search
Підписатися

logo

Чому не заряджається смартфон? – Де шукати причину несправності і що можна зробити

18 Вересня, 2018, 06:12 9

Уявіть собі ситуацію, коли ви в черговий раз поставили трубку на зарядку (ну як же інакше – залишилася одна паличка на батареї!) і через деякий час виявили, що смартфон не заряджається.  Що робити?  Заспокойтеся.  Перш за все, не треба піддаватися паніці.  Незважаючи на перші симптоми номофобії, будьте у в змозі тримати себе в руках.  Можливо те, що трапилося під час заряджання, вирішується просто і швидко.  Потрібно лише послідовно розібратися з проблемою і виключити всі можливі причини, а не бігти відразу ж в сервіс.

Зміст:

 1. Основні причини того, що більше не заряджається смартфон
 2. Поради щодо усунення несправностей в домашніх умовах
 3. Поради з експлуатації девайса, оберігаючи його від поломок
 4. ТОП 3 надійних моделей смартфонів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Основні причини того, що більше не заряджається смартфон

Причин того, що більше не заряджається акумулятор смартфона або він заряджається, але занадто повільно, може бути безліч.  І щоб знайти винуватця слід перевірити кожен елемент можливої слабкої ланки.  Що ж робити, коли смартфон не заряджається?  Перевірити всі джерела передбачуваних несправностей:

 • Поганий контакт вхідних портів USB і мікро USB.  При використанні мережевого адаптера (зарядка від розетки) можливо окислення контактів USB-порту.  А гніздо зарядки мікро-USB смартфона також може з часом отримати ненадійний контакт і навіть вийти зовсім з ладу.  Розбите гніздо зарядного модуля вашого iPhone також може стати причиною того, що трубку неможливо зарядити.  При зарядці від USB від ноутбука, враховуйте, що в ряді випадків система блокуватиме витрату батареї для потреб зовнішньої зарядки.
 • Використання неякісного адаптера.  При зарядці від мережі використовуються USB адаптери.  Як правило, їх купують, не замислюючись про якість.  Більшість безвісних адаптерів не забезпечують стабільної напруги і швидко виходять з ладу.  Не заощаджуйте на адаптерах живлення, якщо ви маєте намір заряджати батарею коштовного смартфона від зарядного пристрою.  Буде собі дорожче.

adapter + cable (зарядний кабель з адаптером)

 • Забруднений вхідний порт смартфона.  У вас є домашні тварини?  Або ви постійно тримаєте смарт в кишені?  Тоді не дивуйтеся, якщо з часом зарядний порт вашого айфона заб’ється шерстю і волокнами одягу.  Перевірити такий «затор» можна візуально при гарному освітленні, а усунути його легко за допомогою звичайної зубочистки.
 • Перебитий зарядний кабель.  Це перевірити простіше простого.  Візьміть будь-який інший кабель і перевірте чи йде з ним зарядка.  Якщо смартфон не заряджається, то шукаємо далі.  Якщо зарядка йде, але повільніше ніж зазвичай – не турбуйтеся.  Швидше за все, ваш китайський noname кабель не дає достатнього зарядного струму.  Як правило, такі кабелі доречні для передачі даних, але зовсім не придатні для зарядки.  В цьому випадку потрібно придбати новий фірмовий зарядний кабель.

 crash cable (пошкоджений зарядний кабель)

 • Механічне пошкодження плати смартфона.  А ви часом не кидали свою трубку напередодні?  Так чого ж тут дивуватися, що після падіння не заряджається акумулятор в смартфоні.  Дивно, що він взагалі працює.  А які там могли з’явитися тріщини на платах одному богу відомо.  І сервісному майстру, коли він займеться ремонтом вашого девайса.
 • Попадання вологи в смартфон.  Одна з найбільших неприємностей, яка може стати причиною того, що більше не заряджається батарея смартфона.  Електроніка боїться води, і ми знаємо про це з дитинства.  Але уберегтися можемо не завжди.  Волога є причиною короткого замикання в електронних платах смартфона і тут вже буде зовсім не до зарядки – врятувати б сам мобільник.
 • Скидання до заводських налаштувань.  Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, а, особливо, в разі, коли смартфон не заряджається, хоча зарядка йде, спробуйте зайти в налаштування і скинути всі параметри до заводських.  Можливо вся справа в глючній прошивці або в системному конфлікті.  При цьому враховуйте, що всі особисті дані і настройки будуть видалені.  Іноді такий спосіб «реанімації» допомагає. Є ще один варіант, який максимально скорочує помилки прошивки – зарядка смарта в вимкненому стані.

Коли у вас не заряджається новий смартфон, то це велика ймовірність заводського браку.  Це можуть бути як зарядка з кабелем, так і сама тушка. Або навіть нова батарея. В крайньому випадку, новий смартфон з проблемною зарядкою можна легко здати назад в магазин або обміняти на інший.

