search
Підписатися

logo

Селфіфон – що це, для чого і як вірно вибрати?

21 Вересня, 2018, 04:02 12

Селфі – захоплення, яке захопило світ. Вловивши тенденцію, виробники доклали всіх зусиль для поліпшення фронтальних камер. Практично всі сучасні мобільні пристрої дозволяють робити непогані автопортрети. Але іноді буває потрібно підібрати найкращий телефон для любителів селфі.

Смартфон для селфи

Зміст:

 1. Селфіфон – в чому особливості, які характеристики найбільш важливі?
 2. Передня камера
 3. Що важливо врахувати, вибираючи смартфон для любителя селфі
 4. ТОП 10 смартфонів для селфі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Селфіфон – в чому особливості, які характеристики найбільш важливі?

Отже, селфіфон – що це? Неважко здогадатися, що ця назва тісно пов’язана з поняттям “Селфі”. А селфі – не що інше, як автопортрет, зроблений на камеру смартфона, зазвичай фронтальну.

Таким чином, селфіфон – це смартфон, розроблений з урахуванням потреб любителів селфі. Тобто, його характеристики, програмні та конструктивні особливості дозволяють створювати автопортрети кращої якості і робити це більш зручно.

Селфифон с селфи-палкой

Селфіфони не обов’язково мають бути дорогими. Існує чимало пристроїв такого типу в різних цінових категоріях. Тобто, будь-хто може підібрати собі підходящий для селфі апарат за прийнятною ціною. Але величезний вибір змушує задуматися – що ж насправді важливо для вибору такого пристрою? Як обрати кращий телефон для селфі і на що слід звернути увагу в першу чергу?

Передня камера

Модуль камери, розташований з тильного боку смартфона, називається “основним”. Відповідно, друга камера, що знаходиться попереду, є додатковою, другорядною. Раніше вона була потрібна переважно для відеозв’язку, та й тепер багато хто використовує її саме таким чином. А щоб передавати в мережі відеозображення, висока якість навіть зайва.

Смартфон для селфи - качество камеры

Все це вірно – але не для селфіфона. Виробники таких моделей на передній камері не економлять. Якісний фронтальний модуль – основна риса кращого смартфона для Селфі. Це і є перший критерій вибору подібного апарату.

Перше, на що звертають увагу під час вибору селфі-камери – роздільна здатність або кількість мегапікселів (Мп). Ще недавно здавалося: чим більше мегапікселів, тим краще зйомка. Однак це не зовсім вірно.

Кількість мегапікселів визначає роздільну здатність – число “точок”, з яких складається картинка. Якщо їх багато – зображення буде більш чітким і детальним. Але збільшення роздільної здатності має сенс тільки до певної міри. Приміром, 5-12 Мп – оптимальний варіант для хороших знімків. Фотографії з більш високою роздільною здатністю будуть займати більше місця, але поліпшення якості буде не таким помітним. Тим більше, якщо переглядати знімки з екрану смартфона або в стрічках соціальних мереж.

Якість знімків залежить від властивостей сенсора. Це “серце” камери, світлочутлива матриця, яка «захоплює» зображення. Чим краще сенсор сприймає світло – тим кращі знімки.

На світлочутливість безпосередньо впливають два фактори – розмір самого сенсора і розмір пікселів. Великий датчик з крупними пікселями краще працює з нестачею освітлення і забезпечує меншу зернистість. Тому зараз камери багатьох топових виробників відрізняються порівняно скромною роздільною здатністю (близько 8 Мп), але великий розмір пікселів дозволяє їм видавати відмінний результат зйомки.

Смартфон для селфи - ночная съемка

Не менш важлива якість оптики. Виробники рідко акцентують увагу на властивостях об’єктива передньої камери. Але є параметр, який вказують завжди – це величина діафрагми. Діафрагма визначає максимальний розмір апертури – отвору, крізь який світло надходить на сенсор. Для його визначення використовується діафрагмове число F. Наприклад, в характеристиках камери можна зустріти позначення на кшталт f/2.2 або f/2.0. Чим менша цифра в цьому позначенні, тим ширше отвір. Відповідно, на сенсор потрапляє більше світла і можливості камери зростають.

Для найкращих результатів підійдуть апарати з діафрагмою передньої камери не більше f/2.0. Якщо цей параметр буде менше (наприклад, f 1.9) – значить, вечірні селфі стануть ще вдалішими.

