search
Підписатися

logo

Як зібрати комп’ютер?

12 Серпня, 2018, 12:30 10

Підписуйся на наш Telegram-канал

Потужність сучасних смартфонів, планшетів і ноутбуків з кожним роком вражає все більше. Для багатьох вже навіть немає необхідності використовувати вдома комп’ютер, бо для перегляду фільму досить увімкнути телевізор зі Смарт ТВ, для спілкування в соцмережах є планшети і смартфони, а робочі завдання люди вирішують на офісному обладнанні. Ну, в крайньому випадку, для торрентів і деяких специфічних програм багато хто розглядає покупку ноутбука, так як його ще можна і у відпустку взяти і з клавіатурою активно працювати.

В якійсь мірі стаціонарні комп’ютери стали незручні для повсякденного життя – вони громіздкі, некрасиві і, можливо, навіть гучні. Ці висновки приходять в голову всім тим, хто, швидше за все, не збирав комп’ютер самостійно і не відчував захоплення Франкенштейна, яке ви відчуваєте після суміщення всього цього «конструктора» в одне ціле. Включення його в мережу і насолоду від якісної і «продуктивної» роботи, яку ви передчували ще на етапі вибору комплектуючих.

У цьому навіть є певна романтика – по всьому світу люди виточують корпуси, збирають свої унікальні набори комплектуючих і переплітають дроти з різним підсвічуванням, щоб отримати не просто комп’ютер, а шедевр дизайнерського мистецтва. У нас же це питання поставлено на чисто економічно-доцільний рівень і сьогодні ми розповімо, як зібрати комп’ютер самому або як зібрати комп’ютер самій, щоб це було цікаво і доцільно.

Зміст:

Як зібрати комп’ютер?

Основні компоненти будь-якого настільного комп’ютера

Характеристики

Як вибрати потужний і недорогий комп’ютер?

На що звертати увагу при покупці?

Поради та рекомендації

Як зібрати комп’ютер?

Как собрать компьютер 2

Відповідаючи на найпопулярніше питання як самому зібрати комп’ютер з комплектуючих у 2018 році, варто перш за все вирішити – для яких завдань ви хочете використовувати ваш потенційний ПК. Адже це питання актуальне практично при будь-якому підборі техніки, як побутової, так і персональної електроніки. Сьогодні ми постараємося врахувати основні критерії вибору і розповісти, як зібрати найпотужніший комп’ютер, як зібрати найдешевший комп’ютер і звичайно ж як правильно збирати комп’ютер самому.

Відповіді на ці питання надзвичайно важливі, тому що сьогодні ви зможете знайти на прилавках магазинів безліч різних пропозицій і вже готової техніки, яка кимось зібрана, підібрана і подана вам, так би мовити, «на блюдечку». В якості однозначної відповіді на питання – який купувати ПК, зібраний в магазині кимось із невідомих нам комплектуючих або ж підібрати цей весь набір самостійно, ми хочемо привести банальний  приклад. Готовий ПК в магазині, це щось на кшталт готового салату в супермаркеті – він уже готовий, зручний, цілком доступний. Але ось чи корисний? І чи точно ми впевнені у всіх його інгредієнтах? Може краще зробити його вдома самому, з однозначно свіжих і максимально корисних продуктів?

Таке порівняння трохи шокує, але воно життєве. І якщо у випадку з салатом вам доведеться робити його щодня самому, то комп’ютер ви збираєте раз і на багато років, що однозначно додає плюсів до його самостійної збірки. Так що давайте розберемося, як зібрати комп’ютер самому з комплектуючих, доступних в магазинах і отримати бажаний результат.

Основні компоненти будь-якого настільного комп’ютера

Как собрать компьютер 3

В основі будь-якого пристрою і техніки лежить вибір. І часто цей вибір є компромісом. Дизельний автомобіль купувати або бензиновий? Встановлювати  газ на нього потім чи ні? Купити смартфон з хорошою камерою або краще з потужним залізом? Жартувати про «розумних і красивих” не будемо, але в техніці все теж приблизно схоже.

