search
Підписатися

logo

Морозильна камера або скриня: що вибрати?

31 Липня, 2018, 10:03 6

Отже, ви вирішили влаштувати масштабні запаси на зиму і забити морозилку свого холодильника всілякими ягодами, фруктами і овочами. Ідея крута – вітаміни взимку особливо потрібні. Але ось що з цього приводу думає ваш холодильник? Якщо він одним своїм виглядом говорить «ех, господине, давай ще – он скільки місця вільного ще є», то це чудово, але якщо упаковки з продуктами для заморозки доводиться утрамбовувати в морозильну камеру мало не ногами …

Зміст:

Вибір морозильної камери

Який об’єм?

Вбудований або окремий?

Скриня або шафа?

З «No Frost» або без?

Які повинні бути потужність і температура заморожування?

Які ще є важливі характеристики?

Популярні моделі на ринку

Тонкощі покупки морозилки

Такий екстремальний режим використання може викликати у вашого рефрижератора неконтрольоване бажання виконати лебедину пісню і гордо відправитися на спокій. Але уникнути такого сумного фіналу легко. Просто довірте зберігання великих запасів продуктів пристрою, який призначений саме для такого режиму використання – великій окремій морозильній камері. Розміри морозильної камери або скрині в 2-3 рази перевищують морозилку великого двокамерного холодильника, тому тут знайдеться місце як для літніх заморозок, так і для повсякденних запасів м’яса, риби та напівфабрикатів.

Замороженные ягоды

Вибір морозильної камери

Купити хорошу морозильну камеру для будинку буде чудовою ідеєю, якщо ви заморожуєте велику кількість сезонних овочів і фруктів влітку, купуєте м’ясо, рибу або інші швидкопсувні продукти раз на кілька тижнів, а не щодня. Такі пристрої стануть чудовими помічниками для великих сімей, і без них точно не обійтися власникам собак великих порід, якщо такий вихованець на натуральному годуванні. Але домашні морозильні камери, представлені в магазинах побутової техніки, бувають декількох типів, і при покупці обов’язково варто враховувати особливості кожного такого різновиду:

  • Морозильні камери, вони ж морозильні шафи. Вертикально розташована конструкція, зовні дуже схожа на холодильник. Продукти завантажуються в окремі відсіки – найчастіше це великі висувні ящики. Можуть бути розташовані окремо і вбудованими. Оптимальний тип морозилки, якщо ви заготовлюєте всього потроху – в ящиках все буде впорядковано, а щоб знайти і дістати потрібні продукти, знадобиться менше хвилини. Але ось щось громіздке тут вже не поміститься.

Вместительная морозилка

Морозильна камера типу скриня – той же принцип, але конструкція горизонтальна, тому дверцята розташовані не на бічній стороні, а зверху, тобто пристрій відкривається за принципом скрині. У скринях морозильний відсік цілісний, у ньому не передбачено розподільних полиць або ящиків, але можуть ставитися знімні сітки-кошики, які кріпляться у верхній частині пристрою. Це зручно, коли потрібно розмістити об’ємні упаковки, наприклад, цілу індичку або баранячу тушку, але якщо в морозилці багато дрібних коробок і згортків, дістати щось знизу буде складно.

Ларь

Який об’єм?

Якщо ви не можете визначитися, що вибрати – морозильну скриня або камеру, спочатку варто прикинути обсяги і тип продуктів, які ви плануєте заморожувати. Розмір морозильної скрині, навіть найменшої, зазвичай становить не менше 95-100 літрів, а максимальний обсяг може доходити до 600 літрів. І це не межа – існують моделі морозильників з відсіком на 650 і більше літрів. Так що скрині дійсно добре підходять для зберігання дуууже великих запасів, і з ними в будинку завжди будуть свіжі овочі-фрукти в будь-яких кількостях. А ще м’ясо, риба, дичина й інші, не менш смачні заготовки.

