search
Підписатися

logo

Про лицарів, битви та спокуту: розбір 2 серії 8 сезону Game of Thrones

24 Квітня, 2019, 12:35 7

Отже, другий епізод «Гри престолів» подивилися, обдумали і проаналізували, тож можна приступати до обговорень. Ну а тим фанатам GOT, які ще не встигли подивитись і побоюються мати справу зі спойлерами, поки сюди заглядати не варто. Так, зараз ми будемо спойлерити на повну! 🙂

Отже, перше враження від епізоду «Лицар Семи Королівств» – смертей немає. Серйозно. Так, ми говоримо саме про «Гру престолів» – у цій серії ніхто не помер. Якщо чесно, це дуже незвичне відчуття, коли дивишся серію «Престолів», а в ній нікого не вбивають. Навіть армію Білих ходоків показали вже наприкінці серії. Проте, є трохи неочікуваних роздягнень з незручною постільною сценою і трохи дивовижно незграбного флірту у виконанні харизматичного здичавілого. Тормунд такий Тормунд 🙂

Про першу серію серіалу ми розповідали тут: Вступаємо до Вінтерфелу. Розбір 1 серії 8 сезону Game of Thrones

Тормунд и Бриенна

Суд над Джеймі – розплата відкладається

Цей епізод починається з логічного продовження сцени, якою закінчилася перша серія – Джеймі судять. У залі Вінтерфела вирішується доля сумненького та пошарпаного життям Ланістера, який чесно приїхав на Північ воювати з армією нечисті, незважаючи на реальні шанси, що його передбачувані союзники поставляться до нього навіть менш гуманно за ворогів. Так, насолив свого часу Джеймі багатьом, дуже багатьом.

Отже, Дейнеріс рве й мече, побачивши нарешті одного зі своїх найненависніших ворогів – зрадника, який убив її батька і брав участь в перевороті. Природно, що вона хоче крові. Санса тихо ненавидить Джеймі, бо бачить у ньому свідка й учасника всіх пригод, що випали на долю родини Старків та її особисто. Джон… А що Джон? Він уже трохи підбадьорився і зібрався з думками після отримання звістки з минулого, але все ще явно відчуває себе не в своїй тарілці, тому він мовчазний, сумний і, здається, досить байдужий до того, що відбувається.

Суд над Джейме

Головним обвинувачем на цьому імпровізованому суді виступає особисто Дейнеріс – вона перераховує всі злочини Джеймі, вішаючи на нього в тому числі і брехню сестри, яка пообіцяла допомогу у війні з нечистю, але не надала її. Відсутність симпатій присутніх очевидна, і все повільно, але впевнено йде до того, щоб парочка драконів отримала на обід добрячу порцію свіжезажареної людини. Але тут втручається «велика жінка», як захоплено називає її Тормунд.

Брієнна Тарт вимовляє спасенну промову для королеви, в якій описує, як Джеймі мужньо захищав її від гвалтівників і втратив через це руку. Закликає леді Вінтерфела, розповідаючи, як сір Джеймі допоміг їй виконати обіцянку, дану леді Кейтілін Старк, врятувати саму Сансу. В результаті спільними зусиллями з Тіріоном, який теж щиро намагався допомогти братові, вони змогли-таки відстояти право Джеймі померти від рук мертвих, а не живих.

Цікавий момент у цій сцені – поведінка Брана, який теж був присутній на суді. Бран не став вимовляти обвинувальну промову і домагатися покарання для людини, що покалічила і його теж. Замість цього він весь час мовчить, покриваючи свого невдалого вбивцю, і подає голос лише один раз – у відповідь на заяву Джеймі, що все, у чому його зараз звинувачують, він робив заради сім’ї. Бран поправляє його, уточнюючи, що «не заради сім’ї, а заради любові».

В результаті однорукого бандита Джеймі помилувано, але місцевими так само не люблять його, а Тіріон потрапляє до несмертельної, але все ж досить неприємної немилісті своєї королеви. Але це, в принципі, не дивно – дійсно, складно повірити, що хитрий і розважливий Біс зміг так щиро повестися на казочки своєї сестрички. Ну, що поробиш, не можна бути настільки довірливим. Люди-то не змінюються.