Кут об’єктива також може бути різним. Широкий кут зйомки означає більший простір кадру. Отже, не доведеться відсовувати смартфон занадто далеко, щоб сфотографувати себе разом з друзями.

Що важливо врахувати, вибираючи смартфон для любителя Селфі

Камера – важливий, але не єдиний параметр.  Під час вибору селфіфона потрібно також звернути увагу на програмне забезпечення та можливості додатка камери. Щоб зрозуміти, чи добре працює ПО, варто пошукати в мережі приклади знімків з фронтальної камери.

Типові недоліки слабких пристроїв – недостатня деталізація, надто зернисті знімки. Одне із завдань програмного забезпечення – автоматично обробляти і покращувати знімки, згладжувати цифровий “шум”. Якщо ця функція реалізована не дуже вдало, знімки будуть “перетиснуті” – неприродно згладжені, що трохи нагадує малюнок маслом.

Сьогодні наймодніша функція мобільних камер – розмиття фону, так званий “ефект боке”. Любителям селфі він дуже подобається. Розмитий фон надає знімкові глибини, виразності, виділяє героя фото з навколишнього оточення. Якщо ця функція важлива – варто переконатися, що телефон її підтримує і вміє виконувати достатньо якісно.

У справжніх фотоапаратах боке досягається за рахунок фокусної відстані та світлосили оптики. У мобільних селфі-камерах цей ефект реалізується за допомогою складного програмного алгоритму. На жаль, не у всіх смартфонах він діє однаково добре. Наскільки успішно працює така функція, можна зрозуміти, подивившись на деталі знімка – волосся, краї одягу. Кращі представники селфіфонів окреслюють межі фону досить точно і природно. А “бюджетні рішення” часто грішать нерівними краями та “обрізаними” зачісками.

Існують й інші цікаві програмні опції. Наприклад, дівчатам сподобається б’юті-режим, в якому система автоматично розпізнає обличчя і робить художню ретуш.

Зрозуміти, який смартфон кращий для селфі, можна також по його продуктивності. У потужного селфіфона більше ресурсів для обробки знімків, швидкого фокусування і зйомки. Крім того, є ймовірність, що виробники подарують потужному апарату більш якісну камеру.

Селфифон - на что обратить внимание

Є й інші параметри, не настільки очевидні, але важливі для комфортної експлуатації. До них належить розмір внутрішнього сховища. Шанувальникам мобільної фотозйомки відомо, як швидко фотографії заповнюють пам’ять смартфона. А скидати їх на хмарні сховища не завжди зручно. Тому варто підбирати апарат з достатньою кількістю вбудованої пам’яті або з підтримкою карт MicroSD.

Ще одна корисна якість – добра автономність. Приємніше, якщо смартфон не розряджується прямо в розпалі вечірки.

Продуманий селфіфон вирізняють дрібниці, які роблять зйомку комфортнішою. Простий приклад – окрема кнопка камери на бічній грані. За її допомоги зручно робити знімок однією рукою. Часто таку функцію бере на себе клавіша регулювання гучності. Також для цього може використовуватися датчик відбитків пальців. Ним особливо зручно користуватися в тих моделях, де він розташований позаду.

Деякі моделі забезпечують справді “розумну” зйомку автопортретів. Їхня камера автоматично робить знімок, побачивши усмішку або жест.

Ще одна корисна функція для селфі-камери – наявність фронтальної спалаху. Доки що такий елемент є лише в деяких моделях. Але чимало виробників замінюють його програмною функцією. Під час зйомки у темряві або сутінках екран підсвічується, висвітлюючи обличчя. Цьогоможе вистачити, щоб відчутно поліпшити якість знімка.

ТОП 10 смартфонів для Селфі

Нині більшість моделей відомих брендів можуть похвалитися гідними властивостями фотозйомки. Десять моделей, представлених нижче, можуть слугувати прикладом можливостей сучасних селфіфонів.

 • iPhone X – продукт від бренду, який підняв рівень мобільних камер на неймовірну висоту. Знімки айфонів вирізняє особлива атмосфера, фірмовий баланс між м’якістю, природністю та насиченістю гами. Фронтальна камера “десятки” з роздільною здатністю 7 Мп славиться бездоганною портретною зйомкою з розмитим фоном.

iPhoneX

 • Asus ZenFone 4 Selfie Pro заслуговує звання найкрутішого телефону для Селфі 2018 року. В нього є цілих дві фронтальні камери – основна (12 Мп, f/1.8) та ширококутна (5 Мп, f/2.2). Додаток камери надає великі можливості для створення художніх автопортретів.

