search
Підписатися

logo

Перший фотоапарат для юного фотографа: яку камеру вибрати для підлітка?

16 Серпня, 2018, 08:49 11

Підписуйся на наш Telegram-канал

У міру того, як мода на дзеркальні фотоапарати спадає і той «цифровий бум», який обрушився на всіх за останні 10 років вже не такий помітний, ми все ще звертаємо увагу на кількість мегапікселів і великі об’єктиви. Ці фактори, звичайно ж, мають значення і в розумних межах на них варто дивитися, але, як така, гонитва за мегапікселями вже припинилася в початковому сегменті. Принаймні вона не така важлива, коли ми вибираємо фотоапарат для початківця, бо всі сучасні фотокамери, від найпростішої аматорської, до просунутої дзеркальної або бездзеркальної мають величезну роздільну здатність.

Щоб зрозуміти, як вибрати фотоапарат для початківця фотографа, варто самим собі задати питання – якого рівня це захоплення у нашої дитини? І, в залежності від отриманої відповіді, розглянути відповідні варіанти. Сьогодні ми розглянемо різні аспекти цього питання – від вибору техніки для повністю початківців фотографів, до цілком досвідчених фотолюбителів.

Зміст:

З чого почати вибір свого дзеркального фотоапарата?

Canon або Nikon, або …?

Kit або Body? І в чому різниця?

Який об’єктив все-таки купити для початку?

В якому магазині купувати фотоапарат?

Скільки можна витратити на фотоапарат для початківця?

З чого почати вибір свого дзеркального фотоапарата?

Первый фотоаппарат 2

Як вибрати хороший фотоапарат для початківців – цим питанням задається практично кожен, коли для цього рішення приходить час. Адже дуже часто цей самий вибір робиться не тільки підлітком, враховуючи лише його побажання і захоплення. А в основі такого рішення лежить згода (або незгода) батьків з хобі дитини, їх власне бачення в якому напрямку він повинен розвиватися. Навіть, банально, можливості кожної сім’ї можуть визначати ступінь залученості в хобі кожного підростаючого або дорослого члена родини.

Сьогодні ми постаралися розглянути різні варіанти, починаючи від того як вибрати недорогий фотоапарат для початківців і аж до того який дзеркальний фотоапарат вибрати початківцю. І, перше що потрібно зробити, це зрозуміти чи є взагалі у підлітка інтерес до цифрової фотографії? Або так би хотілося його батькам? Адже якщо це потенційне хобі дитину не цікавить, а ви будете вкладати в покупку нової техніки, то вона, згодом, просто буде припадати пилом на полиці.

Якщо інтерес є, то його дуже легко помітити. Підліток фотографує на телефон або, можливо, старий «сімейний» фотоапарат незвичайні та креативні ракурси, намагається експериментувати з ручними налаштуваннями і спеціальними програмами для смартфона. У всіх цих випадках можна прийти йому на допомогу і оснастити більш придатною технікою для цих цілей. Адже зовсім необов’язково купувати «професійну» фотокамеру, щоб отримати гарний кадр – фотографія спочатку народжується в голові. Ну, або хоча б, в голові у когось з метрів фотографії, а багато хто з нас хочуть повторити щось подібне.

Для максимальної свободи, так історично склалося, використовуються дзеркальні фотоапарати. У них є ряд переваг, які незаперечно утримують їх на сучасному ринку і поки що, в цьому сегменті, у них не багато конкурентів. І щоб детальніше розібратися який же фотоапарат вам більше підходить можна використовувати різні методи. Можна прийти в наші магазини, подивитися і помацати їх, щоб визначитися який краще лежить в руці і подобається більше. Можна спробувати познімати чимось аналогічним, що є у ваших друзів, знайомих або родичів. Навіть якщо модель не настільки нова – це не страшно. У кожної техніки є своя ергономіка, розташування клавіш, яке вам може бути зручне чи ні.

Читайте також:

10 порад початківцю фотографу

Canon або Nikon, або …?

Первый фотоаппарат 3

І тут же виникає питання – при покупці дзеркального фотоапарата для початківців який вибрати бренд? Більшість з нас чули і знають лише два основні гравці на цьому ринку – Canon і Nikon. Їх можна вважати прямими конкурентами і кожен з них може запропонувати щось своє, фірмове і особливе юному фотографу.

