search
Підписатися

logo

LED або OLED телевізори: вибираємо якісне зображення

05 Вересня, 2018, 08:57 6

Більшість з нас навіть не замислюється як багато часу ми проводимо перед телевізором. Причому зовсім не обов’язково дивитися ефірне, кабельне або супутникове ТБ на ньому – адже в епоху смарт-тв і швидкісного інтернету у нас відкривається багато інших можливостей. Хтось використовує телевізійну панель як монітор, для когось це відмінний екран його домашнього кінотеатру, а хтось лише іноді включає його, щоб подивитися нову серію улюбленого серіалу.

Варіантів використання телевізорів, як бачите, може бути дуже багато. А ось типів матриць екранів телевізорів, на сьогоднішній день, існує лише два LCD і OLED. І сьогодні ми розповімо яка ж між ними різниця і які ще різновиди LCD-екранів бувають.

Зміст:

LED і OLED телевізори – в чому принципова відмінність?

Чим LED і OLED відрізняються від плазми, РК, LCD

Топ 5 LED телевізорів в асортименті COMFY

Топ 5 OLED телевізорів в асортименті COMFY

Прості поради щодо вибору для:

  • кухні
  • кімнати
  • вітальні

LED і OLED телевізори – в чому принципова різниця

LED или OLED телевизоры 2

Основою кожного телевізора є матриця дисплея, яка має свою особливу технологію виробництва. Саме ця технологія впливає на всі основні характеристики зображення телевізора, його вартість, можливу діагональ і навіть довговічність. Сьогодні ми не будемо завантажувати вас складними термінами і технологіями, а спробуємо пояснити, як кажуть, «на пальцях» в чому основні відмінності цих матриць.

Зі словом LED у нас асоціюється, на сьогодні, безліч предметів – лампи, фари, люстри, світильники, ліхтарі і ще безліч інших предметів, що «світяться». І ця асоціація правильна, так як LED – це діод, що світиться. У ньому немає волоска, як в лампі розжарювання, немає наповненої газом камери, як у флуоресцентних енергозберігаючих лампах – він твердий, цілісний, монолітний. А головне – він значно більш продуктивний і може видати аналогічний вищепереліченим лампам світловий потік при значно меншому споживанні енергії.

Одним словом, абревіатура LED, в позначенні телевізора, означає лише тип підсвічування його рідкокристалічного екрана – LCD. А ось цей набір букв, як раз, вже говорить нам про тип його матриці. Відверто кажучи, як таких, типів матриць LCD дуже багато і недавно ми писали <a href = “https://blog.comfy.ua/matrica-v-monitore-pochemu-ehto-vazhno-razbiraemsya-v-raznovidnostyakh-i-tipakh_a099 / »> цілу статтю про них </a>. Але всі вони, як не крути, залишаються виробленими за LCD-технології, тобто на рідких кристалах, що вимагають окремого  підсвічування, за допомогою LED-світлодіодів.

Чудовим прикладом є електронний годинник з підсвічуванням – не будь його, ви часто не побачили б цифри так чітко. Ну а у випадку з кольоровим зображенням монітора, то все ще складніше – спробуйте просто, наприклад, прибрати підсвічування до мінімуму в сонячний день. Ось, приблизно, так би виглядало зображення на моніторі, не будь там LED-підсвічування.

А ось у випадку з OLED-матрицями все інакше. Вони побудовані на іншому типі кристалів, які самі здатні випромінювати світло. І, в результаті, їм зовсім не потрібне додаткове освітлення, так як кожен піксель, грубо кажучи, сам знає – світитися йому в даний момент чи ні. Ця чудова можливість дозволяє створювати неймовірний рівень контрасту в зображенні, насичені кольори і особливо-правильну передачу темних тонів зображення.

Однак, зважаючи на таку технологічність і особливості роботи, створення таких матриць передбачає складні стадії виробництва, які відображаються не тільки на вартості виробів, але і на їх діагоналі. І якщо звичайні LCD-екрани ви зможете знайти від 15 до більш ніж 100 дюймів, то діапазон продаваних OLED-панелей коливається лише в межах 55-77-дюймів.

