search
Підписатися

logo

“Iphone не бачить …” – можливі проблеми з підключенням та шляхи їх вирішення

21 Вересня, 2018, 01:11 11

Бренд Apple – це знак якості, але навіть техніка цієї марки часом завдає власникам клопотів. Буває, що iPhone не бачить сім карту, не хоче підключатися до мережі або блютуз пристроїв. Таке може статися як з новим Айфон X, так і зі старою перевіреною «п’ятіркою». На щастя, подібна проблема не завжди вимагає втручання фахівців з сервісного центру. Набагато частіше такі явища бувають пов’язані з програмним забезпеченням. У такому випадку їх можна виправити за допомогою декількох нескладних дій.

 

 iPhone - соединение

Зміст :

 1. Поширені причини відсутності підключення
 2. Якщо Iphone не може підключитися по блютуз
 3. Якщо Iphone не може підключитися по шнуру
 4. Якщо Iphone не може підключитися по wifi
 5. Поради щодо усунення несправностей своїми силами

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Поширені причини відсутності підключення

Будь-який Айфон – це багатофункціональний пристрій, справжній міні-комп’ютер з безліччю комунікаційних можливостей. Він виконує роль телефону, інтернет-планшета, модема. До розумного пристрою можна під’єднувати найрізноманітніші гаджети, з якими айфон постійно обмінюється потоками даних. Цілком логічно, що в такій складній системі час від часу трапляються проблеми зі з’єднанням. Розглянемо причини найпоширеніших з них.

Якщо iPhone не може підключитися по блютуз

Bluetooth – основний спосіб підключення до айфону різних пристроїв і аксесуарів – від смарт-годинників до портативної акустики, такої як JBL колонка. Якщо iPhone вперто не бачить гаджет, це може бути пов’язано з різними причинами.

Буває, що відсутність підключення обумовлена вкрай простими факторами – наприклад, неуважністю користувача. Блютуз може бути просто не увімкнений на самому айфоні або на аксесуарі. Також існує ймовірність, що не були дотримані умови підключення – наприклад, телефон знаходиться занадто далеко від гаджета.

Проблеми можуть полягати і в самому гаджеті, якщо він вимкнений, розряджений або несправний. А можливо, пристрій уже з’єднаний з іншим смартфоном або планшетом.

Ще однією причиною можуть стати конфлікти, які виникають через те, що в списку сполучення міститься цілий набір невикористовуваних пристроїв. Там може знаходитися старий фітнес-трекер або навушники, якими власник давно не користується – але телефон про них все одно пам’ятає. Айфон може намагатися з’єднатися з неіснуючими гаджетами, ігноруючи новий пристрій.

Ще складніше, якщо в списку сполучення є пристрої, які розташовані неподалік, але прямо зараз не потрібні. Наприклад, буває, що iPhone не бачить навушники, а з’єднання перехоплює блютуз-колонка.

iPhone и Apple Watch

Важливу роль відіграє і те, з яким саме аксесуаром виконується сполучення. Якщо iPhone не бачить Apple Watch, AirPods або інші фірмові аксесуари, це найчастіше пов’язано з помилками, допущеними при підключенні, або системними збоями. Але набагато частіше трапляється, що не вдається підключитись до гаджетів сторонніх брендів. І тут все залежить від того, наскільки виробники оптимізували взаємодію свого пристрою з екосистемою Apple.

У деяких випадках підключення не вдається виконати через програмний збій або системні недоробки. У першому випадку проблему можливо усунути шляхом перезавантаження айфону. В іншому – може знадобитися оновити програмне забезпечення iOS до більш нової версії, без недоліків попередньої системи.

Якщо iPhone не може підключитися по шнуру

При підключенні айфона до ПК також можуть виникати труднощі. В даному випадку причини можуть бути пов’язані з комп’ютером, кабелем або самим смартфоном. Може виявитися несправним USB-порт комп’ютера або роз’єм айфона. Шнур також може вийти з ладу. Не варто використовувати кабель з забрудненими роз’ємами або ознаками пошкодження. До речі, пристрої Apple часто відмовляються підключатися за допомогою «нерідного», не сертифікованого кабелю.

Підключення може бути відсутнім і з більш простих причин. Наприклад, через поганий контакт між портом і роз’ємом.

iPhone - соединение по кабелю

Якщо айфон заряджається, але комп’ютер не бачить його – швидше за все, причина в програмному забезпеченні. Наприклад, драйвер USB-порту може працювати некоректно. У деяких випадках заважати підключенню може наявність вірусів, а також робота антивіруса або брандмауера. Деколи проблема полягає в програмному забезпеченні iTunes. Наприклад, якщо на комп’ютері встановлена ​​його застаріла версія.

