search
Підписатися

logo

Телефон не бачить SIM карту, що робити?

26 Січня, 2022, 12:13 0

Що робити, якщо ваш телефон не бачить SIM карту? Це дуже важлива функція SIM, бо до неї прив’язується електронна пошта, доступи до різних  сервісів. Тому, коли сімка перестає працювати, це притягує багато труднощів, пов’язаних не тільки з дзвінками.

Щоб розібратися з ймовірними причинами, чому телефон не бачить SIM карту, перш за все визначимо, з чого вона складається. Sim розшифровується як Subscriber identification module, що в перекладі означає модуль ідентифікації абонента. Вона є одним з різновидів смарт-карт, які використовуються в банківських та супутникових картах, та ін. У сімці є операційна система з мікропрограмами, які зберігаються в окремому розділі картки. Більшість програм написано мовою Java і використовуються для реалізації додаткових послуг, що надаються операторами.

SIM карта складається з:

 • процесора, що живиться від телефону та працює з частотою від 5 до 10 МГц. Він займає близько 10% площі карти;
 • оперативної та постійної пам’яті, що складається з користувацьких та операторських даних, OS sim-карти та soft;
 • модуля апаратного генератора випадкових чисел;
 • модуля апаратного шифрування

У PIN1 та PIN2 закладено інформацію про те, який саме оператор стільникової мережі випустив карту та дають інформацію мережі, як працювати з конкретним абонентом, які послуги йому слід надавати, та з яким номером телефону його реєструвати. Вони ідентифікують її та власника.

У розмірах сімки пройшли цілу еволюцію зменшення: від повнорозмірних (з розмірами 86x54x0,84 мм) до nano-SIM (з розмірами 12,3 х8, 8х0, 67 мм).

Возможные размеры симки

У сімці присутні 6 або 8 контактів, через які модулі з’єднуються з мобільним терміналом, але вони можуть використовуватися не всі. Тому, якщо вам знадобилася сімка з іншим розміром, ніж у вас є, не треба самостійно її обрізати, щоб не зашкодити стабільній роботі картки. Найкращим виходом стане звернення до оператора, щоб не виникло труднощів у її подальшій експлуатації, і вам не довелося стикатися з ситуацією, коли телефон не бачить SIM картку.

Зараз популярність набирає нове покоління SIM  карт – цифрові eSim. Їхня особливість полягає в тому, що вони вже впаяні в материнську плату смартфона або планшета. Щоб підключити eSim, необхідно придбати спеціальний стартовий пакет з унікальним ваучером (для lifecell він коштує 150 гривень). Потім відсканувати QR-код, який є на ваучері, і після цього eSim на гаджеті буде активовано, і абоненту буде надано номер. У ТриМоба ваучер надсилають електронною поштою, після покупки послуги в інтернет-магазині. Поки що функція використання eSim доступна лише у операторів lifecell і ТріМоб.

Цифрові eSim підтримують:

 • останні моделі iPhone серій XS, XR та 11. Вони підтримують дві карти: nano-SIM та карту eSim;
 • iPad – моделі Pro, Air 10,5”, mini 5;
 • смартфони Google pixel 3 та новіші.

Але поки що варіант використання eSim в Україні досить рідкісний, тому повернемося до більш відомих різновидів цих карт і розглянемо можливі причини збою в їх роботі, коли телефон не бачить цієї карти. Вони, як правило, поділяються на два типи: одні полягають у сімці, другі – у телефоні.

Це може стати в нагоді: Огляд кращих смартфонів на 2 SIM-карти

Підписуйтесь на наш Telegram — канал

 

Причина 1: SIM карта неправильно вставлена ​​в слот

Встановлювати сімку в пристрій треба дуже акуратно, тому що є шанс неправильно помістити. Раніше в телефонах карта вставлялася в спеціальний слот для сімок, який знаходився під акумулятором і накривалася зверху металевою кришкою. Зараз, у більшості гаджетів, сімка вставляється збоку в слот. У телефонах може зустрічатися один загальний роз’єм для цієї карти і флешки.

