search
Підписатися

logo

Складнощі з БФП – перелік простих рішень

25 Вересня, 2018, 09:14 9

Ви вірите в змову виробників, що кожна техніка має свій певний термін експлуатації, після чого вона просто виходить з ладу назавжди? Так ось, це всього лише міф.

У кожного пристрою є свій ліміт можливих операцій, який формується в залежності від якості і можливостей окремих деталей. Багатофункціональні пристрої, що включають в себе принтер, сканер і копір, не виняток. Саме надійне БФП вийде з ладу, якщо його почати використовувати, як справдешню друкарську машину. Добре, що інтернет може вам допомогти, якщо не полагодити його самостійно, то хоча б не заплатити за ремонт вартість нового пристрою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст:

 1. Основні причини поломок БФП, способи детектування несправності
 2. Поради по самостійному усуненню несправності
 3. ТОП 5 надійніх моделей БФП
 4. Поради по експлуатації, подовжуючих життя девайсу

Основні причини поломок БФП, способи детектування несправності

Принтер хтось чинить

Причин, за якими не працює БФП, може бути безліч: природний знос комплектуючих, виробничі дефекти, робота при некоректних налаштуваннях, механічні пошкодження. Залежно від типу поломки, з ладу може вийти одна функція, наприклад, не працюватиме сканер в БФП, так і вся система. Розглянемо найпоширеніші поломки і можливі їх причини:

 • Пристрій не захоплює папір. Пристрій «подає» ознаки життя, клацає, гуде, але папір не захоплює. В цьому випадку, швидше за все, поломка пов’язана з природним зносом муфти або ролика подачі паперу.
 • БФП жує папір. При цьому БФП зажовувати папір може на етапі захоплення, в процесі нанесення зображення і на виході. Причинами поломки можуть бути: знос муфти і ролика подачі паперу, заряджаючого ролик, або лотка для паперу.
 • Оргтехніка блідо друкує. Причини можуть бути банальними: недостатньо тонера або мала яскравість заправленої фарби. А також більш серйозні: вихід з роботи одного з вузлів картриджа, неправильні настройки магнітного вала, його знос і забруднення.
 • Зависає БФП. При цій поломці він може виснути на моменті запуску в друк або в процесі нанесення зображення. Причини виникнення проблеми: нестабільність інтернету, перебитий шлейф.

Вимірюється напруга

 • Не включається БФП, але індикатор включення загоряється на декілька секунд. Причина поломки може бути в короткому замиканні в одному з елементів, викликаному нестабільністю мережі. Самостійне полагодження можливе, якщо ви достатньо розбираєтеся в техніці і зможете по черзі зняти деталі принтера: друкуючу голівку, картриджі, щоб виявити згорілий елемент. А також дістатися до плати керування, щоб виміряти напруга на ній.
 • Не працює копір в БФП. Ознаки поломки копіра: замість кольорового копіра БФП видає чорний, повністю білий або темно-сірий лист, дуже світлі копії. У такому випадку можна говорити про такі технічні неполадки: не справність високовольтного блоку, блоку проявки картриджа, забруднення магнітного вала.
 • Принтер не бачить папір. Сигналізує про забруднення або поломку оптичного датчика, який «бачить» наявність паперу. Рішення – заміна датчиків, перезавантаження системи, скидання налаштувань.
 • Помилка при роботі: зверніться в сервісний центр. Помилка пов’язана з переповненням абсорбера (памперса) чорнилом, який представляє собою волокнистий матеріал, куди скидається чорнило системою при початку друку. Рішення проблеми – встановити новий абсорбер або завантажети утиліт для обнулення лічильника кількості скидів.

 Поради по самостійному усуненню несправності

Рука тримає білу шестерню біля розібраного принтера

У багатьох випадках причиною, чому не працює БФП, можуть бути прості несправності, які можна усунути самостійно. Наприклад, поміняти картриджі, заправити фарбу, прибрати видимі забруднення. А впевнені в собі користувачі можуть ризикнути і спробувати розібратися з більш складними несправностями. Розглянемо можливість самостійного налагодження роботи багатофункціонального пристрою без залучення фахівців.