На жаль, причиною може бути також збій в системі комп’ютера. Іноді така проблема зникає сама після перезавантаження. Але в деяких випадках врятувати ситуацію може тільки перевстановлення операційної системи. Та зазвичай неполадки системи виявляють себе і в інших аспектах, тож помітити їх нескладно.

Якщо iPhone не може підключитися по Wi-Fi

Дуже часто трапляється, що iPhone не бачить мережу Wi-Fi. Основою цієї проблеми, як і будь-якої іншої, найчастіше стають прості явища. Наприклад, порушення роботи домашнього інтернету або навіть відсутність електрики, через що не працює роутер.

Може трапитися, що на айфоні відключена функція Wi-Fi з’єднання, або він перебуває в режимі польоту. Або що ви знаходитеся занадто далеко від роутера і сигнал дуже слабкий.

iPhone - Wi-Fi соединение

Якщо телефон бачить Wi-Fi, але не може підключитися – це може пояснюватися тим, що на айфоні не збережено пароль цієї мережі. Таке часто трапляється навіть зі “знайомими” мережами – наприклад, після скидання мережевих налаштувань або зміни пароля. Нарешті, як і в випадку з Bluetooth-підключенням, причина може полягати в системному збої.

Проблеми з будь-якими видами комутації можуть бути також обумовлені поломкою самого iPhone. На щастя, таке трапляється порівняно рідко. Але і це можливо. Варто стривожитися, якщо айфон перестав підключатися після падіння, удару, купання або перегріву.

Поради щодо усунення несправностей своїми силами

iPhone - диагностика и устранение неисправностей

Коли встановлюється з’єднання з акустичною системою або будь-яким аксесуаром по Bluetooth, можна спробувати деякі нескладні заходи. Для початку слід спокійно і ретельно перевірити, що блютуз дійсно увімкнений на айфоні та гаджеті. Разом з тим варто переконатися, що гаджет працездатний. Якщо є така можливість, можна спробувати підключити його до іншого iOS-пристрою. Це дозволить точно визначити, що проблема пов’язана не з гаджетом.

iPhone - соединение по Bluetooth

Якщо пристрій не відображається у вікні Bluetooth-налаштувань, варто перечитати інструкцію з підключення та перевірити, що всі умови дотримані. Радіус бездротового блютуз-з’єднання не перевищує 5-7 метрів. Крім того, пристрої повинні перебувати в прямій видимості, між ними не повинно бути стін або інших перешкод.

Також можуть допомогти наступні дії:

 • Видалення старих пристроїв зі списку сполучення;
 • Вимкнення або увімкнення Bluetooth. Цю дію можна виконати також шляхом запуску “режиму польоту” і виходу з нього;
 • Перезавантаження або виключення / включення гаджета;
 • Перезавантаження iPhone і нове підключення пристрою. Якщо гаджет раніше підключався до телефону, варто розірвати пару і створити її заново;
 • Скидання параметрів мережі. В цьому випадку слід бути готовим до того, що доведеться відновлювати налаштування і паролі для всіх мереж;
 • Оновлення програмного забезпечення;
 • Відновлення системи за допомогою iTunes.

iPhone и Airpods

Якщо є проблеми з підключенням по кабелю, необхідно спершу переконатися в справності всіх фізичних компонентів. Слід перевірити порт комп’ютера, гніздо айфона і сам шнур. Для локалізації помилки варто спробувати використати інший кабель, підключитися до іншого порту або іншого комп’ютера.

Підключатися краще безпосередньо, без використання подовжувачів або USB-концентраторів. Для повної впевненості необхідно використовувати тільки оригінальний кабель Lightning. Також корисно перевірити стан драйверів комп’ютера.

Якщо ще недавно підключення виконувалося без проблем, можна спробувати перезавантажити ПК і айфон. Також може допомогти оновлення iTunes до останньої версії. Для цього необхідно зайти в пункт меню “Довідка” та вибрати підпункт “Оновлення”. Якщо комп’ютер підключений до мережі, програма сама перевірить наявність нової версії і дозволить оновитися.

iPhone - соединение по кабелю

Причиною нестабільної роботи системи можуть бути віруси, тому при будь-якій дивній поведінці комп’ютера краще виконати перевірку на наявність шкідливих програм. Якщо з антивірусним захистом все гаразд, можна спробувати відключити антивірус або брандмауер. У деяких випадках саме вони створюють перешкоду для підключення. Головне – не забути запустити їх знову після завершення роботи з айфоном.

