search
Підписатися

logo

Список пошукових систем, які замінять вам Google

25 Лютого, 2019, 02:12 7

Зміст:

 1. Що відштовхує від Google
 2. Світові сервіси, які дозволяють відшукати те, що приховує Google
 3. Ресурси від українських розробників
 4. Анонімні пошукові системи
 5. Спеціалізовані пошукові сайти
 6. А як шукають контент в інших країнах

Google, Bing, Yahoo – сайти, про які знає кожен. Так називаються пошукові системи в інтернеті. Завдяки ним ми потрапляємо на потрібні нам сайти. Досить ввести запит, і ресурс покаже величезну кількість сайтів, що підходять під шукані слова. Проте мало хто знає, що всесвітня павутина не обмежується цими чотирма ресурсами. Існують сотні не менш зручних сервісів, які покажуть те, що приховує Google. Поговоримо про них у нашому блозі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Пошукові системи в інтернеті

Але спершу розглянемо, що ж це за сервіси для роботи у всесвітній павутині. За визначенням пошукова система – це спеціальний комп’ютерний ресурс, розроблений для пошуку інформації у всесвітній павутині у відповідності із запитами користувачів. Ключовим параметром сервісу є саме ключовий запит. Програма його аналізує і видає список сайтів у відповідності з шуканими словами.

Що відштовхує від Google

Найвідоміший сервіс для пошуку – Google. Він вважається монополістом на цьому ринку. Кожен сайт розробляється у відповідності з вимогами цього сервісу. Проте у Google є безліч недоліків, які стали дратувати користувачів. Вони зазначають, що траст сайту, кількість зворотних посилань та авторитет домена мають більше значення, ніж цінність інформації. У результаті в ТОП видачі опиняються ресурси, що не представляють великої цінності з точки зору опублікованого контенту.

Пошукова система Google

Деяких користувачів дратує монополія Google. Вони із задоволенням звертаються за допомогою до інших пошукових систем. Крім того, Google відстежує кожен крок юзера. Ще один недолік – реклама. Кожен власник інтернет-сайту може звернутися до системи Google.Adwords, оплатити рекламу й опинитися в ТОП видачі. Багато користувачів навіть не помічають реклами в Google. Проте кількість рекламних оголошень з кожним роком тільки росте. Є користувачі, які хочуть працювати з ресурсами без реклами. Тому вони використовують інші, менш відомі сервіси, щоб знайти потрібні дані.

Список пошукових систем, які без зусиль замінять Google:

 • not Evil;
 • Bing;
 • Dogpile;
 • Meta.ua;
 • Poshukach.com;
 • Ask.com;
 • Excite;
 • Sova.com.ua;
 • UAport;
 • YaCy;
 • Search.aol.com.

Про одні ресурси Ви багато чули, про інші – дізнаєтеся вперше.

Світові сервіси, які дозволяють відшукати те, що приховує Google

Зі світових сервісів на слуху Bing та Yahoo. Bing – другий за популярністю ресурс після Google. Він охоплює 16% світових користувачів. Цей сервіс популярний у Німеччині та США. У нас Bing не користується великою популярністю. А даремно!

Пошукова система Bing

Bing був розроблений компанією Microsoft. У нього краще продуманий пошук в інтернеті. Сервіс шукає за кількома параметрами, які автоматично заповнюються при введенні користувачем запиту. У Bing прекрасні можливості для пошуку відеороликів. У сервісі продумана система відстежування взаємозв’язку між сайтами. Завдяки цьому підвищується якість видачі за схожими запитами.

Відкривши Bing, ми потрапляємо на головну сторінку. Вона досить проста. Є шапка і рядок для введення запиту. Вони розміщені на фоні картинки. При введенні запиту Ви можете перемкнутися на пошук відео. У видачі будуть усі ролики з YouTube, які підходять під слова Вашого запиту.

Yahoo – ресурс, що займає почесне третє місце в рейтингу пошукових систем США і четверте в світі. Yahoo використовує для пошуку сервіс Bing. Тому має всі переваги розробки Microsoft.

Зарубіжна пошукова система Yahoo

Ресурс відрізняється простим і зручним інтерфейсом. На головній сторінці окрім логотипу і рядка є значок пошти, новини з різних сфер, погода в регіоні користувача та трохи реклами. Yahoo дозволяє шукати за словами, картинками та відео. Досить зручний сервіс.

Серед світових ресурсів варто також зазначити Ask.com. Він об’єднує всі відомі ресурси для пошуку контенту в мережі. Одна з головних переваг цієї зарубіжної пошукової системи – наявність закладок і спеціального форума, на якому Ви можете запитати пораду в інших користувачів.

Зарубіжна пошукова система Ask.com

Ask.com відрізняється від інших пошукових машин тим, що видає відповіді на запитання. Ресурс був розроблений 1996 року Девідом Вартеном і Гаретом Груеном.