У випадку з комп’ютером вам потрібно визначитися, як то кажуть «на березі», якому процесору ви віддаєте переваги. У сучасному світі зараз панує Intel, але його конкурент AMD, намагаючись відвоювати частку ринку, створює більш привабливі за ціною пропозиції. Виходячи з цього вибору, ви будете будувати всю подальшу систему і, відповідно, він буде впливати на загальну вартість купованих в подальшому компонентів. Загальний алгоритм виглядає так:

 1. Визначитися з рівнем комп’ютера, який вам необхідний – офісний, ігровий, для роботи зі специфічними програмами;
 2. Вибір бренду процесорів – AMD або Intel, враховуючи п.1;
 3. Залежно від вибору процесора і п.1 підібрати материнську плату;

Ці три пункти є ключовими і їм краще приділити найбільшу увагу. Так як хороший процесор – це чверть або навіть третина вартості потужного комп’ютера і якщо купити його не врахувавши потреби, то вся система може працювати гірше, ніж ви розраховували. Те ж саме стосується материнської плати – це основна і єдина плата, яка об’єднує всі встановлені в комп’ютері комплектуючі. Вона повинна дозволяти мати на борту всі необхідні чіпсети для ваших завдань і купуючи її потрібно враховувати перспективу розвитку вашого комп’ютера. Це означає, що якщо ви берете дорогу материнську плату з новим типом роз’єму (сокетом), і хочете надалі апгрейдити процесор та інші компоненти, не чіпаючи саму материнську плату, то в такому випадку потрібно розуміти сумісність її роз’ємів з усіма можливими комплектуючими. Далі ми розповімо докладніше про це.

 1. З огляду на обраний п.1 і п.3 підібрати необхідний обсяг і кількість планок оперативної пам’яті.
 2. Згідно п.1, п.2, п.3 вирішити, чи купувати окрему відеокарту або скористатися вбудованою в процесор (якщо ви вибрали підходящий процесор і материнську плату).
 3. З огляду на всі перераховані вище пункти, вибрати блок живлення.
 4. Знову ж таки, з огляду на все перераховане вище, підібрати хороший! корпус.

Ми спеціально зробили акцент на корпусі, бо  90% всіх «збирачів» комп’ютерів, магазинних варіантів збірок і взагалі вся наша психологія не сприймає дорогих і якісних корпусів для своїх комп’ютерів. Це ключова помилка, якої припускаються багато, бажаючи заощадити. За фактом же виходить зворотний ефект – комп’ютер буде гучний, швидко забиватися пилом, буде некрасивий, його буде складно збирати і модифікувати, а головне – дешевий корпус не принесе вам естетичного задоволення і у вас в квартирі буде стояти величезне, неестетичне «щось». Так, це «щось» може бути до пори до часу потужним, але ті зекономлені 1-2 тис. грн не варті тих проблем, які цей корпус і комп’ютер вам потім принесуть.

Характеристики

Розглядаючи кожен пункт по порядку, ми зможемо зрозуміти, на які характеристики варто звертати увагу і що перш за все повинно мати значення.

