Skype, тощо.

Чіткість і якість зображення на будь-якому екрані залежать від його роздільній здатності, а соковитість картинки – від рівня яскравості, контрастності і правильної передачі кольору.  І якщо в першому перемагають комп’ютерні монітори, то телевізори випереджають їх у другому.  Більш того, яскравість і контрастність телеприймача надлишкова, що може призводити до швидкої втоми, якщо використовувати телевізор, як монітор.  Можливий і зворотний підхід, що дозволяє переробити ЖК монітор в телевізор.

 Коли є сенс робити телевізор монітором і навпаки

Напевно, багато хто з вас задавалися питаннями – чи можна телевізор підключити до системного блоку ПК замість монітора, і чи можна використовувати монітор, як телевізор, без комп’ютера?  На обидва питання можна дати просту відповідь – так, можна.  Потрібно тільки зрозуміти наскільки це необхідно і чи є в цьому сенс.

Підключення телевізора з великою діагоналлю до комп’ютера або консолі є виправданими, коли ви хочете використовувати телевізор як екрану для перегляду відеофільмів або отримати ефект повного занурення в комп’ютерній грі.

Щоб краще зрозуміти сенс використання телевізора як монітора, потрібно звернутися до особливостей маркетингу.  Так, при однаковій діагоналі екранів великих моніторів і телевізорів, телевізори коштують значно дешевше.  А коли мова йде про діагоналях до 27 дюймів, то вже дешевше будуть монітори.  Тому покупка телевізора 40 “+ буде економічно вигідною в порівнянні з покупкою монітора великої діагоналі.  Великопанельні ТВ мають роздільну здатність екрану Full HD, а деякі навіть підтримують Ultra HD c 4K, як в моделі телевізора LG 43UK6300PLB.

4K tv as monitor  (телевізор 4К використовуваний як монітор)

Через великий екран розмір пікселя у ТВ буде відчутно більшим, і щоб це не заважало дивитися кінофільм, доведеться посунутися від екрану на відстань не менше 2-х метрів.  Додайте сюди зручний пульт ДУ, якого немає в кінозалі з монітором, і ми отримуємо непоганий варіант для домашнього кінотеатру.  А з урахуванням того, що у телевізора мультимедійний потенціал значно вище, то вибір подібного девайса для таких завдань буде ідеальним.

Те ж саме стосується і ігор на консолях – сідайте на диван подалі від екрану, беріть джойстик в руки і вперед!  Тут важливо відзначити наступне. Для ігор з динамічною зміною кадрів велике значення має параметр Input Lag, який характеризує час реакції на одержуваний від гравця сигнал перед виведенням на екран.  У моніторах цей час становить від 20 до 2 мс, а в більшості телевізорів від 30 до 150 мс.  Чим менше значення Input Lag, тим більше згладженою буде картинка без заторів і зависань при затримці відгуку. Тому перед покупкою телевізора перевіряйте цю характеристику на динамічних сценах.  Адже у кожної моделі вона має свої значення.  Якщо ж це неспішні ігри типу квестів, то можна і зовсім не турбуватися про параметри затримки сигналу.  Треба віддати належне, про цю проблему виробники знають і в кожної нової моделі знижують величину затримки відгуку.  Крім того, в сучасних моделях телевізорів вбудовується спеціальний «ігровий режим», який дозволяє вирішувати ці проблеми, так що у вас буде шанс пограти в улюблений КС ГО.

Використовувати телевізор з великою діагоналлю в якості основного монітора недоцільно, тому що працювати з ним поблизу буде непросто і стомливо, а на великій відстані і зовсім некомфортно.  До того ж черезрядкова розвертка ТВ, на відміну від прогресивної розвертки монітора, є проблемою для роботи з текстами.

При виборі типу матриці дотримуйтеся однієї рекомендації – це повинні бути панелі, виконані тільки на технологіях IPS або MVA.  Саме вони дають яскраву і збалансовану кольорову картинку.  І ніяких плазм і LED, для нас підходять виключно телевізори з рідкокристалічним (LCD) екраном.

 Інструкція по перетворенню монітора або матриці ноутбука в телевізор і навпаки

Якщо в будинку вже є ЖК телевізор, а ви плануєте купити комп’ютер, то можна обмежитися покупкою системного блоку і зібрати гібридний ПК, використовуючи ТВ у якості монітору.  Для такої зв’язки, як не можна краще, підійдуть телевізори з діагоналлю 24 дюйма і роздільною здатністю екрану Full HD.  Крім того, можна отримати монітор замість телевізора з моделей з діагоналлю 17 “- 19”, але в цьому випадку роздільна здатність екрану буде меншою. Сучасний ТВ має більше інтерфейсних роз’ємів, ніж монітор, тому підключити його до системника буде просто.  Потрібно лише підібрати відповідний кабель.  Починати треба з HDMI-кабелю, тому що він передає не тільки найкраще цифрове зображення для перегляду телебачення високої чіткості, але і звук.  Якщо не вдається підключити телевізор по HDMI-порту, у нас ще є цифровий порт DVI, Display Port і VGA.  Але це на крайній випадок.  Після підключення залишається лише налаштувати комп’ютер і ТБ.  В результаті нам вдалося не тільки заощадити на покупці монітора, але і отримати два в одному – комп’ютер і телевізор.  Адже ТВ можна використовувати як автономний пристрій за прямим призначенням, не включаючи системного блоку.

