search
Підписатися

logo

Як кинути палити раз і назавжди: найефективніші способи

25 Березня, 2019, 03:52 10

Зміст:

 1. Шкода тютюну
 2. Кілька причин, чому потрібно кинути курити
 3. Кидаємо курити поступово. Підготовка
 4. Замінюємо задоволення від сигарет іншими бонусами
 5. Боремося з раптовими бажаннями закурити
 6. Заведіть у фейсбук або акаунт у Твітері
 7. Пийте молоко – будете здорові!
 8. Нікотинозамісна терапія
 9. Не бійтеся просити допомоги у фахівців
 10. Встановіть додаток в телефон
 11. Книга Алена Кара і фільм, знятий за її мотивами
 12. Як не стати заручником дурної звички в майбутньому

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Куріння – жахливо шкідлива звичка. І скільки б нам не розповідали про її шкоду, кількість курців не знижується. Не допомагають жахливі картинки на пачках і статистика смерті від пристрасті до сигарет. Автор блогу COMFY відмовився від сигарет чотири роки тому. Зізнаюся, зробити це було не легко. Але тепер у мене не виникає бажання викурити сигарету. Сьогодні я поділюся з вами секретами, як кинути курити раз і назавжди.

Як кинути палити

Шкода тютюну

Почну прозаїчно і трохи тривіально. Коротко розповім про шкоду сигарет. У їх складі міститься не тільки нікотин, до якого звикає організм. В сигаретах є безліч інших небезпечних отрут: смоли, миш’як, аміак, ціаністий калій, радіоактивний елемент полоній і багато інших речовин, які завдають жахливої шкоди організму.

Як кинути палити

Головний удар беруть на себе легені і бронхи. У дихальній системі зменшується місце для газообміну, бронхи звужуються. Становиться неможливим виведення токсинів з дихальних шляхів. Все це призводить до задишки і загрожує серйозними захворюваннями. Шкідливі речовини осідають на стінках легень і по крові розносяться по всьому організму. Таким чином, куріння шкодить не тільки легеням, але і багатьом іншим органам!

Наступний удар приймають судини. Вони звужуються, через що з’являється проблема нестачі кисню. Виділяється адреналін, завдяки якому підвищується артеріальний тиск і збільшується кількість серцевих скорочень. Крім того, підвищується кількість холестерину, який збільшує ризик інсульту та інфаркту.

Як кинути палити

З особистого досвіду: Коли ваш покірний слуга викурював пачку сигарет на день, при найменшій застуді у нього розвивався бронхіт. Кашель мучив по два тижні. Після відмови від куріння за чотири роки у мене жодного разу не було бронхіту! Крім того, мені дошкуляла біль у серці. Зараз її немає!

Сигарети призводять до таких захворювань:

 • Рак;
 • захворювання травної системи;
 • патології серця;
 • захворювання дихальної системи;
 • хвороби порожнини рота;
 • хвороби очей;
 • захворювання репродуктивної системи як у жінок, так і у чоловіків.

Кинути куріння

Кілька причин, чому потрібно кинути палити

Відмовившись від сигарет, ви відчуєте себе краще. У вас з’явиться більше сил і енергії. Не буде задишки, дихати стане легше. Ви позбудетеся від необхідності щодня купувати сигарети. А це, між іншим, великі витрати, адже тютюнова продукція постійно дорожчає. Економія – вагомий аргумент, щоб відмовитися від шкідливої звички. Пачка сигарет в середньому коштує 3 євро. Ви заощадите більше 1000 євро за рік! Вас не буде турбувати проблема забутих вдома сигарет і запальнички, що зламалася. Ви позбудетеся стресу, який приносять у ваше життя сигарети.

Кинути куріння

Від вашого волосся і одягу не буде тхнути неприємним запахом диму. Зуби і волосся стануть здоровішими. Концентрація стане краще. Зрештою, Вам не потрібно буде відлучатися на перекури. Тим самим ви заощадите час і зможете витратити його більш ефективно.

Після відмови від сигарет Ви відчуєте неймовірну гордість за себе. Це я вам кажу з особистого досвіду.

Кинути куріння

Кидаємо курити поступово. Підготовка

Перш за все, потрібно призначити дату початку боротьби з сигаретами. Напевно кожен з вас прокидався з думкою: “З завтрашнього дня не палю”. І, напевно, ви стримували слово. Але через якийсь час ви несподівано опинялися на балконі з сигаретою в руці. Як бачимо, “з завтрашнього дня” не працює. Вам потрібно призначити конкретну дату, але не надто близько. Вам потрібен час підготуватися до боротьби з тютюновим ворогом здоров’я.

Як кинути курити

Справа в тому, що тютюнопаління – не стільки фізичниа, скільки психологічна залежність. Сигарета супроводжує вас у багатьох щоденних справах. Наприклад, Ви не уявляєте, як можна випити кави і не покурити при цьому.

