search
Підписатися

logo

Тактика і стратегія: в чому помилилися захисники Вінтерфела в другій серії? Розбираємо цікаву нестиковку

26 Квітня, 2019, 12:09 7

Повернемося трохи в минуле. Перший сезон, дев’ята серія «Гри престолів», страта Неда Старка. В той момент фанати GOT, напевно, вперше відчули караючу руку Джорджа Мартіна, який безжально перекреслює всі надії на хепі-енд і з легкістю знищує навіть найкрутіших персонажів. Що може бути гірше? Хіба що… Червоне весілля, події в Орлиному Гнізді, шлюб Санси, загибель Ходора… Так, творчий потенціал і політ фантазії Джорджа – це щось, тож очікувати можна чого завгодно.

Але повернемося до Неда Старка. Доброго, чесного, трохи наївного в своїх переконаннях про честь і обов’язок Лорда Півночі встигли щиро полюбити все фани Game of Thrones, і його смерть стала ударом для мільйонів глядачів. Але у нас є чудова новина – Нед Старк може повернутися! Правда, трохи мертвим, голодним, злим і зомбованим… Несподівано, правда?

Нед Старк

Ще трошки цікавих теорій: 10 подій, які мали відбутися до закінчення серіалу «Гра престолів»

Тактика і стратегія захисників Вінтерфела – ДЕ?

Круті хлопці зібралися в родовому гнізді Королів Півночі, щоб дати відсіч армії нечисті, що підходить до Стіни. Старки, які ще лишилися в живих, спадкоємець Баратеона, двоє Ланістерів, парочка Таргарієнів, додатково укомплектована драконами, значне військо сіверян, армія дотракійців і достатня кількість здичавілих – всі вони ретельно готувалися до приходу віхтів і їхніх господарів.

Запасався провіант, готувалася особлива зброя, прораховувалися тактичні маневри нападу й оборони. А лорди і леді, розуміючи, що під час битви ані біля замку, ані навіть всередині безпечно не буде, мудро розсудили, що жінок, дітей і людей похилого віку, які знайшли притулок у Вінтерфелі, потрібно сховати в надійному місці. А що може бути надійнішим за підземну крипту? Крипту під замком, вік якої налічує, як свідчать перекази, близько восьми тисяч років. Крипту, в якій поховані останки численних нащадків роду Старків, які колись жили в стінах Вінтерфела. Крипту, чорт забирай, що повна мерців, під час нападу Короля Ночі, який цих самих мерців піднімає? Де логіка, Карл?!

Обсуждение стратегии защиты

Ніхто не думає про небезпеку крипти

Протягом практично всієї другої серії фінального сезону «Престолів» крипта згадується досить часто. Про неї говорять як про найбільш безпечне укріплене місце, в якому всі нездатні боротися люди можуть перечекати битву. Про склепи під Вінтерфелом і про можливість сховатися в них говорить сір Давос, роздаючи їжу біженцям у дворі замку. Лілі розповідає маленькій дівчинці з обпаленим обличчям, що вона сама буде там ховатися разом зі своїм маленьким сином. У розмові Ар’ї та Джендрі теж згадуються захищені підземелля – Ар’я гнівно підкреслює, що не збирається там ховатися, оскільки може боротися. Про безпеку крипти говорять і Джон, і Дейнеріс – вони хочуть захистити тих, хто не здатний брати участь у майбутній битві, і сховати їх у сімейних склепах підземель Старків.

Давос Сиворт во дворе замка

Тільки ось ніхто чомусь навіть не замислюється, що трапиться, якщо тисячі мертвих Старків вирішать ожити і поласувати свіжим м’ясом, якого в крипті буде дуже багато. Два в одному – і їжа, і нові віхти для поповнення армії нечисті прямо в тилу війська живих. Сумніваємось, що старим, немовлятам і калікам, що сидять під «захистом», видадуть запас зброї з драконівського скла або клинків з валірійской стали. Та й дракони там теж не передбачаються. Тож в підземеллях, схоже, буде не менш спекотно, ніж на поверхні.

Семья Сэма Тарли

Чи зможе Король Ночі підняти мертвих Старків?

Але спробуємо прорахувати вірогідність, що покійні Старки знайдуть друге «життя». І шанси ще живих Старків зберегти перше. Отже, мерців оживляє магія Білих ходоків або ж самого Короля Ночі, але ми не знаємо, наскільки близько до трупа мають перебувати «ляльководи», щоб підняти нового віхта. У більшості випадків, коли нам показували повернення до життя чергового мерця, практично завжди неподалік опинявся хтось із ходоків або навіть сам Король Ночі. Але чи є це необхідною умовою? І якщо так, то яку мінімальну відстань їм необхідна для використання свого чаклунства?

Це цікаво: Що веде Короля Ночі? Одкровення шоуранерів серіалу!

Кадр из тизера

Ще в першому сезоні Джон з іншими «воронами» притягли з-за Стіни тіла двох своїх товаришів по службі, які загинули під час розвідувальної вилазки. Обидва тіла виявилися віхтами і напали на живих мешканців Чорного замку, але от і питання – мерці ожили ще за Стіною або вже в фортеці? Віхти могли лише прикинутися трупами, а могли переродитися в нечисть вже на території замку. Перша версія, начебто, більш правдоподібна, оскільки мейстер Еймон при огляді тіл зазначив, що від них не чути запаху розкладання. Але не можна виключати і другий варіант, більш песимістичний – тіла цілком могли бути підняті вже в Замку. Тобто крижані тварини могли спрацювати віддалено, адже в момент підняття нечисті на території замку явно не було ані ходоків, ані Короля.