Санса і Дейнеріс – дві ворогуючі господині

Коли під час суду над Ланістером Санса озвучила відмінну від королівської точку зору, Дейнеріс була дуже неприємно здивована, тому трохи пізніше вирішила приручити непокірливу піддану, яка вже не вперше посміла проявити неповагу до великої і могутньої володарки драконів. Тільки ось руда мешканка Півночі виявилася розумнішою, аніж розраховувала Дейнеріс, і цукрово-сиропні розмови з довірливими потисканнями долоньок її не приспали. Замість цього леді Вінтерфела зробила саме те, що мала зробити справжня дочка гордого північного народу. А саме прямо задала питання про подальшу долю вільної Півночі, яка не хоче знову схилятися перед чужими королями з півдня.

Диалог Сансы и Дейнерис

Від мордобію різкої відповіді, яка остаточно розділила б союзників на два ворогуючі табори, їх обох врятувало повідомлення про повернення Теона Грейджоя. Так, однозначно варто йому сказати окреме дякую тільки за те, що своїм своєчасним приходом він не допустив «точки неповернення» між мешканцями півночі і жителями півдня. Якби Дейнеріс висловилася у своєму звичному стилі, у союзників виникли б серйозні проблеми через непорозуміння.

Несподівана любов і легка незручність

Але не всі сьогодні жадають крові і помсти. Ар’я і Джендрі, найпопулярніша пара Вінтерфела, порадувала шанувальників раптовим поворотом у своїх стосунках. Ар’я, яка вже не раз заглядала до молодого коваля з приводу замовленої зброї, вирішила перевести їхні стосунки в іншу – горизонтальну – площину.

Арья и Джендри

Спокусити Джендрі виявилося не так вже й складно – атмосфера свідомого очікування смертельного бою зіграла свою роль, і Ар’я отримала те, що хотіла. Так, дівчинка подорослішала. Під час перегляду епізоду серед глядачів, до речі, трапився справжній бум вивчення біографії Ар’ї – фанати відчайдушно вираховували вік персонажа на момент розвитку цих подій, оскільки зовнішність актриси Мейсі Вільямс, яка зіграла Ар’ю, дуже специфічна, і дівчинка явно виглядає молодше свого віку. Хоча, якщо вірити хронології подій, до другої серії останнього сезону молодша дочка Старків вже мала вирости до 17-18 років.

Неловкая сцена

Ще одна маленька любовна лінія промайнула в стосунках між Сірим Черв’яком і Місандеею. Дівчина важко переносить суворий клімат і підкреслено-холодне ставлення з боку місцевих жителів, а Сірий Черв’як бачить це і обіцяє відвезти Місандею на південь, до пісків, коли війна закінчиться і Дейнеріс не потребуватиме більше послуг армії. Подарувавши їй пристрасний поцілунок, воїн іде, залишивши розгублену і нещасну Місандею посеред заставленого зброєю і пастками замкового двору.

Серый Червь и Миссандея

Дивимося, які теорії вже збулися: 10 подій, які мали відбутися до закінчення серіалу «Гра престолів»

Розмова по душам між Браном і Джеймі

Ось і збулася одна з найочікуваніших фанатами «Престолів» подія – Джеймі Ланістер і Бран Старк нарешті зустрілися віч-на-віч. Однорукий лицар знаходить Брана у богорощі. До речі, чисто гіпотетичне питання: а нікого не бентежить, що відчужений від світу напівпаралізований підліток постійно опиняється у найменш підходящих для нього місцях? З огляду на доступний йому спосіб пересування, трохи дивно виглядає його активна міграція по Вінтерфелу і довге сидіння у кріслі на морозі.

Бран в богороще

Але не будемо йти від теми. Отже, Джеймі приходить до чардереву і зустрічає там Брана. Розкаявшись у всіх своїх гріхах, Ланістер мало не слізно просить вибачення у юнака, на що отримує цілком очікувану відповідь, що тепер Бран може бачити і знати приховані таємниці, доступні тільки триокому ворону. З їхньої розмови стає зрозумілою і причина, з якої Бран промовчав про те, хто викинув його з вікна – від з’їденого драконами воїна користі однозначно менше, аніж від живого і боєздатного.

Джейме и Бран

Під час цієї розмови прослизнув ще один цікавий натяк на майбутнє Семи Королівств. Джеймі питає у Брана, чи зможе той повернутися в якийсь більш нормальний для людини стан після закінчення війни, але отримана відповідь «а чи буде це «після» змушує його трохи напружитися. І, будемо чесними, не тільки його – глядачам цей натяк також не особливо сподобався.

Згадуємо похмурий тизер: У новому тизері Game of Thrones знайшли багато прихованих невеселих натяків. Все погано?

