search
Підписатися

logo

Огляд кращих варильних поверхонь зі склокераміки

16 Вересня, 2018, 09:47 10

Сучасна кухня зовсім не схожа на ту, яку ми знали ще десятиліття тому. Видозмінює її вбудована техніка.

Зміст:

Типи варильних панелей зі склокераміки

Переваги склокераміки перед загартованим склом

Рейтинг кращих варильних панелей зі склокераміки

Поради по догляду і експлуатації

Зовсім недавно, оновлюючи побутову техніку для кухні, ми дивувалися тому, що для варильна поверхня, виявляється, зовсім не повинна мати вбудовану духовку. При цьому духову шафу нам потрібно купувати окремо від самої конфорки. Але сьогодні це норма і сприймається нами як належне. І навіть тим, хто ґрунтовно звик до того, що варильна поверхня, неважливо газова або електрична, обов’язково повинна бути вбудованою в стільницю, не завжди зрозуміло, чим відрізняється матеріали  з яких вона зроблена. Які переваги або недоліки вони мають один перед одним? У таких випадках ми, найчастіше, вибираємо найбільш вподобану нам зовні.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - готовим на эклектрической плите

А згідно зі статистикою зовні нам більше подобаються ті варильні поверхні, які виконані або  із загартованого скла або склокераміки. Втім, зовні відрізнити скло від склокераміки вкрай складно. Але які ж краще варильні панелі, зі скла чи склокераміки? Насправді навіть два таких схожих зовні матеріали значно відрізняються один від одного. Зазвичай значну перевагу саме у склокерамічних поверхонь, які мають ряд плюсів можна порівняти із загартованим склом. Найкращі варильні панелі обов’язково в своїй основі мають склокераміку, але ніяк не скло. Але, на жаль, вартість таких панелей буде трохи вище, ніж у тих, які виготовлені із загартованого скла. Давайте ж розберемося в усіх нюансах склокераміки і з’ясуємо, чому ж вона така гарна.

Типи варильних панелей зі склокераміки

Безумовно, кращі моделі варильних панелей зі склокераміки виглядають ефектно і привабливо. Тому, якщо ми вибираємо поверхню, виходячи лише з естетичних міркувань, то у більшості випадків ми зупинимо свій вибір саме на такому вигляді матеріалу.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - газ на стекле

Газова. Подібну варильну поверхню ще називають «газ на склі». Зазвичай склокерамічні варильні поверхні виглядають традиційно – чотири газові конфорки і стільки ж перемикачів окремо для кожної конфорки. Але можуть бути і винятки, коли конфорок більше або менше.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - кастрюля на электрической плите

Електрична. Як багато хто з нас знають, електрична панель може мати конфорки у вигляді чавунних млинців або ж ці конфорки розташовуються під склом. А точніше під склокерамікою, саме другий варіант має більш сучасний зовнішній вигляд, а так само істотно продуктивніше, адже скло прогрівається швидше, ніж чавун.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - комбинированная варочная поверхность

Комбіновані. У такому виді панелей поєднуються два різних типи конфорок, які спочатку можуть здатися непоєднуваними. Мова йде про електричні і газові конфорки. Їх поєднання, найчастіше або паритетне, наприклад, два на два, або ж на користь газових конфорок, яких виявляється три, а електро всього одна.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - индукционная варочная поверхность

Індукційні. Найсучасніші і кращі варильні панелі, які працюють від електромережі, мають індукційний характер. Суть роботи такої поверхні полягає в електромагнітній котушці, яка нагріває саме посуд, а не конфорку, на якій вона встановлена. Коефіцієнт корисної дії такого методу неймовірно високий, а, відповідно, вона ефективна. Але є нюанс, якщо дно вашої каструлі або сковорідки не магнітитися, то індукційна панель працювати з нею не буде.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - варочные поверхности Domino

Domino. Назва наступного типу панелі зі склокераміки полягає у зовнішній схожості таких поверхонь з кістками доміно. Це двоконфорні газова або електрична поверхні, втім, можуть зустрічатися і індукційні. Вони будуть до речі, якщо багато конфорок нам не потрібно або ж простір на кухні дуже обмежений.

Переваги склокераміки перед загартованим склом

Як ми вже встигли з’ясувати, зовні склокерамічні панелі нічим не відрізняються від тих, які вироблені з загартованого скла, але при цьому вони мають свої деякі особливості. Кращі варильні панелі газові, електричні або індукційні зроблені зі склокераміки, бо цей матеріал має явні переваги. Але відразу ж може виникнути питання, а як же відрізнити склокерамічну панель від не склокерамічної?

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - стеклокерамическая панель в интерьере кухни

Перший варіант – знайомимося з документами і інструкцією, яка поставляється в комплекті з варильною поверхнею, там обов’язково це буде вказано виробником.

Другий варіант менш підходящий, адже для цього нам потрібно розбити варильну поверхню. Загартоване скло розіб’ється на безліч дрібних осколків або покриється дрібною павутиною мікроскопічних тріщин, тоді як склокераміка буде складатися з великих осколків. Але, все-таки, краще прочитати інструкцію.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - стеклокерамическая панель и продукты

Давай ті ж тепер розглянемо три найбільш істотних і явних переваги склокерамічної варильної поверхні перед тією, яка зроблена із загартованого скла.

Термостійкість – склокераміка здатна витримувати більш високі температури, порівняно із загартованим склом. Саме тому електричні варильні поверхні High Light і навіть індукційні в переважній своїй більшості не виробляються з загартованого скла.

