search
Підписатися

logo

Пральна машина відмовляється нормально прати? – Найпоширеніші причини і що робити

23 Вересня, 2018, 08:32 9

Купівля пральної машини – це завжди радісна подія для усієї сім’ї. Домашня помічниця значно полегшує побут і клопоти по господарству. Але навіть найнадійніша і найдорожча пральна машина може вийти з ладу. У неї може зависати таймер, не працювати дисплей, блимати індикатор, машина може нескінченно набирати воду або бити вас струмом. Усі ці неприємності трапляються з усіма відомими брендами, що займаються виготовленням побутової техніки. Навіть не думайте, що дорогі моделі Bosch менш схильні до перерахованих неприємностей, ніж доступніші машини від Indesit, Samsung і Lg. Виходять з ладу навіть найдорожчі і надзвичайно надійні моделі. Часто не з вини виробника. Чому це трапляється і як усунути несправності, розповімо в нашій статті.

Підписуйтеся на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Головні причини поломок ПМ, способи детектування несправностей
 2. Поради щодо самостійного усунення несправностей
 3. ТОП 5 надійних моделей ПМ
 4. Поради з експлуатації девайсу, що подовжать його життя

 Головні причини поломок ПМ, способи детектування несправностей

Причин поломки пральної машини може бути багато. Часто буває так, що якась конкретна проблема характерна для машин певного бренду. Бувають рідкісні поломки, коли виходить з ладу дорога, здавалось би дуже надійна пральна машина. У таких випадках про причини несправності складно здогадатися і над ними довго сушать голову навіть досвідчені майстри.

Трапляється, що не працює тільки що куплена абсолютно нова пральна машина, а це означає, що має місце заводський дефект або пристрій було неправильно транспортовано чи встановлено. Некоректна експлуатація також призводить до часткового або повного виходу девайса з ладу. Ми не будемо говорити про заводські дефекти, а згадаємо найпоширеніші причини поломок, які стосуються усіх брендів і визначаються без особливих зусиль самостійно або з допомогою спеціаліста.

«Чоловік з інструментом заглядає в пральну машину»

 Існує декілька типових скарг клієнтів, що сигналізують про порушення в роботі пральної машини:

 • машина не запускається;
 • часто зависає;
 • безкінечно пере чи віджимає;
 • підтікає;
 • погано зливає/не зливає воду;
 • не нагріває;
 • не віджимає;
 • не вимикається;
 • б’є током;
 • не пере.

Якщо поломка здається серйозною і є можливість проконсультуватися з фахівцем, повідомите майстра про проблему, що виникла. Якщо немає телефону надійного фахівця під рукою, спробуємо скласти приблизний алгоритм дій. Щоб виправити будь-яку поломку, треба визначити причину несправності. Головних причин дві: знос запчастин і неправильна експлуатація.

Якщо девайс служить вам багато років, є вірогідність того, що більшість запчастин неабияк зносилися. Невідкладно запрошуйте фахівця, щоб зберегти час і гроші. Експлуатаційні недоліки спробуємо виправити самостійно.

«Чоловік тримається за голову, з пральної машини випадає білизна»

Наприклад, у вас не працює пральна машина напівавтомат. Вона не те щоб не працює, а навіть не запускається. Причин, чому не запускається пральна машина, може бути декілька:

 • мережевий шнур не підключений до розетки;
 • є проблеми в системі електропостачання;
 • не працює кнопка включення;
 • нема подачі води;
 • не закриті дверці пральної машини;
 • забруднений фільтр;
 • немає тиску в системі водопостачання.

Якщо блимає лампочка, а машина не включається, значить, проблема не в електриці. Може блимати одна червона лампочка (із зображенням «замок») або усі індикатори над усіма кнопками. Кнопка «замок» може блимати, якщо ви встановили захист від дітей – машина у цьому випадку не включиться, поки ви не відміните цю функцію.

«Горить індикатор замку в пральній машині»

Якщо злив працює нормально, шнур не перебитий, дверцята закриті, подання води є, перевірте фільтр. Його чищення або заміна можуть вирішити проблему із запуском. Якщо не запускається нова пральна машина, можливий заводський брак або неправильний монтаж. У разі заводського браку ви ніяк не повернете працездатність вашому девайсу. Якщо машинка встановлена неправильно, вона може нескінченно набирати воду або, не нагріваючи, зливати її в каналізацію. У першому випадку машину треба повернути по гарантії, а в другому – підключити апарат за усіма правилами.

Чому зависає пральна машина при віджиманні?

Буває, що машина нормально запускається, коректно виконує усі дії, а в режимі полоскання або віджимання, зависає. Може бути так, що вона зливає і заливає воду, але не крутить барабан. Під час режиму «віджимання» іноді зависає таймер, може некоректно працювати панель управління. Такі помилки час від часу трапляються з усіма відомими брендами.

