search
Підписатися

logo

Чому не морозить або тече холодильник – поради щодо виправлення несправностей в домашніх умовах

29 Вересня, 2018, 06:54 11

Холодильник – один з тих девайсів в будинку, без яких неможливо уявити комфортний побут. Особливо, у літній час, коли зберігати продукти більше ніде. Неприємно, коли з ладу раптово виходить така дорога техніка. Про те, чому не морозить холодильник, і що робити в ситуації, що склалася ми розкажемо у нашій статті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст:

 1. Основні причини поломок холодильників, способи детектування несправностей
 2. Поради по самостійному усуненню несправностей
 3. ТОП 5 надійних моделей холодильників
 4. Поради щодо експлуатації, що подовжують життя девайсу

Основні причини поломок холодильників, способи детектування несправностей

Холодильник – це не просто агрегат, який «продукує» холод і довго «зберігає» свіжими різну смакоту. Це унікальний девайс, який економить наш час і гроші. Мало кому вдається вести такий спосіб життя, коли продукти закуповуються на один день, а страви готуються на один прийом їжі. Великі закупівлі необхідних продуктів, як правило, відбуваються за заздалегідь підготовленим списком на вихідних, а перші страви готуються на кілька днів. Термін придатності деяких продуктів дозволяє зберігати їх кілька тижнів, а заморожені фрукти, завдяки якісному агрегату, можуть радувати нас всю зиму. Саме тому так важливо знати, що призводить до поломок холодильника і як швидко визначити ту чи іншу несправність.

 «Дівчина сумно дивиться в холодильник»

Основні причини несправностей холодильника

 1. Заводський брак. Звичайно, неприємно, коли щойно придбаний агрегат не працює: не охолоджує продукти і не морозить. Але є і хороша новина – вироби із заводським браком підлягають поверненню, безкоштовному ремонту або обміну. Ваші свіжі продукти не встигнуть зіпсуватися, вам не доведеться викидати їх у сміття, а це теж непогано. У разі заводського дефекту вам потрібно звернутися до продавця за послугою обміну або ремонту техніки. Як виявити заводський брак? Легко! Новий холодильник повинен працювати, як годинник. Якщо він не охолоджує, підтікає, гуркоче під час роботи або не виконує заявлені виробником функції, доведеться його повернути.
 1.  Знос запчастин. Погодьтеся, техніка не може працювати вічно. Холодильник – не виняток. У цьому пристрої є деталі, які швидше за інші стають непридатними. Компресор, блок живлення, терморегулятор через кілька років активного використання можуть вийти з ладу. Дрібні деталі – лампочки, петлі дверцят, ущільнювачі, ручки – також мають свій термін служби. Замінивши зношені запчастини, ви повернете працездатність агрегату. Про те, як визначити, яка деталь зносилася, ми поговоримо трохи нижче.

«Дівчина п'є чай і тримає холодильник відкритим»

 1. Неправильна експлуатація. Експлуатаційні помилки часто призводять до некоректної роботи або пошкодження вашого телефону. Своєчасно не закриті дверцята, постійні відкриття / закриття агрегату, зберігання ще гарячих страв – все це призводить до того, що холодильник працює з перебоями або виходить з ладу. Якщо хочете отримати рекомендації щодо грамотного використання девайса і дізнатися про те, як продовжити термін служби холодильника, дочитайте статтю до кінця.

 Поради по самостійному усуненню несправностей

До яких тільки хитрощів не вдавалися люди, щоб зберегти продукти харчування, і ось з’явився він, домашній генератор холоду – холодильник. Як же неприємно, коли він ламається. Розглянемо основні види поломок і способи їх усунення.

Холодильник працює з шумом, тріском, стуком і скрипом

Якщо холодильник видає незрозумілі звуки (пищить, булькає), але морозить і охолоджує, причиною може бути те, що холодильник неправильно встановлений. Виявити і усунути це ви зможете і самі. Подивіться, чи не торкається холодильник меблів або будь-яких предметів.  Переконайтеся, що корпус виставлений правильно: з невеликим нахилом назад. Якщо холодильник встановлений рівно, дверцята можуть мимоволі відкриватися, а холодильна камера буде намерзати. Друга можлива причина – підвіска компресора пошкоджена. У цьому випадку буде потрібна допомога фахівця, тому саме час звернутися в службу ремонту.

