search
Підписатися

logo

Струменевий або лазерний друк в БФП- розбираємося в різновидах

28 Вересня, 2018, 07:39 9

Canon або Nikon? Android або iOS? ПК або ноутбук? Струменевий принтер або лазерний? На перший погляд може здатися, що статті, котрі оглядали ті чи інші лазерні і струменеві БФП, проходять в одному ряду з канонічними холіварами між системами-конкурентами – такими як Nikon і Canon. Але дійсність набагато простіше: хоч технологічно системи і взаємозамінні, але коником лазерної технології є висока швидкість друку і велика кількість копій, отриманих з одного картриджа, в той час як перевагою струменевої технології є якісний фотодрук.

Сьогодні ми розберемося в різновидах багатофункціональних пристроїв, порівняємо лазерні і струменеві БФП і з’ясуємо, який БФП краще купити: струменевий або лазерний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст

БФП різних типів – особливості роботи та обслуговування

Який БФП вибрати для дому, а який для роботи

Порівняння БФП різних типів, ТОП 5 моделей кожного виду

Лайфхак по догляду за принтером

Також рекомендуємо:

Принтер, сканер, копіювальник під одним корпусом: як вибрати БФП?

Розбираємося в типах БФП (принтер + сканер + копір) – лазерний, струменевий або СБПЧ | Поради щодо вибору

БФП різних типів – особливості роботи та обслуговування

Петатающая головка струйного мфу

Струменеві принтери для відтворення інформації на папері використовують чорнила – чорні або кольорові. Чорнило в струменевих пристроях подається зі змінних картриджів до головки принтера, яка в свою чергу за допомогою найтонших сопел розпорошує чорнило безпосередньо на папір. Кількість сопел у різних моделей може бути різною. Зазвичай в голівці принтера їх від 16 до 64. Зрозуміло, є моделі з набагато більшою кількістю сопел. Але це вже від лукавого.

У різних моделей швидкість друку так само відрізняється. Вимірюється вона в символах в секунду (cps).

Якість струминного друку залежить від чотирьох чинників:

 1. Розмір краплі
 2. Якість чорнила
 3. Кількість базових кольорів
 4. Якість носія

Кожне сопло друкуючої головки формує окрему краплину. І чим крапля менше, тим друк більш чіткий. Вимірюється в піколітрах (пл).

Чорнила повинні мати саме ті характеристики – плинність і поверхневий натяг, орієнтуючись на які виробник розробляв свій копір.

Кількість базових кольорів так само грає не останню роль у друку. Спочатку принтери мали тільки чотири базові кольори:

 • пурпурний (Magenta)
 • синій (Cyan)
 • жовтий (Yellow)
 • чорний (blacK).

До слова сказати, для створення кольорової картинки на екрані вашого монітора використовується три кольори (RGB):

 • червоний (red)
 • зелений (green)
 • синій (blue)

На сьогоднішній день зустрічаються БФП з шістьма і більше базовими кольорами. Такі копіри застосовують у фотодруку.

Расходники для принтеров

Четвертим фактором для якісного друку виступає носій. Використовуючи термін «носій» ми, як правило, маємо на увазі папір. Він повинен бути певної шорсткості, білизни і мати гарну всмоктуючу здатність. Важливо пам’ятати, що виробник витратних матеріалів до своєї продукції докладає таблиці сумісності чорнил і паперу. Тому щоб завжди отримувати якісні роздруківки дотримуйтесь цих рекомендацій.

СНПЧ общий вид

Не секрет, що левову частку доходів виробники копіювальної апаратури отримують саме з продажів витратних матеріалів – паперу і картриджів. Коштують вони не дорого, але при активному використанні принтера сумарна вартість витратних матеріалів може перекрити вартість копіювального пристрою кілька разів. І якщо з папером все зрозуміло – він або підходить для друку, або ні, то з дешевими картриджами, за допомогою яких користувачі намагаються знизити свої витрати, страждає не тільки якість друку, але і сам принтер. Основна причина пересихання сопел в друкуючій голівці і витікання чорнила – це як раз неавтентичні картриджі від напівпідвальних виробників. Як свого часу казав мій дідусь: дешева рибка – погана юшка.

