search
Підписатися

logo

Гімнастика для очей – комплекси вправ і рекомендації від блогу Comfy

29 Травня, 2019, 04:58 7

Протягом дня наші очі перебувають у постійному напруженні. Ми сприймаємо інформацію з екранів і гаджетів. Зосереджено спостерігаємо світ навколо. Найбільше очі втомлюються у людей, чия діяльність пов’язана з роботою за монітором комп’ютера. Офісні працівники за 8 годин трудового дня встигають порядком втомитися. Чи не легше доводиться людям, чия професія має на увазі постійну зосередженість: водії, ювеліри, хірурги, пр. Від щоденної напруги ми відчуваємо втому. Часто перевтома веде до появи головних болів, почервоніння білків. Поступово виникають проблеми із зором. Щоб розслабитися під час або після виснажливої ​​роботи, корисно робити зарядку для очей. Вона допоможе зняти напругу. А ще відмінно тренує м’язи очей, щоб вони легше справлялися з навантаженням. Допомагає відновити, поліпшити зір.

Зарядка для очей: Користь тренувань

Звичайно, не варто думати, що такі заняття – панацея при серйозних проблемах із зором. Вони гарні в якості профілактичних заходів, при перших ознаках погіршення зору. Як підтримують дії в період лікування. При серйозних проблемах без допомоги лікаря не обійтися. Але якщо ви будете постійно виконувати нехитру гімнастику для очей, то ваш зір надовго залишиться гострим, ясним. Можливо, допомога офтальмолога, окуляри і лінзи вам знадобляться тільки в похилому віці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Важливі рекомендації
 2. Щоденний комплекс для поліпшення і відновлення зору
 3. Ранкова розминка
 4. Відпочиваємо від роботи за комп’ютером
 5. Чарівний олівець
 6. Гімнастика при короткозорості

Важливі рекомендації

Якщо хочете відновити або поліпшити зір, потрібно щодня, методично займатися. Регулярно виконуйте комплекси тренувань. Робіть очну гімнастику 10-20 хвилин вранці і ввечері. Плюс, не забувайте розслабляти очі під час робочого дня.

Звучить просто. Але тут-то і криється небезпека. Здається, ну що такого, якщо я один раз пропущу тренування. Зараз немає часу, зроблю завтра. Але тут все, як в спорті. Пропустили заняття – ефект випарувався, потрібно починати спочатку. Тому вправи для очей необхідно виконувати регулярно. Часом ми так втомлюємося, що здається немає сил знайти 10 хвилин на просту зарядку. Як тільки вас почнуть долати такі думки, постарайтеся знайти сили, щоб побороти лінь і прокрастинацію. Пам’ятайте про кінцеву мету – здоровий зір. Мабуть, вона стоїть декількох хвилин вільного часу.

Зарядка для очей: Турбота про зір

Ще один момент – дотримуйтесь інструкцій. Якою би простою не здавалася гімнастика, потрібно методично виконувати рекомендації. Якщо йдеться – виконувати дію потрібно повільно – не поспішайте. Витратьте стільки часу, скільки необхідно. Зрештою, це ваше здоров’я. Роблячи розминку для очей неправильно, ви ризикуєте зіпсувати зір. Так що запасіться терпінням, подбайте про здоров’я грамотно.

Щоденний комплекс для поліпшення і відновлення зору

Тут ми розповімо про гімнастику, яку потрібно робити регулярно. Кращий час для занять – вранці перед роботою, а також ввечері під час відпочинку. Це ті заходи, які допоможуть підтримати м’язи очей в тонусі.