Неважливо, яка у вас машина – Бош, Самсунг, Індезіт, Лж, Канді, Горєньє або Електролюкс. Модель будь-якого бренду у режимі «віджимання» зависає з якоїсь серйозної причини. Зазвичай на дисплеї у цей момент з’являється напис «помилка» або «проблема з віджиманням», але що за проблема на дисплеї не написано. В процесі прання і полоскання машина багаторазово заливає чисту воду і зливає вже використану. На останній хвилині полоскання повинен розкрутитися барабан і включитися режим «віджимання» (у напівавтоматі повинна запрацювати центрифуга). Але чомусь цього не відбувається. Давайте розбиратися, від чого зависає пральна машина у цей момент.

«Чоловік у формі поліцейського вилазить з пральної машини»

Причин багато, найпоширеніші:

 • недовантаження/перевантаження машини;
 • некоректно обрана програма;
 • знос запчастин;
 • чужорідний предмет у баку.

З’ясувавши, яка з причин ваша, і вирішивши ці проблеми, ви зможете повернути працездатність девайсу. Якщо машина зависає, а в процесі роботи пищить або чути звук скреготу металу, можливо, знадобиться заміна підшипника. Зношені підшипники уповільнюють рух барабана, і тому девайс зависає. Свист під час віджимання сигналізує про те, що розтягнутий або деформований ремінь і його потрібно терміново замінити. Якщо приводний механізм і підшипники у порядку, може бути проблема в двигуні. З часом зношуються вугільні щітки. Перевіривши їх стан, не забудьте про датчик Холу, що контролює обороти двигуна. У усіх цих випадках знадобиться заміна зношених запчастин. Краще щоб ремонтні роботи виконував фахівець, особливо, якщо машинка ще на гарантії.

«Дівчина та майстер з ремонту пральної машини дивляться в барабан»

Ціна ремонту пральної машини залежатиме від вартості запчастин і рівня складності розбирання і складання апарату. Але найнеприємнішою поломкою, яку практично неможливо усунути самостійно, вважається несправність модуля управління.

Неробочий електронний модуль може загальмувати роботу машини і навіть зупинити увесь процес. Якщо він просто завис, може допомогти перезавантаження, але в інших випадках знадобитися допомога фахівця. Модуль і реле управління складно влаштовані, і для їх ремонту потрібні спеціальні знання і навички.

Чому пральна машина не зливає воду?

Причина може бути в засміченій каналізації або у забрудненому фільтрі зливного насоса. Якщо він давно чистився або зламаний, якщо між помпою і баком скупчилося сміття або засмітився сифон, вода, звичайно, зливатися не буде. Зазвичай термін служби насоса не перевищує 5 років. Якщо ваша машина служить довше, варто звернути увагу на стан фільтру і зливного насоса.

Пральна машина не нагріває воду

Іноді причиною того, що машина не пере, може бути Тен, що вийшов з ладу. Це трапляється після тривалого терміну служби, від надмірно жорсткої води, перепадів електрики або замикання. Жорстка вода призводить до утворення накипу, який руйнівно впливає на Тен. Перевірте його стан, якщо ви часто використовуєте режим прання на високих температурах, не використовуєте пом’якшувальні засоби для води і давно не проводили профілактичні роботи по очищенню Тену від накипу.

«Майстер показує дівчині накип на ТЕНі»

Чому пральна машина б’є струмом і що робити?

Якщо під час установки ви забули про заземлення або у вас в квартирі є проблеми з проводкою, машина може бити струмом вас і ваших домочадців. Це не лише боляче, неприємно, але і дуже небезпечно. Тому вихід один – заземлити вашу помічницю самостійно або за допомогою фахівця. Друга можлива причина – ушкодження проводки усередині пристрою. Якщо зачеплені контакти або пробитий Тен, треба ліквідовувати ушкодження.

Звичайно, нам не вдалося розповісти про усі існуючі поломки пральних машин, але найпоширеніші випадки ми розібрали.

 Поради щодо самостійного усунення несправностей

Яка б несправність не сталася з вашим девайсом, насамперед шукайте код помилки в інструкції до пристрою. Система самодіагностики, якою оснащені сучасні пристрої, вкаже вам на проблему, що виникла. Часто вирішити її можна самостійно (про це буде написано в інструкції), але іноді знадобиться допомога фахівця. Наприклад, про рівень падіння води внаслідок витоку в пральних машинах Electrolux і Zanussi повідомить код помилки «Е13», а про те, що не закритий люк – «Е41». І якщо другу проблему усунути легко, то для того, щоб з’ясувати причину падіння рівня води, треба буде викликати майстра. Код «Е01» пральних машин Candy свідчить про те, що несправне блокувальне облаштування люка – двері пристрою не закриваються, і не вмикається індикатор. Про інші помилки і способи їх усунення можна прочитати в керівництві до пристрою, але бувають експлуатаційні помилки через які виникають проблеми у роботі пристрою.

«Пральна машина Самсунг з електронним модулем управління»

Наприклад, пральна машина нескінченно пере або нескінченно віджимає. Часто це трапляється через те, що ви її недовантажуєте або перевантажуєте. Визначити візуально вагу речей, які ви відправляєте в прання, складно. Користуйтеся побутовими вагами, щоб завантажувати машину правильно. Врахуйте, що вага мокрої білизни більша, ніж вага сухої. Якщо ви не порушили норму, а пральна машина не закривається, можливо, кріплення дверець розхиталося, змістилася вісь чи потрібна заміна ручки.

