search
Підписатися

logo

Як користуватися пральною машиною: 4 основних правила

10 Грудня, 2019, 12:47 10

Пральна машина автомат робить догляд за білизною простим і зручним. З її появою в домі зникає необхідність подовгу замочувати одяг, відтирати плями руками, витрачати сили на полоскання. Весь процес очищення розумний агрегат бере на себе. Вам залишається тільки закладати одяг, засипати порошок та натискати на кнопки. Але тільки на перший погляд використовувати автоматичний пристрій так легко. Щоб прання було максимально ефективним, а агрегат прослужив довго, потрібно знати, як користуватися пральною машиною.

Насамперед ознайомтеся з інструкцією до вашого виробу. Різні моделі мають специфічні режими роботи, розраховані на різні умови експлуатації. Тому важливо знати, як саме потрібно звертатися з конкретним пристроєм. Скільки закладати білизни, використовувати миючого засобу і так далі. Але основні правила прання в машині-автомат для більшості сучасних моделей схожі. Дотримуючись простих рекомендацій, ви зробите очищення речей легкою та зручною, зменшиться витрата електроенергії та води, а також стане довше термін служби агрегату.

 Як користуватися пральною машиною

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Правило №1: підключаємо апарат грамотно
 2. Правило №2: завантажуємо барабан з розумом
 3. Як сортувати одяг
 4. Правило №3: вибираємо відповідний режим прання
 5. Правило №4: підбираємо миючий засіб
 6. Поради по експлуатації та догляду

Правило №1: підключаємо апарат грамотно

В інструкції з експлуатації пральної машини ви знайдете вичерпний звід правил для використання пристрою. Але не будете ж ви звертатися до неї при кожному запуску. Важливо запам’ятати основні моменти.

Насамперед необхідно підготувати апарат до роботи:

 1. Підберіть відповідне місце для установки. Якщо ви ставите пральну машину у ванній, прослідкуйте, щоб підлога була рівною. Інакше під час роботи виріб буде хитатися, підстрибувати. Це призведе до швидкого зносу деталей. Апарат прослужить менше. Для додаткової стійкості постеліть на підлогу гумовий килимок.
 2. Відрегулюйте висоту опорних ніжок. Так ви зробите положення техніки ще більш стійким.
 3. Підключити прилад до водопроводу і стоку. Краще довірити процес установки майстру, щоб уникнути помилок при підключенні. Але якщо ви здатні впоратися самостійно, сміливо встановлюйте виріб. Тільки не забудьте ознайомитися з інструкцією.
 4. Підключити прилад до електромережі.

Тепер ви знаєте, як включити пральну машину. Пристрій готовий до використання. Можете закладати білизну в барабан і приступати до прання.

 Як включити пральну машину

Перед запуском перевіряйте, чи відкрита подача води до виробу. Інакше програма видасть помилку після того, як насос спробує качати воду вхолосту. Це не кращим чином позначиться на надійності машини.

Правило №2: завантажуємо барабан з розумом

Мабуть, саме на цьому етапі у більшості користувачів виникають основні проблеми. Скільки класти білизни на одне прання? Що з чим можна прати? Як розсортувати одяг? Давайте розбиратися по порядку.

Кількість білизни, що завантажується в барабан, вимірюється в кілограмах. На корпусі самої машинки, як правило, вказується максимальна вага завантаження. Якщо немає – дивіться інструкцію. Стандартна максимальна вага – 5 кг. Все залежить від потужності моделі, її габаритів, тому обов’язково ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Не перевищуйте допустиме значення. При надмірному завантаженні пристрій почне вібрувати. Його деталі будуть швидше зношуватися.

Вага білизни, що закладається вказується для виробів з бавовни. Якщо ви перете синтетичні речі, то вага їх повинна бути на 1-2 кг менше максимуму. А вовняних речей можна закладати на 3-4 кг менше. Тобто в машинку, розраховану на 5 кг білизни, можна закласти всього 1-2 кг вовняного одягу. Це пов’язано з тим, що вовна вбирає багато вологи, стає важче.

Якщо немає можливості визначити точну вагу, орієнтуйтеся на обсяг барабана. Заповніть його одягом, але не трамбуйте його. Білизна повинна лежати вільно.