Якщо iPhone; не бачить Wi-Fi, слід перевірити стан роутера і переконатися, що він дійсно роздає інтернет. Найпростіше подивитися, чи є доступ до інтернету для інших пристроїв, підключених до цього ж модему. Якщо роутер в порядку – наступний у черзі перевірки сам iPhone. Потрібно глянути, чи ввімкнена функція Wi-Fi і чи не активний режим польоту.

Іноді буває, що смартфон не підключається до Wi-Fi автоматично. У цьому випадку достатньо виконати з’єднання, натиснувши на потрібну назву в списку доступних мереж. Якщо пароль для цієї мережі не збережено, його необхідно ввести для підключення.

iPhone - поиск Wi-Fi

Якщо очевидних ​​проблем немає, а підключитися все одно не вдається, можна перезавантажити роутер і смартфон. Якщо і це не допомогло – залишається скинути мережеві налаштування. Ця дія очищує список мереж Wi-Fi, паролів, налаштувань VPN і стільникового зв’язку. Після такої операції доведеться відновлювати всі попередні налаштування, але вона дійсно рятує від багатьох проблем, викликаних програмними збоями.

Тієї ж логіки слід дотримуватися, якщо виникають проблеми з іншими типами з’єднань. Спершу перевірити найпростіші версії – наприклад, пов’язані з помилками при підключенні, відключенням потрібних функцій або скиданням налаштувань. По можливості переконатися, що несправність не пов’язана з пристроєм або з якимись зовнішніми причинами. Вимкнути і знов увімкнути смартфон, відключити і включити відповідну функцію, в крайньому випадку – скинути налаштування, оновити або відновити систему.

Якщо прості дії не допомагають або не вистачає знань, щоб вирішити проблему – звертатися до фахівця. Чого дійсно не варто робити – це діяти навмання, міняти незнайомі настройки і виконувати операції, наслідки яких невідомі.

Наприклад, якщо iPhone не бачить СІМ карту, першою логічною дією буде перевірка доступності мобільного зв’язку. Можна спробувати перезавантажити айфон, витягнути SIM-карту і встановити її заново. Перевірити працездатність телефону, поставивши іншу картку. Якщо є підозра на системну помилку – оновити iOS або відновити її з резервної копії.

Якщо перераховані вище дії не допомагають – можливо, проблема пов’язана з електронікою. За найменшої підозри на апаратну несправність варто без зволікання нести телефон в сервіс. Майстри виконають діагностику і визначать причину проблеми. Можливо, для її виправлення буде досить перепрошивки. Але при більш серйозних несправностях може знадобитися повноцінний ремонт з заміною комплектуючих: плати, антени або мікросхем.

Так чи інакше, не варто терпіти проблеми з підключенням. Найчастіше їх нескладно виправити, і ми сподіваємося, що наші поради допоможуть в цьому.

58793 0 cookie-check “Iphone не бачить …” – можливі проблеми з підключенням та шляхи їх вирішення

Читайте також:

Посудомийна машина для маленької кухні – критерії вибору
Посудомийна машина для маленької кухні - критерії вибору
19 Вересня, 2018, 11:48 2092 7
Є кухонна побутова техніка, без якої обійтися дуже складно. Наприклад, це може бути посудомийна машина, але що робити, якщо кухня маленька? Зміст: Маленька кухня і...
Смотреть результаты
Легкі і тонкі: кращі ноутбуки для тих, хто постійно в дорозі
Легкі і тонкі: кращі ноутбуки для тих, хто постійно в дорозі
Напевно, багато хто з нас мріють про сучасний високопродуктивний ноутбук, який виявиться, до того ж, легким і тонким. Такі бувають? Зміст: Ультрабуки – що це...
Смотреть результаты
Вдома і на вулиці, вечірка завжди з тобою! – Огляд найгучніших колонок
Вдома і на вулиці, вечірка завжди з тобою! - Огляд найгучніших колонок
Для тих, хто любить гучну музику, потужна колонка може виявитися справжнісінькою знахідкою, а якщо вона буде ще й портативною … Зміст: Портативна колонка – основні...
Смотреть результаты