Як зробити скріншот на ноутбуці

06 Вересня, 2019, 04:38 8

Скріншот – це миттєвий знімок екрана ноутбука. Можна зробити знімок всього дисплея або його частини. У засоби Windows вбудовано кілька інструментів, за допомогою яких можна зробити скріншот на ноутбуці. Крім того, існує безліч сторонніх програм, які можна встановити абсолютно безкоштовно. Про всі можливі інструменти я сьогодні розповім вам у нашому блозі.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

 Зробити скріншот на ноутбуці

Зміст:

 1. Навіщо потрібен скріншот екрану на ноутбуці
 2. Засоби Windows
 3. “Ножиці”
 4. “Начерк на фрагменті екрану”
 5. Сторонні програми
 6. Joxi
 7. Gyazo
 8. Microsoft Snip
 9. FastStone Capture
 10. Lightshot
 11. Screen Capture
 12. JShot
 13. Clip2Net
 14. Screenshot Creator
 15. Screenpresso
 16. Shotnes
 17. EasyCapture

Навіщо потрібен скріншот екрану на ноутбуці

Знімок дисплея може знадобитися в наступних випадках:

 • Системні помилки. Набагато легше пояснити сисадміну виниклу помилку візуально, а не телефоном.
 • Наочна інструкція. Якщо потрібно комусь розповісти про порядок налаштувань на ПК, то можна зняти кожен етап.
 • Збереження інформації. Під час веб-серфінгу ви можете знайти корисні дані. Їх легше заскрініть, ніж потім шукати в надрах інтернету.
 • Пересилання повідомлення. Хочете переслати листування або додати жарт з повідомлення на стіну у Facebook? На допомогу прийде знімок екрана!
 • Ілюстрації. За допомогою скріна на ноуті можна зробити картинку до статті. Це згодиться для блогів, кулінарних рецептів і майстер-класів.
 • Захищене підтвердження. На знімку екрана виправити текст або картинку неможливо. Фото дисплея може стати звітом по проведенню будь-якої операції, наприклад, підтвердженням грошового переказу.
 • Збереження налаштувань програми. Якщо ви почали вивчати будь-яку програму, скріншот стане відмінним помічником в її освоєнні. Ви можете зберігати налаштування та етапи виконаної роботи.

 Скрін на ноут

Засоби Windows

На клавіатурі будь-якого ноутбука є клавіша для створення знімка екрана. Вона може бути підписана PrtSc або PrintScreen. Ця кнопка розташована в ряду клавіш F1-F12. Натисніть PrtSc. Нічого не буде. Не буде звуку і нового вікна. Далі вам потрібно відкрити програму Paint. Її можна знайти в меню “Пуск”.

Скріншот екрану ноутбука

В Paint натисніть правою кнопкою миші на білому просторі й оберіть пункт “Вставити”. Або скористайтеся комбінацією Ctrl + V.

Скріншот на ноутбуці

Відразу ж відобразиться ваш скріншот екрану ноутбука. Якщо він не з’явився, значить у вашій моделі лептопа для створення знімка дисплея потрібно скористатися поєднаннями клавіш. Поверніться у вікно, яке потрібно заскрініть. Потім натисніть Alt + PrtSc. Якщо не спрацювала і ця комбінація, то спробуйте разом з PrtSc натиснути Fn. Для створення знімка тільки одного активного вікна натисніть комбінацію Fn + Alt + PrtSc.

Повертаємося в Paint, натискаємо “Вставити”. Щоб зберегти знімок, потрібно клацнути на кнопку “Меню”. Вона розташована у верхньому лівому кутку.

Скріншот екрану ноутбука - 2

Потім натискаємо по рядку “Зберегти” або “Зберегти як”. Вибираємо “Зображення”. У меню, ви зможете вибрати формат і задати шлях збереження скріншоту в ноутбуці.

 Скріншот на ноутбуці - 2

У Paint ви можете відредагувати зображення, наприклад, додати малюнок, який-небудь ефект або стерти ластиком непотрібну деталь.

Існує ще одна комбінація, за допомогою якої можна зробити знімок екрана. Це кнопка Windows і H. Вона згодиться, якщо знімок потрібно відразу ж відправити на e-mail або в хмару. Після натискання клавіш відкриється вікно, в якому можна вибрати, що робити зі знімком. Дане поєднання клавіш працює не у всіх версіях Windows.