Внизу холодильної камери збирається вода

Якщо тече холодильник, обстежте трубку для відведення конденсату, ймовірно, вона засмітилася. При уявній простоті, очищення трубки – процедура, що вимагає обережності. Краще довірити цю справу майстру.

«Крижана шуба в морозилці»

Морозильна камера покрилася крижаною «шубою»

Поява льоду на стінках камери може бути через те, що дверцята холодильника погано закриті або негерметичні. Огляньте уважно дверцята: або щось заважає їм щільно закритися, або ущільнювальна гумка вимагає заміни. Приберіть важкі предмети з дверей холодильника. Вони заважають закриванню дверцят. Заміну гумового ущільнювача краще доручити фахівцям.

Вийшов з ладу терморегулятор

У цьому випадку може роздутися чи грітися задня стінка, намерзати лід у камері. Це досить серйозна поломка, як правило, в таких випадках ремонт неможливий. Терморегулятор підлягає заміні. Якщо холодильник не морозить, визначте, чи працює компресор. Якщо компресор працює, лампочка всередині горить – ви маєте справу з витоком холодоагенту. Це трапляється при механічних пошкодженнях системи охолодження, або виходу з ладу клапанів компресора. Якщо лампочка блимає, можуть бути перебої в роботі компресора. При непрацюючому компресорі причинами поломки можуть бути неполадки в регуляторі температури або в реле пуско-захисту.

Холодильник вимикається відразу після запуску

У цьому випадку холодильник може не працювати з двох причин: неполадок або в компресорі, або у захисному реле. Компресор найчастіше ламається через обрив обмотки або через замикання. У цих випадках він починає грітися, що стає для захисного реле сигналом, щоб відключити холодильник. Захисне реле теж може вийти з ладу і вимикати холодильник невчасно. Викликайте службу ремонту, і майстер усуне причину замикання, відремонтує або замінить реле.

Холодильне відділення охолоджується дуже слабо або дуже сильно

В даному випадку ні виявити, ні усунути поломку без фахівців не вийде. Викликайте майстра, оскільки ймовірні причини виходу з ладу холодильника серйозні:

 • порив труб;
 • вихід з ладу терморегулятора;
 • витік фреону;
 • засмічення капілярної трубки;
 • покриття інеєм випарника.

«Задня стінка холодильника»

Гріється стінка холодильника

Найчастіше це явище сприймають, як поломку. Як правило, нічого страшного в цьому явищі немає. Холодильники забезпечені теплообмінними решітками, які відводять тепло з холодильних камер, самі при цьому охолоджуються повітрям приміщення. У деяких конструкціях холодильників решітки розташовані на задній стінці і відкриті, в деяких – на бічних стінках і закриті. У випадках, коли холодильник працює з максимальним навантаженням (при першому включенні або при включенні після розморожування) бічні решітки закритого типу надмірно нагріваються і нагрівають бічні стінки. Це не привід для занепокоєння. Коли холодильник вийде на нормальний режим, стінки почнуть охолоджуватися.

«Три холодильника»

ТОП 5 надійних моделей холодильників

Щоб холодильник не підвів вас у самий відповідальний момент, варто поставитися серйозно до його вибору. Надійний холодильник економить ваш час і кошти, допомагає у побуті і полегшує домашні клопоти. До покупки агрегату вирішите – чи буде це вбудована або окремо стояча модель, ви хочете вузький холодильник або більш просторий варіант – Side-by-Side. У виборі пристрою керуйтеся не тільки його вартістю, надійністю і функціональністю, але і розмірами приміщення, у якому він буде розміщений.

«Холодильник Side-by-Side»

Також важливо, який компресор у холодильника. Сьогодні практично всі виробники холодильної техніки пропонують вироби з лінійним компресором, який дозволяє економити електрику. Якщо вам потрібен саме цей холодильник, найбільше моделей з таким компресором випускає Lg. Холодильники Норд, Атлант, Індезіт частіше випускаються зі звичайним компресором, а Самсунг, Вірлпул і Liebherr впровадили інверторну технологію і випускають моделі з інверторним компресором, завдяки якому не чути клацань, немає різких включень/ виключень, підтримується комфортний температурний режим.