Ввечері після робочого дня насамперед розслабте очі. Вам допоможе тренування «Крізь пальці». Виконувати цю вправу для відновлення зору можна в будь-якому зручному положенні з прямою спиною: стоячи, лежачи або сидячи. Розслабтеся, розташуйте кисті перед обличчям. Долоні повинні перебувати на невеликій відстані від щік. Прямі, розслаблені пальці повинні виявитися напроти очей. Дивіться крізь них у далечінь, чи не зосереджуючись на конкретних предметах. Повільно повертайте голову вліво, потім вправо. Погляд розслаблений, расфокусированний. Не стежите за пальцями чи навколишніми предметами. Нехай погляд просто ковзає, не зосереджуючись ні на яких об’єктах. Коли ви виконуєте вправу правильно, вам здається ніби кисті рухаються, пропливають повз вас. Зробіть цю вправу для зору близько 20-30 разів. Якщо ви мимоволі зосередитеся на пальцях або сторонньому об’єкті, постарайтеся розслабитися, зробіть гімнастику знову. Не напружуйтеся, дихайте спокійно. Нехай очі відпочинуть після довгої роботи.

Тепер ви досить розслаблені, і можете приступати до комплексу тренувань. Сядьте на стілець або м’який килимок. Знайдіть зручну позу і випряміть спину. Не напружуйтеся, поступово розслабте м’язи тіла і обличчя. Тепер ви готові до продовження занять, можна починати тренування для очей:

 1. Дихайте повільно, глибоко. Дивіться вперед. Роблячи вдих, сфокусуйте погляд на міжбрів’ї, посидьте так кілька секунд. Видихаючи, знову подивіться вперед, прикрийте повіки на кілька секунд. Зробіть 10 підходів. Через 3 тижні регулярних зарядок почніть додавати кілька секунд до затримки в верхньому положенні. Через півроку ви вже будете дивитися на міжбрів’ї по кілька хвилин.
 2. Принцип схожий з попередньою розминкою. Подивіться вперед. Повільно вдихаючи, зосередьте увагу на кінчику носа. Затримайте погляд в цьому положенні на декілька секунд. Видихаючи, розслабте очі, опустіть повіки. Так повторіть 10 разів.
 3. Продовжуйте повільно дихати. Дивіться прямо. Вдих – подивіться вправо. Не зупиняючись поверніться в початкове положення, роблячи видих. Повільно вдихаючи, сковзаєте поглядом вліво. Видих – назад перед собою. Зробіть цю вправу для поліпшення зору 10 разів – один підхід. Через 3 тижні почніть робити 2 підходи. Згодом робіть три цикли.
 4. За тим же принципом виконуємо рух по діагоналі. Вихідна точка – погляд вперед. Спокійно вдихаючи, подивіться вправо вгору під кутом ≈ 45 °. Без затримок на видиху поверніться в початок. Наступний вдих – погляд спрямований в нижній лівий кут. Видих – знову дивіться прямо. Наступна пара вдих-видих – опустіть повіки, дайте очам розслабитися. Повторіть зарядку 3 рази. Через 3 тижні починайте робити два підходи. Потім переходите до трьох повторень.

Вправа для поліпшення зору

 1. Продовжуємо дихати, робимо вправу «Обертання за годинниковою стрілкою». Вихідна точка – дивимося вниз – це наші 6 годин на циферблаті. Разом з вдихом починайте повільно ковзати поглядом слідом за рухом годинникової стрілки. У точці 12 годин затримайте погляд, порахуйте до двох. Почніть повільно видихати і продовжуйте вести погляд від 12 годин по колу вниз. На 6 годин не зупиняйтеся. Роблячи вдих, продовжуйте рух до верхньої точки і далі по інструкції. Для першого разу достатньо зробити один круг. Потроху додавайте по парі-трійці оборотів під час тренувань. Через 3 тижні робіть 10 кіл. Не забувайте повторювати заняття, рухаючись поглядом в протилежному напрямку. Робіть рівну кількість кіл в обох напрямках.

Закінчивши зарядку для очей для поліпшення зору, дайте їм відпочити. Закрийте їх на 5 хвилин, посидьте розслабившись.

Ранкова розминка

Як часто зранку нам складно підняти повіки. Ну, ще пару хвилиночок. На дотик перемикаємо будильник.

Щоб вранці радісно зустрічати новий день, дивитися на світ широко відкритими очима, досить витратити кілька хвилин, зробити комплекс пісних занять.

Ранкова зарядка для поліпшення зору

Не хочеться відкривати очі відразу по будильнику? І не потрібно. Потягніться всмак. Дихайте легко, глибоко. Поперекочуйтеся з одного боку на інший, ляжте на спину.