Пристрій не захоплює папір

 Валики

На початковому етапі перевірте щільність паперу, з яким відмовляється працювати пристрій. Спробуйте роздрукувати на іншому аркуші. Подивіться, чи немає сторонніх предметів в лотку для паперів або на самій стопці аркушів. Перевірте, чи обертається ролик подачі паперу вручну. Спробуйте очистити ролик, можливо, він забруднений. Якщо після всіх маніпуляцій принтер все одно відмовляється захоплювати папір – змініть гумку на ролику або сам ролик.

БФП жує папір

Причиною, чому пристрій жує папір, може бути використання неякісної целюлози. На початку роботи з таким матеріалом БФП буде працювати справно, але з часом частинки від паперу прилипають до роликів, муфти і призводять до несправності. Тому, якщо багатофункціональний пристрій погано друкує, то почніть з простих кроків: перевірте відповідність паперу на щільність, кількість аркушів в лотку; вимкніть живлення і почистіть заряджаючий ролик від бруду. Якщо прості маніпуляції не допомогли, то збій може відбуватися через знос гальмівної площадки. Вона знаходиться під роликом захоплення паперу і відповідає за кількість захоплення паперу.

БФП блідо друкує

З валиком в руках

Нечіткий друк може бути причиною встановленніх налаштувань вашого пристрою, коли виставлений режим економії чорнил. Варіант рішення простий – переналаштуйте обладнання. Якщо БФП блідо друкує через недостатню кількість тонера, вам просто потрібно акуратно заправити його або поміняти картридж. Коли причина блідого друку лежить в технічному зносі магнітного вала, то тільки його заміна поверне первозданну чіткість. Не завжди необхідна заміна деталі, можливо, вся проблема в її забрудненні. Тоді вам знадобиться сильний розчинник (ацетон), щоб почистити магнітний вал, але робити це потрібно акуратно, інакше можно зашкодити його структурі. У лазерних принтерах рекомендується одночасна чистка і дозуючого леза.

 БФП висне на різних етапах роботи

Якщо вас турбує повільний друк, то перевірте швидкість інтернету, справність і завантаженість комп’ютерного пристрою, з якого йде передача інформації. Якщо ви підключили СБПЧ до пристрою, то перевірте, чи добре підключений шлейф і його справність.

 Комп’ютер не бачить БФП

Напіввідкритий принтер і руки

Причини, які впливають на те, що комп’ютер не бачить БФП і є шляхи усунення несправностей:

 • Неправильне підключення. Якщо не працює принтер БФП, це значить, що кабель вставлений не в той роз’єм, несправний, порт засмічений і немає контакту пристрою з ПК (ноутбуком). Способи усунення поломки: перевірити роботу з іншим кабелем, якщо пристрій не підключається, то проблема саме в ньому. А також треба очистити штекер, переконатися, що шлейф вставлений правильно.
 • Застарілі, невірні, «биті» драйвера. Перевірте оновлення на офіційних сайтах, переконайтеся в сумісності встановлених, перевстановіть, шляхом видалення наявних.
 • Неправильні налаштування. Причиною несправності можуть бути виставлені автоматичні настройки на комп’ютері, які йдуть за замовчуванням або залишилися від попередньої моделі оргтехніки.
 • Відключені настройки «служба друку». ПК або ноутбук можуть не бачити принтер через налаштування самої операційної системи. Щоб включити диспетчер друку необхідно увійти в Адміністрування → Диспетчер черги завдань і включити службу.

Найчастіше такі дії допомагають вирішити проблему з взаємозв’язком між багатофункціональним пристроєм і комп’ютером.

 Смуги на друкованих аркушах

Коли БФП друкує смугами, то необхідно відкалібрувати друкувальну голівку. Для цього відкрийте драйвера від пристрою. У Windows 10 і Windows 7 через меню Пуск або панель завдань знайдіть пункт «Print Head Alignment» і зробіть все згідно спливаючих інструкцій. Після чого натисніть кнопку «Ок» і збережіть налаштування. Після цих маніпуляцій ви зможете роздрукувати шаблон калібрування і вибрати відповідний до ваших вимог роботи на пристрої. Знову натискаєте «Ок» і збережіть зміни.

 ТОП 5 надійних моделей БФП

Поради щодо вибору БФП

Ринок оргтехніки щільно зайняли провідні компанії, які виробляють техніку в залежності від її цільового використання, покладених навантажень. Найбільш затребувані торговельні марки, які завоювали довіру покупців – БФП Samsung, Epson, Canon, HP.