Чим LED і OLED відрізняються від плазми, ЖК, LCD

LED или OLED телевизоры 3

Як ми вже говорили, LED – це лише технологія підсвічування, що застосовується в LCD-екранах. Так що тепер ви можете точно знати відповідь на питання що краще – телевізор LСD або LED. Це все одно як запитати, що краще – автомобіль або фари? Також тепер ви знаєте, що LCD означає рідкокристалічний дисплей. Відповідно вибирати між LCD та РК не потрібно – це одне і те ж.

А ось телевізор LED (ЖК) або плазма – це вже більш істотніше питання. Це дійсно дві різні технології виробництва та плазмові панелі відрізняються від LCD або OLED. Свого часу, вони були досить популярними і досягли певного рівня розвитку, але з певних причин їх витіснили ЖК-панелі. Вони дешевші і на них не поширювалися антирекламні кампанії, що стосуються вигорання пікселів на екрані і невеликого терміну служби.

І, хоча, багато хто з нас все ще називають плоскі телевізори «плазмами», це вже не та технологія і, цілком може бути, вже ніколи не буде нею. Що ж стосується альтернативи плазми – сьогодні виробники пропонують нам OLED. Він має ряд схожих рис з плазмовими панелями, що може зарахувати його до своєрідного «наступника» цієї категорії, хоч і працює за зовсім іншим принципом.

Топ 5 LED телевізорів в асортименті COMFY

LED или OLED телевизоры 4

Серед рідкокристалічних телевізорів популярних фірм хоч відбавляй. Samsung, LG, Philips, Panasonic, Hisence, Kiwi, Sony, Бравіса. Як при цьому розмаїтті вибрати LED телевізор і не помилитися? Ми підібрали для вас ТОП 5 кращих моделей LED телевізорів, щоб полегшити цей процес.

LG 43UJ630V

Оптимальний варіант сучасного телевізора – 4К, HDR, Smart TV, доступна вартість.

Samsung QE49Q6FNAUXUA

Преміальна модель від компанії Samsung – застосовує їх власну розробку матриці по технології QLED, яка є прямим конкурентом для OLED, серед екранів LCD.

Samsung UE49NU7300UXUA

Вигнута модель телевізора. Ultra HD, 100 Гц, 49-дюймів.

Kivi 32FK30G

Цікава модель Full HD-телевізора в білому кольорі. 32-дюйма, Андроїд ТВ, IPS-матриця. Відмінний варіант для аналогово ТБ або Т2.

LG 24MT49S-PZ

Той самий варіант для кухні. Маленький, зручний, яскравий.

Топ 5 OLED телевізорів в асортименті COMFY

LED или OLED телевизоры 5

Хоча OLED телевізори мають багато за і проти, як з огляду на їх вартість, так і на технологію , що все ще розвивається, але сьогодні ми можемо бачити, як вони набирають популярність. OLED телевізори кращі в своєму роді за рівнем контрасту, завдяки особливостям технології.

Допомагаючи вам визначитися, який OLED телевізор вибрати, ми пропонуємо вам добірку найкращих і популярних моделей:

LG OLED55B8PLA

LG OLED55B7V

Sony KD65A1BR2

LG OLED65G7V

Sony KD65AF8BR2

Ці моделі телевізорів представляють собою вершину сучасних технологій, на OLED-панелях. Вони дуже тонкі, легкі, здатні відображати неймовірні відтінки і захопити будь-яких гостей.

Прості поради щодо вибору для:

кухні

LED или OLED телевизоры 6

По ряду таких причин як компактність, практичність і ергономіка на кухню прийнято вибирати невеликий телевізор, який часто вішається на стіну і може навіть повертатися, на своєму настінному кріпленні. Так як популярність таких телевізорів зросла саме через невелику діагональ, то, звичайно ж, OLED-екрани в даній ніші не фігурують. Та й так вже історично склалося, що для кухні майже ніхто не вибирає супер якісну матрицю, на якій можна буде дивитися багаті на спецефекти фільми. Якраз навпаки – зазвичай призначення таких телевізорів ефірне ТБ (Т2), кабельне, супутникове. Те, що буде грати роль фону, поки ви готуєте або, наприклад, миєте посуд.