У 1990-х роках найбільш популярним сервісом був сайт Search.aol.com. Його популярність була обумовлена відсутністю інших просунутих ресурсів для збору контенту в мережі. Сьогодні популярність Aol сильно знизилася. Зараз цим пошуковим сайтом переважно користуються жителі США.

Зарубіжна пошукова система Search.aol.com

Сервіс Excite нагадує інші ресурси. Він складається з рядка пошуку, пошти та новин. Кожен користувач має можливість настроїти свою домашню сторінку.

Якщо Ви не можете щось знайти в Google, не роздумуючи відкривайте Dogpile. На сайті відсутня реклама та додаткові сервіси, які можуть відволікати від пошуку контенту.

 Зарубіжна пошукова система Dogpile

Dogpile – мета-пошукова система. Вона виводить комбінований список, отриманий з видач Google та Yahoo. Завдяки йому користувач отримує більше посилань на сторінки, ніж на інших ресурсах.

YaCy – ресурс, який працює за мережевим принципом P2P. Кожен комп’ютер, на якому встановлений цей сервіс, окремо сканує інтернет. Результати їх роботи збираються у базу, яка доступна тільки учасникам YaCy.

Закрита пошукова система інтернету YaCy

Складно сказати, YaCy краще або гірше за інші пошукові системи інтернету. Його головна відмінність полягає в іншому принципі роботи. Велика перевага – відсутність цензури. YaCy здатний шукати в глибоких надрах інтернету, куди вхід іншим пошуковим машинам закритий. Ви отримаєте доступ до закритого інтернету, не підвладного державним органам. З точки зору принципу роботи YaCy аналогічний Google.

Ресурси від українських розробників

Мабуть, найвідоміший український ресурс – Meta.ua. Це зручний сервіс. Він використовується не лише для пошуку сайтів. Meta.ua більше новинний портал. Він також містить блок з погодою, поштою, форум, базу з оголошеннями про продаж машин, гороскоп та ін.

Українська пошукова система Meta.ua

Ще одна українська пошукова система – UAport. На головній сторінці порталу розташований рядок пошуку й опубліковані головні новини країни. Передбачена можливість пошуку новин за прізвищами відомих осіб. Також є каталог сайтів. Ресурс можна відшукати за алфавітом, географічним принципом або тематикою.

Sova.com.ua – пошукова машина, яка працює на основі Google. Власна розробка – Poshukach.com. Цей ресурс відрізняється лаконічним інтерфейсом. Окремо можна шукати картинки та відео.

 Українська пошукова система Poshukach.com

В українському сегменті інтернету величезна кількість новинних порталів, які мають сервіс для пошуку. Зазвичай він позначається значком у вигляді лупи. Ви можете ввести слово або подію, яка Вас цікавить. Машина видасть Вам усі новини, що підходять під запит.

Анонімні пошукові системи

Not Evil – це анонімна пошукова система Тор. Щоб нею скористатися, треба встановити цей браузер. Він є закритою мережею з власними посиланнями, бібліотеками, соціальними мережами, ЗМІ, торент-трекерами, торговими майданчиками, блогами та ін. Тору непідвладні закони “слухняного” інтернету. Тут можна відшукати те, що ніколи не знайде Google.

Пошукова система Тор not Evil

Крім того, анонімно шукають контент такі ресурси, як LOOK і TORCH. LOOK шукає інформацію по всій всесвітній павутині. TORCH – один з найстаріших сервісів всередині мережі Tor.

Creative Commons Search також шукає анонімно. Сервіс спеціалізується на вузькій ніші, яка включає авторські матеріали з дозволом на подальше використання в особистих цілях. За допомогою цього ресурсу Ви можете знайти контент для свого веб-сайту.

Анонімна пошукова система Creative Commons Search

StartPage – ще один сервіс для тих, хто не хоче залишати свої сліди у всесвітній павутині. Він ховаєт IP- і MAC-адреси.

Спеціалізовані пошукові сайти

 • Ресурс, розроблений спеціально для пошуку людей. Якщо Ви шукаєте інформацію про людину, яка живе в США, Pipl швидше і краще за Google відшукає дані. У пріоритеті пошуку сторінки в соціальних мережах, бази судових рішень, коментарі про персону та ін. З громадянами України та СНД Pipl працює гірше. Судячи з усього, йому недоступні бази судів країн пострадянського простору.

Пошуковий сайт Pipl.com

 • Сервіс призначений для пошуку різноманітних звуків. Більше нічого відшукати Ви не зможете. FindSounds чудово підійде тим, кому треба швидко знайти звук пострілу з дробовика, шум водоспаду або спів горобця, що ми і шукали.

