search
Підписатися

logo

Як правильно пересадити орхідею

11 Січня, 2022, 08:45 5

Як пересадити орхідею? Адже екзотична орхідея з ніжними квітами – справжня прикраса домашнього саду. На перший погляд тендітна, ніжна, вона невибаглива у зростанні. Головне — знати, як правильно доглядати рослину. Потрібно уважно підходити до пересадки орхідеї. Це незвична для наших широт рослина, тому їй потрібний особливий догляд.

У квіткових магазинах найчастіше продаються орхідеї фаленопсиси. Вони відносяться до епіфітів – представників флори, які селяться на інших рослинах. Така особливість зростання пов’язана з умовами місцевості, де розповсюджені ці квіти. Мешканкам тропічних лісів доводиться селитися на деревах, оскільки тільки так вони можуть отримувати достатньо сонячного світла. Адже крізь густі крони світло майже не досягає поверхні землі. Фаленопсиси обплітають корінням гілки дерев. Коріння фотосинтезує, вбирає  вологу, забезпечує квіти необхідними поживними речовинами.

Коли у вас вдома з’являється орхідея, потрібно враховувати особливості її природи, щоб забезпечити правильний догляд. Ми розповімо, як пересадити орхідею і правильно доглядати її. Тут немає жодних складнощів. Виконуйте поетапно нехитрі кроки і тоді у вас вдома цвістиме ніжна красуня.

Пересадка орхидеи

Коли можна пересаджувати орхідею

Від вибору правильного часу пересадки орхідеї залежить подальша доля рослини. Чи впорається вона зі стресом. Чи зміцняться коріння, наберуть сили нові квіти. Чи вистачить рослині поживних елементів, щоб розроститися з новою силою чи вона загине, ослаблена переїздом до іншого горщика.

Ідеальний час, коли можна пересаджувати орхідею – весна. Рослина прокидається від зимового спокою, набирає зростання, але ще не дає квіти. З кінця лютого до настання спеки найкращий час для пересадки орхідеї в нову ємність.

Чи можна пересаджувати квітучу орхідею? Краще не варто займатися посадкою на стадії активного цвітіння фаленопсису. Під час переходу в новий вазон рослина слабшає. Вона може втратити колір і довго не набирати нового. Особливо, якщо потрібно видаляти частину відмерлих коренів. Але якщо без термінової пересадки не обійтися, краще зрізати квітконос.

Когда пересаживать орхидею

Ще один правильний привід це пересадка орхідеї після покупки в новий вазон. Часто квіти продають у непридатних для здорового зростання горщиках. Тому краще пересадити орхідею у правильну ємність. Але без крайньої потреби не варто турбувати фаленопсис. Нехай вона розвивається природним шляхом.

Оновлювати місце посадки потрібно раз на 2-3 роки. Періодичний догляд за корінням, заміна субстрату продовжать життя фаленопсису.

Розберемо процес пересадки орхідеї покроково. Дотримуючись інструкції, ви зможете правильно пересадити куплену орхідея в інший горщик.

Крок №1 – Визначити доцільність пересадки орхідеї

Перед тим як пересаджувати орхідею, оцініть її стан. Під час огляду оцініть тривожні ознаки:

 1. Нездоровий стан коріння. Активно зростаючі здорові відростки відрізняються зеленим кольором, мають легкий сріблястий наліт. Коли коріння пошкоджене або хворіє, воно чорніє, засихає. Від великої кількості зайвої рідини в субстраті утворюється цвіль, гниття на корінні. Таким відросткам потрібен догляд, видалення омертвілих ділянок.
 2. Квітка хитається у вазоні. Це ознака загибелі коріння. Потрібно терміново прорідити відмерлі відростки.
 3. Коріння зайняло весь простір вазону, щільно переплелося. Як правило, усередині цього щільного клубка відростки згнивають, засихають. Їм потрібен особливий догляд, тому необхідно пересадити орхідею в більший горщик.

Когда можно пересаживать орхидею

 1. У субстраті з’явилися шкідливі комахи. Необхідно терміново змінити наповнення вазону.
 2. На внутрішній поверхні вазону, коренях утворювався мох або водорості. Це ознака того, що коріння рослини страждає від надмірної кількості вологи. Або ґрунт ущільнився, почав гірше пропускати повітря. Потрібно змінити наповнювач, очистити коріння.