Широко розкрийте очі і рот. Ця дія призведе в тонус м’язи обличчя, допоможе підбадьоритися, швидше прокинутися. Повторіть його кілька разів.

6 раз сильно примружтеся. А потім 12 разів швидко поморгайте.

Зробіть розминку для брів. Це не тільки відмінне ранкове тренування очей, але і прекрасна б’юті-процедура. Вона допоможе підтримувати шкіру повік в тонусі. Вони довше збережуть форму, з віком не так швидко опустяться. Гімнастика по суті нехитра, але, щоб її освоїти, знадобиться час. Що потрібно робити:

 • Підніміть брови максимально вгору.
 • Поспостерігайте, що ви відчуваєте в верхній частині вух. Як рухається шкіра.
 • Потрібно зробити так, щоб схоже відчуття з’явилося тоді, коли ви не піднімаєте брови. Рухайте м’язами, щоб повторити це почуття. Це складно, але спробуйте кілька разів, ви точно зможете.
 • Щоб розслабити м’язи після напруги, зробіть розминку «Крізь пальці».

На виконання ранкової зарядки у вас піде близько 5 хвилин.

В кінці тренування можете зробити «Пальминг», його ми опишемо нижче. Це ще плюс 5 хвилин. Разом 10 хвилин на зарядку для поліпшення зору.

Відпочиваємо від роботи за комп’ютером

Під час робочого дня важливо робити перерви, даючи очам відпочити. Адже постійне зосередження погляду без належної релаксації поступово призведе до погіршення зору.

Вправа для очей при роботі за комп'ютером

Відмінна розминка, яка допоможе розслабитися, зняти напругу – «Пальминг». Її можна виконувати в перервах на роботі. Вона доповнює ранкову зарядку. Нею корисно завершувати щоденний комплекс тренувань.

Сядьте за стіл, тримайте спину рівно, але не напружуйте м’язи. Очі відкриті. Прикрийте їх руками так, щоб центр правої долоні знаходився навпроти правої зіниці, центр лівої – навпаки лівої. Не притискайте долоні сильно до лиця. Ваше завдання – щоб не було щілинок, крізь які проходить світло. Пальці на лобі можуть перебувати в будь-якому зручному положенні.

Тепер закрийте очі, розслабте їх. Спробуйте відволіктися, подумати про щось приємне. Повіки самі розслабляться. Посидьте так кілька хвилин, дайте очам відпочити.

Роблячи цю вправу для очей при роботі за комп’ютером навіть 15 секунд, ви дасте їм розслабитися. Так що періодично відволікайтеся від роботи і дбайте про свій зір.

Відпочиньте від монітора, подивіться у вікно. Виберіть віддалений предмет: будівлю, машину, дерево, що завгодно. Дивіться на нього уважно 10 секунд. Потім переведіть погляд на долоню або зап’ясті.

Можете вибрати на склі будь-яку точку. Спостерігайте дальній предмет у вікні, подивіться на точку.

Обидва варіанти гімнастики хороші. Вибирайте будь-який і повторюйте 15 разів. Так очі відпочинуть, а заодно ви відволічетеся від роботи, освіжіть голову.

Чарівний олівець

Ще одна вправа для очей для поліпшення зору – «Лист носом». Воно допомагає розслабитися очним м’язам і шиї. Чудово підходить для робочої перерви. Доповнить комплекс щоденних тренувань. Вдома його можна виконувати лежачи або стоячи. А для офісу підійде положення сидячи.

Випряміть спину, опустіть повіки, розслабтеся. Уявіть, що ваш кінчик носа – олівець, пензлик або ручка. Почніть писати цим пензликом в повітрі все, що хочеться: літери, слова; можете намалювати квіти або вузлики, будь-які лінії. Ваша фантазія нічим не обмежена. Головне – не рухайте сильно головою. Водите невидимою ручкою подумки. Очі будуть спокійно рухатися за нею під прикритими повіками, поступово розслабляючись.  Не напружуйте внутрішній зір, не зосереджуйтесь. Нехай пензлик малює вільно, легко. Якщо переживаєте, що колеги дивно сприймуть ваше заняття, не хвилюйтеся. З боку це буде виглядати так, немов ви відпочиваєте.