Якщо ви автомобіліст, рекомендуємо взагалі відмовитися від шкідливої ​​звички користуватися в авто адаптером для зарядки смартфона.  На жаль, зарядний пристрій від прикурювача не в змозі забезпечити необхідні параметри напруги і можливість перетворити смартфон в марну залізяку багаторазово зростає.

 auto charger (автомобільний зарядний пристрій)

 Поради щодо усунення несправностей в домашніх умовах

Коли ви заряджаєте смарт від комп’ютера, то він буде заряджатися набагато довше, ніж при мережевий зарядці.  Це пов’язано з тим, що від ПК вихідний струм зарядки через USB 2.0 буде становити не більше 0,5 А, а через порт USB 3.0 – 0,9 А.  При цьому більшість сучасних смартфонів можуть заряджатися штатними засобами струмом в 2А і більше.  Якщо зарядка від компа йде повільніше, то потрібно замінити кабель «правильним».

Трапляється, що телефон не реагує на зарядку через вірус.  Всупереч існуючій думці, що на Андроїд вірусів практично немає, вже будьте впевнені, що в останні роки їх наштампували сотні, якщо не тисячі.  Так що, установка добротного працюючого антівірусника не завадить, а може бути і відновить статус-кво.

 iPhone (не заряджається смартфон)

Якщо ви помітили, що смартфон не заряджається повністю, тобто  після тривалої зарядки індикатор показує заряд не до 100%, то швидше за все проблема пов’язана з невірним калібруванням батареї, яка показує недостовірні цифри зарядки.  Спробуйте включений смартфон з повністю розрядженою батареєю поставити на зарядку мінімум на 8 годин (на ніч).  Після цього від’єднайте зарядний пристрій і вимкніть трубку.  Зарядіть вимкнений смартфон протягом години.  Відключивши після цього зарядник, включите телефон рівно на 2 хвилини.  Знову повторіть годинний цикл зарядки при вимкненому пристрої.  Вимкніть зарядку.  Усе.  Фізична калібрування акумуляторної батареї закінчена.  Можна включати смартфон і користуватися.

Хімічне пошкодження акумуляторної батареї (здуття) можна виявити зовнішнім оглядом, знявши задню кришку мобільника.  А ще краще вийняти батарею, попередньо вимкнувши телефон.  Якщо ви не знайшли уявного здуття на площині, спробуйте покласти її на стіл і крутоніть. Це щось на кшталт тесту на варене/сире яйце.  Якщо батарея в порядку, то вона обертатися не буде.  Якщо на площині батареї є навіть легке здуття – вона закрутиться як дзига.  Це чіткий сигнал до негайної заміни акумулятора.

 Поради з експлуатації девайса, оберігаючи його від поломок

Смартфон, навіть бюджетний, покупка недешева.  І хотілося б не зв’язуватися з його ремонтом передчасно.  Ми дамо тут кілька простих рекомендацій, як зберігти здоров’я і працездатність смартфона на довгі роки.

Відразу купуйте до свого девайсу такі аксесуари, як захисне скло і захисний бампер. Скло обереже екран від подряпин і тріщин, а бампер збереже корпус і електроніку при падінні трубки.

Щоб акумулятор жив довго, намагайтеся використовувати фірмовий зарядний кабель і зарядний пристрій.  Знайте, що літій-іонні акумулятори не вимагають «розгону», як батареї минулого.  Їх можна заряджати в будь-який момент і до будь-яких значень.

Багато хто носить смартфони в кишені брюк або джинсів.  Простежте, щоб там не було ключів і дрібних грошей.  Їх постійне сусідство зі смартфоном як мінімум загрожує подряпинами і сколами на корпусі, а в гіршому випадку можна випадково розчавити екран.

Намагайтеся в сильну спеку і мороз ховати трубку в теплу кишеню або сумку.  Електроніка боїться перепадів температур.  При занесенні трубки з зимової холоднечі в теплий будинок дайте їй якийсь час відлежатися і зігрітися. Це необхідно, щоб конденсат, який утворюється, не замкнув електронну плату.

Бережіть смартфон від попадання вологи.  Якщо ви намочили його або залили будь-якою рідиною, то відразу відключіть девайс, зніміть кришку і витягніть з нього батарею і сімку.  Після цього можна спробувати підсушити трубу, зануривши її на тривалий час в банку з сухим рисом, який є хорошим адсорбентом вологи.  Не здумайте сушити трубку феном.  І не включайте телефон в найближчі кілька годин.  Ці прості рецепти допоможуть, якщо телефон промок не надто сильно.

