search
Підписатися

logo

Як доглядати за орхідеєю Фаленопсіс в домашніх умовах

25 Лютого, 2019, 04:03 10

Зміст:

 1. Адаптація після магазину
 2. Уход за орхідеєю в період цвітіння
 3. Як доглядати за орхідеєю після цвітіння
 4. Як доглядати за домашньою орхідеєю взимку
 5. Як підтримувати стан рослини влітку
 6. Як правильно доглядати за орхідеєю восени
 7. Де поставити орхідею

Орхідея Phalaenopsis – чарівна квітка, яка не залишить байдужою жодну жінку. Останнім часом вона користується великою популярністю серед квіткарок України. Це справжня прикраса кімнати та гордість хазяйки. Якщо у Вас удома з’явилася ця дивовижна рослина, Вам треба знати, що уход за орхідеєю непростий. Він вимагає наявності деяких знань. Існує безліч секретів довгого життя цієї рослини. Про них ми сьогодні поговоримо в нашому блозі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Догляд за орхідеєю

Phalaenopsis росте у вологих тропіках під густими кронами дерев, які приховують від нього пряме сонячне світло. Ця квітка дуже вимоглива в плані освітлення, вологості та температурного режиму. У тропіках температура вдень в середньому +27 градусів, а вночі – +17. Відповідно, в кімнаті температура має бути +16 – +28 градусів. Це найкомфортніший температурний режим для Phalaenopsis.

Адаптація після магазину

Нарешті Ви принесли прекрасний Phalaenopsis додому. Рослина переживає великий стрес. Їй потрібен час для адаптації. Тижні на дві квітці треба влаштувати своєрідний карантин. Поставте її окремо від інших кімнатних рослин. Квітка повинна стояти далеко від прямих сонячний променів. Відразу ж після купівлі не варто удобрювати рослину. Ви завдасте їй шкоди. Під час адаптації небажаний полив орхідеї. Нехай вона постоїть у спокої.

Після купівлі не потрібен полив орхідеї

У період так званого карантину треба спостерігати за рослиною. На особливу увагу заслуговують нові листочки. У них можуть завестися шкідники. Після двотижневого спокою квітку можна привчати до сонця на підвіконні. Кашпо треба ставити до сонця тією ж стороною, якою воно стояло раніше. Також можна почати поливати. Як це правильно робити, розповімо нижче.

Куплений Phalaenopsis не вимагає пересадки. Він може нормально рости в магазинному горщику близько двох років. Вам треба пересадити квітку, якщо вона продавалася в горщику з мохом сфагнумом. Цей момент треба уточнити у продавця перед купівлею. Після пересадки орхідеї у догляді також немає потреби. Не треба обробляти листочки засобами для адаптації та речовинами від комах. Залиште їх сухими. Квітці потрібен деякий час для того, щоб впоратися зі стресом із-за зміни горщика. Надалі уважно спостерігайте за Phalaenopsis.

Догляд після пересадки орхідеї не знадобиться

Надалі догляд за улюбленицею домашнього саду мінятиметься з урахуванням цвітіння та пори року. В цілому, Phalaenopsis вважається самим невибагливим сортом орхідей. Він витримує великі перепади температури та вологості.

Уход за орхідеєю в період цвітіння

Phalaenopsis рано чи пізно порадує Вас красивими квітами. Він може не цвісти з трьох причин. Перша – рослина занадто молода. Ви самі можете визначити її вік. Для цього треба всього лише порахувати пагони. У дорослої зеленої красуні має бути 5-8 пагонів. Друга причина, за якої рослина не квапиться радувати квітами, – Ви неправильно за нею доглядаєте. Важливо, щоб Phalaenopsis стояв при розсіяному світлі. У тіні він не цвістиме. Третя причина – рослину треба пересадити. Після цього треба змінити місце розташування кашпо.

У дикій природі бутони розпускаються під час посухи в тропіках.

Уход за орхідеєю в період цвітіння. Рослина в дикій природі.