Крок №2 – Вибрати вазон для пересадки орхідеї

Вибір відповідного горщика для пересадки орхідеї – важливий етап. Коріння квітки фотосинтезує, їм потрібен доступ до сонячного світла. Тому звичайні глиняні чи керамічні вазони не підходять. Від щільних пластикових ємностей краще відмовитися. Виникає резонне питання: у який горщик пересадити орхідею?

Спеціальні вазони із прозорого або напівпрозорого пластику відмінно підходять для посадки екзотичної квітки. Такі горщики забезпечують доступ світла до коріння. Плюс ви зможете контролювати стан відростків, субстрату. Зазвичай вазони доповнені дренажними отворами, які йдуть дном і стінками ємності. Так забезпечується додаткова вентиляція коренів, щоб не застоювалася волога. Якщо вентиляційних отворів немає, зробіть їх самі.

Ще один варіант – плетені із прутів вазони або виготовлені з дерев’яних планок коробки. Вони також забезпечують доступ світла, свіжого повітря. Щілини мають бути невеликими, щоб крізь них не висипався субстрат.

 В какой горшок пересадить орхидею

Не купуйте надто великий горщик для пересадки орхідеї. Коли ви очистите, обробите коріння, може знадобитися вазон колишньої величини або навіть менше. Коріння має вільно поміщатися у вазон, але їм не потрібно багато простору. Якщо обсяг горщика занадто великий, то субстрат після поливу довго просихає, а коріння повільно освоює новий ґрунт.

Крок №3 — Підібрати ґрунт для пересадки орхідеї

Коли ви вирішили, що потрібно пересаджувати орхідею, визначтеся з вибором підходящого ґрунту.

Звичайний ґрунт фаленопсису не підходить. Оскільки квітка мешкає на деревах, то ідеальне середовище для неї – кора.

Оптимальний варіант – придбати спеціальний субстрат. Його основу складає соснова кора. До неї домішують деревне вугілля, включення дубової, осинової кори, коріння папороті.

Можете зробити підходящий ґрунт для пересадки орхідеї самотужки. Вам знадобиться кора, що обсипалася з сосен. Промийте її та наріжте секатором на дрібні шматочки величиною 1,0-3,0 см. Прокип’ятіть отриману масу у воді протягом декількох хвилин. Це допоможе видалити залишки смоли, знищити гриби та шкідливих комах, які можуть ховатися в корі. Промийте субстрат. І прокип’ятіть його ще раз. Після цього трохи просушіть ґрунт і використовуйте його для пересадки орхідей, крок за кроком виконуючи наступні етапи.

Как правильно пересадить орхидею: Субстрат

Крок №4 — Підготувати інструменти для пересадки орхідеї

Для зручної та швидкої пересадки орхідеї фаленопсису вам знадобляться:

 • Вазон під квітку;
 • Саморобний чи покупний субстрат;
 • Дренаж – шматочки червоної цегли, керамзит або уламки керамічної черепиці;
 • Мох сфагнум для покриття верхнього шару ґрунту;
 • Таз, у якому оброблятимуться коріння;
 • Секатор або ножиці, знезаражені спиртом чи антисептиком;
 • Порошок деревного або активованого вугілля для обробки коріння;
 • “Фітоспорин” для обробки коренів;
 • Інсектицид “Фітоверм” від комах при необхідності;
 • Палички або інший тонкий інструмент для розміщення субстрату між корінням;
 • Тримач квітконоса за необхідності.

Коли підручні матеріали готові, сміливо приступайте до посадки фаленопсису. Не лякайтеся великої кількості інструментів – вони полегшать роботу. Оскільки тепер пересадити орхідею в домашніх умовах не складе особливих труднощів. Просто дійте за інструкцією.

Крок №5 – Пересадка орхідеї

Спочатку підготуйте суміші препаратів. Розведіть «Фітоспорин» згідно з інструкцією. Якщо потрібно обробити коріння від комах, підготуйте розчин «Фітоверма».

Насипте на дно вазону дренаж на висоту 3,0-5,0 см. Він зробить ємність стійкішою. Відводитиме зайву воду під час поливу.

