search
Підписатися

logo

Список найкращих фантастичних книг

01 Червня, 2019, 04:03 7

Фантастика – важливий жанр сучасної літератури. Завдяки їй було зроблено безліч наукових відкриттів і переосмислені деякі факти. Письменники хвацько пофантазувати на тему: “Що могло б бути в майбутньому?” І залишили нам мільйони томів. Сьогодні їх можна знайти в електронному вигляді. У будь-який онлайн-бібліотеці ви можете відшукати тисячі книг в жанрі фантастика. Але чи всі вони гідні прочитання? Автор блогу Comfy і сама захотіла почитати. Розгубившись в такому величезному виборі, я вирішила скласти власну добірку творів. Зізнаюся, зробити це було нелегко. Виношу на ваш суд список сильних робіт на тему майбутнього.

 Книги в жанрі фантастика

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Перші книги жанру фантастика
 2. Наукова фантастика – книги, які стали класикою
 3. Десятка кращих в рейтингу фантастичних книг Goodreads
 4. Філософські та соціальні твори
 5. Космічна опера
 6. Фентезі

Перші книги жанру фантастика

Прабатьками цього напрямку в літературі були Джонатан Свіфт, Мері Шеллі, Льюїс Керролл, Жюль Верн і Марк Твен.

Подорожі Гуллівера

Почнемо з Джонатана Свіфта і його неповторного роману “Мандри Гуллівера”. У цьому творі читач знайде іскрометну сатиру і незвідані світи. Багато з нас знайомі тільки зі шкільною скороченою версією. Я рекомендую почитати весь роман.

Книги в жанрі фантастика - 2

Франкенштейн, або Сучасний Прометей

Англійська письменниця Мері Шеллі увійшла в історію, як перший автор науково-фантастичного роману. Він називається “Франкенштейн, або Сучасний Прометей”. Письменниця зайнялася творчістю на спір. З-під її пера народився геніальний твір. У центрі сюжету Віктор Франкенштейн, який спіткав таємницю зародження життя і вміє воскрешати мертвих. З частин трупа він оживив чудовисько, яке зненавиділо свого творця.

Книги в жанрі фантастика - 3

Аліса в країні чудес

“Аліса в країні чудес” – безсмертна класика. Вона і зараз вважається однією з кращих книг в жанрі фантастика. Тут ви знайдете інший вимір, абсурди і парадокси. Теми, порушені Керроллом, використовували багато фантасти.

Кращі книги в жанрі фантастика

Двадцять тисяч льє під водою

“Двадцять тисяч льє під водою” Жуля Верна – визнана класика. Роман поєднує авантюрний сюжет і збулися науково-технічні досягнення. Доповнює картину яскравий персонаж – капітан Немо, чиє ім’я стало прозивним.

Кращі книги в жанрі фантастика - 2

Янки з Коннектикуту при дворі короля Артура

“Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура” – ще один визнаний класичний твір, написаний неповторним Марком Твеном. Роман зачіпає тему різних культур. У ньому ми бачимо альтернативну історію і подорожі в часі. Ідеї ​​Марка Твена були розтиражовані фантастами усього світу.

 Фантастика книги

Наукова фантастика – книги, які стали класикою

Серед фантастів було чимало провидців. Їх твори стали визнаною класикою. Перерахуємо найбільш значущі.

Війна світів

Роман, написаний Гербертом Уеллсом, завжди користувався величезною популярністю, новий виток якої припав на 2005 рік, коли вийшло відразу дві екранізації. Одна з них була постановкою Стівена Спілберга з Томом Крузом у головній ролі. Але повернемося до роману. За сюжетом на вікторіанську Англію нападають марсіани. Починається жорстока війна.

Фантастика книги - 2

Історія майбутнього

Її написав чудовий фантаст Айзек Азімов. Його ім’я стало прозивним. Дія серії охоплює 20 000 років! У ній Азімов намагався донести, що людство можуть врятувати тільки вчені.