Коли Phalaenopsis нарешті зацвів, Вам треба виконувати кілька простих правил:

 • Квітка потребує додаткової вологи. Красуню треба поливати теплою водою. Вона має бути не гарячіше 35 градусів. Після душу треба видалити вологу з основи. Інакше Phalaenopsis почне гнити. Крім того, квітку можна помістити на півгодини в посудину з теплою водою.

Полив орхідеї

 • Квітучий Phalaenopsis неприпустимо пересаджувати. Він перестане цвісти. Пелюстки через стрес опадають.

Уход за орхідеєю в період цвітіння

 • Квітучій красуні потрібна підгодівля. Використайте добриво, призначене саме для Phalaenopsis. Підгодівлі для інших видів рослин не підходять і можуть завдати шкоди улюбленці.

Уход за орхідеєю в період цвітіння

Phalaenopsis регулярно цвістиме, якщо Ви не мінятимете місце розташування горщика.

Як доглядати за орхідеєю після цвітіння

Після опадання пелюсток не поспішайте обрізати квітконос. Дочекайтеся, коли він висохне. На ньому можуть залишатися бруньки. Коли квітконос підсохне, він стане чорним. Тепер його можна зрізувати, не побоюючись за залишені приховані бруньки. Квітконос потрібно зрізати під саму основу. Якщо в нижній частині є приховані бруньки, то квітконос зрізається на 1-1,5 см вище за найближчу, як показано на фото.

Як доглядати за орхідеєю після цвітіння

Після обрізання квітконоса підгодівлю треба зменшити. Рослині вже не потрібні додаткові поживні речовини. Також скорочується кількість поливів. Тепер для Phalaenopsis треба влаштовувати душ раз на місяць. Крім того, треба кілька разів на місяць обприскувати квітку водою з пульверизатора.

Через якийсь час повинен з’явитися новий квітконос. Якщо він довгий час не з’являється, і на додаток почало жовтіти листя, то це означає, що рослина вимагає зміни місця розташування. На вдало обраному місці Phalaenopsis цвістиме регулярно.

При правильному догляді орхідея цвістиме регулярно

Як доглядати за домашньою орхідеєю взимку

У холодну пору року у Phalaenopsis відзначається понижений життєвий ритм. Корені гірше вбирають вологу. Украй важливо стежити за їх станом. При достатньому рівні вологості корені будуть ясно-зеленими або бузковими. Якщо колір коренів змінився на сірий, рослину треба полити. Підгодівля робиться рідше, ніж влітку.

Якщо квартира знаходиться на північній стороні, треба організувати додаткове освітлення. Для цього потрібно купити спеціальну люмінесцентну лампу. Якщо такої не знайшлося, підійде звичайна лампочка на 60 Ватів. Джерело світла розміщується на відстані 30 см від квітки.

Догляд за Phalaenopsis у холодну пору року

Рослині потрібен перепад температури на 5-7 градусів. Якщо немає сильного вітру і морозу, можна відкривати вікно для провітрювання. У холодну пору року неприпустима пересадка орхідей. Це допустимо тільки при крайній потребі, наприклад, якщо квітка захворіла. Варто зазначити, що догляд за Phalaenopsis, який не впадає в сплячку, не сильно відрізняється від літнього. Поливати його потрібно, коли висох грунт. Взимку не треба додатково обприскувати листя водою.

Як підтримувати стан рослини влітку

Передусім, якщо горщик обернений на південь або південно-західну сторону, переставте його. Прямі сонячні промені можуть призвести до опіків на листках. Але не прибирайте Phalaenopsis у тінь. Поставте його на деякому віддаленні від вікна. Бажано, щоб воно було завішене тюлем, який розсіює світло. У теплу пору року Вам треба звернути увагу на три чинники:

 • Температура. Як говорилося вище, для тропічної красуні комфортна температура від 16 до 28 градусів. В Україні стовпчик термометра може досягати відмітки +35. Якщо така жара короткочасна, рослина її перенесе нормально. Тривала спека може послабити імунітет Phalaenopsis і навіть призвести до захворювань. Щоб цього не сталося, вночі провітрюйте приміщення, а вдень увімкніть кондиціонер. При використанні останнього горщик поставте подалі від потоку повітря. Воно також негативно впливає на стан Phalaenopsis.

