search
Підписатися

logo

А чи потрібен бабушкофон? ТОП додатків для старого смартфона, що перетворюють його в “бабушкофон”

18 Вересня, 2018, 03:41 8

Перш за все слід розібратися з поняттям «бабушкофон».  Що ж це таке?  Треба сказати, що слово вже давно закріпилася в молодіжному середовищі, і воно означає телефон для літніх батьків і людей старшого віку.  У нього є свої відмітні ознаки, які визначають можливість використання бабусями і дідусями без всяких проблем.  Зазвичай у людей похилого віку є проблеми із зором, слухом, пам’яттю.  А до них ще додається складність з технічними навичками і страх зробити щось не так.  Це все потрібно враховувати, збираючись порадувати старих новим девайсом.

Вибираючи в 2018 році смартфон для батьків необхідно ретельно зважити всі за і проти.  З одного боку зрозуміло прагнення дітей долучити батьків до благ цивілізації.  І купується смартфон для літніх людей з настановою – пора б уже тобі «предок» увійти в століття цифрових технологій.  І на цьому – все.  Грайся, розбирайся.  Але, люди старшого покоління не в змозі так швидко адаптуватися і розібратися з новим технічним пристроєм.  Когнітивні здібності вже не ті, пам’ять теж, та й страх, що може щось зламатися … А тут ще незрозумілий інтерфейс, де багато всього – потрібного і непотрібного.  І що слід натиснути, щоб домогтися простого результату – теж не зрозуміло.  Люди похилого віку починають нервувати і злитися, скаче тиск, зростає дратівливість.  І, здавалося б, благий намір звертається на справжні тортури.  Щоб такого не відбувалося, можна вирішити проблему комунікації з батьками декількома способами:

 • купити класичний бабушкофон
 • купити зручний телефон для батьків в класичному форматі – моноблок з кнопками
 • купити простий смартфон для батьків і за допомогою додаткового софту перетворити його в бабушкофон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Що важливо для телефону, який купується батькам або літнім людям
 2. ТОП 3 моделі класичних бабушкофонів
 3. ТОП 10 додатків, що перетворюють смартфон в бабушкофон
 4. Поради щодо вибору девайса для людей з особливостями: слабкий зір, слабкий слух та ін.

Що важливо для телефону, який купується батькам або літнім людям

Вибираючи телефон для літніх батьків, завжди співвідносити їх з майбутніми користувачами.  Можна ознайомитися з рейтингом смартфонів для літніх людей.  Але навряд чи ви отримаєте вичерпні відповіді на питання – який смартфон вибрати для батьків.  Та й не обов’язково це має бути смартфон з великим сенсорним екраном.  Це може бути і зовсім не смартфон.  Адже старше покоління, не так потребує трубках з wi-fi, з інтернетом або 4G.  Найчастіше їм потрібна проста зручна звонилка по якій можна швидко зв’язатися з рідними і бажано, щоб вона була з швидким набором.

Головне, щоб телефон був гучний, зручно лежав в руці, не вислизаючи, а чіткі великі значки і символи кнопок добре читалися і вдень і вночі.  Щоб був вбудований ліхтарик, яким можна підсвітити дорогу в непроглядній темряві або сходинки в під’їзді.  І непогано, щоб акумулятор довго тримав.  Крім того, спеціально для літніх людей в такі телефони на задній панелі вбудовується тривожна кнопка SOS.  До неї закріплюються кілька номерів рідних або екстрених служб.  Якщо трапиться щось непередбачене, то натискання на таку кнопку активує відправку SMS за вказаними номерами.

ТОП 3 моделі класичних бабушкофонів

Замислюючись над питанням, який краще купити телефон для літніх батьків, потрібно відштовхуватися від того, наскільки комфортно їм буде користуватися таким девайсом.  Навіть якщо взяти найкращий смартфон для бабусі, не факт, що вона зможе в підсумку пристосуватися до сенсорного екрану. А ось, якщо ви будете вибирати з кращих бабушкофонів, то напевно не помилитеся.

Як виявилося, найкращий бабушкофон випускає зовсім не Самсунг , а менш імениті фірми. телефони Nokia, які можна умовно віднести до цієї категорії, але найчастіше це бренди третього ешелону, які зробили такі продукти своєю спеціалізацією. Серед них Alcatel, Philips, TeXet, Prestigio, Номі, Maxvi, Ginzzu, Sigma, Fly. Це звичайні мобільні телефони з великими кнопками, що мають великі цифри. Найчастіше вони мають моноблочний форм-фактор, хоча зустрічаються і розкладачки. Це трубки з гучним вхідним дзвінком і з великою місткою батареєю, яка вимагає рідкісної підзарядки із-за невеликого екрану. Якщо розглядати рейтинг бабушкофонів, то можна виділити 3 найбільш вдалі моделі:

 • Nokia 1280 – хоч телефон створювався не в якості люльки для літніх людей, він краще відповідає цим критеріям, ніж багато спеціалізовані моделі. Тут прекрасне поєднання монохромного екрану з досить місткою батареєю, а також великі кнопки з чіткими цифрами. Немає кнопки SOS. Ціна близько 15$.