Морозильні шафи за рахунок особливостей конструкції трохи меншого розміру, але простір в них розділений зручними місткими ящиками, в які компактно стають стопки контейнерів і упаковок. Обсяг вертикальної морозильної камери може варіюватися від 60 до 300-400 літрів. Найменші моделі передбачають 3-4 ящики, найбільші – 8.

Загляньте сюди: ТОП морозильних камер, з якими не пропадеш влітку

Вместительная морозилка

Вбудований або окремий?

Коли інтер’єр кухні вивірений до дрібниць, велика побутова техніка просто не вписується в розмах дизайнерської думки, тому її маскують фасадами кухонних меблів, прибираючи будь-який натяк на різномастість. Саме в таких випадках вбудований морозильник стане відмінним вибором -максимум функціональності при повній непомітності.

Але якщо ви хочете купити саме вбудований пристрій, вам доведеться визначатися з тим, яка морозильна камера краще – скрині  вбудованого типу просто не виробляються. Зате вертикальні моделі різноманітні, тому вибрати як невеликий морозильник під стільницю, так і високу повнорозмірну модель буде нескладно, а ви отримаєте бездоганну єдність стилю. Але тут є важливий момент.

Якщо звичайна морозилка може в разі потреби мігрувати не тільки по всій кухні, а й відправитися на тимчасове, а то і постійне місце проживання на балкон, в підвал або в будь-яке підсобне приміщення, то з вбудованими моделями такі рокіровки вже не вийдуть. Переставити вбудовану морозильну камеру складно – як мінімум доводиться міняти частину меблевих фасадів, і такий переїзд торкнеться якщо не всієї обстановки в кухні, то майже всієї.

Маленькая встроенная морозилка

Скриня або шафа?

Морозильні камери і скрині виконують одну й ту ж функцію, але способи розміщення продуктів для зберігання в них відрізняються. Важливо і те, де саме буде встановлений пристрій, і те, скільки вільного простору йому можна виділити. Вертикальна морозилка ставиться так само, як і холодильник – у неї такі ж габарити, тому вона без проблем прилаштовується між кухонними шафами. А горизонтальна морозильна камера має зовсім інші пропорції – якщо висота у неї невелика, то ширина вже не може порадувати мініатюрністю. Для такого пристрою потрібно більше вільного місця, і в невеликій кухні його просто ніде поставити.

Ну і, звичайно ж, покупець повинен правильно розуміти співвідношення ваги і розміру упаковок з продуктами, які будуть зберігатися в морозилці, щоб не прогадати з вибором девайса. Тут не можна сказати однозначно, яка краще морозильна камера – скриня або шафа, адже і перший, і другий варіант зручні і надійні. Просто кожен з них «заточений» під трохи різні завдання, так що просто вибирайте той варіант, який більше відповідає саме вашим потребам.

З «No Frost» або без?

Є два основні різновиди систем охолодження в морозильних камерах – крапельна, вона ж статична, і No Frost. Ціна морозилки зі «статикою» на порядок нижче, але її потрібно розморожувати вручну, тоді як більш просунуті пристрої з No Frost вимагають меншого догляду. Розглянемо ці різновиди та їх особливості трохи ближче.

Морозильна камера зі статичною системою охолодження відрізняється за своїм принципом роботи від звичайних холодильників, і основна її відмінність в тому, що вона не «плаче». У холодильнику, коли працює компресор, на задній стінці холодильного відсіку осідає волога, оскільки на її поверхні в цей момент найнижча температура. Коли компресор відключається, температура всередині холодильника починає потроху підвищуватися, а внутрішня поверхня задньої стінки перестає бути крижаною, і замезла в крижинки волога знову стає краплями і стікає вниз – до жолобу для відводу зайвої рідини. Такий принцип охолодження позбавляє від швидкого і масштабного намерзання льоду та інею, але він працює тільки в холодильному відсіку, оскільки там температура вище нуля. А ось в морозильних камерах температура завжди дуже низька, тому волога накопичується і змерзається, не розморожуючись. З цієї причини і морозильні камери, і скрині необхідно розморожувати вручну кожні 3-6 місяців.