 Фантастика книги - 3

Зоряний десант

Його автор Роберт Хайнлайн. Всі ми пам’ятаємо екранізацію цього роману. За сюжетом людство активно освоює інші планети і стикається з нещадними жукерів. Йде війна. Люди, що брали участь в ній не менше двох років, володіють розширеними правами на Землі. Таким чином, “Зоряний десант” – це не тільки військовий роман. У ньому підняті серйозні політичні та суспільні теми.

 Фантастика книги - 4

Слен

Роман Альфреда Елтона Ван-Вогт. У захоплюючій формі автор розмірковує на тему генної інженерії. Невже людство створить власного вбивцю?

Фантастика книги - 5

День триффидов

За сюжетом роману Джона Уиндема людство зазнало космічної аномалії. Всі люди осліпли і стали здобиччю хижих рослин. Незважаючи на песимістичну зав’язку, фантаст проникнуть вірою в людство: щоб не загинути поодинці, потрібно об’єднатися.

 Фантастика книги - 6

Самі боги

І знову роман Айзека Азімова. На цей раз він показує читачеві вмираючий світ, який отримав надію на порятунок у вигляді невичерпного джерела дешевої енергії. Але яку ціну доведеться за нього заплатити?

 Фантастика книги - 7

Інші класичні твори

Не менш захоплюючі і філософські романи “Пристрасті по Лейбовіц” Уолтера Міллера, “Мальвіль” Робера Мерля, “Я, робот” Айзека Азімова, “Чи мріють андроїди про електроовець” Філіпа К. Діка і “Нейромант” Вільяма Гібсона. Обов’язкові до прочитання “2001: Космічна Одіссея” Артура Кларка і “Парк Юрського періоду” Майкла Крайтона. Ці романи здобули широку популярність після чудових екранізацій.

Фантастика книги - 8

Загублений світ

Якщо в “Парку Юрського періоду” динозаври були створені за допомогою генної інженерії, то жменька сміливців, придуманих Артуром Конан Дойлем, знайшла доісторичних рептилій. Думаю, кожному відомий сюжет роману “Загублений світ”. До речі, він теж неодноразово був екранізований.

 Фантастика книги - 9

Пікнік на узбіччі

Цей геніальний роман братів Стругацьких – одне з небагатьох творів, що згодом стає тільки популярнішим. Шедевр, який став класикою нашого часу. За романом був знятий фільм “Сталкер”, пізніше була розроблена однойменна гра. Роман обов’язковий до прочитання.

Рейтинг фантастичних книг

Десятка кращих в рейтингу фантастичних книг Goodreads

Авторитетний сервіс Goodreads щороку випускає список найсильніших творів на основі оцінок читачів. Ми взяли десять сучасних науково-фантастичних творів з останнього опублікованого рейтингу:

 1. “Алое повстання” Пірса Брауна.
 2. “V – значить Vендетта” Алана Мура і Девіда Ллойда.
 3. “Першому гравцеві приготуватися” Ернеста Клайна.
 4. “Сага. Книга 1 “Брайана К. Вона і Фіони Степлз.
 5. “Бункер. Ілюзія “(збірник) Х’ю Хауи.
 6. “Приречені на перемогу” Джона Скальці.
 7. “Пробудження Левіафана” Джеймса Корі.
 8. “Довгий шлях до маленької сердитою планеті” Беккі Чемберса.
 9. “Птах мала” Мері Д. Рассела.
 10. “Колиска для кішки” Курта Воннегута.

Алое повстання

Роман присвячений освоєнню Марса. Колись давно в надра червоної планети спустилися люди, щоб добувати гелій-3. Вони вірять, що людство цінує їх подвиг. Але правда виявляється не такою приємною.

Рейтинг фантастичних книг - 2

V – значить Vендетта

Культовий твір, яке набуло широкої популярності після екранізації. Читати роман цікаво і легко тому, що він опублікований у вигляді коміксу.

