search
Підписатися

logo

Як доглядати за технікою на кухні

15 Березня, 2019, 12:02 9

Будь-яка господиня знає, скільки часу і сил можуть забирати різноманітні справи на кухні. Необхідно вимити тарілки, каструлі, сковорідки, приготувати сніданок, обід, вечерю. Потім знову вимивати посуд. Все це може дуже сильно втомити, іноді навіть більше, ніж, якби ми провели цілий день на важкій роботі. Але насправді це ще далеко не все, адже крім як приготування і прибирання кухні, необхідно буде привести в порядок кухонну техніку, яка бере активну участь в кухонних заходах. Коли техніка, наприклад панель, витяжка або посудомийна машина були тільки-но куплені в магазині і вам о тільки недавно  їх встановили, виглядають вони чисто і акуратно. Але з плином часу цю чистоту і акуратність необхідно підтримувати своїми силами.

Как ухаживать за кухонной техникой - интерьер аккуратной кухни

І, здавалося б, все не так складно, як здається спочатку. Але насправді, техніка стала настільки різноманітною, що і правила догляду за нею дещо змінилися. Основною проблемою в цьому випадку стає банальне незнання як же правильно провести профілактичний догляд за своїми побутовими приладами. А знати їх необхідно, адже якщо щось піде не так, наприклад, ми використовуємо неправильний засіб для чищення або проведемо невірний алгоритм чищення техніки, то ризикуємо в кращому разі не отримати ніякого результату і наша плита залишиться такою ж забрудненою, якою була до початку прибирання . А в гіршому можна і зовсім зіпсувати техніку, що, безумовно, робить нещасним кожного.

Як доглядати за варильною поверхнею або плитою

В даному випадку необхідно чітко розуміти, що чистка вбудованої варильної поверхні або плити буде цілком залежати від того, з якого матеріалу виготовлено її основу. Це може бути емальована поверхня, склокераміка або скло, а може бути нержавіюча сталь. Для кожного типу поверхні необхідно придбати спеціальний чистячий засіб, який не завдасть шкоди цілісності приладу. У разі склокераміки, можна так само використовувати спеціальний скребок, який допоможе вивести присохлі частинки забруднень, з якими не впорався миючий засіб.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за варочной поверхностью

В окремих випадках, наприклад, якщо плиту необхідно вимити дуже терміново, і немає ніякого часу відвідувати магазин для покупки необхідного миючого засобу, можна використовувати теплий мильний розчин. Настільки ефективним він не буде, але помити варильну поверхню вдасться. Головне пам’ятати, що в цьому випадку категорично не рекомендується використовувати соду, адже її частки можуть легко подряпати чутливу поверхню плити. Якщо все зробити правильно, то варильна поверхня знову виявиться чистою і акуратною.

Як доглядати за духовою шафою або духовкою

Духовою шафою ми користуємося не так часто як варильною поверхнею, але все одно він вимагає до себе пильної уваги. Після того, як ми запекли щось в духовці або приготували випічку, всередині камери залишається чимало жиру. Його рекомендується відразу ж вимити, адже якщо залишити все це на деякий час, мало того що відмити буде важче, так ще й неприємний запах з’являється. Вимити духовку не так складно, як може здатися на перший погляд. Але метод, який ми будемо використовувати, повністю залежить від типу духової шафи.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за духовкой

Найбільш поширеним методом є очистка духовки парою. У глибоке деко необхідно залити воду, близько 150-200 мл, встановити його в духовці і включити на 20 хвилин на температуру 100-120 °. Після закінчення циклу, просто протираємо поверхню духовки злегка вологою ганчіркою.

У тому випадку, якщо всередині духової шафи присутня каталітична пластина – її легко впізнати, вона виділяється на загальному тлі і має пористу емаль – то процес догляду за духовкою відразу ж спрощується. Подібна пластина самостійно здатна розщеплювати частинки жиру навіть в процесі приготування. Нам же залишиться лише протерти дно і дверцята.

Ще одним способом є піролізне очищення. Це найбільш ефективний спосіб, але доступний він далеко не в кожній духовці. В цьому випадку необхідно активувати спеціальний режим. Тоді дверцята духової шафи блокуються, а температура всередині піднімається до 500 °. Після закінчення циклу, потрібно лише злегка протерти поверхню. Під час використання такого методу очищення духова шафа повинна бути абсолютно порожньою.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за духовкой с помощью воды

А ще можна скористатися традиційним методом, а саме ручним. Для цього нам необхідно дістати з духовки всі листи, решітки, зняти дротяні або телескопічні напрямні, щоб вимити їх окремо. Після цього за допомогою ганчірки або губки ретельно вимити всі куточки всередині спеціальним жировидаляючим засобом для духовок і духових шаф.