Гімнастика при короткозорості

Якщо ви страждаєте порушенням зору, при якому віддалені предмети проглядаються гірше, ніж об’єкти поблизу, вам допоможуть вправи для очей при короткозорості.

 Вправа проти короткозорості

Це не панацея і без допомоги лікаря в серйозних випадках не обійтися. Але регулярні тренування допоможуть поліпшити зір, будуть відмінною підмогою при боротьбі з недугою.

 • Почніть зарядку з розслаблення очей. Сядьте рівно. Розслабте м’язи тіла. Вдих – примружтеся. Посидьте так 3-5 секунд. Видих – відкривайте очі. Дивіться 3-5 секунд перед собою. Зробіть 6-8 повторень.
 • Стуліть вказівний, середній і безіменний пальці. Натисніть ними на верхні повіки, потримайте в такому положенні 2 секунди. Потім приберіть пальці, дайте повікам розслабитися. Повторіть натискання 3-4 рази.
 • Вдих – підніміть вказівними пальцями шкіру в області вздовж надбрівних дуг. Одночасно з цим опускайте верхні повіки, закриваючи очі. Видих – приберіть пальці, дайте шкірі розслабитися, подивіться перед собою. Повторіть цю вправу проти короткозорості 10 разів.
 • Розмістіть подушечки трьох пальців по трьом точкам: вказівний – зовнішній кутик ока; середній – центр верхньої частини очної орбіти; безіменний – внутрішній куточок. Вдихаючи, повільно опускайте повіки. Видих – приберіть пальці, відкрийте очі. Зробіть 10 підходів. Не поспішайте, не тисніть на повіки з силою.

На завершення знову розслабте очі, як спочатку зарядки. Зробіть «Пальминг» або прийом «Крізь пальці».

Відведіть на заняття окремий час, щоб вони стали частиною ваших постійних тренувань. Виконуйте гімнастику для очей при короткозорості 2-3 рази на день.

 

Пам’ятайте: не поспішайте виконати розминку швидше, робіть всі рухи плавно. Слідкуйте за диханням. Воно допоможе тримати спокійний темп занять, розслабитися під час зарядки. Якщо хочете домогтися видимих ​​результатів, виконуйте гімнастику щодня, не пропускаючи тренування. Тоді ваш зір надовго збережеться ясним. Не забувайте розслабляти очі протягом дня. Перерва на кілька хвилин не зашкодить роботі, а здоров’ю принесе тільки користь.

Сподіваємося, наші комплекси вправ для очей будуть вам корисні. Бережіть свій зір і насолоджуйтеся всіма фарбами світу без окулярів і лінз.

80072 1 cookie-check Гімнастика для очей – комплекси вправ і рекомендації від блогу Comfy

Читайте також:

Літо, прийди! 7 напоїв, які допоможуть привести себе у форму
Літо, прийди! 7 напоїв, які допоможуть привести себе у форму
27 Травня, 2019, 09:34 1003 9
Напоїв, які зроблять вас здоровішими, красивішими, впевненішими і навіть щасливішими. І допоможуть підготуватися до пляжного сезону. Бажаємо кожному в цьому році моря і починаємо експериментувати...
Смотреть результаты
Готуємо бігос (бігус)
Готуємо бігос (бігус)
Всім привіт! Бігус (бігос) – традиційна для польської, латиської, литовської, української, білоруської кухні, друга страва з квашеної капусти й м’яса, і обов’язково копченостями. Загальновизнано вважати,...
Смотреть результаты
Синдром переповненої валізи, або Як все встигати тим, у кого мільйон справ
Синдром переповненої валізи, або Як все встигати тим, у кого мільйон справ
“Я не встигаю”. Як часто в наші дні можна почути цю фразу. Причому в окличній інтонації і не без роздратування. Звучить знайомо? Безвихідь від браку...
Смотреть результаты