 Отже, наша сьогоднішня п’ятірка лідерів:

 1. LG GC-B247SVUV – холодильник Side-by-side на 406 літрів з системою No Frost, лінійним компресором і електронним типом управління.
 1. Samsung RB37J5340SL – модель на 269 літрів з інверторним компресором, Fresh- зоною, системою охолодження No Frost, швидким заморожуванням і режимом «відпустка».
 1. Indesit DF 4181 W – модель з об’ємом холодильної камери на 223 літра, з системою No Frost і класом енергоспоживання А +.
 1. Snaige RF34 SM S10021 / 0731Z18X-SNBX&lt – проста, зручна і надійна модель без надмірностей. Покупці вважають, що це кращий варіант для квартир з перепадами напруги і частими відключеннями електрики.
 1. ATLANT ХМ 6023-100 – містка двокомпресорна модель з функцією автономного збереження холоду до 17 годин.

Звичайно, у брендів Nord, Ariston, Hotpoint і Liebherr теж є надійні моделі; холодильників, але про них ми розповімо іншим разом.

 Поради щодо експлуатації, що подовжують життя девайсу

Сучасній людині важко уявити своє життя без побутового приладу, що дарує холод у будь-який час року. Коли він виходить з ладу, з’являється ціла низка проблем. Щоб ваш девайс працював коректно і довго, дотримуйтесь правил:

 • під час транспортування пристрою надійно фіксуйте корпус, щоб не пошкодити механізми;
 • встановлюйте холодильник по інструкції, у сухому, добре провітрюваному місці, на достатній відстані від радіаторів та інших опалювальних приладів;
 • для підключення до мережі не використовуйте подовжувачі, а розетку вибирайте із заземленням;
 • після переміщення агрегат потрібно встановити у вертикальному положенні і не можна використовувати близько двох годин;
 • перед тим, як включити холодильник, уважно прочитайте інструкцію;
 • не перевантажуйте холодильник, особливо дверцята;
 • не зберігайте прострочені продукти;
 • навіть холодильники з системою No Frost потрібно розморожувати (а як часто – читайте інструкцію);

«Дівчина миє холодильник»

 • видаляти лід з морозильної камери, зіскрібаючи його ножем або іншим гострим предметом, категорично заборонено (ви можете пошкодити трубки, по яких тече фреон);
 • правильно зберігайте продукти (фрукти, овочі та зелень повинні зберігатися окремо, їжа – в закритих ємностях, продукти – в упаковках);

«Їжа в контейнерах - правильне зберігання продуктів»

 • зазвичай використовуйте середній режим температури;
 • своєчасно здійснюйте ремонт і заміну зношених деталей.

Якщо будете дотримуватися цих простих рекомендацій, ваш холодильник не змусить вас нервувати.

59805 0 cookie-check Чому не морозить або тече холодильник – поради щодо виправлення несправностей в домашніх умовах

Читайте також:

Як перевісити двері холодильника та нічого не зламати?
Як перевісити двері холодильника та нічого не зламати?
28 Вересня, 2018, 11:13 1904 10
Купуючи новий холодильник, мало хто розмірковує над тим, як переставити в ньому двері. Це вміння здається зайвим, адже як гарно виглядає новинка на своєму місці!...
Смотреть результаты
Ігрова клавіатура: вибір кращих моделей за версією COMFY
Ігрова клавіатура: вибір кращих моделей за версією COMFY
Зміст: Ігрова клавіатура: особливості та ключові відмінності від звичайної Ключові характеристики при виборі ігрової клавіатури Геймерські клавіатури: ТОП 10 моделей 2018 Підписуйтесь на наш Telegram-канал...
Смотреть результаты
Гріється смартфон – Причини і способи усунення неполадок
Гріється смартфон - Причини і способи усунення неполадок
Зміст: Основні причини того що гріється смартфон, способи детектування несправності Поради по самостійному усуненню несправностостей ТОП 5 потужних смартфонів з хорошим охолодженням Поради по експлуатації,...
Смотреть результаты