Перекур – відмінна можливість зробити паузу в роботі і обговорити з колегами «на курилці» свіжі офісні плітки. Перед тим, як кинути палити, Вам потрібно навчитися переживати щоденні ситуації без сигарети. Наприклад, ви п’єте каву. Звичайно, вам буде не вистачати цигарки. Але це тимчасовий дискомфорт. Для початку пообіцяйте собі перекур через 15 хвилин після того, як вип’єте кави. Якщо мова йде про офісний перекур, сходіть з колегою в курилку, але не беріть з собою сигарети. Знову таки пообіцяйте собі перекур через півгодинки.

Як кинути курити

Моменти, які супроводжує сигарета, називаються тригерами. Вам треба їх обчислити і записати. Наприклад, ви вранці п’єте каву з сигаретою. Почніть пити чай або їсти вівсянку. Диміти під час їжі вам навряд чи захочеться. І так пройдіться по всіх пунктах. Вам треба їх трохи видозмінити, щоб сигарета стала зайвим елементом.

Замінюємо задоволення від сигарет іншими бонусами

Всі курці зі мною погодяться: сигарети приносять задоволення. Повірте, коли ви відмовитеся від цієї звички, релакс виявиться фікцією. Але зараз ви мені, звичайно ж, не повірите.

Краще за все почати боротьбу з нікотином у відпустці. При цьому не потрібно сидіти вдома і цілими днями читати про шкоду сигарет. Цей час потрібно заповнити цікавими подіями. Відправляйтеся в подорож або в похід. Несподівано для себе ви помітите, що оглядаєте пам’ятки сусіднього міста чи займаєтеся скелелазінням без сигарет ось вже кілька днів. Ви отримаєте урок: ви курили від нудьги. Позбавтеся від нудьги, і ви легко кинете куріння.

Кинути куріння

Якщо немає можливості влаштувати поїздку, займіться спортом. Він підвищує настрій і позбавляє від думок викурити цигарку-другу. Про це свідчать численні дослідження. Поставивши новий рекорд з підняття штанги або пробігши п’ять кілометрів, ви відчуєте себе сильною вольовою людиною, якій не потрібні сигарети.

Кинути куріння

Боремося з раптовими бажаннями закурити

У вас точно будуть пориви, коли ви потягніться до сигарети. Бажання закурити з’являється спонтанно. Ви можете навіть не помітити, як стоїте на балконі цигаркою у руці.

Коли вам захочеться закурити, візьміть паузу. Бажання буде недовгим-хвилин 5. Цей час потрібно чимось заповнити:

 • посмокчіть льодяник;
 • почніть віджиматися або зробіть планку;
 • з’їжте яблуко;
 • погризіть зубочистку;
 • відкрийте вікно і подихайте свіжим повітрям.

Вкрай важливо, щоб замінник сигарети завжди був під рукою!

Як кинути палити

Заведіть фейсбук або акаунт у Твітері

Ви правильно прочитали. В соціальних мережах ви зможете ділитися своїми досягненнями, наприклад, писати пости про те, що ви не курите тиждень, два, місяць і т. д. Крім того, в соцмережах ви знайдете підтримку і однодумців. Ви позбудетеся від почуття, що ви один у своїй нелегкій боротьбі із згубною звичкою.

У соцмережах ви знайдете безліч історій людей, що побороли нікотинову залежність. Прочитавши з десяток таких мотивуючих постів, ви знайдете впевненість у власних силах. Крім того, в спеціальних групах можна об’єднати свої зусилля з такою ж людиною, яка намагається кинути паління. Ви не тільки покінчите з поганою звичкою, але і заведете нових друзів.

Кинути куріння

Пийте молоко – будете здорові!

Вчені американського університету Дьюка провели цікаве дослідження. Як виявилося, молоко псує смак сигарет. Тому перед тим, як кинути палити, починайте якомога частіше пити молоко. Воно не тільки зіпсує смак диму, але і принесе користь вашому організму. Ці ж дослідники встановили і продукти, що роблять смак сигарет краще. До таких відноситься м’ясо, алкоголь і кава. На перший час краще відмовитися від цих продуктів.

Додайте в свій раціон побільше фруктів і овочів. Це радять зробити вчені іншого американського університету Буффало. Справа в тому, що людський мозок приймає бажання покурити за потребу в сітківці. З’ївши яблуко або салат, ви обдурите організм і відвернетеся від думки про цигарки.

Як кинути палити

Нікотинозамісна терапія

Існує безліч засобів, що допомагають впоратися з тягою до тютюну:

 • спеціальні жувальні гумки;
 • нікотинові пластирі;
 • спреї;
 • льодяники.

Ці методи кинути палити особливо актуальні для тих, хто намагався зав’язати з сигаретами, але не впорався.

Замінники тютюну необхідні на першій стадії відмови від куріння. Вони покликані полегшити відвикання від сигарет. А ось до популярних електронних сигарет краще не вдаватися. Вейпи помилково вважаються безпечними для здоров’я! З кожною затяжкою з такого пристрою в ваш організм потрапляє безліч отруйних речовин.