Зустрічі всіх з усіма

Але сезон зустрічей, що розпочався в першій серії, плавно перекочував і в другу. Хіба що в меншому обсязі. До Вінтерфела дістався Теон Грейджой, який заявив зворушеній до сліз Сансі, що він приїхав захищати Вінтерфел, оскільки колись посмів забрати його у Старків. Добираються зі зруйнованого Останнього Вогнища кілька живих друзів Джона – Едд, Берик і рудий гігант Тормунд.

Санса и Теон

Ну а Джеймі, який вже знаходиться у замку, продовжує зустрічатися і спілкуватися зі своїми старими знайомими. Найтепліші, найщиріші почуття, схоже, він відчуває лише до двох людей. До свого брата Тіріона, з яким вони спілкуються, згадують минуле і говорять про майбутнє, та до Бриєнни. О, леді Тарт, схоже, серйозно розбила серце Ланістера!

Нарада біля карти

Трохи пізніше всі ключові персонажі збираються біля великої карти Вінтерфела для обговорення тактики майбутнього бою. Похмурі веселощі засуджених – ось як можна описати атмосферу, що панує тут. Всі розуміють, що шанси на виживання навіть не мізерні – їх фактично немає ні в кого, але майбутня битва важлива, і страхи пасують перед цією відповідальністю.

У цій сцені Бран трохи відкриває ще одну завісу таємниці. Цього разу він розповідає про плани та цілі Короля Ночі, зізнаючись, що є головною мішенню повелителя віхтів в цій битві, і що його пересування не є таємницею для армії нечисті через отриману мітку. Причина такого маніакального полювання за версією юнака криється в пам’яті – поки живе останнє втілення триокого ворона, Король пам’ятає, тому він хоче знищити свої спогади. Тобто Брана.

Военный совет

В результаті військова рада вирішує виманювати головного лиходія на живця. У ролі приманки виступить Бран, якого залишать у богорощі Вінтерфела. Теона викликається охороняти там молодшого Старка. Так, хлопець явно намагається виконати і перевиконати план зі спокути своїх гріхів.

Лицар, леді і Тормунд

Джеймі з Тіріоном затишно сидять біля каміну в одному із залів Вінтерфела. Живий вогонь, вино, спільні спогади, брудні жарти і роздуми про життя – саме те, що потрібно перед такою важкою для всіх битвою. Але усамітнення у братів не вийшло – занадто багатьом мешканцям замку стало необхідним те саме, і в підсумку біля каміну зібралася чималенька юрба співрозмовників, в числі яких опинилася і леді Брієнна зі своїм вірним зброєносцем, і рудий гігант Тормунд.

Тирион пьет вино

Те, що сір Джеймі відчуває якісь особливі почуття до Бриєнни, ні для кого не секрет. Тому, поки є можливість, Ланістер акуратно намагається налагодити стосунки з жінкою-воїном. І щось у нього-таки виходить. Але важко дбати про кохану, якщо до вашого флірту зі слоновою грацією втручається такий собі гігантський лепрекон з не менш гігантською зарозумілістю. І тут вже не важливо, чи залишиться дама серця байдужою до чужих залицянь, чи ні. Романтики там, де потоптався цей лепрекон-переросток, точно не лишиться 🙂

Тормунд флиртует

Чого вартий тільки барвистий переказ подій, після яких, як вважає Тормунд, він і отримав свій гігантський зріст і силу. Ну і знамените прізвисько, звичайно ж. У десять років вбити велетня, забратися в його лігво і прикинутися дитиною овдовілої гігантки, щоб «мамочка» три місяці його вигодовувала молоком велетнів – це сильно. А з гордістю розповідати про це, щоб сподобатись жінці, явно чекаючи від неї захоплення… Ну, для цього потрібно бути тільки Тормундом 🙂

Зазирни і сюди: Лід, полум’я і слізки фанатів – що чекає нас у восьмому сезоні Game of Thrones?

Посвята в лицарі

Тільки ось Тормунд, сам того не бажаючи, дав Джеймі шанс трохи розтопити лід навколо кам’яного серця «великої жінки». Коли Тіріон згадує, що Брієнна не має права на звертання «сір», оскільки жінка не може носити лицарське звання, рудий недогігант видає, що якби він був королем, то «раз десять зробив би її лицарем».

І Джеймі вирішує, що разок зробити Брієнну лицарем якраз в його силах. Чом би й ні? Він сам до цих пір залишається визнаним лицарем Семи Королівств, тож має право присвячувати в лицарство й інших гідних воїнів. Що Джеймі і робить, даруючи войовничій леді такий бажаний для неї титул. Тааак. Не всім жінкам потрібні віршики з квіточками – шлях до серця деяких красунь лежить через хороші обладунки, зброю і військове звання.

