search
Підписатися

logo

Флешка захищена від записи, як зняти захист

24 Березня, 2019, 04:24 10

Зручний портативний носій, який, як і вся техніка, іноді живе своїм життям і в самий невідповідний момент може влаштувати збій. Одна з поширених помилок, яка виникає під час спроби завантажити інформацію на USB: “Диск захищений від запису”. Причина відмови завантажувати нову інформацію може бути пов’язана з:

 • З механічним пошкодженням флешки.
 • Налаштуваннями комп’ютера або ноутбука, з якого ви намагаєтеся завантажити файли.
 • З проблемами пристрою, не пов’язаними з проблемами апаратної частини.

Зняти захист від запису флешки можна кількома способами, в залежності від причини, якими викликала заборона. Розглянемо всі можливі варіанти нормалізації процесу завантаження інформації на накопичувач.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал 

Зміст:

 1. Перевірте обсяг пам’яті
 2. Перевірте флешку на віруси
 3. Ввімкніть тумблер
 4. Змініть файлову систему флешки
 5. Зніміть захист з файлу що ви викачуєте
 6. Відформатуйте флешку
 7. Перевірте на заборону на запис для знімних пристроїв
 8. Зняття заборони на запис через командний рядок
 9. Установка дозволу на запис через реєстр
 10. Використовуйте утиліти від виробника

Перевірте обсяг пам’яті

Причиною, що призводить пристрій до захисту від запису може бути банальною. Спочатку перевірте завантаженість флешки. Для цього вам потрібно вибрати USB накопичувач. Натисніть на значок у нижній панелі екрана або через “Мій комп’ютер” правою кнопкою миші. У меню з вкладками, виберіть “Властивості”. З’явиться вікно з загальною кількістю пам’яті, використаної та вільної.

Перевірте обсяг пам'яті

Якщо розмір файлу, що завантажується більше того, що залишився у пам’яті флешки, то комп’ютер / ноутбук може видавати заборону на запис. Вам просто потрібно видалити зайву інформацію або перекинути її на комп’ютер / ноутбук.

 Перевірте флешку на віруси

Зовнішні запам’ятовуючі пристрої можуть бути уражені вірусами. Пов’язано це з постійним завантаженням файлів зі свого комп’ютера і чужих носіїв. Наявність шкідливих програм може впливати на роботу флешки та призводити до збоїв в роботі. Задля того, щоб прибрати попередження «заборона від запису» у цьому випадку, необхідно скористатися антивірусом, встановленим на вашому комп’ютерному пристрої. Для цього підключіть носій в USB роз’єм. Після того, як комп’ютер / ноутбук відобразив пристрій, натисніть на його іконку в нижній панелі екрана або через “Мій комп’ютер” правою кнопкою миші. У меню, виберіть “Перевірити обраний файл за допомогою (ім’я програми антивіруса)”.

Якщо віруси знайдуться, то видаляйте їх. Для достовірності перевірки, рекомендується використовувати два антивіруси. Якщо віруси знайдені на флешці, то буде не зайвим перевірити і сам комп’ютер на їх наявність.

Якщо причина заборони запису на носій була у шкідливій програмі, то після чистки, проблема буде вирішена.

 Переключите тумблер

Деякі USB записуючі пристрої на своєму корпусі мають тумблер, які забороняє або дозволяє запис. Будучи впевненими, що перемикач ніколи не ставили в стан заборони, може так вийти, що його положення було змінено випадково в кишені або під час використання.

Переключіть тумблер на флешці

Тут немає інших рішень, як прибрати захист від запису, крім як змінити становище тумблера.

Зніміть захист з викачуваного файлу

Часто при появі подібної помилки, користувачі кидаються на пошуки відповіді на питання, як зняти захист з диска захищеного від запису. Хоча проблема може бути пов’язана не тільки з флешкою, але й з файлової системою, коли встановлено заборону на скачування конкретно для обраного файлу.

Щоб перевірити, чи немає заборони на завантаження файлу або скасувати його, потрібно:

 • Виберіть файл, що завантажується.
 • Натисніть на нього правою кнопкою миші.
 • У вікні, виберіть “Властивості”.
 • У вікні зверху виберіть вкладку “Безпека”.
 • У цій вкладці буде два активних вікна. Перше, “Групи та користувачі”, – вас не повинно цікавити. Вам потрібно вікно трохи нижче, в якому встановлено заборону або дозвіл на запис.
 • Якщо відмітка стоїть тільки навпроти “Читання”, тоді вам потрібно натиснути на активну клавішу “Змінити”.