Пересадка орхідеї покроково:

 1. Акуратно дістаньте фаленопсис зі старого горщика. Якщо коріння сильно переплелося, розріжте ємність або обережно розбийте її. Інший варіант – поставте горщик під струмінь води. Коли субстрат розмокне, ви легко дістанете рослину з вазону.
 2. Видаліть з коріння зайвий ґрунт. Акуратно обтрусіть його або промийте під водою. Дайте корінню трохи висохнути.
 3. Огляньте коріння. Видаліть засохлі, почорнілі, гнилі відростки. Обріжте підготовленим секатором до здорової ділянки.
 4. Зріжте в’янучі, хворі листочки. Розріжте листок уздовж центральної жили, зніміть його половини зі стебла. Якщо є висохлі кінчики на листі або квітконосі, зріжте їх.

Как пересадить орхидею в домашних условиях

 1. На півгодини залиште квітку у розчині «Фітоспорину». Така обробка коренів потрібна для правильної пересадки фаленопсису.
 2. Трохи висушіть коріння. Присипте місця зрізів порошком вугілля. Він має антисептичну дію, допоможе зрізам швидше затягнутися.
 3. Використовуйте частину старого ґрунту повторно. Він містить звичну для квітки мікрофлору, яка сформувалася під час зростання. Якщо на старому ґрунті виявлені шкідливі комахи, промийте його в розчині “Фітоверма”.
 4. У вазон із підготовленим дренажем насипте трохи субстрату. Помістіть фаленопсис у горщик — стебло по центру ємності. Якщо необхідно, встановіть утримувач квітконоса.
 5. Притримуючи квітку, насипайте в горщик вологий субстрат, розподіляючи його паличкою між корінцями. Не втрамбовуйте наповнювач. Нехай повітря вільно надходить до коріння.
 • За бажанням покладіть зверху на субстрат змочений у воді мох сфагнум. Він запобіжить швидкому висиханню грунту.

Крок №6 – Догляд за орхідеєю після посадки

Після того, як вам вдалося правильно пересадити орхідею, потрібно забезпечити належний догляд.

На 10 днів помістіть квітку у місце без яскравого освітлення. Не чіпайте зайвий раз горщик. Дайте ослабленим корінцям розрости. Захищайте фаленопсис від протягів, підтримуйте оптимальну температуру до 22 °С.

3 дні після висадки орхідея не потребує поливу. Оскільки ви помістили її у вологий субстрат. Коли мине цей час, починайте зволожувати ґрунт.

Не заливайте субстрат надмірно. Перші 3 тижні після пересадки поливайте квітку з душу. Після поливу обов’язково просушуйте листя. Видаляйте воду, що накопичилася в розетці.

Після закінчення 3 тижнів переходьте до звичайного режиму поливу. Окрему ємність заповніть теплою відфільтрованою водою. Помістіть вазон з фаленопсисом на 5 хвилин. Потім дістаньте горщик. Дайте зайвій воді стекти.

Пересадка фаленопсиса: Уход

Пам’ятайте: орхідея страждає від надмірної кількості вологи. Тому поливайте її, коли субстрат буде сухим.

Прямі сонячні промені, як і постійна тінь, є згубними для рослини. Тримайте його у освітленому приміщенні подалі від протягів та гарячих батарей.

Тепер ви знаєте, коли і як пересадити орхідею правильно, як доглядати її після висадки, у повсякденному житті. Сподіваємось, наші поради будуть вам корисні. Виконуючи ці прості інструкції, ви зможете виростити гарну квітку у себе вдома без особливих зусиль.

87203 2 cookie-check Як правильно пересадити орхідею

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Що таке паприка?
Що таке паприка?
11 Січня, 2022, 12:21 2771
Паприка – це і сам перець, і спеція з нього. Ще й яка: корисна і красива, підфарбовує страви і разом з тим настрій, насичена смаком...
Смотреть результаты
Що подарувати на зимові свята — ТОП-7 крутих ідей подарунків
Що подарувати на зимові свята — ТОП-7 крутих ідей подарунків
Тобі потрібно придумати, які подарунки можна зробити близьким на Новий рік та Різдво, але ти ніяк не можеш визначитися з вибором? Що ж, Блог Comfy...
Смотреть результаты
ТОП-5 крутих подарунків кіберспортсменові. Що подарувати геймеру?
ТОП-5 крутих подарунків кіберспортсменові. Що подарувати геймеру?
Подарунки на зимові свята усім подобається отримувати — і дітлахам, і дорослим. Але якщо малюкам догодити з новорічним сюрпризом зазвичай зовсім нескладно, то вибрати вдалий...
Смотреть результаты