search
Підписатися

logo

NFC

11 Лютого, 2022, 10:13 9

NFC – що це? І чи використовуєте ви технологію NFC на своєму смартфоні? Чи досі навіть не підозрюєте, що це за фішка така і навіщо вона взагалі потрібна? Отже, якщо ви все ще не активували цю опцію у своєму гаджеті, наша сьогоднішня стаття для вас – зараз ми розбиратимемося: технологія NFC – що це в телефоні, навіщо потрібна і як нею користуватися. Так, а ще поділимося декількома корисними порадами, які допоможуть використати її максимально зручно та ефективно для швидкої оплати та читання NFC міток. Поїхали!

NFC – що це

Нові моделі смартфонів завжди пропонують нам щось новеньке, те, чого не було у попередніх моделях. Це можуть бути нові можливості камери або спеціальна форма скла на екрані, сканер відбитка пальців або навіть екрани, здатні відтворювати звук без традиційних аудіо динаміків. Але є одна опція, яка присутня в багатьох моделях смартфонів вже не перший рік, але при цьому залишається загадкою для багатьох користувачів: NFC — що це за технологія? То що це за спосіб зв’язку, про який чули багато, але користуються хіба що не одиниці? Розповідаємо!

Що таке NFC?

Технологія NFC – це абревіатура від Near field communication, що перекладається як «Близький безконтактний зв’язок», а сама технологія являє собою бездротовий високочастотний зв’язок, що працює в малому радіусі. За допомогою цієї технології можна швидко обмінюватися даними між пристроями, розташованими на невеликій відстані один від одного (в межах 10 сантиметрів). При цьому дані, які передаються таким способом, не можуть бути втрачені або навіть перехоплені, тому такий спосіб передачі широко використовується щодо платіжних операцій і передачі особистої інформації.

Загляньте сюди: Android Pay в Україне: все про новий сервіс безконтактної оплати та як ним користуватися

Про передові технології: Кільце The Ring of Things  дозволить здійснювати платежі через Інтернет

NFC технология

NFC – це краще, ніж Bluetooth?

что такое NFC

NFC – це технологія з дуже коротким часом з’єднання, тому пристрої виявляють один одного, підключаються та обмінюються даними набагато швидше, ніж за допомогою Bluetooth – лише за одну десяту частку секунди, а рівень енергоспоживання в цьому режимі мінімальний. При цьому необхідність дуже маленької відстані між пристроями для обміну даними тут цілком виправдана, адже область застосування цієї технології досить специфічна, і бити даними, наприклад, своєї кредитки на сотню метрів навколо, як було б з радіусом дії Bluetooth, тут було б дещо недоречно . Але є і певний мінус: при дуже високій швидкості з’єднання передача даних відбувається досить повільно, тобто для обміну великими файлами NFC використовувати буде незручно.

Як увімкнути NFC на телефоні?

Активувати службу можна лише на пристроях, у яких виробником встановлено модуль бездротового зв’язку цього типу. Щоб дізнатися, чи підтримує смартфон NFC, зайдіть в меню налаштувань вашого гаджета, перейдіть до розділу «Бездротові мережі» та знайдіть там відповідний пункт. Щоб активувати цей режим на своєму смарті, поставте біля нього галочку, після чого таким же способом увімкніть режим Android Beam (цей пункт меню зазвичай розташований десь поруч), якщо він не запуститься автоматично разом з NFC. Все, тепер ваш телефон готовий приймати та передавати дані цим способом!

NFC отзывы

Рекомендуємо: Круті портативні колонки + модель із підтримкою NFC

Для чого потрібна технологія NFC у телефоні – що робить і де використовується?

НФС NFC

Основних способів застосування технології NFC у телефоні зараз три:

  1. Система безконтактних платежів.
  2. Зчитування міток NFC.
  3. Обмін даними.

Розкажемо докладніше про те, де використовується технологія NFC, і що з її допомогою можна зробити.