Зніміть захист з викачуваного файлу

 • З’явиться нове вікно, де ви можете внести корекцію і поставити відмітку навпроти позначки “Запис”.
 • Збережіть зміни.

Після зміна статусу файлу, він може бути безперешкодно викачаний на накопичувач.

 Змініть файлову систему флешки

Мало хто з користувачів вникає, на основі якої файлової системи працює їх флешка. Проте, якщо накопичувач форматується на основі файлової системи FAT32, то він має обмеження на розмір файлу. Система FAT32 вимагає, щоб розмір інформаційної одиниці не був більше 4 Гб. Тому і виходить, що при цілком працездатній флешці і наявності місця для файлу значно більшого, ніж 4 Гб, з’являється помилка з забороною. Як же прибрати захист від запису в цьому випадку?

Для цього вам необхідно буде відформатувати USB накопичувач, але для початку скиньте всю важливу інформацію на інший пристрій, комп’ютер або ноутбук. Тепер натисніть правою кнопкою миші на підключений пристрій і виберіть підпункт “Форматування”. Після цього з’явиться вікно, де буде пункт “Файлова система”. Вам потрібно замість FAT32 вибрати NTFS.

Змінити файлову систему флешки

Така файлова система не має обмежень на розмір файлу. Натисніть почати, процес форматування буде недовгим. Після закінчення ви можете завантажувати файли великого розміру.

 Відформатуйте флешку

Крайній метод, коли інші способи не допомогли зняти захист від запису. Форматування  – це видалення всієї інформації, що зберігається на носії. Такий спосіб може подіяти, якщо антивіруси не здатні видалити вірус, який після кожної перевірки антивіруса знову з’являється. Також, якщо заборона запису викликана мотлохом, що скопився на флешці у вигляді залишкових файлів і «битих» секторів пам’яті. Для форматування краще вибрати повне, а не швидке форматування.

Якщо причина помилки не механічне пошкодження носія інформації, то форматування може сприяти нормальній записи файлів в подальшому.

 Перевірте на заборону на запис для знімних пристроїв

Заборона на завантаження будь-якої інформації на знімні пристрої може бути встановлена в груповій політиці. Зазвичай такі налаштування встановлюються для офісних комп’ютерів, але можуть бути і встановлкні автоматично. Зняти захист від запису флешки в цьому випадку можна таким способом:

 1. Через пошуковий рядок, що викликається комбінацією клавіш “Win + R”, або через меню “Пуск”, знайдіть файл – gpedit.msc.
 2. З’явиться меню редактора групової політики.
 3. Зліва виберіть “Конфігурація комп’ютера”.
 4. Тепер натисніть на рядок “Адміністративні шаблони”.
 5. Далі пройдіть за категоріями “Система” – “Доступ до знімнних запам’ятовуючих пристроїв”.
 6. У меню праворуч, перевірте, що не включена заборона на запис файлів. Якщо вона включена, то змініть налаштування і збережіть зміни.

Зняти заборону на запис через доступ до знімним запам'ятовуючим пристроям

Якщо причина помилки була в цьому, то після внесення змін, ви зможете записувати файли на флешку.

Зняття заборони на запис через командний рядок

Заборона на запис інформації на флешку може бути прописана в командному рядку. Обнулити встановлений параметр “Тільки читання”, можна за допомогою рідного інструменту Diskpart за допомогою командного рядку. Якщо ви перший раз будете працювати через нього, то просто виконуйте інструкцію нижче:

 1. Через пошуковий рядок в меню “Пуск” або за допомогою клавіш Win + R, наберіть таке значення в пошуковому рядку – “CMD”.

 Командний рядок

 1. Запустіть командний рядок маючи права адміністратора. Для цього натисніть на файл CMD правою кнопкою миші.
 2. У чорному вікні, що з’явилося, для початку потрібно запустити інструмент Diskpart. За допомогою нього ви можете управляти зовнішніми дисками USB, підключеними до вашого комп’ютерного пристрою. Для запуску інструменту наберіть “Diskpart” і натисніть ввести.
 3. Тепер потрібно ввести “list disk”. Фраза перекладається, як список дисків і виводить в командному рядку всі диски, які доступні в Віндоус.
 4. Подивіться під яким номером знаходиться ваш флеш-пристрій, вам це стане в нагоді в наступній дії.