 1. Збираючи комп’ютер «офісного» типу, тобто такий, що виконує, здебільшого, лише рутинні завдання, варто націлити увагу на його надійність, рівень шуму, зручність експлуатації. Адже, погодьтеся, добре буде, якщо, доплативши трохи за модель з якісними вентиляторами, ви будете день у день чути менше шуму і свисту зі свого свіжозібраного пристрою. Це ж стосується і всіх інших типів комп’ютерів, як ігрового, так і просто потужного універсального. Вибираючи надійні комплектуючі, з якісними складовими, ви вкладаєте в свій спокій, надійність всієї системи і економите свої кошти, в результаті.
 2. Який би тип процесора ви не вибрали, ви зможете отримати те, що вам потрібно. Відмінності будуть полягати в моделях материнських плат, системах охолодження та інших особливостях компонентів, але якщо ви хочете зібрати комп’ютер під певні завдання, то і процесори AMD і Intel вам це дозволять. Важливими характеристиками є тактова частота і «покоління» процесора, або ж наскільки він сучасний. Так як одна і та ж тактова частота з різницею виходу в 5 років – це дуже велика різниця. Є ще більш складні характеристики процесорів, такі як техпроцес виробництва, тактватти, кількість кеш-пам’яті другого або навіть третього рівня, але для повного розуміння всього цього буде потрібна ціла серія статей. В цілому, вибираючи процесор, дивіться на його кількість ядер, наявність вбудованої графіки (якщо ви не купуєте окрему відеокарту) і їх якість, а також саму архітектуру і підтримувані нею технології.
 3. Материнська плата – це основа будь-якого хорошого ПК. Відповідно, щоб він дійсно був якісним і довговічним, потрібно встановлювати в нього гідну модель материнки. Благо фірм, які фігурують на цьому ринку, лише 4. Але навіть в них можна заплутатися, непідготовленому покупцеві. Материнську плату необхідно підбиратися під роз’єм обраного процесора і з огляду на спрямованість самого комп’ютера дивитися на чіпсет. Наприклад, якщо ви вже вибрали процесор, то дивіться на тип його Socket (сокета), щоб зрозуміти яку материнську плату вибрати. Також чіпсет у материнських плат для Intel визначає додаткові можливості, якими вона володіє – можливість розгону, частоти пам’яті тощо.
 4. Так уже склалося, що процесори Intel менш вимогливі до швидкості оперативної пам’яті. А значить ви можете трохи заощадити на цих комплектуючих. Однак, завжди враховуйте завдання, які ви ставите перед своїм комп’ютером і можливості вашої материнської плати. Якщо є можливість – беріть дві планки пам’яті великої місткості одного виробника з максимальними частотами роботи і мінімальними таймингами.
 5. Відеокарта … Цей пункт для геймерів однозначний, а для багатьох інших завдань не такий вже й важливий. Так звана «лихоманка» видобувачів криптовалют викликала величезний дефіцит відеокарт, і виробники підняли ціни на цей необхідний компонент хорошого комп’ютера. Саме тому, перш ніж визначити спектр завдань вашого комп’ютера, подумайте двічі, чи потрібна вам хороша відеокарта – адже її вартість може навіть перевищувати ціну процесора.
 6. Блок живлення – це джерело стабільної постійної напруги для ваших дорогих компонентів. Заощадивши на ньому, ви ризикуєте вивести з ладу один з ключових елементів системи або ще гірше – створити проблеми, які складно буде виявити при діагностиці. Не економте на блоці живлення – купуйте тільки найякісніші бренди і перевірені екземпляри. Для більшості завдань потужності в 500 Ватт буде більш ніж достатньо. Для комп’ютерів з декількома відеокартами і дуже серйозними комплектуючими може знадобитися блок живлення на 750 Ватт, але будьте готові до того, що його вартість вам може не сподобатися.
 7. Якісний корпус починається з відповідного вам зовнішнього вигляду і закінчується хорошими системами кріплення і установки всіх комплектуючих. Система шумоізоляції, пилові фільтри, зручний доступ до кожного компоненту і хороший повітрообмін – ось опис хорошого і продуманого корпусу, який додасть кілька років надійності вашому комп’ютеру.

Як вибрати потужний і недорогий комп’ютер?

Как собрать компьютер 5

В системі класифікацій процесорів Intel все досить просто. Для складання оптимального або просунутого комп’ютера використовуйте процесори сімейства Core i3, i5, i7. Чим вище цифра – тим вище серія процесора і, відповідно його ціна і продуктивність. Останніми та сучасними вважаються процесори 8-го покоління, що позначаються i5-8xxx або i3-8xxx. Топові процесори мають назву Intel Core i9.