Nokia 1280 (смартфон Nokia 1280)

 • Philips Xenium E311 – солідна трубка з кольоровим екраном і потужним акумулятором. Ціна близько Philips Xenium E311 (смартфон Philips Xenium E311)
 • Fly Ezzy 7 – нестаріюча класика і, як на мене, то це найкращий бабушкофон, перевірений часом. Незважаючи на те, що вже вийшли моделі Ezzy 8 і Ezzy 9 – це всього лише спроби поліпшити трубку-досконалість. І коштує вона всього 30$.

Fly Ezzy 7 (смартфон Fly Ezzy 7)

ТОП 10 додатків, що перетворюють смартфон в бабушкофон

Найкращий смартфон для бабусь – це не той, який оснащений 8-ядерним процесором, 6-дюймовим екраном і має багато оперативки.  Кращим стане той, який добре налаштований, і тому буде зручним для людей похилого віку в повсякденному використанні. І тут мова йде про спеціальні додатках, що дозволяють зробити з традиційного смартфона простий бабушкосмартфон.  До речі, для цих цілей можна взяти старенький смартфон з полички, де він давно припадає пилом без діла після чергового апргейд на новий і більш спритний.  А якщо такого немає під рукою, можна просто купити будь-яку бюджетну модель.

Всі додатки для Андроїд, які встановлюються на смартфон, мають або статус безкоштовних, але з рекламою, або платних і без реклами.  Другий варіант кращий, гроші там невеликі, але зате ніякої нервування, пов’язаної з настирливою рекламою.  На жаль, більшість додатків розробники випускають безкоштовно і від реклами в них нікуди не дітися.

 1. Перш за все ставимо один з лаунчерів Big Launcher, Necta Launcher, Phonotto, Easy Phone, Koala Phone або Senior Phone. Вони кардинально змінюють інтерфейс смартфона, роблячи іконки великими і зручними настільки, що їх можна натискати, не боячись промахнутися. До того ж подібні додатки збільшують шрифт, роблячи всі тексти і назви розділів читабельними для пенсіонерів.  За відгуками користувачів, переможцем рейтингу у групі лаунчерів з великим відривом йде Big Launcher, в якому максимально вдало реалізовані всі функції.  Крім цього, в оболонці Big Launcher присутня іконка кнопки SOS, яка є у всіх традиційних бабушкофонів. До неї можна прив’язати три будь-яких номера телефону, куди будуть відправлені смс-ки в разі екстреної необхідності.  А на довершення яскравий кольоровий інтерфейс оболонки робить користування нею ще приємніше.

 BIig Launcher (додаток Big Launcher)

 1. Крім можливості збільшення шрифту за допомогою системних налаштувань і за допомогою лаунчеру, можна скористатися спеціальним додатком Big Font (change font size), який може варіювати розмірність шрифтів в більш широкому діапазоні, ніж системна прошивка.

Big Font Size (додаток Big Font Size)

 1. Не зайвим буде і зміна стандартної клавіатури з безліччю непотрібних символів і смайликів на більш просту. Ми рекомендуємо звернути увагу на Multiling (Classic) Keyboard, де немає нічого зайвого.

Multiling (Classic) Keyboard  (додаток Multiling (Classic) Keyboard)

 1. Дуже корисним для дідусів буде додаток Лупа, яке дозволяє збільшувати невеликий текст або об’єкти за допомогою вбудованої камери смартфона. Так що, все можна буде розглянути в магазині, навіть якщо

Лупа (додаток Лупа)

 1. Оскільки пам’ять з віком часто підводить, то ми рекомендуємо наступну програму з великого сімейства pro memori – Нагадування про пігулки. Вона буде сигналізувати про час прийому ліків, згідно введеним налаштуванням.

Нагадування про пігулки (додаток Нагадування про пігулки )

 1. Ще один додаток, пов’язаний з контролем здоров’я – Пульсомір – вимірювання пульсу. Для його роботи теж потрібен смартфон з камерою, яка працює як чутливий сенсор при вимірюванні пульсу. Досить наблизити вказівний палець до камери на тильній стороні смартфона і потримати його до моменту вимірювання серцевого ритму (пульсу).  На подив, похибка вимірювання в порівнянні з традиційними методами доволі незначна.