ТОП 3 надійних моделей смартфонів

Абсолютно надійний смартфон знайти непросто.  Швидше неможливо.  Це те саме що вдалою одруження – як пощастить.  Нам на допомогу лише сухі рядки статистики ремонтних сервісів, та відгуки людей, яким довіряєш.  Не в останню чергу в пошуку доброго смартфону ми будемо звертати увагу не тільки на його апаратну начинку, але і на «безглючнысть» рідної прошивки.  Це загальні складові успіху будь-якої моделі.

А тепер назвемо найбільш надійні моделі, з точки зору наявності в них інтелектуальних інновацій, а також з огляду на витрачениі на їх розробку, виробництво і рекламу кошти:

 • ASUS Zenfone 3 ZE552KL 64Gb

ASUS Zenfone 3 ZE552KL 64Gb (смартфон ASUS Zenfone 3 ZE552KL 64Gb)

Хоч модель і не відноситься до флагманів, вона визнана фахівцями та користувачами однієї з кращих по надійності і продуктивності.  Смартфон отримав тонкий і стильний сталевий корпус, енергоекономічний 8-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon 625 з частотою 2.0Ghz, 64Gb внутрішньої пам’яті і 4Gb оперативки.  Додайте сюди ємний акумулятор 3000 mAh, пристойну камеру і 5,5-дюймову екранну матрицю з роздільною здатністю 1900х1280.

 • Huawei P20 Pro 128Gb

Huawei P20 Pro 128Gb (смартфон Huawei P20 Pro 128Gb)

Гарний смартфон в тонкому скляному корпусі з металевою рамкою і з чудовим OLED-дисплеєм 6,1 дюйма, що займає майже всю площу телефону.  Модель ; оснащена потужним процесором HiSilicon Kirin 970 – 8 ядер по 2,4GHz, 6Gb оперативної пам’яті і 128Gb  системної пам’яті.  Прекрасна якість гучного вихідного динамка, потужна батарея 4000 mAh, Face ID і швидкісна зарядка Type-C.  І, нарешті, вишенька на торті – вперше в смартфоні реалізована потрійна 40MP фотокамера з гібридним 5-кратним зумом.  Ця інтелектуальна суперкамера з доповненими режимами зйомки покладе початок справжньому змагання з дзеркальними апаратами за якістю знімків.

 • OnePlus 6 128Gb

OnePlus 6 128Gb (смартфон OnePlus 6 128Gb)

Виробник 1+ не займається випуском бюджетних смартфонів – тільки найкраща флагманська модель, яка може конкурувати з телефонами провідних брендів.  Шістка не є винятком.  Дисплей Optic AMOLED із співвідношенням сторін 19: 9 і роздільною здатністю 2280 × 1080, 8-ядерний процесор Snapdragon 845, 6 Gb оперативки та128Gb основної пам’яті.  Камера з новим сенсором Sony IMX519 відповідає за якісні чіткі фотознімки.  А ось батарея підкачала – всього 3300 mAh.

Як видно, в нашому топі не виявилося смартфонів Samsung , але сподіваємося, що він ще нас порадує новинками.

А на іншому полюсі – яблучні смартфони, про які ми скажемо окремо.  Згідно з великою статистикою пальму першості найнадійнішої моделі тут впевнено тримає айфон 5, а найчастіше з поломками зверталися в сервіс з айфоном 6.

Дотримуючись наших порад можна уникнути багатьох проблем з пошкодженням смартфона, який завдяки цьому стане вам надовго надійним супутником.

58624 0 cookie-check Чому не заряджається смартфон? – Де шукати причину несправності і що можна зробити

Читайте також:

Ігрові монітори для професійних геймерів – найкрутіші моделі
Ігрові монітори для професійних геймерів - найкрутіші моделі
18 Вересня, 2018, 04:57 1405 11
Зміст: Ключові характеристики, що впливають на якість картинки в іграх Чим ігровий монітор відрізняється від звичайного На що звертати увагу при виборі девайса ТОП 10...
Смотреть результаты
А чи потрібен бабушкофон? ТОП додатків для старого смартфона, що перетворюють його в “бабушкофон”
А чи потрібен бабушкофон? ТОП додатків для старого смартфона, що перетворюють його в "бабушкофон"
Перш за все слід розібратися з поняттям «бабушкофон».  Що ж це таке?  Треба сказати, що слово вже давно закріпилася в молодіжному середовищі, і воно означає...
Смотреть результаты
Чистка смартфона зовні та зсередини – прості та дієві поради
Чистка смартфона зовні та зсередини – прості та дієві поради
Будь-яка техніка може забруднюватись, і смартфон, навіть самий крутий Самсунг  – не виключення. Можна купити хоч мільйон захисних чохлів, але періодично його все одно доведеться...
Смотреть результаты