Ще одне ефектне пробудження віхти нам показали вже у восьмому сезоні. Юний лорд Амбер, пришпилений на стіні свого родового замку, чи то перестав маскуватися під невинне мертве тіло, чи то переродився у нечисть просто в той час, коли поруч з ним Беррік, Тормунд і Скорботний Едд обговорювали свої подальші плани. І тут теж не вийде точно визначити, чи був цей Віхті «заготовленим» Королем Ночі заздалегідь, або ж його підняли пізніше, тож інтрига зберігається.

Ще одне цікаве питання про «термін придатності» трупа придатного для повернення. Віхти, яких нам показували, були різного ступеня «свіжості» – деякі зомбі виглядали практично як живі, хіба що трохи синюшні, а деякі були більше схожими на скелети. І оскільки після підняття тіла віхти перестають розкладатися, очевидно, що абсолютно голі кістяки вже були такими на момент чаклунства. Тобто всі ці люди померли давно. Дуже давно.

Вихты из разных мертвецов

Але повернемося до поховань у крипті Вінтерфела. Якщо вважати за правду те, що в цих склепах лежать тіла практично всіх членів роду Старків, які вмирали за останні вісім тисяч років, то кількість потенційних віхтів виходить чималою. Навіть якщо припустити, що частина нижніх ярусів підземель крипти, де були розташовані найстаріші поховання, все ж завалена, як було згадано в книжковій версії «Пісні льоду і полум’я», а частина скелетів могла просто розсипатися в прах від часу, картина все одно лякає. І те, що деякі зі Старків, наприклад, Кейтілін, Робб і Бенджі не знайшли свій останній притулок у цих склепах, тобто не приєднаються до армії Короля Ночі, мало чим вплине на ситуацію. Хоча питання, куди в серіальній версії ГП поділося тіло Кейтілін, залишилося відкритим, тож щасливе возз’єднання сім’ї може виявитися більш повним.

На чому дивитися «Гру престолів»: Як вибрати телевізор для маленької квартири? Корисні поради і хороші моделі

Санса в крипте

Коли зустрічі з родичами не радують

Але давайте припустимо, хто може вийти з крипти, щоб стиснути юних Старків в міцних родинних обіймах. Нед Старк – безголовий, звичайно, але все ж. І Ліана Старк. Джон Сноу останніми днями багато думав про своїх справжніх батьків, а ось тепер і з матусею поспілкуватися зможе особисто. Він, звичайно, цьому не зрадіє, але доведеться. Ще одна безрадісна зустріч – Рікон Старк, молодший з синів Неда, адже хлопчик, який загинув під час Битви бастардів, теж був похований тут.

Белые ходоки у Винтерфелла

Цікаві факти про смерть Джона Сноу: Коли Джон прокинувся. Розбираємося, чому ми даремно забули про воскресіння Короля Півночі

І якщо всі вони все ж піднімуться, то Джона, і так підкошеного недавніми подіями вкупі з шокуючими звістками про його походження, чекає потрійний удар. Йому доведеться битися з Недом Старком, якого він все своє життя вважав рідним батьком і щиро любив. Вбити матір, яку він ніколи в житті не бачив, але зараз, схоже, все ж зміг прийняти і полюбити. Знову опинитися віч-на-віч з Ріконом – молодшим братиком, якого він не зміг свого часу врятувати і захистити. Бідний Джон. Його звичний світ і так руйнується з усіх боків, а тут, схоже, підвезуть ще одну порцію потрясінь.

Джон в крипте

Що тут сказати, теорія досить невесела, але цілком обґрунтована – подібний варіант розвитку подій є дуже логічним. І, судячи з останніх сцен другої серії, ця версія буде або підтверджена, або спростована вже в третій серії. Тож нам залишилося почекати зовсім недовго, всього кілька днів, і ми дізнаємося правду.

А як ти думаєш, чи зможе Король Ночі підняти крипту Вінтерфела?

Підписуйся на Telegram-канал Comfy, і тебе чекає ще багато цікавих статей і новин про «Гру престолів»! 🙂

76392 0 cookie-check Тактика і стратегія: в чому помилилися захисники Вінтерфела в другій серії? Розбираємо цікаву нестиковку

Читайте також:

Випробувано #5. Буккросинг: як читати більше і з задоволенням
Випробувано #5. Буккросинг: як читати більше і з задоволенням
24 Квітня, 2019, 09:52 1991 8
Читати – модно. І сьогодні читання, як і ЗСЖ, до якого воно цілком вписується в концепцію, можна сказати, в тренді. Захоплююче, престижне і розвиваюче. Ще...
Смотреть результаты
Порядок перегляду фільмів Марвел
Порядок перегляду фільмів Марвел
Всесвіт Марвел (Marvel Cinematic Universe) – воістину унікальне явище сучасного кінематографа. Заснована на коміксах Marvel, вона об’єднує на даний момент 22 фільми, 5 короткометражних картин,...
Смотреть результаты
Про лицарів, битви та спокуту: розбір 2 серії 8 сезону Game of Thrones
Про лицарів, битви та спокуту: розбір 2 серії 8 сезону Game of Thrones
Отже, другий епізод «Гри престолів» подивилися, обдумали і проаналізували, тож можна приступати до обговорень. Ну а тим фанатам GOT, які ще не встигли подивитись і...
Смотреть результаты