Як прати в машинці: Завантаження барабана

Поради по завантаженню:

 1. Розправляйте складені речі: простирадла, рушники.
 2. Застібайте блискавки на одязі.
 3. Перевіряйте кишені перед пранням, прибирайте сторонні предмети.
 4. Не можна прати разом великі та дрібні речі. Простирадла періть окремо від носових хусток, шкарпеток. Інакше дрібна білизна збереться в грудку, вага в барабані буде розподілятися нерівномірно.
 5. Не закладайте занадто мало речей. Це також шкідливо для пристрою, як і надмірне завантаження. Барабан буде сильніше розхитуватися від неправильного розподілу ваги при обертанні, швидше прийде в непридатність.

Як сортувати одяг

Перед тим, як почати прати в пральній машині одяг, його потрібно правильно впорядкувати. Всі знають золоте правило – не прати червоне з білим. Ну, хіба що, якщо дуже хочеться отримати новий наряд ніжно-рожевого кольору. Поділ за кольорами допоможе уникнути небажаного фарбування одягу. Особливо якщо ви перете речі в гарячій воді. Тоді фарба з тканини сходить інтенсивніше, білизна може змінити колір. Відкладіть окремо світлі речі: пастельних тонів, білі, світло-сірі. Темну білизну потрібно прати окремо. Це ж стосується і джинсових виробів, які часто линяють. Кольоровий одяг розділіть по відтінках.

Як прати в машинці: Сортування білизни

Сортування за кольорами – не єдиний спосіб поділу речей. Після того, як ви розклали їх за відтінками, настає час розподілити одяг за типами тканини. Це важливий етап, оскільки прати в машинці куртку з щільного матеріалу разом з шовковою білизною не варто. Для кожного виду тканини передбачений особливий режим очищення, який дбайливо відпирає речі.

Зверніть увагу на етикетки на одязі. Виробники вказують, чи можна прати виріб в машинці-автомат або очищати тільки вручну. При якій температурі води виконувати прання. Чи можна віджимати одяг. Сортуючи білизну, орієнтуйтеся на ці вказівки.

Речі з серйозними плямами періть окремо. Можливо, знадобиться попереднє прання або замочування та відбілювач. Або доведеться вибрати режим очищення в більш гарячій воді. Брудний одяг краще прати окремо від основних речей, навіть якщо вони збігаються за кольором.

Як прати в машинці: Роздільне прання

Правило №3: вибираємо відповідний режим прання

Після того, як ви відсортували білизну за кольором, типом тканини, рівнем забруднення, час переходити до вибору режиму прання. Різні моделі пристроїв мають специфічні функції, але основний набір режимів схожий:

 1. «Швидкий» («Експрес») – підходить для повсякденного очищення невибагливих речей з бавовни або синтетики. Триває 30 хвилин, вода підігрівається до 30° С. Освіжає білизну, але погано бореться зі складними забрудненнями.
 2. «Ручний» – підходить для вовняних виробів, речей з делікатних тканин, які не переносять інтенсивного механічного впливу. Барабан обертається повільно, а віджимання, як правило, відсутнє.
 3. «Делікатний» – призначений для очищення виробів з ніжних тканин: спідньої білизни, шовкового одягу.
 4. «Змішані тканини» – підходить для прання бавовняних і синтетичних виробів в одній закладці.
 5. «Інтенсивний» – розрахований на очищення серйозних забруднень. Вода нагрівається до 90° С.

Окремі моделі доповнені специфічними режимами роботи. Наприклад, «Прання дитячих речей», «ЕКО», при якому витрачається менше електроенергії та води. Вибирайте відповідний режим в залежності від типу тканини, бажаного результату очищення.

Як прати в машинці: Режими роботи

На більшості пристроїв ви можете налаштувати окремі параметри вручну. Вибрати температуру води: наприклад, в «інтенсивному» режимі знизити її, якщо боїтеся, що тканина може злиняти. Відключити віджимання, або змінити кількість обертів – зменшити для дбайливої обробки матерії. Задати додаткове полоскання або попереднє прання при серйозних забрудненнях. Сучасні моделі оснащені таймером відстроченого запуску: прання почнеться в зручний для вас час.

Уважно ознайомтеся з інструкцією, дізнайтеся, як користуватися пральною машиною автомат вашої моделі, та вибирайте відповідний режим.

Правило №4: підбираємо миючий засіб

Без якісного миючого засобу про ефективне очищення одягу не може бути й мови. Вибирайте спеціалізовані продукти, які підходять для прання в машинці-автомат. Засоби для ручного очищення не підійдуть. Вони занадто сильно піняться, що може привести до поломки техніки.