Як доглядати за витяжкою

Чи варто розповідати, наскільки корисною на кухні є витяжка? Упевнений, що без неї не може повноцінно обійтися жодна відповідальна господиня. Але, як і інша кухонна техніка, витяжка вимагає профілактичного догляду. Найбільш пильну увагу потрібно буде приділяти алюмінієвому жиропоглинаючому фільтру. Найчастіше він один або розділений на дві частини. Рідше, якщо витяжка має ширину більше 60 см, їх може бути три або більше. У тому випадку, якщо профілактику цього фільтра проводити частіше ніж один раз на місяць, то досить буде зняти його і замочити в теплому мильному розчині на 30 хвилин, а потім прополоскати і висушити.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за вытяжкой

А ось якщо ми лінуємося і проводимо мийку фільтра витяжки рідше, то без спеціальних засобів не обійтися. При покупці такого засобу необхідно проявити уважність і не користуватися засобами для духовок та інших приладів. Це повинен бути засіб саме для фільтра витяжки. Обумовлено це тим, що він виготовлений з алюмінію, який легко може бути пошкоджений неправильно підібраним миючим засобом.

Як доглядати за мікрохвильовкою

Мікрохвильовою піччю ми користуємося щодня по кілька разів. Періодичність догляду за нею залежить від того, наскільки велика ваша сім’я і  на скільки часто ви  нею користуєтеся. Для того щоб вимити мікрохвильову піч досить вибрати спеціальний засіб для чищення мікрохвильовки. Перед початком процедури треба відключити її від мережі, дістати з камери всі знімні елементи, а найголовніше тарілку. Її потрібно буде вимити окремо. Після чого просто губкою або ганчіркою наносимо миючий засіб на поверхню внутрішньої камери і вимиваємо всі забруднення.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за микроволновкой

Крім цього можна скористатися народними порадами. Наприклад, змішати в мисці (ні в якому разі не в металевій) воду з лимоном або лимонним соком, встановити все це в НВЧ-піч і при максимальній потужності залишити на 10 хвилин. Далі від нас вимагається лише протерти внутрішню камеру і прополоскати тарілку мікрохвильовки. Після таких маніпуляцій мікрохвильова піч придбає свій первозданний зовнішній вигляд, такий, як якщо б ви її тільки-тільки привезли з магазину.

Як доглядати за посудомийною машиною

Здавалося б, посудомийна машина в процесі своєї роботи миє наші брудні тарілки, стакани та каструлі. Чому ж під час цього вона не здатна помити і себе? Насправді в більшості випадків все так і відбувається, і після циклу миття посуду ми можемо спостерігати зовнішню чистоту. Періодично може знадобитися лише протерти дверцята посудомийної машини і, можливо, її внутрішні стінки, якщо залишаються будь-які плями. Але, якщо розібратися глибше, то щоб уникнути швидкої несправності, хоча б один раз на місяць потрібно робити чистку фільтра посудомийки.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за посудомойкой

Зробити це не так складно. Цей фільтр знаходиться всередині камери посудомийної машини і збирає на собі великі частинки їжі, які ми не видалили з посуду. Щоб дістатися до нього, необхідно вийняти нижню корзину і відкрутити зовнішній фільтр. Після цього витягаємо дрібну сіточку. Саме її і необхідно прочистити і вимити. Для цього можна використовувати  звичайний миючий засіб для посуду. Після цього заходу встановлюємо фільтр назад і продовжуємо сміливо користуватися посудомийкою.

Як доглядати за холодильником

У холодильнику зберігається більшість запасів наших продуктів. Тому не повинно стати сюрпризом те, що за ним так само необхідно доглядати. З огляду на те, що продуктів в холодильнику може бути не мало, вони кожного разу оновлюються, а часом ми і зовсім можемо забувати про деякі з них і ті рано чи пізно псуються. Щоб холодильник працював довго і справно, а продукти в ньому зберігалися свіжими і не псувалися, потрібно періодично проводити своєрідну інвентаризацію в ньому, викидати зіпсовані продукти і вимивати внутрішню камеру.

Как ухаживать за кухонной техникой - уход за холодильником

Як і у випадку з більшістю інших побутових приладів, для холодильника створено чимало миючих засобів, якими ми і зможемо скористатися. Для того щоб вимити холодильник, необхідно витягти з нього всі продукти, дістати полички і вимити їх окремо. Потім протираємо внутрішню поверхню. У тому випадку, якщо наш холодильник має статичну систему заморозки замість No Frost, то один раз на 6 місяців його рекомендується розморозити. Після всіх профілактичних заходів – мийки і розморожування – найкраще встановити всередині камери спеціальний абсорбент для холодильника, який буде поглинати неприємні запахи.