вимірювання пульсу (додаток Пульсомір - вимірювання пульсу)

 1. Значно спростити управління смартфоном може ціла група додатків, які називають Голосовими асистентами. Їх досить багато, тому виділяти якусь одну немає сенсу. Ще однією причиною, по якій ми не даємо рекомендації конкретному асистентові, є те, що, за винятком асистента Siri від Apple, вони часто небезгрішні.  Основна проблема цих додатків полягає в правильному розпізнаванні слів, які вимовляє користувач. А у випадку з літніми людьми сподіватися на чітке і гучне вимовляння не доводиться.  А неправильно розпізнане слово або команда зводить нанівець всю допомогу асистента.  Ні зателефонувати по голосовій команді за вказаним номером, ні відправити листа, ні запустити плейлист … Але алгоритми розпізнавання голосу постійно поліпшуються, і надія отримати ідеального асистента-помічника в майбутньому не зникає.
 1. Наступна група додатків під загальною назвою Clap To Find My Phone (Плесни у долоні, щоб знайти мій телефон) необхідна для бабусь, які страждають забудькуватістю і не пам’ятають, де в будинку вони поклали телефон. Попередньо встановлено, налаштована і відкалібрована по гучності програма, дозволяє за допомогою декількох ударів запустити звуковий сигнал, рингтон і миготливий ліхтарик при виявленні телефону в зоні звуку плескоту долоней.
 1. Існує досить багато мобільних додатків, призначених для збільшення гучності основних вихідних динаміків, а також звуку в навушниках. Їх називають Підсилювачі звуку. Це пов’язано з тим, що не всім моделям трубок пощастило з гучним динаміком, а часом проблема ховається в недопрацьованій прошивці смартфона.  Тут теж не даємо рекомендацій на конкретну програму – все залежить від того, що вам потрібно.
 1. Замикає наш ТОП додатків для літніх людей група розробок, спрямованих на полегшення покупок в магазинах. Зазвичай, готуючись в похід по магазинах, ми складаємо список покупок. Додатки такого типу, наприклад, Розумний список покупок, дозволяють скласти і відкоригувати список, а також відзначати в ньому вже зроблені покупки.

Поради щодо вибору девайса для людей з особливостями: слабкий зір, слабкий слух та ін.

Найчастіше проблеми користування мобільними телефонами зводяться до трьох ослаблених функцій, які частіше зустрічаються у людей похилого віку.  Це ослаблений слух, поганий зір і знижена чутливість рук.

Якщо людям з поганим зором і слухом смартфон цілком підходить в якості засобу зв’язку, то для людей зі зниженою тактильною чутливістю бажано купувати звичайний телефон з чітким ходом рельєфних кнопок.

Не женіться за флагманськими моделями смартфонів Samsung або LG. Навряд чи літня людина зможе використовувати весь потенціал подібного девайса.  Це будуть просто даремно витрачені гроші.  Купіть щось простіше.  Наприклад, виберіть якусь недорогу модель смартфона Xiaomi , які зарекомендували себе з кращого боку.

Особливою категорією девайсів є захищені від пилу і вологи телефони і смартфони.  Вологонепроникні моделі виконуються відповідно до класу захисту IP68, що передбачає повну пило- та абсолютну водонепроникність при тривалому зануренні у воду на глибину  1 м. Тобто  такий телефон може працювати під водою.  Вибір подібної трубки в якості подарунка старому-пенсіонеру, який проводить багато часу в компанії друзів на рибалці, буде їм файно оцінений.

Ми сподіваємося, що своїми порадами змогли вам допомогти вибрати смартфон для бабусі або навіть прабабусі!

58560 0 cookie-check А чи потрібен бабушкофон? ТОП додатків для старого смартфона, що перетворюють його в “бабушкофон”

Читайте також:

Чистка смартфона зовні та зсередини – прості та дієві поради
Чистка смартфона зовні та зсередини – прості та дієві поради
18 Вересня, 2018, 01:56 2127 10
Будь-яка техніка може забруднюватись, і смартфон, навіть самий крутий Самсунг  – не виключення. Можна купити хоч мільйон захисних чохлів, але періодично його все одно доведеться...
Смотреть результаты
Ідеально чисті і вже сухі речі – пральні машинки з функцією сушки економлять час
Ідеально чисті і вже сухі речі - пральні машинки з функцією сушки економлять час
Якщо ви скажете, що у вас вдома є пральна машина, то ви, мабуть,  не здивуєте нікого. Цей побутовий прилад вже давно не є предметом розкоші...
Смотреть результаты
Духова шафа з конвекцією або без: розбираємося у питанні
Духова шафа з конвекцією або без: розбираємося у питанні
Як ви думаєте, з яких предметів або пристроїв складається сучасна кухня? З красивих кухонних меблів? – можливо. Гарного підсвічування? – частково. Холодильника, стільниці, витяжки? –...
Смотреть результаты