«Майстер ремонтує пральну машину»

Іноді девайс стрибає під час прання і віджимання. Нова машина може стрибати, якщо ви забули зняти кріплення після транспортування, а на стійкість машини, яку ви вже давно придбали, впливає її власна вага і вага завантажуваної білизни, габарити пристрою, жорсткість амортизаторів і корпусу, конфігурація ніжок і розмір барабана. Чим важче і більше девайс, тим більше шансів, що він не буде рухатися по кухні чи ванній кімнаті під час прання. Якщо все ж ваш пристрій стрибає, штучно додайте йому вагу (пляшками з водою або листом металу) або прикріпіть силіконом ніжки машини до підлоги. Можна також використати двосторонній скотч, клей або гуму на ніжках машини. Розм’якшивши її, ви у буквальному розумінні приклеїте машинку до одного місця. Ось тільки зрушити її, якщо знадобиться, буде складно. Вибираючи машини, що не будуть стрибати, зверніть увагу на моделі від 65 кг

 ТОП 5 надійних моделей ПМ

Вибираючи нову пральну машину, хочеться уникнути можливих проблем і придбати дійсно надійну модель, яка служитиме протягом багатьох років, радуючи безперебійною роботою і багатофункціональністю. Сучасні моделі пральних машин можуть бути оснащені великою кількістю програм і рядом додаткових функцій. Можна, звичайно, орієнтуватися на вартість пристрою і вибирати найдорожчу машину, сподіваючись, що вона і буде найнадійнішою, але краще керуватися технічними параметрами.

Представляємо вам п’ять найпопулярніших і найнадійніших (по відгуках покупців) моделей пральних машин.

 • Компактна, але просунута модель Candy CBWD 8514D-S із загальним об’ємом до 8 кг, з електронним сенсорним модулем управління і функцією сушки.
 • Багатофункціональна модель Electrolux EWW51685SWD з максимальним об’ємом завантаження до 8 кг, з функцією сушки, передбаченим захистом від протікань і унікальним інверторним двигуном.
 • Компактна модель Bosch WLT24440BY з фронтальним завантаженням до 6,5 кг, з високим класом енергоспоживання (А+++) і унікальною технологією якості прання 3D-AquaSpar.
 • Модель Samsung WW60K42106WDUA; із загальним об’ємом до 6 кг і інтелектуальним управлінням.
 • Надкомпактна LG FH0B8ND1 з переднім завантаженням і прямим приводом, що гарантує тишу під час прання, а режим “пухова ковдра” дозволяє стирати навіть зимові куртки з будь-яким наповнювачем.

Всі представлені моделі заслуговують на вашу увагу. Обирайте ту, що підходить вам за параметрами і найбільше сподобалась.

«Дві пральні машини»

Поради з експлуатації девайсу, що подовжують йому життя

Навіть найнадійніша пральна машина може вийти з ладу при неналежній експлуатації. Якщо ви хочете продовжити термін служби вашого девайса, скористуйтесь нашими порадами:

 • після купівлі пристрою до його монтажу зніміть кріплення;
 • дотримуйтеся технологічного процесу під час установки;
 • по можливості встановлюйте машину у сухому, гарно провітрюваному місці;
 • проводьте профілактичні роботи раз в кілька років;
 • використовуйте якісні миючі засоби у тому дозуванні, яке прописане в інструкції;
 • використовуйте режими прання білизни за призначенням;
 • підтримуйте чистоту пристрою усередині і зовні;
 • видаляйте накип рекомендованим виробником засобом;
 • у разі поломки за послугами ремонтних робіт звертайтеся до кваліфікованих спеціалістів.
59092 0 cookie-check Пральна машина відмовляється нормально прати? – Найпоширеніші причини і що робити

Читайте також:

Чим можна, а чим не можна чистити пральну машину?
Чим можна, а чим не можна чистити пральну машину?
23 Вересня, 2018, 07:46 3176 11
Пральна машина, як і будь-яка інша побутова техніка, вимагає регулярного чищення. Без нього апарат виглядатиме недоглянутим та швидко зламається. Чим саме користуватись під час миття...
Смотреть результаты
Правила самоcтiйного пiдключення та встановлення пральної машини
Правила самоcтiйного пiдключення та встановлення пральної машини
Кожен з нас здатен впоратись із побутовою технікою. Просто не всі про це знають. Підключення пральної машинки-автомат – як раз той випадок. Якщо так сталось,...
Смотреть результаты
Як і чим правильно прати речі у пральній машині? – лайфхак-інструкція від COMFY
Як і чим правильно прати речі у пральній машині? – лайфхак-інструкція від COMFY
Пральною машиною в наш час вже нікого не здивувати. Це вже давно не предмет розкоші, як вважали наші бабусі, а необхідність. Більшість сучасних господинь стикаються...
Смотреть результаты