Як доглядати за блендером, міксером і кухонним комбайном

Звичайно ж, догляду за собою вимагає не тільки велика кухонна техніка, а й дрібна. У процесі приготування будь-якої страви ми можемо користуватися, наприклад, блендером, міксером або кухонним комбайном. Таким чином, після закінчення приготування необхідно буде вимити ці прилади. Насправді складного в цьому не буде абсолютно нічого. Для того щоб вимити їх, необхідно зняти всі знімні елементи і помити їх звичайним засобом для посуду. У міксері це будуть віночки і тістоміси, в блендері це будуть ножі, диски для шатковок і терок, Блендерна ніжка або віночок. У випадку з кухонним комбайном знімні елементи можуть бути різними, це залежить від комплектації.

Как ухаживать за кухонной техникой - чистый кухонный комбайн

Рухову частину, куди встановлюються всі аксесуари, досить лише протерти. Після цього заходу необхідно ретельно висушити все, що ми вимили і лише потім приступати до наступного етапу використання. Ні в якому разі не варто відкладати мийку дрібної кухонної техніки на потім, адже якщо дати забрудненню підсохнути, то зусиль потрібно буде витратити в рази більше. Краще все зробити відразу!

Як доглядати за чайником

Наступним частовикористовуваним приладом на нашій кухні є чайник. Це може бути електричний прилад, або той, який ми нагріваємо на плиті. Суть догляду за ним від цього не змінюється. Найбільшу увагу необхідно приділяти внутрішній частині, адже з часом через кип’ятіння води в ньому з’являється накип. Чим його більше, тим гірше, адже в такому випадку він заважає нагрівальному елементу чайника працювати, той повільніше кип’ятить воду, витрачає більше електроенергії. У найбільш запущених випадках чайник може і зовсім згоріти.

Как ухаживать за кухонной техникой - чайник на плите

Для того щоб видалити накип можна скористатися спеціальним засобом для побутових чайників. Але після їх використання не забудьте залити в чайник воду до позначки «MAX» і прокип’ятити його. Воду потрібно буде вилити. Крім побутової хімії можна скористатися лимонною кислотою або содою. Додати її потрібно у воду і прокип’ятити чайник. Не варто старатися з дозою, адже достатньо всього лише щіпки народного засобу, інакше ми ризикуємо отримати в чайнику протікання. Далі не зайвим буде протерти зовнішні стінки, адже важливо, щоб він був чистим всюди.

Як доглядати за мультиваркою

Трапляється і так, що для приготування обіду або вечері господиня може і зовсім не використовувати варильну поверхню або духовку. Часом досить звичайнісінької мультиварки. Про її користь і практичність ми не один раз розповідали, розповідали так само і як нею користуватися і що можна приготувати. Але, напевно, всі ми розуміємо, що після кожного приготування за нею необхідно доглядати. Для того щоб мультиварка знову стала чистою, потрібно витягти її чашу і ретельно її вимити засобом для посуду. Після цього даємо їй час, щоб та висохла.

хозяйка с мультиваркой

Відразу після чаші необхідно вимити внутрішню частину кришки. Якщо вона знімна, то дістаємо її і миємо, якщо ж ні, то протираємо внутрішню частину прямо з мультиваркою. Важливо видалити всі частинки жиру, які на ній скупчилися. Якщо на зовнішній стінці мультиварки є спеціальний резервуар для збору конденсату, то знімаємо його, виливаємо  вологу і прополіскуємо чашечку. Якщо немає, то потрібно протерти внутрішню частину мультиварки з поглибленням, адже конденсат буде збиратися там. Після закінчення цієї процедури, мультиварка знову готова до роботи!

72620 0 cookie-check Як доглядати за технікою на кухні

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Huawei P30 і P30 Pro: новини, чутки, дата виходу, технічні характеристики і багато іншого!
Huawei P30 і P30 Pro: новини, чутки, дата виходу, технічні характеристики і багато іншого!
14 Березня, 2019, 10:59 677 11
Цього року Huawei готується представити нам новий P30 Багато смартфонів було випущено у 2018 році, але серед них усіх виділяється Huawei P20 Pro. Хоча P20...
Смотреть результаты
Як в Windows 10 користуватися додатком «Віддалений робочий стіл»
Як в Windows 10 користуватися додатком «Віддалений робочий стіл»
Напевно, багато хто з вас чув про таку функції Windows 10, як «Віддалений робочий стіл». З її допомогою Ви можете підключатися до віддаленого комп’ютера, використовуючи...
Смотреть результаты
Як очистити підошву праски – інструкція з Відео
Як очистити підошву праски - інструкція з Відео
Вітаємо Вас у нашому блозі. Сьогодні в полі зору праска. Цей корисний агрегат є в кожному домі. З часом на ньому утворюється накип та іржа....
Смотреть результаты