Виходячи з цього, рекомендуємо вам моделі телевізорів з діагоналлю екрану в 22-24-дюйми. На такому екрані буде цілком комфортно дивитися будь-які передачі і на практично будь-якій за розмірами кухні. Ну а ви, звичайно ж, враховуйте особливості планування вашого кухонного приміщення. Цілком може бути так, що, маючи вільний простір на стіні і влаштовуючи часті посиденьки на кухні, вам буде комфортно мати там 32-дюймову модель телевізора.

Кімнати

LED или OLED телевизоры 7

Будь-яка кімната, що відрізняється від кухні, вже є більш серйозним викликом якості телевізора. Адже будь це спальня, кабінет або спеціально обладнане для перегляду фільмів приміщення ви будете цілеспрямовано включати телевізор, щоб дивитися його майже не відволікаючись. Тим більше, якщо ви зберетеся подивитися повнометражний, попередньо підготовлений фільм на якомусь носії інформації.

З огляду на цей факт, ви можете робити вибір телевізора в кімнату виходячи з декількох переваг: потреба в якісному екрані, відстані від передбачуваного місця установки до місця перегляду і мета, для якої ставиться телевізор. Якщо це буде екран монітора або ви хочете отримувати найбільш якісне зображення, то є сенс звернути увагу на LCD і OLED панелі з роздільною здатністю Ultra HD. Тут ви можете вибирати в діагоналях від 40-дюймів і вище, де OLED будуть починатися з 55-дюймового розміру.

вітальні

LED или OLED телевизоры 8

Вибираючи телевізор для вітальні ви перш за все вирішуєте для себе – чи буде він її прикрасою, з нечастим використанням, або ж це ще й практичний побутовий пристрій, за яким періодично будуть збиратися компанії рідних або друзів. У першому випадку, вам буде важливий більше зовнішній вигляд, ніж його технологічні особливості. І, вибравши необхідну діагональ, ви можете, наприклад, не купувати моделі зі Смарт-ТВ або з безліччю технологій, які не будуть користуватися попитом.

Якщо ж телевізор у вітальні буде вашим предметом гордості не лише зовні, а й функціонально, за якістю зображення і діагоналі екрану, то звичайно ж – підійти до його вибору потрібно серйозно. Розрахуйте комфортну діагональ для перегляду – якщо ваш вибір припав на Ultra HD-телевізори, то при відтворенні високоякісного контенту їх не обов’язково далеко відсувати. Ви легко можете дивитися 50-діагональ на відстані до 2 метрів, бо величина пікселя у них дуже мала, і ви навіть з такої відстані не побачите їх.

57655 0 cookie-check LED або OLED телевізори: вибираємо якісне зображення

Читайте також:

Огляд телевізорів з максимальною роздільною здатністю екрану: передача кольору, якою насолоджуєшся
Огляд телевізорів з максимальною роздільною здатністю екрану: передача кольору, якою насолоджуєшся
05 Вересня, 2018, 07:38 1122 10
Технології не стоять на місці і, якщо колись, поява зображення в HD-якості вже було революцією, то сьогодні навіть найкращим Full HD з прогресивною розгорткою нікого...
Смотреть результаты
Вибираємо праску по типу відпарювання: чому це важливо?
Вибираємо праску по типу відпарювання: чому це важливо?
Праска має безліч різних параметрів, які характеризують його якість і корисні властивості. Одним з найважливіших є відпарювання. Зміст: Види парогенераторів та їх особливості Праска з...
Смотреть результаты
Огляд морозильних камер із середнім об’ємом – золота середина ціни і місткості
Огляд морозильних камер із середнім об'ємом - золота середина ціни і місткості
Взимку і влітку, та й у будь-який інший час року, побалувати себе корисними смаколиками ніколи не буває зайвим. Завдяки сучасній холодильній техніці ви завжди зможете...
Смотреть результаты