FindSounds - краща пошукова система, якщо потрібні звуки

 • Wolfram|Alpha. Це краща пошукова система, якщо треба знайти порівняльні таблиці та графіки. Працює тільки англійською мовою. Wolfram|Alpha доки розрізняє не всі запити. Але з кожним роком портал стає розумніше.

Система пошуку таблиць і графіків Wolfram|Alpha

 • Цей ресурс призначений для того, щоб шукати інформацію на сервісах запитань і відповідей, форумах та інших аналогічних порталах, на яких користувачі діляться один з одним своїм досвідом і думками. Система дозволяє звузити спектр за назвою сайта, датою публікації та мовою. BoardReader буде корисний тим, кого цікавить громадська думка.

BoardReader - краща пошукова система, якщо треба знати громадську думку

 • Це система пошуку гіфок.
 • Цей сервіс часто порівнюють з YouTube. На ньому також зібрана велика кількість відеороликів, які легко знайти за словами з назви. У Vimeo відсутня реклама.
 • Це портал з величезною базою слайдів. Якщо Ви робите презентацію, SlideShare надасть Вам слайди на будь-яку тему. База постійно поповнюється.

Спеціалізовані ресурси орієнтовані на вузьку аудиторію, тому їх життя може бути не довговічним.

А як шукають контент в інших країнах

Світові сервіси широко використовуються в Америці та Європі. Російські розробки спрямовані на СНД, українські – на нашу країну. Азія – окремий сегмент інтернету. Тут працюють свої сервіси для збору даних. Розглянемо деякі зарубіжні пошукові системи.

Китайці замість Google використовують Baudu.com. У Китаї він займає перше місце серед інших аналогічних порталів. Головна відмінність Baudu.com – наявність власної енциклопедії, яка за популярністю у Китаї обійшла всесвітньо відому Вікіпедію. Baudu.com не підтримує російську мову. Українську теж. Для нашої країни Baudu.com не годиться.

Китайська пошукова система Baudu.com

Shenma – №2 у Китаї. Сервіс з’явився 2014 року. Він був розроблений спеціально для мобільного телефону. Haosou – третій за популярністю ресурс у Китаї. Haosou шукає різні варіанти із запиту: вікі, музику, відео, відповіді та ін. Sogou – браузер зі вбудованою пошуковою системою. Досить популярний знову таки в Китаї.

Daum.net – південнокорейський веб-портал. Окрім пошуку він надає широкий набір можливостей: поштову скриньку, форум, обмін повідомленнями та ін.

Південнокорейська пошукова система Daum.net

Naver – ще один портал родом з Південної Кореї. Він працює з 1999 року. Naver став першим пошуковим ресурсом у країні. Зараз він надає послуги не лише з пошуку контенту. У Naver можна створити поштову скриньку та почитати свіжі новини. За числом відвідувань у Південній Кореї Naver сильно обганяє Google. За станом на 2017 рік сервіс обробляв 74,7% усіх запитів жителів Південної Кореї.

CocCoc – відомий в’єтнамський сервіс. Він вбудований в однойменний браузер, доступний Windows, Windows Phone та iOS. CocCoc працює на базі Google.

Перенесемося до Європи. Seznam – головний конкурент Google у Чехії. Ресурс був створений 1996 року та став першим зареєстрованим порталом у Чеській Республіці.

Чеська пошукова система Seznam

Qwant – французький ресурс для пошуку без історії. Він був запущений в липні 2013 року. Список видачі базується на пошуку Bing. Qwant щодня обробляє 10 мільйонів запитів. Власники стверджують, що вони отримують прибуток з комісійних виплат за відвідування таких порталів, як eBay та TripAdvisor.

Як підсумок: Вийшов переконливий список конкурентів Google, чи не так? Тепер Ви зможете відшукати контент, в якій би частині світу не знаходилися без використання відомого монополіста.

70829 0 cookie-check Список пошукових систем, які замінять вам Google

Читайте також:

Підбірка ігор в які варто пограти
Підбірка ігор в які варто пограти
25 Лютого, 2019, 01:09 4011 9
Хороша комп’ютерна гра зможе допомогти відпочити, розслабитися і забути про всі проблеми. Але, як знайти те, що дійсно варте вашої уваги, часу на установку і...
Смотреть результаты
Як збільшити швидкість інтернету на комп’ютері або ноутбуці
Як збільшити швидкість інтернету на комп'ютері або ноутбуці
Коли стикаєшся з тим, що інтернет зв’язок не відповідає заявленій швидкості провайдером, то перше про що думаєш – це проблеми постачальника мережі, а не збої...
Смотреть результаты
Хурма. Корисні властивості
Хурма. Корисні властивості
Не кожен здатний точно відповісти, чим корисна хурма. Однак, багато здогадуються про благотворний вплив на наше здоров’я цих солодких і ароматних плодів. Давайте ж розберемо,...
Смотреть результаты