“Ножиці”

Ще один вбудований інструмент, за допомогою якого можна зняти екран повністю або його частину. Користувачі люблять ножиці за можливість зробити фото будь-якої форми й функції редагування. Як це працює:

 1. Заходимо в меню “Пуск”. Ножиці “знаходяться в стандартних програмах Windows.

Скріншот на ноутбуці - 3

 1. Відкриваємо “Ножиці”. Нас зустріне таке вікно. У Windows 10 нам запропонують скористатися іншим застосуванням. Його ми розглянемо нижче.

Скріншот на ноутбуці - 4

 1. Кліпаємо по напису “Створити”. З’явиться покажчик. Програма запропонує провести їм навколо області, яку необхідно зняти. Правою кнопкою миші виділяємо фрагмент, який хочемо зняти. Відпускаємо її. З’явиться наш скріншот екрану ноутбука. Тепер можна відредагувати наш знімок. Для цього передбачено перо, маркер і гумка.

Скріншот на ноутбуці - 5

 1. Щоб зберегти знімок дисплея, натисніть на слово “Файл” у верхньому лівому кутку. З’явиться меню, в якому потрібно вибрати пункт “Зберегти як”. Тут ви можете задати формат і шлях збереження.

Скріншот на ноутбуці - 6

“Малюнок на фрагменті екрану”

Як говорилося вище, “Ножиці” пропонують скористатися цим сервісом. Програма дуже схожа на “Ножиці”.

Натискаємо кнопку “Створити”. Правою кнопкою миші виділяємо частину дисплея, яку хочемо зняти. Прибираємо палець з кнопки й повертаємося у вікно програми. З’явиться наш фрагмент. Далі ми можемо скористатися редактором. У нього є такі інструменти:

 • рукописне введення;
 • ручка;
 • олівець;
 • маркер;
 • ластик;
 • лінійка;
 • обрізання.

Скріншоти на ноутбуці

Сторонні програми

Існує величезна кількість сервісів, які можна завантажити абсолютно безкоштовно. Вони дозволяють не тільки робити скріншоти на ноутбуці. Більшість програм мають вбудовані редактори з можливістю створення підписів, обрізання зображень і малювання різних об’єктів. Розглянемо найпопулярніші програми.

Joxi

Дуже зручна і багатофункціональна утиліта. Скріншот можна зробити всього у два кліка. Крім, того в програмі передбачений великий набір сервісів: знімок частини екрана, малювання стрілок, ліній, фігур, затемнення і розмиття. Знімок екрана автоматично відправляється в буфер обміну. Відкривши посилання, ви побачите свій скрін на сайті Joxi. Ви можете зберегти або скопіювати зображення. Посиланням на нього можна поділитися в будь-якому месенджері.

 Скріншоти на ноутбуці - 2

Gyazo

Особливість цього скріншотера полягає в тому, що знімки дисплея зберігаються в хмарному сховищі. До нього можна отримати доступ з будь-якого гаджета: лептопа, планшета, смартфона. У Gyazo є безкоштовні та платні акаунти. Якщо користуватися програмою безкоштовно, то знімки будуть зберігатися всього один місяць. Платний акаунт дозволяє продовжити термін зберігання скріншотів екрану ноутбука. Крім того, з’явиться доступ до редактора.

Скріншоти на ноутбуці - 3

Microsoft Snip

Це не просто скріншотер. Microsoft Snip – мультимедійна програма з великим набором функцій. Вона дозволяє робити знімки екрану та записувати відео з редагуванням зображення. Відео супроводжується звуковим рядом. Це дуже зручно, якщо ви хочете комусь пояснити, як користуватися програмою або налаштовувати функції в ноутбуці.

 Скріншоти на ноутбуці - 4

FastStone Capture

Проста утиліта, за допомогою якої можна зняти дисплей цілком або певний елемент. Інтерфейс програми простий. Коли ви в неї входите, потрапляєте у вікно, в якому потрібно вибрати дію. Створений скріншот екрану ноутбука можна відредагувати. Доступні зміни розміру і формату. Також можна підкоригувати кольори, записати відео, додати ефекти та ін.

Скріншоти на ноутбуці - 5

Lightshot

Ще одна проста програма для створення знімків дисплея. Щоб зняти екран або його частину, потрібно натиснути кнопку Preent Screen. З’явиться покажчик. Їм потрібно виділити ту область, яку необхідно зняти. В утиліту вбудовані функції редагування зображень. Є маркер, стрілка, заливка, обрізання, написання тексту та ін.