Посвящение Бриенны в рыцари

Та сама розмова

Але на цьому доленосному для Брієнни вечорі були присутні не всі. Дейнеріс, стурбована раптовим охолодженням до неї коханого, вирішила перед початком бою все ж зловити і допитати Джона Сноу про причини його дивної поведінки. Леді Таргарієн знаходить свого коханого в крипті під замком, де він стоїть біля надгробної статуї Ліани Старк.

Під час трохи незграбного діалогу Дейнеріс дивується, як її брат Рейгар, якого всі знали як виключно гідну і добру людину, яка прекрасно розбирається в мистецтві і завжди жертвує жебракам, міг зробити настільки низький вчинок і поглумитися з Ліани Старк. І ось настає той самий момент, якого фанати «Гри престолів» чекали вже не один рік – Джон розкриває Дейнеріс таємницю свого походження.

Джон и Дейнерис в крипте

Ну що тут сказати, королева в глибокому шоці. Інформація, що вона далеко не єдина і неповторна наступниця Залізного Трону, виявилася для неї ударом. Дейнеріс недовірливо розпитує Джона про подробиці тих подій, джерела інформації і каже, що «якби це було правдою, він був би останнім спадкоємцем Таргарієнів з правами на Залізний Трон». Але вірити в почуте вона явно не хоче.

І знову Дейнеріс не дають розсваритися з союзниками – цього разу напружену розмову перериває звук рогу, що повідомляє про появу ворога. Так, Її Величності виразно везе, і доля, схоже, дбайливо оберігає запальну королеву від неї самої, і так само, як у випадку з Сансою, фатальні слова, які розкололи б табір союзників, залишилися невимовленими.

Пограй, поки чекаєш третю серію: HBO запустив власну онлайн-гру за Game of Thrones. Все, що потрібно про неї знати

Мормонти – великі і маленькі

У Вінтерфелі є ще одна жінка, яка не менш достойна звання лицаря, ніж Брієнна – Ліан Мормонт. Тільки їй всі ці умовності і сяяння титулів не потрібні – маленька, але войовнича леді знає, що потрібно боротися, і просто це робить. А її кузен, Джорах Мормонт, який намагається відправити дівчинку у безпечну крипту до жінок і дітей, отримує жорстку відповідь, що якщо потрібно боротися, вона буде це робити так само, як і її люди, а не ховатися в підвалах.

Вже йдучи, Ліан бажає Джораху удачі, і ця удача не змушує себе довго чекати – до нього підходить Сем Тарлі і робить подарунок. Славний фамільний меч Будинку Тарлі, виготовлений з валірійскої стали, знаходить нового господаря перед цією доленосною битвою. Що тут казати – Сем правий, і Згубник Сердець явно принесе більше користі в руках досвідченого сильного воїна, а не слабкого мейстра.

Мормонт получает меч Тарли

І те, що Джон отримав такий шикарний подарунок, дійсно добре, адже практично відразу на пагорбах біля стін Вінтерфела з’являються Білі ходоки зі своїм військом, тож для Губителя Сердець робота знайшлася практично відразу. Зима прийшла до Вінтерфелу.

Заглядай у наш Telegram-канал – тут тебе чекає ще багато цікавого! Підписуйся, і ти не пропустиш жодної крутої новини про свій улюблений серіал!

76194 0 cookie-check Про лицарів, битви та спокуту: розбір 2 серії 8 сезону Game of Thrones

Читайте також:

15 покрокових рецептів салатів з кальмарами
15 покрокових рецептів салатів з кальмарами
24 Квітня, 2019, 12:00 3916 11
Кальмар – це вид молюска. Справжні гурмани давно оцінили його корисні властивості, смак і аромат. І все частіше цей продукт зустрічається в меню українців. Даний...
Смотреть результаты
Найсмачніші страви для пікніка
Найсмачніші страви для пікніка
Привіт! Весна вже в розпалі і наближається літо – час відпусток, дачних турбот, виїздів на природу, а відпочинок повинен бути комфортним, радісним і смачним. Їжа...
Смотреть результаты
На бігу: ТОП-16 найсмачніших перекусів у різних країнах
На бігу: ТОП-16 найсмачніших перекусів у різних країнах
А обід – за розкладом… Цей вислів, що став вже крилатим, сьогодні можна почути часто. І підтверджує, що смачна пауза є не просто важливою, а...
Смотреть результаты