TV from old monitor (телевізор из старого монітора)

Можлива і зворотна трансформація, що дозволяє використовувати монітор, як телевізор без системного блоку.  Багато давно перейшли з громіздких комп’ютерів на більш зручні та мобільні ноутбуки, залишивши при цьому, монітори Samsung , що стали непотрібними, порошитися на антресолях.  Їм можна дати друге життя, перетворивши монітор в телевізор.  Сама по собі ідея зробити монітор телевізором, давно витала в повітрі і була реалізована умільцями ще в еру ЕПТ.  Але сьогодні і телевізори, і монітори вже зовсім інші.  Та й рішення цих задач інше.

У наш час для перетворення монітора в телевізор знадобитися один з додаткових пристроїв, який можна придбати на радіоринку, заодно отримавши там корисні поради та професійну консультацію:

  • USB-ресивер.  Найпростіший і очевидний спосіб з використанням USB телеадаптера.  Мінусом такого варіанта є громіздкість і сумнівна зручність управління за участю клавіатури і миші.  Крім того, складність підбору працездатного драйвера також представляє погану перспективу.

Digital_Satellite_DVBT2-USB-TV-Stickjpg (USB адаптер – найпростіший способ зробити ТВ з монітора)

  • TV приставка.  Підключається через порт HDMI і не вимагає для роботи додаткових драйверів і ПО.  Всі вже вбудовано і реалізовано на апаратному рівні. Можна також використовувати більш просунуті медіаплеєри і навіть ТВ-бокси, які перетворять ваш монітор в справжній Smart TV з інтернет функціоналом і під управлінням ОС Android.

 Android TV - CS918 (ТВ приставка – підключи і дивись)

  • TV ресивер.  Ще один варіант, що надає можливість без особливих зусиль переробити монітор в телевізор.  ТВ ресивери, в свою чергу, поділяються на аналогові і цифрові.  Аналоговий тип, у зв’язку з переходом на цифрове віщання в Україні, вже втратив актуальність, тому потрібно орієнтуватися на цифровий ресивер.  Так HDTVbox може забезпечити стійкий сигнал для перегляду передач в цифровому форматі.

 HDTVbox (цифровий ТВ ресивер – тільки HDTV якість)

  • Вбудована плата Universal LCD Driver Board.  Називатися плата може і по-іншому, але фахівці вас зрозуміють і підберуть те, що потрібно.  Плюсом даного варіанту, що дозволяє використовувати монітор як телевізор, є прихований монтаж в корпусі дисплея.  Нічого ніде не буде стирчати і виступати, а ви отримаєте максимальну естетичної задоволення від незмінності інтер’єру.

Universal LCD Driver Board (внутрішня плата для переробки монітора в телевізор)

Аналогічним способом з використанням типової плати LA.MV29.P для ЖК матриць можна зробити телевізор з ноутбука, використовуючи лише його старий екран і відповідний йому контролер харчування.  Після фізичної установки контролера для можливості повноцінної роботи йому буде потрібно перепрошивка. Головним недоліком цього методу є неможливість прихованої установки плати в корпус ноутбука.  Він занадто компактний, для того щоб прийняти на борт додаткову плату.  Її доведеться встановлювати в зовнішній пластиковий бокс, що робить таку збірку не дуже вродливої ​​і зручною в користуванні.

Для установки внутрішніх плат потрібні певні навички в радіомонтажу, тому аматорам, які ніколи не тримали в руках паяльник, ця робота стане не під силу.

LA.MV29.P (типова плата для ЖК екранів лептопів, планшетів, смартфонов)

Незалежно від того, чи оберете ви простий спосіб з залученням зовнішніх пристроїв, або підете по складному, та більш захоплюючому шляху монтажу внутрішньої плати, в підсумку ви будете винагороджені отриманим результатом, використовуючи в подальшому старий монітор, як телевізор.

Як вже повелося, в нескінченній битві моніторів і телевізорів, знову перемагає холодильник, який із задоволенням відкриває свої обійми зголоднілим після довгих годин розваг кіноманам і геймерам.

58908 0 cookie-check Як з монітора зробити телевізор і навпаки?

Читайте також:

Селфіфон – що це, для чого і як вірно вибрати?
Селфіфон – що це, для чого і як вірно вибрати?
21 Вересня, 2018, 04:02 920 12
Селфі – захоплення, яке захопило світ. Вловивши тенденцію, виробники доклали всіх зусиль для поліпшення фронтальних камер. Практично всі сучасні мобільні пристрої дозволяють робити непогані автопортрети....
Смотреть результаты
SMART TV – як легко налаштувати і підключити?
SMART TV - як легко налаштувати і підключити?
Зміст: Smart TV – основні можливості даного функціоналу ТОП 5 моделей телевізорів з Smart TV Способи налаштування смарт тв на телевізорі Нюанси по налаштуванню смарт...
Смотреть результаты
“Iphone не бачить …” – можливі проблеми з підключенням та шляхи їх вирішення
"Iphone не бачить ..." - можливі проблеми з підключенням та шляхи їх вирішення
Бренд Apple – це знак якості, але навіть техніка цієї марки часом завдає власникам клопотів. Буває, що iPhone не бачить сім карту, не хоче підключатися...
Смотреть результаты