 Фантастика книги - 10

Першому гравцеві приготуватися

Роман Ернеста Клайна застерігає людство від створення віртуальної реальності. За сюжетом у 2045 році люди одержимі віртуальним простором під назвою OASIS. Його творець становить заповіт, згідно з яким той, хто розгадає залишені в OASIS головоломки, стане його власником. Люди готові піти на все, щоб стати володарями заповітного призу.

 Фантастика книги - 11

Сага. Книга 1

У галактиці йде війна, яка повинна була розвести Алану і Марко – представників ворогуючих рас – по різні боки барикад. Але з волі долі вони закохалися. Тепер вони змушені поневірятися по галактиці в пошуках будинку для своєї новонародженої дочки.

 Фантастика книги - 12

Бункер. Ілюзія

Перший роман циклу. За сюжетом люди змушені жити в бункерах під землею. Будь-яка згадка про вилазках на поверхню жорстоко карається.

Цікава книга про фантастику

Приречені на перемогу

Під назвою маються на увазі Сили самооборони колоній – армія, яка веде тривалу війну за освоєння далеких галактик. Один з воїнів зустрічає в зоряному спецназі свою дружину, яку поховав перед відправленням на війну. Що все це означає?

Цікава книга про фантастику - 2

Пробудження Левіафана

Дуже цікава книга про фантастику. Вона починається з того, що водовоз “Кентербері”, що виконує перевезення льоду з кілець Сатурна, засікає сигнал лиха. Він прибуває до корабля і стикається зі смертельною небезпекою. Інша сюжетна лінія розповідає про розслідування детектива Міллера.

 Цікава книга про фантастику - 3

Довгий шлях до маленької сердитою планеті

Його виконала Розмарі Харпер. На борту старенького космічного корабля вона знайшла справжню сім’ю. На перший погляд екіпаж здається дивакуватим, що робить роман ще цікавіше.

Книга в жанрі фантастика - 4

Птах мала

Критики назвали цей роман одним з найбільш захоплюючих творів, опублікованих в наш час. За сюжетом в систему Альфа Центавра відправляється місія, що спонсорується Ватиканом. Їй належить досліджувати старовинний і загадковий світ планети Ракхат.

Кращі книги в жанрі фантастика - 3

Колиска для кішки

Так називається дика і дивна гра, в яку грають злі красиві жінки і нещасні чоловіки.

Фантастика книги - 13

Філософські та соціальні твори

У всі часи кращими фантастичними книгами визнавалося, в яких піднімалися важливі соціальні теми. До таких належать такі твори.

Машина часу

Роман Герберта Уеллса поклав початок тиражування теми подорожей у часі. Фантаст спробував передбачити, до чого призведе сучасний йому капіталізм. Що ж, картина вийшла не дуже оптимістичною.

Кращі фантастичні книги

Ми

Твір Євгена Замятіна. Перша антиутопія, яка залишила помітний слід у творчості таких класиків, як Оруелл і Хакслі. Євген Замятін представив своє бачення жорсткого тоталітарного режиму в майбутньому, в якому уряд контролює навіть інтимне життя. У людей немає імен. Замість них номера і буквені позначення.

Кращі фантастичні книги - 2

Про чудовий новий світ

Якщо Євген Замятін викривав тоталітаризм, то Олдос Хакслі розмірковував про наслідки технократії. Що буде, якщо до влади прийдуть інтелектуали? Тоді настане чудовий новий світ.

Кращі фантастичні книги - 3

1984

Роман Джорджа Оруелла – ще одна класична антиутопія. Фантаст писав її під впливом Другої світової війни. Він прийшов до висновку, що тоталітарний режим з будь якою ідеологією – капіталістичної, комуністичної і фашистської – ні до чого доброго не приведе.

 Фантастика книги - 14

451 градус за Фаренгейтом

Пророчий роман Рея Бредбері. У ньому показано суспільство, в якому матеріалізм переміг над ідеалізмом.