Методи кинути палити

Не бійтеся просити допомоги у фахівців

В цьому немає нічого поганого. Зовсім не означає, що вам потрібно йти в наркологію. Є інші фахівці, які допомагають кинути палити. Перш за все, зверніться до хорошого терапевта. Він може призначити препарати, які пригнічують бажання отримати чергову дозу нікотину.

Ще один лікар, який допоможе придушити тягу до тютюну, – психотерапевт. Він запропонує вам пройти поведінкову терапію. Під час сеансів ви зможете з’ясувати причини, за якими ви щоразу тягнетеся за цигаркою. Психотерапевт допоможе скорегувати ваше життя так, щоб усунути тягу до тютюну.

Кинути палити

Крім того, позбутися від залежності дозволить гіпноз.

Встановіть додаток в телефон

Смартфон – наш вірний помічник в повсякденних справах. Він також допоможе вам кинути куріння. Зрозуміло, утиліту не можна назвати панацеєю в цій нелегкій боротьбі.

Додатки для відмови від тютюну мають такі функції:

 • вимірювання кількості днів, протягом яких ви не курите;
 • підрахунок зекономлених грошей;
 • визначення часу, який ви виграли, відмовившись від перекурів;
 • система бонусів;
 • чат з тими хто кидає курити;
 • розробка плану по щоденному скороченню викурюваних сигарет;
 • показники поліпшення здоров’я;
 • демонстрація шкоди, що наноситься організму отрутами сигарети.

Все це полегшує нелегкий процес відмови від паління.

Методи кинути палити

Книга Алена Кара і фільм, знятий за її мотивами

Багато моїх знайомих змогли зав’язати зі шкідливою звичкою після прочитання книги Алена Кара “Легкий спосіб кинути палити”. Ваш покірний слуга читав цю книгу. Кар розповідає про власний досвід. У книзі не розписані жахи наслідків від тютюнопаління. Кар пише про те, як він прийшов до думки, щоб кинути курити. Книга написана в легкій формі. На її прочитання мені знадобився всього один вечір.

 Методи кинути палити

Є фільм, знятий на основі книги. У своєму пориві зав’язати з сигаретами автор блогу COMFY подивився і фільм. Він такий же легкий і цікавий, як книга.

Як не стати заручником дурної звички в майбутньому

Ми поговорили про те, як правильно кинути палити. Зробити це важко, але можливо. Головне в цьому процесі – величезне бажання раз і назавжди зав’язати зі шкідливою звичкою. Однак її підступність полягає в тому, що спокуса підпалити сигарету переслідує нас всюди.

Щоб знову не стати заручником тютюну, вам потрібно уникати спокус на роботі і на відпочинку. В офісі розкажіть всім колегам, що ви зав’язали з сигаретами. Тоді вони не будуть кликати вас на курилку. Ви позбудетеся бажання знову піднести до рота сигарету. Повірте, ви нічого не втратите. Останні новини з життя офісу розповідають не тільки на курилці, але і в перервах між роботою за чашкою кави.

Уникайте місць для куріння, викиньте з кишень все запальнички і сигарети. Збільште, фізичну активність.

 Методи кинути палити

Зі свого досвіду скажу, що за чотири роки у мене був один зрив. Була дуже стресова ситуація. Закуривши, мені стало огидно від неприємного присмаку. Куплена пачка сигарет і запальничка були віддані знайомому курцеві. Оскільки у мене була сильна психологічна залежність, я уникаю будь-яких спокус, пов’язаних з курінням. Наприклад, не курю кальян та вейп. Я ходжу на перекури з друзями, і бажання закурити у мене не виникає. Не розумію, що було приємного в отриманні чергової порції отрути.

Автор блогу COMFY позбувся згубної звички всього за тиждень. Ви теж зможете! Головне, велике бажання, наполегливість і сила волі.

73754 0 cookie-check Як кинути палити раз і назавжди: найефективніші способи

Читайте також:

Як визначити свою IP адресу
Як визначити свою IP адресу
24 Березня, 2019, 08:16 6367 9
IP адреса – мережева адреса вузла в мережі інтернет. Говорячи простою мовою, IP адреса – це цифровий ідентифікатор у Всесвітній павутині вашого комп’ютера або портативного...
Смотреть результаты
Як вирощувати полуницю
Як вирощувати полуницю
Одна з найулюбленіших ягід, під яку рідко, хто не виділить ділянку землі – це полуниця. Це не дуже вибаглива ягода, але правильна її посадка, може...
Смотреть результаты
Як завантажити відео з Фейсбуку
Як завантажити відео з Фейсбуку
Одна з популярних соціальних мереж, в якій щодня з’являються нові цікаві відеоролики. Але подивитися їх можна тільки через Фейсбук, як і ділиться ними. Розробники мережі...
Смотреть результаты