Уход за орхідеєю в домашніх умовах влітку

 • Вологість коренів. Наша красуня в природі росте на стволах дерев і скелях. Це має велике значення при уході за орхідеєю в домашніх умовах. Поливати ґрунт у горщику безглуздо. Треба наблизити цей процес до природного. Влаштовуйте Phalaenopsis деяку подібність душа. Декілька хвилин заливайте горщик тонкою цівкою теплої води. Залиште горщик на 10 хвилин, щоб стекли надлишки води. Витріть воду біля основи, щоб не допустити гниття квітки. Температура води має бути близько 35 градусів. Також можна занурювати горщик на півгодини в посудину з теплою водою. Якщо вода жорстка, то її треба прокип’ятити.

Догляд і полив орхідеї у теплу пору року

 • Вологість повітря. Влітку повітря пересушене. Phalaenopsis цього не переносить. Щоб він не захворів, поставте біля нього посудину з водою.

Як правильно доглядати за орхідеєю восени

Влітку Phalaenopsis впадає в стан спокою. Це обумовлено високою температурою й інтенсивними сонячними променями. З приходом осені цей період може закінчитися, і рослина зацвіте. Якщо на літо Ви прибирали горщик з південного або південно-західного боку, можете сміливо повертати його. Осіннє сонце вже не здатне обпалити Вашу красуню. Розташування на південній стороні буде ідеальним для Phalaenopsis, який випустив квітконос. У листопаді цього світла вже буде мало для повноцінного цвітіння. Красуні з тропіків потрібен світловий день тривалістю 12 годин, не менше. Тому Вам треба вмикати додаткове освітлення на години без сонця, доки Phalaenopsis не зацвіте.

Уход за орхідеєю восени

Якщо рослині не вистачатиме світла, суцвіття може засохнути або розпуститься всього пара квіток. Крім того, пелюстки опадають відразу після того, як розпустилася квітка.

Восени можна пересадити орхідею, якщо Ви не зробили це навесні. Удобрювати треба за стандартною схемою – вносити добриво кожен другий полив.

Восени з увімкненням опалення повітря пересушується. Phalaenopsis нормально переносить сухість повітря 30%.

Де поставити орхідею

Phalaenopsis повинен отримувати досить світла. Інакше він втратить свої життєві ресурси та зіпсується. Красуню з тропіків можна поставити на підвіконня як з південною, так і північної сторони. Перші весняні промені сонця можуть обпалити квітку. Ви помітите на листі пігментацію і сліди опіків. Щоб їх уникнути, в теплу пору року вікно треба завісити шторою або жалюзі.

Де поставити орхідею влітку, щоб не було опіків

Якщо Ви живете в приватному будинку або в теплу пору року часто буваєте на дачі, то Phalaenopsis можна винести у двір і поставити під дерево. Рослина може розташовуватися на вулиці до пізньої осені, доки температура не почне падати до +10 градусів. Жителі квартири можуть винести квітку на лоджію.

Як доглядати за орхідеєю влітку

Як підсумок: Тепер Ви знаєте, як доглядати за орхідеєю у будь-яку пору року. Якщо Вам є що додати, пишіть коментарі.

70899 0 cookie-check Як доглядати за орхідеєю Фаленопсіс в домашніх умовах

Читайте також:

Список пошукових систем, які замінять вам Google
Список пошукових систем, які замінять вам Google
25 Лютого, 2019, 02:12 3751 7
Зміст: Що відштовхує від Google Світові сервіси, які дозволяють відшукати те, що приховує Google Ресурси від українських розробників Анонімні пошукові системи Спеціалізовані пошукові сайти А...
Смотреть результаты
Підбірка ігор в які варто пограти
Підбірка ігор в які варто пограти
Хороша комп’ютерна гра зможе допомогти відпочити, розслабитися і забути про всі проблеми. Але, як знайти те, що дійсно варте вашої уваги, часу на установку і...
Смотреть результаты
Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуці
Як збільшити швидкість інтернету на комп'ютері або ноутбуці
Коли стикаєшся з тим, що інтернет зв’язок не відповідає заявленій швидкості провайдером, то перше про що думаєш – це проблеми постачальника мережі, а не збої...
Смотреть результаты