Фантастика книги - 15

Бійня номер п’ять

Автор Курт Воннегут. Черговий роман, написаний під впливом подій Другої світової війни. Головний герой роману Біллі Пілігрим – альтер-его фантаста. Він пережив жорстоке бомбардування Дрездена і зміг впоратися з нервовим потрясінням тільки за допомогою інопланетян. У цій книзі фантастика – це прийом, за допомогою якого автор показує внутрішні переживання покоління часів Другої світової війни.

Фантастика книги - 16

Чужинець у чужій країні

Роман Роберта Хайнлайна став бестселером в США. Сюжетна лінія закручена навколо “космічного Мауглі” на ім’я Майкл (навіть ім’я співзвучне). Він був вихований інопланетною расою, яка має принципово іншим розумом. Повернувшись на Землю, Майкл став новим Месією. У романі були підняті теми, які раніше фантасти боялися зачіпати.

Фантастика книги - 17

Марсіанські хроніки

Червона планета завжди розбурхувала голови фантастів. І Рей Бредбері в цьому відношенні не став винятком. Але він на відміну від багатьох інших письменників через призму завоювання Марса землянами розмірковував на тему зіткнення двох різних культур, що нерідко буває в нашому суспільстві.

Фантастика книги - 18

Солярис

У романі Станіслава Лема показаний самий незвичайний світ. На планеті Соляріс земляни стикаються з розумом, який являє собою єдине ціле з океаном. Істину так і не вдасться розгадати.

Цікава книга про фантастику - 4

Гра Ендера і Голос тих, кого немає

Два роману Орсона Скотта Карда породили цілий цикл цікавих книг про фантастику. Перш за все, це відмінні військові романи з епічності битвами і несподіваними поворотами сюжету. Не менший упор в творах зроблений на психологію підлітка.

Цікава книга про фантастику - 5

Розповідь служниці

Цей роман-антиутопія Маргарет Етвуд зачіпає тему прав жінки.

 Цікава книга про фантастику - 6

Космічна опера

Дуже цікавий напрямок в літературі. Існує безліч романів, написаних в стилі космічної опери. Перерахуємо найвидатніші.

Принцеса Марса

Цей цикл, написаний Едгаром Райсом Берроуз, став предтечею космічної опери. Він присвячений пригодам землянина на Червоній планеті. Цікава подача, несподівані повороти сюжету і яскраві персонажі зробили “Принцесу Марса” справжнім літературним шедевром.

Фантастика книги - 19

Дюна

Одна з найбільш значущих космічних опер. Написана Френком Гербертом. Дія роману відбувається в далекому майбутньому, де людство здатне на все заради особливої ​​речовини під назвою “пряність”. Тут ми знаходимо романтизований образ головного героя, добре описану психологію персонажів, інтриги галактичного рівня, роздуми на тему релігії, екології та політики.

Фантастика книги - 20

Гіперіон

Роман Дена Сіммонса часто порівнюють з “Дюною”. Автор об’єднав в ньому кілька тем, які тиражуються фантастами. В “Гіперіоні” читач знайде безліч філософських роздумів, а також відсилання до міфології та літератури. Роман написаний у легкій захоплюючій формі. Читається на одному диханні.

Хороша фантастика книги - 2

Романи про Альянс і Союзі

Дуже хороша фантастика – книги, написані Керолайн Дж. Черрі:

 • “Важкі часи”;
 • “Остання база”;
 • “Ситін”;
 • “40000 на Геєні”.

Цінність циклу полягає в чудових описах інопланетних рас.

Фентезі

Значуще течія в літературі, що залишило помітний слід в сучасній культурі.

Пісня льоду і вогню

Почну з геніального циклу Джорджа Мартіна. Романи з самого початку були дуже популярними. А серіал за його мотивами тільки підвищив інтерес до циклу. Мільйони фанатів з нетерпінням чекали закінчення серіалу, адже книжковий цикл ще не закінчено. “Пісня льоду і вогню” розповідає про протистояння між знатними будинками в вигаданому світі, що нагадує середньовічну Англію. Всесвіт наповнений магією. Вас чекають дракони, ходячі мерці, заклинання і багато іншого.