У Canon цілком розумна цінова політика на аматорський клас дзеркальних фотокамер. То ж якщо питання стоїть який фотоапарат вибрати для початківця і, при цьому, бюджет суворо  обмежений, то ви цілком можете заощадити пару тисяч, звернувши увагу на моделі Canon.

При цьому  фотокамери Nikon, найчастіше, мають хороший функціонал вже з початкових моделей і зможуть похвалитися швидким автофокусом, продуманим меню і відмінною ергономікою.

В цілому, пристрої Nikon і Canon йдуть нога в ногу по ціновій драбині і пропонують плюс-мінус схожий функціонал у кожного нового покоління фотоапаратів і за схожою вартістю. Так як у початківця фотографа, зазвичай, немає парку оптики і аксесуарів, що підходять тільки до певної системи – то він може робити вибір абсолютно вільно. Сказати який з брендів краще – буде абсолютно некоректно, тому що вони обидва гідні вихідці з Японії з величезною історією. І, якщо Canon, як корпорація, значно більше за розмірами і більш популярна в світі, то це не означає, що Nikon чимось поступається їй. Камери Nikon, наприклад, обрані агентством NASA для роботи на міжнародній космічній станції. Так що всі фото, зроблені з неї, напевно робилися камерами Nikon. У Canon теж вистачає подібних історій і це тільки доводить, що перед вами два гідних кандидати на придбання.

Що ж стосується інших брендів, що випускають дзеркальну цифрову техніку, то звичайно ж необхідно виділити компанію Sony і Ricoh (Pentax). Ці компанії завоювали собі величезну світову славу і на їх моделі можна звернути увагу якби не одне АЛЕ. Sony все більше спеціалізується на випуску бездзеркальних камер, серед яких є чудові зразки, але по далекій від «бюджету для початківців» вартості. А компанія Ricoh вже дуже слабо представлена ​​з огляду на те, що перші три бренди витісняють її з ринку. Це жодним чином не применшує її переваг, і вона виробляє прекрасні фотокамери, але, погодьтеся, бачити асортимент на полиці приємніше, ніж його відсутність.

Kit або Body? І в чому різниця?

Первый фотоаппарат 4

Це питання дуже часто звучить з вуст початківців, які тільки стали цікавитися фототехнікою. І адже дійсно – навіщо купувати дзеркальний фотоапарат і, при цьому, не купувати в комплекті з ним об’єктив? Адже це все одно як йти по окуляри, але купити лише гарну оправу, без лінз.

Ось саме в цих «лінзах», тобто об’єктиві, вся і справа. Адже найчастіше, в бюджетних варіантах комплектації, разом з фотоапаратом вам пропонується дуже простенький об’єктив. Він може бути настільки простий і навіть, можна сказати, «слабкий» за своїми оптичними характеристиками, що ви навіть не зрозумієте навіщо ви купили цей фотоапарат і чому вам його так хвалили. Але це правило поширюється не на всі комплекти фототехніки. Адже буває, що разом з камерою продається цілком гідний об’єктив, і не тільки для початківців.

Головне, що ви повинні розуміти, це логіку виробника. Всі  бюджетні моделі фотокамер мають кілька різних комплектів (Kit-ів), з якими вони продаються. І серед них можна зустріти як найпростіші варіанти об’єктивів – без стабілізації зображення, з простенькою оптикою і навіть пластиковими кріпленнями, так і цілком хороші, які зможуть порадувати приємними характеристиками і гідним зображенням. І кожен цей комплект, відповідно, відрізняється за вартістю. Вас не повинно лякати, що хороший об’єктив в комплекті може коштувати як 50% вартості фотокамери, а то і як всі 100% – це нормально. Інше питання чи потрібен вам конкретно такий об’єктив в даний момент?

Читайте також:

Як вибрати об’єктив

Який об’єктив все-таки купити для початку?

Первый фотоаппарат 5

Моделями «фотоапаратів для підлітка» і, власне, для початківців можна назвати більшість Kit-фотоапаратів, з об’єктивами 18-55. Назва об’єктива може бути довшою – важливі лише ці цифри, що означають можливі фокусні відстані конкретного екземпляра. Також дуже бажано, щоб в зум-об’єктиві, хоч і початкового рівня, був присутній оптичний стабілізатор зображення. У Canon він має назву IS (Image Stabilizer), а у Nikon – VR (Vibration Reduction). Тобто всі модифікації, відмінні від IS і VR, на кшталт DC або Non-VR означають відсутність оптичного стабілізатора, що істотно ускладнить вам зйомку.