Несприйнятливість до температурних перепадів – склокераміка спокійніше переживає потрапляння холодної субстанції на розпечену поверхню, ніж загартоване скло. У той час, коли на склі вже з’являється, так звана, павутинка з мікроскопічних тріщин, склокераміка залишається у первозданному вигляді.

Міцніше – якщо ви плануєте нагрівати на панелі величезні каструлі, то склокераміка виявиться більш прийнятною, адже вона здатна витримувати великі навантаження. Таким чином, встановивши велику і важку каструлю на склокерамічну плиту, ми можемо бути за неї повністю спокійні.

Рейтинг кращих варильних панелей зі склокераміки

Після того, як ми розібралися у всіх перевагах склокерамічних поверхонь, саме час розглянути рейтинг кращих варильних панелей на такій основі. Порівнювати газові поверхні з електричними або індукційними було б нелогічно, тому ми запропонуємо вам дві версії рейтингу, в якому будуть зібрані окремо газові панелі і окремо електричні.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - черная газовая панель

Рейтинг кращих газових варильних панелей

Місце     Бренд                  Модель                 Кількість конфорок           Колір

1              Electrolux           GPE363YK                      4                                 Чорний

2              Bosch                  PRP6A6D70R                 4                                 Чорний

3              Electrolux           GPE373YK                      5                                 Чорний

4             Siemens               ER 7A6RD70                   5                                 Чорний

5             Electrolux            GPE363NK                      4                                 Чорний

Як показує наш рейтинг варильних панелей, найбільш популярним і затребуваним брендом на сьогодні є Electrolux. Саме вони найчастіше і більше за інших виробляють склокерамічні газові поверхні. Варто відразу зазначити, що склокерамічні панелі трохи дорожче своїх аналогів із загартованого скла, а найпопулярнішою моделлю стала саме та, яка має середню вартість при всіх перевагах склокераміки – це Electrolux GPE363YK.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - черная электрическая панель на белой столешнице

Кращі варильні панелі індукційні та електричні

Місце     Бренд              Модель                      Тип панелі            Зона розширення

1             Samsung           C61R2AEE / BWT    Електрична                   немає

2             Electrolux         EHF96241FK             Електрична                      є

3             Bosch                PUE 611BF1E           Індукція                         немає

4             Pyramida          VCH 640/1 UCC        Електрична                       є

5             Hansa                BHI68308                  Індукція                        немає

Більша присутність електричних поверхонь порівняно з індукційними в рейтингу найбільш популярних і кращих варильних поверхонь пояснюється досить легко. По-перше, електричні панелі трохи доступніші за ціною. По-друге, електричні поверхні не вимагають магнітних властивостей нашого посуду. Але варто зауважити, що популярність ефективних індукційних панелей зростає з кожним роком все більше і більше.

Поради по догляду і експлуатації

Склокерамічна варильна поверхня дуже естетична і приваблива. Вона по-справжньому прикрашає вашу кухню і робить її інтер’єр більш сучасним. Але при цьому варто розуміти, що склокерамічна панель, навіть найкраща і дорога, вимагає до себе уваги і ретельного догляду. Правильне використання такої варильної панелі має на увазі дбайливе ставлення до неї, адже її контакт із застиглим цукром або навіть патокою може закінчитися тим, що ви просто знімете шар цукру разом з частиною плити і утвориться помітний скол. Неприпустимо також використовувати абразивні чистячі засоби і металеві щітки, адже вони миттєво створять безліч подряпин. Не бажано використання алюмінієвого посуду, адже він може утворити характерні плями на панелі. Тим більше, не можна допускати точкові удари, наприклад, від падіння кришки каструлі.

Обзор лучших варочных поверхностей из стеклокерамики - уход за стеклокерамической панелью

Для збереження склокераміки в чистоті, потрібен спеціальний догляд, не схожий на всі інші. Наприклад, деякі застиглі плями дуже зручно видаляти спеціальним скребком, який іноді поставляється в комплекті з поверхнею, а іноді його потрібно купувати окремо. Якщо ми вирішили проводити чистку рідким засобом, то обов’язково потрібно звертати увагу на те, щоб цей засіб був призначений для склокераміки. Інакше ми ризикуємо утворити на панелі розводи, видалити які не просто. Звичайні губки і ганчірки на склокераміці використовувати не бажано, адже вони також можуть утворити розводи, краще купувати спеціальні делікатні губки, які виробляються виключно для подібних панелей.

Підписуйся на наш Telegram-канал

58351 0 cookie-check Огляд кращих варильних поверхонь зі склокераміки

Читайте також:

Що робити, якщо гальмує ноутбук: прості поради щодо поліпшення швидкості
Що робити, якщо гальмує ноутбук: прості поради щодо поліпшення швидкості
16 Вересня, 2018, 09:41 2870 9
Завжди неприємно, коли ноутбук починає “втомлюватися”: довше завантажується, повільніше працює. Таке може статися з будь-яким лептопом – новим або старим, під Windows або MacOS. Для...
Смотреть результаты
Як повісити телевізор на стіну? – Лайфхак по установці ТВ
Як повісити телевізор на стіну? - Лайфхак по установці ТВ
Блакитний екран давно став символом релаксу та приємного проведення часу. Хто з нас не любить відпочити після важкого дня під перегляд цікавого фільму чи передачі?...
Смотреть результаты
Як обрати фотоапарат для подорожей?
Як обрати фотоапарат для подорожей?
Збираючись у відпустку, хочеться заздалегідь подумати про те, як зберегти пам’ять про цю поїздку. Будь-яка подорож це, перш за все, наші враження про побачене, почуте...
Смотреть результаты