Неправильно встановлена ​​карта може спричинити ситуацію, коли телефон не бачить сімку.

Причина 2: SIM карта пошкоджена

Фізичне пошкодження телефону таке, як падіння та удар, можуть пошкодити карту, що знаходиться в девайсі. Неакуратна переустановка картки з одного телефону на інший також може негативно позначитися на ній, контакти на карті можуть зламатися. І тут виручить лише заміна сімки на нову.

Причина 3: телефон заточено під роботу конкретної картки

Коли телефон не бачить SIM карту іншого стільникового оператора, а з минулою сімкою працював добре, то причина може бути в тому, що гаджет спочатку запрограмований на певну картку. Зазвичай ці моменти обмовляються в магазинах, де продаються ці карти і телефони.

Читайте також: Як знайти вкрадений або втрачений телефон?

Причина 4: автономний режим телефону активовано

 Вид режима полета

Автономний режим на телефоні призначений для відключення передачі даних та надсилання SMS, неможливості роботи в інтернеті. Він використовується при польотах у літаку. Тому причина, чому телефон не бачить цю карту, може бути у випадковій активації автономного режиму. Щоб дізнатися, чи активовано цей режим, знайдіть його в меню телефону та перегляньте, чи активний значок.

Причина 5: картку заблокував оператор

У випадках, коли абонент довго не використовує SIM карту, або довго не поповнює мобільний рахунок, або у нього борг за використані послуги, то її  можуть заблокувати. Тоді картку зможе розблокувати лише оператор мережі з подальшими порадами для вдалого її використання.

Причина 6: переустановка програмного забезпечення на смартфоні

Така причина може виникнути внаслідок невдалої прошивки або встановлення програмного забезпечення на смартфон. Щоб позбавитися цієї проблеми, можна ще раз виконати процедуру переналаштування смартфона або ж зробити скидання налаштувань до початкових.

Причина 7: пошкоджений роз’єм для цієї карти

Якщо у вас є потреба часто міняти карту, то будьте готові до того, що слот може розхитатися та пошкодитись. А якщо телефон взагалі впав або в нього потрапила волога, то шанси на це збільшуються. Тому, щоб перевірити стан слота, зніміть задню кришку телефону, витягніть батарею і візуально оцініть стан слота для карт. Якщо він пошкоджений, необхідно звернутися до сервісної служби ремонту телефонів.

Причина 8: Ви самостійно намагалися змінити розмір карти

Часто користувачі купуючи телефон, у якого знаходиться інший слот та роз’єм для картки, намагаються самостійно змінити розмір сімки. Але як говорилося раніше, SIM карта має безліч контактів, тому обрізаючи її, можна зачепити один з них. Тому не треба самостійно змінювати розмір сімки. Якщо вам знадобилася карта іншого розміру, то відразу зверніться в магазин продажу цих карт.

 Що робити, коли телефон не бачить SIM карти?

 1. Перезавантажити свій мобільний девайс. Це є актуальним, якщо система смартфона просто підвисла.
 2. Поправити карту в роз’ємі пристрою. Вона могла зрушити з місця, і контакти сімки перестали стикатися з контактами гаджета.
 3. Переставити картку в інший телефон. Якщо проблема не в сімці, то цей спосіб допоможе виявити джерело того, чому телефон не бачить цієї карти.
 4. Якщо телефон на дві сім карти, і одна з них працює стабільно, а друга – ні, то поміняйте їх місцями.
 5. Перевірити, чи не активовано автономний режим випадково.

Якщо проблема знаходиться у телефоні

Проблеми зі смартфоном, при яких телефон не бачить цієї карти::

 1. сімка працює в іншому смартфоні. Якщо ви переставили картку в інший телефон і вона запрацювала, то проблема в мобільному девайсі.
 2. якщо телефон не бачить сімку після оновлення програмного забезпечення. Тоді перепрошийте телефон знову або скиньте заводські установки.
 3. пошкоджений слот для сім карти. Це може статися після падіння телефону, недбалого вилучення карти, внаслідок чого відбувається поломка слота. При цьому, якщо ви упустили телефон, то поломка може позначитися лише з часом.
 4. телефон запрограмований під сім карту певного оператора. Якщо карта, куплена в центрі продажу сімок працювала добре, а інша не розпізнається, то причина може бути саме в цьому.