Це цікаво: Принцип роботи морозильної камери – просто про складне

Система No Frost дуже зручна, тому користувачі завжди залишають дуже хороші відгуки на такі морозильні камери. Скрині, на жаль, з цією системою охолодження не випускаються. Пристрої з No Frost не збирають вологу, а видаляють її, завдяки чому і внутрішні стінки морозильного відсіку, і упаковки з продуктами не покриваються кіркою льоду, а залишаються сухими. Через цю сухість, до речі, всі продукти всередині морозильної камери або скрині обов’язково повинні бути ретельно упаковані, щоб вони не обвітрювалися і не пересихали. Морозильні камери з системою охолодження No Frost теж потрібно час від часу розморожувати і мити, але це потрібно саме в гігієнічних цілях.

Ноу фрост

Які повинні бути потужність і температура заморожування?

Потужність заморозки в таких пристроях маркується спеціальним значком-сніжинкою. Кількість сніжинок позначає і температуру заморозки, і допустиму тривалість зберігання продуктів. Однією сніжинкою позначені агрегати для короткострокового зберігання продуктів, які підтримують температуру на рівні -6 градусів, а продукти в них можна зберігати до декількох тижнів. Дві сніжинки отримують морозилки, здатні забезпечити стабільні -12 ° C, а їжа в них зберігається один-два місяці.

Трьома сніжинками зазвичай відзначені пристрої, в різних відсіках яких температура варіюється від -18 ° C до -24 ° C. Такі потужні морозильні камери можуть зберігати продукти від 3 до 12 місяців – залежно від їх виду.

Які ще є важливі характеристики?

Оскільки морозильні камери – пристрої немаленькі, електроенергії вони споживають теж досить велику кількість, особливо якщо морозильний відсік забитий продуктами. Щоб мінімізувати витрати на електрику, рекомендуємо вибирати девайси з низьким рівнем енергоспоживання, тобто пристрої не нижче А +. Така морозильна скриня не перетворить рахунки за світло в щось страшне, та й зайве навантаження на внутрішньобудинкові мережі створювати не буде.

Спеціальні режими теж можуть стати в нагоді господині. Особливо корисний в цьому плані режим «Суперзаморозка», при якому температура повітря опускається до дійсно екстремальних відміток – це дозволяє заморожувати продукти за кілька годин. І швидко, і зручно.

Корисна порада: Не можна використовувати режим суперзаморожування довгий час – коли він активний, компресор працює на максимальних обертах. Пристрій, який працює так добу і більше, може вийти з ладу.

Популярні моделі на ринку

Щоб допомогти вам визначитися, що краще – морозильна камера або скриня, ми додали в цю статтю міні-огляд найпопулярніших морозилок. У цей список увійшли 5 моделей морозильних камер, які користуються найбільшим попитом у покупців в інтернет-магазині Comfy і мають відмінні відгуки.

Морозильна камера Beko RFNE312E23X

Висока вертикальна морозилка No Frost на 8 відділень, обладнана зовнішнім інформаційним LCD-дисплеєм. Система управління електронна. Висота рефрижератора становить 185 сантиметрів, а обсяг – 277 літрів, тому всередині може поміститися дуже велика кількість продуктів. Підтримує холод всередині відсіку до 18 годин.

Beko RFNE312E23X

Морозильна скриня ARCTIC ARL-155

Відмінна компактна морозильна камера горизонтального типу. При висоті в 85 сантиметрів пристрій має 155 літрів корисного об’єму. Недорога, але надійна морозилка з простим механічним керуванням і статичною системою охолодження.

ARCTIC ARL-155

Морозильна камера Vestfrost CMF 144 W

Ще один крутий вертикальний морозильник – компактний, невисокий і при цьому досить місткий. Об’єм внутрішньої камери – 186 літрів, підтримка холоду до 13 годин без підключення до мережі. Статичне охолодження.