  • Платежі через NFC:

Смартфон із підтримкою цієї технології виконує функцію платіжної картки. Фактично такий пристрій видає себе за якусь конкретну карту, що підтримує технологію безконтактної оплати. При цьому всі внесені дані про банківську картку (або, наприклад, електронну проїзну, дисконтну картку, електронну перепустку в клуб або басейн), які повинні емулюватися пристроєм, зберігаються в пам’яті чіпа NFC, а не в самому смартфоні. Аутентифікацією, шифруванням даних, їх передачею та процесом проведення всіх платіжних транзакцій управляє саме цей чіп.

  • Зчитування даних через NFC:

Тут гаджет виступає вже у ролі сканера для зчитування зашифрованих у NFC-мітках даних. Це може бути інформація про склад або термін придатності продукту, інтерактивна реклама, нагадування, повідомлення, пов’язані з керуванням розумною побутовою технікою або інший подібний контент. У багатьох країнах, до речі, такі NFC-мітки вже наполегливо витісняють звичні нам штрих-коди, оскільки дозволяють надати більш розгорнуту та зрозумілу для покупця інформацію. Ну і ще дуже зручно те, що для ознайомлення з властивостями товару не потрібно витрачати час, виглядаючи на упаковці дрібний шрифт, і тим більше немає необхідності звертатися до продавця – досить просто піднести до упаковки або цінника смартфон з функцією NFC, і на дисплеї відразу ж З’явиться потрібна інформація.

  • Обмін даними через NFC:

Ну і третій спосіб використання технології NFC – це режим peer-to-peer, тобто обмін будь-якою інформацією між двома пристроями будь-якого типу за допомогою опції Android Beam. Передавати інформацію можна між будь-якими девайсами з підтримкою цього функціоналу – смартфонами, планшетами, бездротовими колонками, роутерами, принтерами, розумною побутовою технікою. Просто піднесіть гаджети один до одного і запустіть процес передачі потрібної вам інформації. Все просто!

Про круту техніку для дому: Розумні помічники на кухні – холодильники зі смарт-функціями

NFC оплата

Отже, ви вирішили перетворити свій смартфон на кредитну картку, щоб не морочитися з виловом її з надр гаманця і, головне, не боятися більше залишити кредитку десь під час шопінгу. Як прив’язати картку до смартфона з NFC? Розповідаємо все по черзі!

Comfy рекомендує: Samsung Galaxy Watch – і годинник, і розумний, і красивий

  1. Зверніться до свого банку, щоб отримати картку з підтримкою paypass, якщо ваша стара кредитка дійсно не вміє проводити платежі безконтактно.
  2. Завантажте та встановіть на свій смартфон додаток від вашого банку, запустіть його та знайдіть у налаштуваннях меню підключення NFC.
  3. Прикладіть до задньої кришки смартфона картку paypass, яку ви хочете підключити до NFC. Пристрій зчитає дані банківської картки, після чого на номер телефону, прив’язаний до вашого банківського облікового запису, прийде смс-повідомлення з чотиризначним паролем.
  4. Запам’ятайте надіслану комбінацію цифр, оскільки цей код вам доведеться вводити щоразу під час оплати смартфоном для підтвердження банківської операції.

От і все. Нічого складного, правда? Спробуйте використати режим безконтактної оплати у своєму смартфоні, і ви переконаєтеся в тому, що NFC це дійсно зручно!

67526 0 cookie-check NFC

Читайте також:

Як рахувати відсотки
Як рахувати відсотки
02 Лютого, 2022, 07:25 24459
Як вирахувати відсоток від суми? А як порахувати процент від числа? Кожен знає, що таке відсотки. Проте не всі вміють із ними працювати. Так, це...
Смотреть результаты
Телефон не бачить SIM карту, що робити?
Телефон не бачить SIM карту, що робити?
Що робити, якщо ваш телефон не бачить SIM карту? Це дуже важлива функція SIM, бо до неї прив’язується електронна пошта, доступи до різних  сервісів. Тому,...
Смотреть результаты
Телевізор із діагоналлю 98 дюймів — Samsung Neo QLED QN90A 4K дивує!
Телевізор із діагоналлю 98 дюймів — Samsung Neo QLED QN90A 4K дивує!
Буквально днями до України нарешті офіційно зайшла нова модель телевізора Samsung — той самий довгоочікуваний 98-дюймовий Neo QLED QN90A 4K Smart ТВ. Так, ми не...
Смотреть результаты