У ТОП-5 кращих моделей увійшли:

 • Canon PIXMA G2400. Підходить для покупки в офіс і додому , краще перший варіант через рівень шуму. Витримує великі офісні навантаження із ксерокопіювання, сканування. Реалізується з усім необхідним для роботи. Відрізняється швидкістю друку, наявністю СБПЧ. БФП Canon PIXMA G2400 простий в налаштуваннях і недорогий в обслуговуванні.
 • БФП Samsung SL-M2070W. Найкраще поєднання ціни та якості для БФП лазерного типу від провідного виробника електронної техніки. За швидкістю друку і потужності підходить для покупки в офіс. Відразу реалізується зі стартовим картриджем, що дозволяє почати роботу на ньому в день покупки.
 • БФП кольорового друку HP Ink Tank 415 з Wi-Fi (Z4B53A). Один з надійних пристроїв оргтехніки, який ідеально підходить для офісу і дома. Забезпечує безперебійний друк з мінімальною вартістю за один віддрукований лист. Відрізняється бездоганними, яскравими, соковитими кольорами надрукованих зображень. На відміну від інших моделей може працювати віддалено завдяки Wi-Fi модулю.
 • БФП кольорового друку Epson L3060 (C11CG50403) з WI- FI Direct. Нова модель від виробника Епсон, продукція якого завжди відрізнялася довгим терміном служби. Спосіб друку – струменевий, в комплектацію входять драйвера, 4 контейнери з чорнилами від виробника.
 • БФП Brother DCP-1512R з лазерною технологією друку. Надійний пристрій для домашнього сканування, друку і копіювання. Підтримує всі операційні системи ПК, швидко налаштовується, не вимагає особливих знань в оргтехніки. Довгий термін експлуатації, помірний рівень шуму – головні переваги цього БФП.

 Поради по експлуатації, подовжуючих життя девайсу

Чоловік думає над вибором принтера

Дотримання елементарних правил по експлуатації і установки оргтехніки в будинку або офісі допоможуть продовжити її життя, а також уникнути дорогого ремонту:

 • Техніку постарайтеся встановити в добре вентильованій ділянці приміщення для природного охолодження – погана вентиляція може призвести до перегріву.
 • Не ставте девайс біля опалення та інших джерел тепла.
 • Пристрій повинен знаходитися на відстані близько 40 см від підлоги, інакше скупчення пилу призведе до короткого замикання.
 • Якщо у вас зажувало папір, то не варто безладно тягнути його, так ви можете пошкодити поверхню муфти і ролика подачі паперу. Витягати аркуш потрібно по ходу його руху. Не потрібно лізти в пристрій гострими предметами, на крайній випадок, скористайтеся пінцетом.
 • Слідкуйте, щоб в БФП не потрапляли скріпки, кнопки. При цьому пошкоджується фотобарабан.
 • Використовуйте тільки якісний папір, рекомендованого діапазону щільності.

Найчастіша причина, через яку БФП не друкує – це пролиті напої, тому настійно рекомендується не використовувати його в якості підставки.

59116 0 cookie-check Складнощі з БФП – перелік простих рішень

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як швидко і легко вимити мікрохвильовку – побутові лайфхаки
Як швидко і легко вимити мікрохвильовку - побутові лайфхаки
25 Вересня, 2018, 08:39 1997 12
Розігріти обід в мікрохвильовці стало цілком буденним заходом і всі ми вже забули ті часи, коли такого диво-пристрою у нас не було. Зміст: Мікрохвильовка в...
Смотреть результаты
Домашній електрогриль – детальний аналіз всіх За і Проти
Домашній електрогриль - детальний аналіз всіх За і Проти
Особливою популярністю сьогодні користуються домашні електрогрилі, використання яких зовсім не обов’язково на свіжому повітрі. Зміст: Електрогриль – основні переваги і відмінності від звичайного гриля і...
Смотреть результаты
В опалювальний сезон з гарячою водою: водонагрівачі з великими і середніми обсягами
В опалювальний сезон з гарячою водою: водонагрівачі з великими і середніми обсягами
Присутність гарячої води в крані завжди гріє душу, особливо в опалювальний сезон. Але, на жаль, не у всіх будинках передбачена можливість постійної подачі гарячої води....
Смотреть результаты