СНПЧ на принтере

Якщо вже так сильно хочеться, щоб було дешево і сердито, придивіться до СБПЧ (системи безперервної подачі чорнила). Вона зазвичай встановлюється на копіювальний пристрій окремо, але при бажанні можна знайти модель струменевого пристрою з уже встановленою СБПЧ.

Принцип работы лазерного мфу

Лазерний БФП принципом роботи пішов недалеко від струменевого. Чорнило, що знаходяться в порошковому агрегатному стані, іменоване тонером, притягується до намагніченої області на папері, після чого папір з нанесеним відбитком проходить через нагріті валки (піч). У печі тонер плавиться і фіксується після охолодження. Саме через печі копії з лазерного принтера виходять гарячими і з характерним запахом, а не тому що в принтері орудує лазер.

Вартість витратних матеріалів для лазерного копіювального пристрою трохи вище, ніж для струменевого. Економному користувачеві бажано врахувати цей аспект перед покупкою.

Принцип работы светодиодного мфу

Світлодіодні БФП – дочірня технологія від лазерного друку, тільки замість лазера в ній застосовується спеціальна світлодіодна стрічка.

Плюси і мінуси лазерних і струменевих БФП

Струменеві

Переваги:

 

 1. Невисока вартість пристрою
 2. Компактність
 3. Можливість самостійної заправки картриджів або установки СБПЧ
 4. Можливість кольорового друку

Недоліки:

 1. Низька швидкість друку
 2. При тривалому простої чорнило пересихає
 3. Засмічення друкуючої головки
 4. Висока вартість оригінальних витратних матеріалів
 5. Високий рівень шуму

Лазерні

Переваги:

 1. Якість друку на порядок вище, ніж в струменевих принтерах
 2. Тривалий термін експлуатації
 3. Економічна витрата ресурсів
 4. Заміна картриджів набагато рідше в порівнянні зі струминними БФП
 5. Тривалий простій не тягне за собою пересихання чорнил
 6. Висока швидкість друку
 7. Великі обсяги друку
 8. Стійкість надрукованих копій до зовнішніх впливів (волога, сонячні промені)
 9. Низький рівень шуму

Недоліки:

 1. Висока вартість пристрою
 2. Якість кольорових копій нижче, ніж у струйників
 3. Неможливість заправки картріджів в домашніх умовах

Який БФП вибрати для дому, а який для роботи

Який БФП краще купити струменевий або лазерний? Який краще підійде для дому, а який для офісу? Ці два питання філософські за своєю суттю. Якщо врахувати вищеописане порівняння лазерних і струменевих пристроїв, то лазерний дає велику фору своєму конкуренту. Але якщо врахувати, що користувач, набуваючи копір в особисте користування, прочитає інструкцію, і що ще більш неймовірно – буде слідувати їй, а саме – розділу «Профілактика», то можна сміливо рекомендувати до покупки струменевий БФП, який при належному догляді прослужить своєму власникові не один рік.

Порівняння БФП різних типів, ТОП 5 моделей кожного виду

Струменевий БФП. Який вибрати.

canon_pixma_g2411_2313c025_0

Canon PIXMA G2411 (2313C025) може працювати з форматами паперу А4, А5, В5. Максимальна роздільна здатність друку – 4800 x 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 600 х 1200 dpi. Чорного картриджа вистачить приблизно на 12000 сторінок, кольорового – на 7000 сторінок.

hp_ink_tank_415_wi-fi_z4b53a_

HP Ink Tank 415 с Wi-Fi (Z4B53A) працює з папером А4, А6, В5. Швидкість друку – 8 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 4800 x 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 1200 х 1200 dpi. Є модуль Wi-Fi.

fwiehiogert3-4yi35y-ht-fhjfjh

HP DeskJet 2620 c Wi-Fi (V1N01C) працює з форматами паперу А4, А6, В5. Швидкість друку – 7,5 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 4800 x 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 1200 dpi. Є модуль Wi-Fi.