Також ви можете зустріти фотоапарат з двома об’єктивами в комплекті. Так як основна принада дзеркального фотоапарат полягає в можливості застосовувати різні об’єктиви при зйомці, то цей комплект може стати дуже цікавим рішенням. Однак, це рішення не найзручніше з точки зору ергономіки – вам доведеться носити з собою два об’єктиви, а не один, а також вартості. Найбільш універсальними варіантами вважаються моделі 18-105, 18-135, 18-140.

В якому магазині купувати фотоапарат?

Безумовно, дуже зручно, коли перед покупкою фотоапарат можна потримати в руці. Придивитися, порівняти між собою кілька моделей і вже точно визначитися з тим комплектом, який вам підходить. У наших роздрібних магазинах представлений великий асортимент дзеркальних цифрових фотокамер різних виробників. Так що ви легко можете підібрати в одному з них найбільш ідеальну для юного фотографа недорогу модель фотоапарата. Крім того, наші консультанти завжди готові підказати вам цікаву для вас інформацію і допомогти порівняти схожі моделі. А якщо ви вже точно визначитеся з конкретною моделлю фотокамери, а необхідного комплекту з об’єктивом не буде в наявності – ви можете відразу ж замовити такий на сайті, щоб вам привезли його з доставкою додому або ж в будь-який зручний вам Comfy.

Скільки можна витратити на фотоапарат для початківця?

Первый фотоаппарат 7

Читайте також:

Фотоапарат для початківців фотографів – який вибрати

Сьогодні ми розібрали основні популярні моделі фотокамер, які підійдуть для початківців фотолюбителів. Ці пристрої зможуть задовольнити всі потреби допитливих і дозволять їм розвиватися в цьому напрямку не один рік. Адже дзеркальна техніка гнучко підлаштовується під потреби кожного фотографа і, встановивши на неї певний комплект аксесуарів, ви можете домагатися абсолютно різних цілей.

Ми спеціально не згадували в нашій статті моделі компактних фотокамер, що мають фіксований об’єктив і обмежений набір аксесуарів. Ці моделі можуть бути привабливі або для дуже досвідчених фотографів, які вже «перепробували все» і володіють фотокамерою легко, або ж для всіх тих, хто вже має як альтернативу дзеркальну або бездзеркальну фотокамеру в своєму арсеналі. Вся справа в тому, що якісні моделі компактних камер мають якусь «стелю» по функціоналу і перспективі поліпшення, що згубно для новачків, яким хочеться експериментів. Та й вартість таких моделей компактної техніки дуже близька до початкових моделей дзеркальних фотоапаратів, що цілком врівноважує доцільність покупки останніх.

У нашому асортименті ви знайдете безліч моделей якісних дзеркальних фотокамер, які зможуть сподобатися вашому починаючому фотографу. А з огляду на всі наведені в статті рекомендації ви, напевно, зможете підібрати для нього найкращий варіант.

56742 0 cookie-check Перший фотоапарат для юного фотографа: яку камеру вибрати для підлітка?

Читайте також:

Які міксери краще мати на своїй кухні? Експертна думка від Comfy
Які міксери краще мати на своїй кухні? Експертна думка від Comfy
16 Серпня, 2018, 06:20 1533 8
Підписуйся на наш Telegram-канал Досить складно уявити кулінара, що займається приготуванням складних і не дуже страв, без спеціальних пристроїв для змішування і збивання продуктів. Вдома,...
Смотреть результаты
Порадуйте геймера: топ комп’ютерів, які не поступаються консольним приставкам
Порадуйте геймера: топ комп'ютерів, які не поступаються консольним приставкам
Кожна людина в нашому світі любить грати. Різниця лише в характері ігор і спосібі нашого життя. Зміст: Ціна Швидкість / потужність Можливість кастомізації / апгрейда...
Смотреть результаты
Якість краще, ніж в кінотеатрі: огляд телевізорів з широкою діагоналлю
Якість краще, ніж в кінотеатрі: огляд телевізорів з широкою діагоналлю
Розміри екранів різних пристроїв стають все більше і більше, а телевізори не стають винятком. Зміст: Кращі моделі телевізорів в цінових сегментах Переваги ТОП брендів в...
Смотреть результаты