Вибирайте пральні порошки або гелі, що очищають. Останні не забивають лоток, простіше вимиваються з нього. Підбирайте засіб, що підходить під тип тканини. Не варто прати вовняні речі тим же порошком, що і бавовняну білизну. Для таких матеріалів передбачені спеціальні засоби.

Як прати в машинці: Пральний порошок

При бажанні можете використовувати освіжаючі кондиціонери, засоби для пом’якшення тканин. Вони додадуть речам приємний аромат, зроблять їх  ніжнішими на дотик.

Завантажуйте миючі засоби в спеціальні відсіки лотка. Як правило, їх три:

 1. Основне прання;
 2. Кондиціонер;
 3. Попереднє очищення.

Якщо попереднє прання не потрібно, не засипте в цей осередок порошок.

Після того, як ви відсортували, завантажили білизну, засипали порошок, вибрали відповідний режим очищення, сміливо запускайте машину. Тепер вона впорається із забрудненнями без вашої участі. Вам залишиться тільки дістати випрані речі з барабана, просушити їх при необхідності.

Поради по експлуатації та догляду

Щоб чудо-помічниця прослужила вам не один рік, працювала справно та ефективно, потрібно правильно за нею доглядати.

Ці прості поради допоможуть продовжити термін служби апарату, уникнути дорогого ремонту через серйозну поломку:

 1. Використовуйте пом’якшувач води. Якщо у вас у трубах тече жорстка вода, при кожному пранні додавайте спеціальний засіб, який захистить деталі техніки від шкідливого впливу.
 2. Проводьте холості прання. Періодично запускайте апарат без одягу. Так ви очистите його від небажаного сміття, який міг залишитися після попереднього прання: нитки, шерсть тварин тощо.
 3. Позбавляйтеся від накипу за допомогою лимонної кислоти. Це безпечний засіб видаляє накип, не пошкоджує гумові ущільнювачі. Засипте 5 пачок лимонної кислоти в лоток для миючого засобу, запустіть холостий хід при високій температурі.
 4. Промивайте лоток після кожного прання. Очищайте його від залишків порошку, кондиціонера. Висушіть, щоб не з’явилася пліснява.
 5. Залишайте дверцята відкритими після прання. Так в машині не з’явиться неприємний запах, який залишається від вологи, яка скупчилася.
 6. Періодично очищайте впускний насос і зливний шланг. Скористайтеся інструкцією до вашого пристрою або довірте очищення майстру.
 7. При появі сторонніх шумів, вібрацій зверніться до майстра. Він огляне техніку, проведе чистку та, можливо, замінить деталі, які вийшли з ладу. Краще провести невеликий огляд, ніж потім витрачатися на серйозний ремонт.
 8. Не використовуйте машину-автомат при слабкому напорі води. Це негативно позначиться на якості очищення, збереження техніки.

Як користуватися пральною машиною

Сподіваємося, наші поради про те, як користуватися пральною машиною, будуть вам корисні. Вони багато в чому полегшують повсякденний догляд за речами, допомагають продовжити життя пристрою.

Уважно підходьте до вибору миючих засобів, режимів прання. Сортуйте білизну перед завантаженням в апарат. І не забувайте про профілактичні заходи.

Довірте очищення речей розумній техніці та подбайте про її якісній роботі.

Може у вас є свої секрети, які роблять прання більш ефективним, допомагають продовжити термін служби пральної машини. Діліться в коментарях корисними порадами та залишайте свої відгуки.

93259 0 cookie-check Як користуватися пральною машиною: 4 основних правила

Читайте також:

Огляд смарт-годинника Huawei Watch GT2
Огляд смарт-годинника Huawei Watch GT2
05 Грудня, 2019, 09:06 1012 12
Android на ринку розумних годинників не став домінантою, є маса вдалих прикладів інших операційних систем. Наприклад, Samsung створили лінійку носимих пристроїв на базі Tizen, які...
Смотреть результаты
Малі, та вдалі: 4 корисних домашніх гаджети, які варто завести в будинку
Малі, та вдалі: 4 корисних домашніх гаджети, які варто завести в будинку
Побутова техніка – велика і дрібна – є в кожному будинку. Зазвичай це стандартний набір пристроїв для готування, прибирання, зберігання продуктів і догляду за собою....
Смотреть результаты
Як скоротити посилання Гугл: 12 способів
Як скоротити посилання Гугл: 12 способів
Короткі посилання виглядають привабливо й акуратно. Це важливо для рекламних кампаній, маркетингу та людей, які часто діляться посиланнями, використовують табличні процесори та тексти із хмари....
Смотреть результаты