Asus ZenFone 4 Selfie Pro

 • Sony Xperia XA1 Ultra – модель з ширококутним переднім об’єктивом, фронтальним спалахом і окремою кнопкою камери. Програма Соні підтримує зйомку по жесту (можна встановити телефон на штатив, відійти і підняти долоню, щоб зробити знімок). Вдале рішення в ціновій категорії до 10 000 грн.

Sony Xperia XA1 Ultra

 • Samsung Galaxy S9 – флагман від бренду, який прославився можливостями фотозйомки. Діафагмове число передньої камери становить f/1.7, отже зйомка при слабкому освітленні не стане проблемою. Завдяки ретельно розробленому програмному забезпеченню та ефективному автофокусуванню Самсунг забезпечує високу якість знімків.

Samsung Galaxy S9

 • Huawei P20 – можливо, кращий селфіфон 2018 року в середньоціновому сегменті. Хоч і відомо, що не в мегапікселях щастя, однак роздільна здатність фронтальної камери 24 Мп справляє враження. Для фотозйомки смартфон Huawei використовує функції штучного інтелекту, за обробку яких відповідає окремий співпроцесор.

Huawei P20

 • Xiaomi Redmi S2 – один з найдоступніших апаратів в цьому ТОПі селфіфонів. Селфі-камера на 16 Мп доповнена фронтальним спалахом, а програма вміє робити непогане боке.

Xiaomi Redmi S2

 • Nokia 8 – добротний апарат з оптикою Zeiss і точним фазовим автофокусом. В цієї моделі основна та фронтальна камери практично рівноправні – обидві на 13 Мп, обидві знімають відео високої роздільної здатності. Є можливість робити комбіновану зйомку відразу з двох камер. Цікавий варіант до 15 000 грн.

Nokia 8

 • LG G6 – модель, яка доводить, що 5 Мп вистачає для гідної якості селфі. Фронтальна камера ширококутна, це зручно для любителів фотографуватися в компанії або на тлі визначних пам’яток. На користь вибору для мандрівників говорить і надійний захист корпусу від води, пилу та механічних пошкоджень. Для зйомки в темряві передбачене підсвічування екраном.

LG G6

 • Lenovo K6 Power – ще одне бюджетне рішення з фронтальним модулем на 8 Мп. Модель відверто компромісна, але це по-справжньому розумний компроміс.

Lenovo K6 Power

 • HTC U Ultra – рідкісний випадок, коли у фронтальної камери роздільна здатність вища, ніж у основної (16 Мп). Особливістю цієї моделі є “ультрапіксельний” режим. У ньому камера знімає з меншою роздільною здатністью, але з підвищеною яскравістю. Це може бути корисно при низькому освітленні.

HTC U Ultra

Сучасний вибір селфіфонів дуже великий. Тому вибирати варто з точки зору власних переваг і фінансових можливостей. Відшукати вірне рішення допоможе знайомство з характеристиками і прикладами фотознімків.

58869 0 cookie-check Селфіфон – що це, для чого і як вірно вибрати?

Читайте також:

SMART TV – як легко налаштувати і підключити?
SMART TV - як легко налаштувати і підключити?
21 Вересня, 2018, 02:41 2625 8
Зміст: Smart TV – основні можливості даного функціоналу ТОП 5 моделей телевізорів з Smart TV Способи налаштування смарт тв на телевізорі Нюанси по налаштуванню смарт...
Смотреть результаты
“Iphone не бачить …” – можливі проблеми з підключенням та шляхи їх вирішення
"Iphone не бачить ..." - можливі проблеми з підключенням та шляхи їх вирішення
Бренд Apple – це знак якості, але навіть техніка цієї марки часом завдає власникам клопотів. Буває, що iPhone не бачить сім карту, не хоче підключатися...
Смотреть результаты
Посудомийна машина для маленької кухні – критерії вибору
Посудомийна машина для маленької кухні - критерії вибору
Є кухонна побутова техніка, без якої обійтися дуже складно. Наприклад, це може бути посудомийна машина, але що робити, якщо кухня маленька? Зміст: Маленька кухня і...
Смотреть результаты