Якщо ви виявили одну або кілька таких причин, тоді є сенс звернутися до фахівців у сервісну службу ремонту телефонів.

Якщо проблема через SIM карту

Проблеми з SIM, при яких телефон не бачить цієї карти:

 1. коли переставили сімку в інший телефон, але вона й там не заробила.
 2. коли не оновлювали програмне забезпечення телефону, а карта раптом перестала працювати.
 3. бувають ситуації, коли абонент довго не поповнює рахунок чи баланс йде “в мінус”, тоді оператор може заблокувати карту. Щоб причина не була у балансі рахунку, перевірте його. Якщо ви користуєтесь послугами від водофону, то для перевірки рахунку наберіть комбінацію *101# та клавішу виклику; для київстара та лайфселла *111# та клавішу виклику.

Причинами, чому телефон не бачить SIM карту, може стати безліч факторів: пошкодження картки, неправильне положення в слоті мобільного телефону, блокування оператором, самостійна зміна розміру сімки. Якщо причина лише у неправильному положенні карти, її можна вирішити самостійно. Але в інших випадках ми рекомендуємо звертатися до фахівців з центру обслуговування вашого оператора зв’язку в магазинах, або зателефонувавши до контакт-центру, або написавши в online-чат на сайті необхідного оператора.

 У яких випадках треба звертатися до оператора, якщо телефон не бачить цієї карти?

Підсумовуючи вищенаписане, ми рекомендуємо звертатися до оператора зв’язку в таких випадках, коли телефон не бачить сімку:

 • картка не активована;
 • картку заблоковано;
 • сімка пошкодилася;
 • потрібна карта іншого розміру;
 • закінчився термін придатності картки.

За будь-якої з цих поломок номер вашої карти не зміниться.

Якщо телефон не бачить SIM картку київстар, то для зв’язку з оператором наберіть номер 466 зі свого телефону, або 0-800-300-466 з будь-якого іншого номера, у тому числі, і міського.

Якщо телефон не бачить SIM карти водофон, то для зв’язку з оператором наберіть номер 111 зі свого телефону, або 0-800-400-111 з будь-якого іншого номера, в тому числі, і міського.

Якщо телефон не бачить SIM карти лайфсел, то для зв’язку з оператором наберіть номер 5433 зі свого телефону, або 0-800-205-433 з будь-якого іншого номера, в тому числі, і міського.

Сподіваємося, що інформація була для вас корисною і ви змогли розібратися, чому ваш телефон не бачить SIM карти.

97304 5 cookie-check Телефон не бачить SIM карту, що робити?

Читайте також:

Телевізор із діагоналлю 98 дюймів — Samsung Neo QLED QN90A 4K дивує!
Телевізор із діагоналлю 98 дюймів — Samsung Neo QLED QN90A 4K дивує!
20 Січня, 2022, 04:50 1366
Буквально днями до України нарешті офіційно зайшла нова модель телевізора Samsung — той самий довгоочікуваний 98-дюймовий Neo QLED QN90A 4K Smart ТВ. Так, ми не...
Смотреть результаты
Як вибрати кращі колонки для комп’ютера: ТОП-5
Як вибрати кращі колонки для комп'ютера: ТОП-5
Розповідаємо, як вибрати колонки для ПК: які існують види акустики, на що впливають характеристики, і на які критерії спиратися людині при покупці. Після теоретичної частини...
Смотреть результаты
Як зробити скріншот на ноуті
Як зробити скріншот на ноуті
Як зробити скріншот на ноутбуці, щоб зберегти зображення, додати в презентацію або відправити фотографію в чаті? Угода Давайте розбиратися, що таке скрін і як його...
Смотреть результаты