Зняття заборони на запис через командний рядок

 1. Тепер вам потрібно ввести “Select disk Х”, де Х – це номер вашого знімного пристрою. Така команда, яка перекладається як “виберіть диск”, дає напрямок працювати конкретно з потрібною вам флешкою. Не забудьте натиснути “Ввести”, після введення команди
 2. Якщо вам потрібно перевірити, чи правильний диск ви ввели для роботи з ним, можете набрати команду – “detail disk”. Ви побачите все технічних характеристики флешки.
 3. Тепер потрібно обнулити можливість тільки читання, для цього наберіть фразу: “attributes disk clear readonly” (перекладається – диск очищений тільки для читання). Тепер натисніть “Ввести”.

Так ви через командний рядок змінили атрибути, які могли впливати на помилку запису на флешку.

Установка дозволу на запис через реєстр

Зняти захист від запису на флешці можна через реєстр, зробити це просто, тому виконати дії по зняттю заборони можуть і недосвідчені користувачі комп’ютера. Щоб потрапити до реєстру на комп’ютері або ноутбуці наберіть в пошуковому рядку, через меню “Пуск” або використовуючи традиційне поєднання клавіш “Win + R”, слово “regedit”. Далі виконуйте наступні кроки:

 1. У правому меню виберіть рядок HKEY_LOCAL_MACHINE.
 2. У підміню, що буде відкрито вниз, виберіть рядок “System”.
 3. У новому меню, що відкриється вниз, виберіть папку CurrentControlSet.
 4. Далі пройдіть по такій гілці файлів: Control \ StorageDevicePolicies.
 5. Тепер в правій частині вікна знайдіть рядок – WriteProtect.
 6. Натисніть на цей рядок правою кнопкою миші і в меню виберіть “Змінити”.
 7. З’явиться невелике вікно, в якому може бути встановлено значення 1 або 0. Якщо 1, то вам потрібно ввести значення 0.

Установка дозволу на запис через реєстр

Тепер збережіть зміни, закрийте реєстр і обов’язково перезавантажте комп’ютер або ноутбук. Після цього можете знову спробувати записати інформацію на флешку.

У разі, якщо ви зайшли в реєстр і не знайшли папку StorageDevicePolicies, то вам доведеться створити її самостійно, щоб ви могли записувати файли на пристрій. Для створення папки потрібно натиснути правою кнопкою на попередню категорію (Control) і вибрати “Створити”, а далі “Розділ”, тобто вам потрібно в папці Control створити розділ під назвою “StorageDevicePolicies”.

Створити розділ StorageDevicePolicies

Тепер вам потрібно буде в категорії StorageDevicePolicies в правій частині меню створити “Параметр DWORD”. Для цього в цій частині вікна натискаєте правою кнопкою миші і проходите по рядках “Створити”  – “Параметр DWORD” з відповідною бітністтю (32 або 64). Дайте створеному розділу назва WriteProtect і вистановіть для нього значення 0.

Використовуйте утиліти від виробника

Виробники намагаються підтримувати користувачів їх запам’ятовуючих пристроїв, тому розробляють спеціальні програми для відновлення нормальної роботи флешки. Завантажити утиліти можна офіційно через сайти виробників, найчастіше вони повністю безкоштовні. Використовувати їх може навіть новачок, так як виробники створюють зрозумілі і прості утиліти для всіх. Єдина умова використання таких програм  – це запуск від імені адміністратора.

73494 2 cookie-check Флешка захищена від записи, як зняти захист

Читайте також:

Як зробити листкове тісто
Як зробити листкове тісто
24 Березня, 2019, 02:46 11499 11
Сьогодні поширена думка, що приготування листкового тіста – процес, що вимагає великої кількості уваги, терпіння і сил. І нерідко, навіть у досвідчених митців в кулінарії...
Смотреть результаты
Електронні книги або планшети – що зручніше для читання? Зважуємо всі за і проти!
Електронні книги або планшети - що зручніше для читання? Зважуємо всі за і проти!
Що краще для читання – електронна книга чи планшет? Багато з нас читають книги навіть зі смартфона, але це не дуже зручно, оскільки розмір екрану...
Смотреть результаты
Матовий або глянцевий? Або антивідблиск? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука!
Матовий або глянцевий? Або антивідблиск? Розбираємося, яким повинен бути екран ноутбука!
Отже, ви замислюєтеся про покупку нового ноутбука, але ще сумніваєтеся, яка матриця екрану краще – матова або глянцева? Тоді наша сьогоднішня стаття як раз вам...
Смотреть результаты