Те ж стосується і останніх популярних гібридних процесорів від AMD. AMD Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7 мають аналогічний приріст в продуктивності і можливості. Також, серія, що починається з 2ххх означає найостаннішу лінійку даних пристроїв. Топові процесори звуться AMD Ryzen Threadripper.

Такий же принцип працює і у відеокарт. Є два типи цих пристроїв – від NVIDIA і AMD. У першому випадку, остання серія іменується GeForce GTX 10хх і чим вище цифра, замість цих xx, тим більше можливостей вона вам дасть. У AMD карти іменуються Radeon Rx 2xx, Rx 4xx, Rx 5xx і Rx Vega. Чим вище – тим краще, і навпаки.

На що звертати увагу при покупці?

Как собрать компьютер 6

Як і в більшості випадків покупки будь-якої техніки, звертайте увагу на ім’я компанії, що виробляє даний компонент, на відгуки про його роботу в інтернеті, а також вартість конкретної моделі. По можливості не вибирайте  найдешевші  пристрої, так як вони можуть бути урізані за цілою низкою характеристик. Це стосується і процесорів, і материнський плат, і блоків живлення (особливо).

Подумайте де буде стояти ваш комп’ютер, щоб при виборі корпусу врахувати зручність доступу до нього, відстань до робочого місця – щоб довжини всіх проводів вистачило і не було дискомфорту. Не забувайте про необхідність охолодження процесора і відеокарти, якщо вона встановлена. Вам необхідний вентилятор або ж водна система охолодження для них.

Поради та рекомендації

Как собрать компьютер 7

Збираючи власний комп’ютер, варто враховувати безліч факторів. Взагалі складно назвати цей процес абсолютно простим і зрозумілим. Саме тому потрібно буде витратити день-два на вивчення характеристик усіх компонентів і визначитися яке їх поєднання вам підійде найкращим чином.

Для оптимальної надійності і швидкості роботи встановлюйте систему на якісний твердотільний накопичувач – наприклад SSD-диск, а всі важливі файли зберігайте на жорсткому диску.

Обов’язково вибирайте зручну клавіатуру і мишу, щоб отримати задоволення від роботи з вашим комп’ютером. Взагалі, головна і основна порада – нічого не купуйте «на здачу». Все повинно бути обґрунтовано, виважено і свідомо, і тільки тоді ваш новий, зібраний своїми руками комп’ютер, буде радувати вас дуже багато років і дасть величезну фору всім ноутбукам і «магазинним» збіркам.

56462 3 cookie-check Як зібрати комп’ютер?

Читайте також:

Епілятор, леза або віск: який спосіб краще?
Епілятор, леза або віск: який спосіб краще?
12 Серпня, 2018, 11:11 1302 7
Різних способів позбутися небажаного волосся в певних місцях величезна кількість, але який із способів краще? Зміст: Вартість в домашніх умовах і в салоні Рекомендації по...
Смотреть результаты
Готуємося до 1-го вересня. ТОП ноутбуків до 15000 гривень для навчання
Готуємося до 1-го вересня. ТОП ноутбуків до 15000 гривень для навчання
Підписуйся на наш Telegram-канал Сучасний процес навчання, на якому б освітньому рівні він не відбувався, вимагає від учнів величезної концентрації уваги, витрат часу і, звичайно...
Смотреть результаты
Мультиварки з режимом мультикухар – огляд від професіонала
Мультиварки з режимом мультикухар - огляд від професіонала
Мультиварки регулярно очолюють рейтинги практичних подарунків, корисних девайсів і помічників для схуднення. Це ж справжній «чарівний горщик», тільки з купою функцій і крутим дизайном. Таке...
Смотреть результаты