Морозильна камера Vestfrost FN 371 ED / X

Стильна вертикальна морозильна камера, виконана в чорному кольорі. Система охолодження No Frost, 7 висувних ящиків, обсяг 280 літрів. Відмінне поєднання дизайну і продуктивності. На дверцятах розташований інформаційний дисплей, ручки зовнішнього типу, дуже зручні. Автономна підтримка холоду протягом 15 годин.

Vestfrost FN 371 ED X

Морозильна скриня Gorenje FH 331 IW

Велика горизонтальна морозилка (307 л.) З електронною системою управління і інформаційним дисплеєм. Пристрій укомплектовано двома знімними корзинами з металевої сітки, система охолодження статична. Підтримувати холод автономно рефрижератор може до 35 годин, зберігаючи при цьому продукти в замороженому стані.

Тонкощі покупки морозилки

Крім нашого невеликого рейтингу морозильних камер і скринь при виборі нової техніки вам може стати в нагоді знання деяких додаткових тонкощів. Коли заздалегідь відомо, на що варто звертати увагу, зробити правильний вибір набагато простіше.

 

  • Місткість і габарити: Багато корисного простору всередині морозильної камери – це зручно, але велика техніка і місця займає багато. При перестановках і переїздах це може стати складністю.
  • Потужність: Чим вища продуктивність, тим ефективніше і швидше відбувається заморожування, але споживання електроенергії буде вище.
  • Компресор: Інверторний економний і працює тихіше, але такий пристрій чутливий до перепадів напруги в мережі. Звичайний компресор таких стрибків не боїться, але електрики споживає трохи більше і видає під час роботи трохи більше шуму.

Готовка с мороженными продуктами

Поради та висновки

Пошуки хорошої морозильної камери варто починати з визначення, який тип пристрою вам потрібен – вертикальна або горизонтальна морозилка, оскільки вони різняться і за функціоналом, і за особливостями розміщення. Якщо ви хочете купити морозилку саме з No Frost, щоб не возитися з регулярним розморожуванням, відразу розглядайте рефрижератори саме вертикального типу розміщення – скринь з такою системою охолодження не існує.

Якщо у вашому будинку слабка проводка і часто бувають перепади напруги в мережі, краще віддати перевагу морозилці зі звичайним, а не інверторним компресором – так ви мінімізуєте ризики, що пристрій вийде з ладу через перепади.

А ще рекомендуємо підписатися на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі цікавих новин, акцій і спеціальних пропозицій від Comfy, дізнаватися про круті лайфхаки і корисні фішки. Тут тільки цікаві та корисні пости!

 

55693 0 cookie-check Морозильна камера або скриня: що вибрати?

Читайте також:

І гладкі ніжки, і чисте обличчя: огляд найкращих епіляторів з додатковими насадками
І гладкі ніжки, і чисте обличчя: огляд найкращих епіляторів з додатковими насадками
30 Липня, 2018, 09:39 1196 8
Правильний догляд за своїм тілом забирає чимало вільного часу, якого завжди не вистачає. Створено чимало пристосувань і пристроїв, які покликані допомогти нам у догляді за...
Смотреть результаты
Що робити, якщо смартфон впав у воду? Що робити при попаданні рідини в телефон?
Що робити, якщо смартфон впав у воду? Що робити при попаданні рідини в телефон?
Чому ламаються смартфони? Причини можуть бути різними, але найбільш поширеною є ми самі! Зміст: Як вода може потрапити в телефон і до чого це призводить?...
Смотреть результаты
Що краще – смартфон або планшет? Відмінність, порівняння та опис. Різниця між ними і зручності в роботі.
Що краще - смартфон або планшет? Відмінність, порівняння та опис. Різниця між ними і зручності в роботі.
Часом перед нами може ставати питання про те, що ж все-таки краще вибрати планшет або смартфон. Зміст: Розмір екрану і загальні габарити: технічні характеристики Операційна...
Смотреть результаты