 Скрін на ноут - 2

Screen Capture

Черговий зручний сервіс для створення скріншотів на ноут. Щоб зробити знімок, потрібно натиснути Preent Screen. Як і в інших аналогічних програмах, з’явиться покажчик, яким потрібно виділити область для знімка. Після цього зображення буде відправлено в Мережу. Ви можете поділитися посиланням на знімок в месенджері або зберегти картинку.

В утиліті можна налаштувати місце збереження знімка. Для цього натисніть на значок програми в правому нижньому кутку екрану. Відкриється меню, в якому нам потрібен пункт “Куди зберігати”. Ви можете вибрати робочий стіл, теку, буфер обміну або інтернет. Крім того, можна задати формат зображення. У Screen Capture є один недолік – великий інсталяційний файл. В іншому сервіс хороший.

Скріншот на ноут

JShot

Зручна функціональна утиліта з можливістю редагування знімків. Передбачена функція обрізання, зміни кольору, малювання та ін. Інтерфейс програми дуже нагадує Paint.

Принтскрін на ноутбуці

Clip2Net

Дуже зручний скріншотер з широким набором функцій. Ви можете зняти весь дисплей або його елемент. Після цього програма запропонує відправити посилання в інтернет або відредагувати зображення. Вбудована функція малювання і написання текстів на скрині.

Принтскрін на ноутбуці - 2

Screenshot Creator

Мабуть, найлегша утиліта для створення принтскрінів на ноутбуці. Її обсяг всього 0,5 Мбайт. Після установки програми потрібно вибрати гарячу клавішу, за допомогою якої камера робить фотографії. Натискаєте гарячу клавішу й одразу потрапляєте у вікно зі скріном. Утиліта запропонує вам зберегти знімок. Далі потрібно вибрати теку та ім’я файлу. Як у багатьох інших програм, у Screenshot Creator передбачена функція знімка частини дисплея.

Принтскрін на ноутбуці - 3

Screenpresso

Особливий скріншотер. Він має досить рідкісну функцію – збільшення знімка. Також в Screenpresso можна записувати відео. В іншому утиліта схожа на попередні програми. Як і в інших сервісах, в Screenpresso знімки можна редагувати та публікувати в Мережі, щоб потім відправляти на них посилання. Зображення можна обрізати, округляти їх кути, додавати тіні, робити відображення та ін.

Скріншот на ноут - 2

Shotnes

Непогана програма для створення скроневої на ноутбуці. Вона пропонує зберегти знімок на жорсткому диску або в інтернеті. Вбудовані функції редагування, наприклад, малювання, обрізання, стрілки та рамки. У цього скріншотера є цікава особливість – він може переробляти колір в код. Це дуже корисна функція для програмістів.

Скрін на ноутбуці

EasyCapture

Знімок екрану створюється в один клік. У програми є міні-редактор зображення. Його інтерфейс дуже нагадує Paint. Він дозволяє віддзеркалити зображення, зробити підпис, накреслити рамку тощо. Таким чином, цей сервіс схожий на всі перераховані вище програми.

Як робити скрін на ноуті

Розкажіть, як робите скріни на ноуті. Може, ви знаєте інші програми? Пишіть про них в коментарях.

Джерела фото:

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Не забудь поделиться с друзьями:

86499 0 cookie-check Як зробити скріншот на ноутбуці

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Comfy рекомендує: ТОП-5 моделей смарт-годинників для дорослих користувачів
04 Вересня, 2019, 08:26 476 9

Про те, які переваги є у смарт-годинників, можна навіть не розповідати, адже всі знають, наскільки зручні ці просунуті гаджети, і як гармонійно їх функціонал доповнює...
Смотреть результаты

Як правильно пересадити орхідею

Екзотична орхідея з ніжними кольорами – справжня окраса домашнього саду. На перший погляд тендітна, ніжна, вона невибаглива у зростанні. Головне – знати, як правильно доглядати...
Смотреть результаты

Що потрібно до ноутбука? Найнеобхідніші аксесуари

Купуючи ноутбук, дуже часто трапляється так, що в думках ми вважаємо, нібито справу зроблено, залишилося лише відправитися з покупкою додому і випробувати ноутбук в дії....
Смотреть результаты

Дякую!

Тепер редактори знають.