59dbbbff475b2_ytsyii

Canon PIXMA Ink Efficiency E3140 c Wi-Fi працює виключно з папером А4. Швидкість друку – 7 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 4800 x 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 600 x 1200 dpi. Є модуль Wi-Fi.

epson_expression_premium_xp-820

Epson Expression Premium XP-820 працює з папером А4, А5, А6, В5, С6. Швидкість друку – 32 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 5760 x 1440 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 4800 x 4800 dpi. Є модуль Wi-Fi. Цьому пристрою по праву можна присудити звання «Кращий струменевий БФП».

Лазерний МФУ. Який вибрати.

brother_dcp-1602r

Brother DCP-1602R працює виключно з папером формату А4. Швидкість друку – 20 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 2400 x 600 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 600 x 1200 dpi.

xpress_m2070_1_1

Samsung SL-M2070 (SS293B) працює з форматами паперу А4, А5, А6, С5. Швидкість друку – 20 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 1200 х 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 1200 х 1200 dpi. Ресурс чорного картриджа до 500 сторінок.

canon_i-sensys_mf231_1418c051aa_

Canon i-SENSYS MF231 (1418C051AA) працює з папером А4, А5, В5. Швидкість друку – 23 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 1200 х 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 9600 х 9600 dpi. Ресурс чорного картриджа – до 2400 сторінок.

samsung-sl-m2070

Samsung SL-M2070 працює з папером А4, А5, А6, В5. Швидкість друку – близько 20 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 1200 х 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 4800 x 4800 dpi. Ресурс чорного картриджа досягає 500 сторінок.

samsung-sl-m2070

Samsung SL-M2070W працює з папером А4, А5, А6, В5. Швидкість друку – 20 стор / хв. Максимальна роздільна здатність друку 1200 х 1200 dpi. Максимальна роздільна здатність сканування 1200 x 1200 dpi. Ресурс чорного картриджа до 500 сторінок. Є Wi-Fi.

Лайфхаки по догляду за принтером

На закінчення варто згадати про догляд за принтером. Якщо ви будете дотримуватися цих не хитрих рекомендацій, нова техніка прослужить вірою і правдою не один рік.

 1. Чистіть пристрій від пилу мінімум один раз на місяць. Пил негативно позначається як на роботі механізмів, так і на роботі електроніки.
 2. Купуйте тільки оригінальні витратні матеріали, щоб не платити двічі.
 3. Папір для друку повинен бути рівним, чистим, і не мати сторонніх предметів, наприклад – скоб від степлера.
 4. Інструкцію по експлуатації потрібно прочитати, як би це боляче не було.
 5. Ремонтуйте БФП тільки в спеціалізованих сервісних центрах.
59667 0 cookie-check Струменевий або лазерний друк в БФП- розбираємося в різновидах

Читайте також:

Який монітор вибрати, щоб зберегти зір і зняти навантаження з очей: огляд характеристик для безпечного перегляду
Який монітор вибрати, щоб зберегти зір і зняти навантаження з очей: огляд характеристик для безпечного перегляду
27 Вересня, 2018, 08:20 2428 8
І сказав Білл: «У XXI столітті ти або вчишся працювати мишкою, або працюєш лопатою». І стало так. І стали плодитися і розмножуватися зі страшною силою...
Смотреть результаты
Щоб прокинутися з ранку. Огляд кавоварок для смачної кави
Щоб прокинутися з ранку. Огляд кавоварок для смачної кави
Підбадьорлива ранкова кава для багатьох людей є запорукою гарного настрою і продуктивності протягом дня. А якщо улюблений напій буде смачним і ароматним, то почати свій...
Смотреть результаты
Ноутбуки, які поміщаються в рюкзак. Огляд компактних моделей і нетбуків
Ноутбуки, які поміщаються в рюкзак. Огляд компактних моделей і нетбуків
Конкуренція – двигун прогресу. А одним з обов’язкових умов прогресу електроніки є компактність пристрою. При цьому специфікації гаджета зобов’язані бути рівними, а в ідеальному варіанті...
Смотреть результаты