Хороша фантастика книги

Володар кілець

Не менш, а може навіть більше видатний твір. Написав його Джон Толкієн. За трилогії також було знято кіно. Однак кіносага трохи відрізняється від твору. Тому трилогія Толкієна обов’язкова до прочитання. Вас чекають цікаві деталі і несподівані повороти подій.

Хороша фантастика книги - 2

Потеріана

Якщо говорити про фентезійних циклах, які придбали неймовірну популярність після екранізації, першими на думку спадають романи про Гаррі Поттера. Чарівника придумала Джоан Роулінг. Впевнена, кожен з нас дивився хоча б один фільм саги. Але романи більш яскраві. У них описані деталі, які неможливо втілити на екрані.

Фантастика книги - 21

Хроніки Нарнії

Ще один приголомшливий дитячий цикл, написаний Клайвом С. Льюїсом. Він також був екранізований. Але, як зазвичай це буває, на екрані не знайшли втілення деякі деталі. Варто прочитати, щоб відтворити цілісність картинки.

 Фантастика книги - 22

Відьмак

Фентезі – дуже багатолике напрямок в літературі. Це відмінно показав польський письменник Анджей Сапковський, який написав цілий цикл оповідань “Відьмак”. У першому оповіданні добре проглядається слов’янське героїчне фентезі. Власне, ця розповідь і стала основоположником цього напряму в літературі. Однак потім Сапковський відійшов від слов’янського героїчного фентезі і віддав перевагу постмодернізму. У будь-якому випадку цикл заслуговує на увагу.

Фантастика книги - 23

Вовкодав

Роман Марії Семенової – справжній шедевр, написаний у жанрі слов’янського фентезі. Семенова розкрила весь свій письменницький талант і показала глибокі пізнання в етносі.

 Фантастика книги - 24

Цикл про Конана

Не менш яскравий цикл оповідань, який почав Роберт Говард. Письменник рано пішов з життя, але залишив після себе безліч чернеток, якими грамотно скористався Лайон Спрег де Камп.

Фантастика книги - 25

Хроніки Амбера

Відмінне пригодницьке і міфологічне фентезі, написане Роджером Желязни. Фантаст показав дивовижний багатошаровий світ.

Фантастика книги - 26

Варти

А ось “Варти” Сергія Лук’яненка і Володимира Васильєва написані в стилі міського фентезі. У них також добре проглядається стилістика детективного трилера. “Варти” були екранізовані. Але фільмам дуже далеко до літературних версій.

 ТОП фантастичних книг

Які твори ви б внесли в ТОП фантастичних книг?

80446 1 cookie-check Список найкращих фантастичних книг

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як приготувати плов зі свининою на сковороді, в духовці і каструлі
Як приготувати плов зі свининою на сковороді, в духовці і каструлі
31 Травня, 2019, 05:22 1847 9
Плов – традиційне східне блюдо. Хто хоч раз пробував розсипчастий рис зі шматочками щедро приправленого м’яса, ніколи не забуде цей чудовий смак. Традиційно це блюдо...
Смотреть результаты
Як приготувати сирну запіканку
Як приготувати сирну запіканку
Всі ми знаємо, наскільки смачна класична сирна запіканка. Цей десерт подають в кожному дитячому садку. Діти з апетитом наминали ніжну випічку з кремовим смаком. Цей...
Смотреть результаты
Погрилимо: 7 несподіваних варіантів для гриля (насправді більше)
Погрилимо: 7 несподіваних варіантів для гриля (насправді більше)
Сьогодні гарненько погрилимо і влаштуємо заліковий пікнічок. Причому цього разу обійдемося без традиційних ковбасок, стейків, помідорів і грибів. Ми згодні, що це теж смачно. Дуже...
Смотреть результаты